Molenïnreenip! „Zoekend Eigenbelang" Rechtszaken. Verknopingen. Handelsberichten. Advertentiën. gelaat had geworpen. De dame, zekere juffrouw Pauline H., werd naar een hospitaal overgewicht en daar kwam licht in de zaak. Het jonge meisje, eene buitengewone schoonheid, heeft, klaarblijkelijk in een aanval van zinsverbijstering, zichzelve met vitriool overgoten, met het doel om zich te misvormen. De arme juffer wilde zich bekwamen om in de opera te kunnen zingen in den laatsten tijd wei den haar onderscheidene huwelijksaanzoeken gedaan onder anderen ook door haar leeraar in den zang die haar. met het verzeek dat zij niet langer aar. een tooneeiloopbaan zou denken, zijn band aanbood. De jonge dame wilde van al die aanzoeken niets weten en deed om van verdere moeilijkheden be vrijd te blijven, de bovenvermelde, aan 't waan- J zinnige grenzende poging, tot zelfverminking. Ge lukkig zijn de kwetsuren van het meisje niet van ernstigen aard. Eene daad van het afschuwelijkste wandalis- me is in den nacht van Zaterdag op Zondag te Antwerpen gepleegd. Het gedenkteeken van den overleden Antwerpschen schepen Evariste Alle- waert, die te Antwerpen de stichter is geweest van het gemeentelijk volksonderwijs, welk gedenk teeken opgericht en bekostigd is o. a. door de bij dragen van omstreeks 22,000 kinderen, is op vree selijkste wijze verminkt. Hét marmeren borst beeld draagt de zichtbare sporen van slagen met een hard voorwerp; een gegoten palmtak heeft men blijkbaar willen afrukken, want die is geheel verbogen, en van «ie beelden in de allegorische groepen op het voetstuk is er geen enkel, dat niet op de ergerlijkste wijze is beschadigd. De daders dezer barbaarsche geweldpleging wa ren Maandag nog niet bekend, maar niet onbe kend zijn de drijveis, die door hunne dweepzieke en opruiende taal de moreele verantwoordelijkheid dragen voor zulk een schanddaad. - Het volgende voorval heeft te Bordeaux een niet gering opzien verwekt. Zekere baion L. iemand van zeer ouden, doch berooiden adel, had de hand weten te verwerven van een rijk meisje, de eenige dochter van een vevmogenden grondeigenaar in de omstreken van genoemde stad. Op den dag van het huwelijk werd den man door zijn schoonvader e^ne portefeuille ter hand gesteld met een inhoud ter waarde van 200,000 fr. aan bankbiljetten en 250,000 fr. aan effecten. Toen de trouwplechtigheid was afgeloopen, be gaven de jonggehuwden zich op weg naar Genua om daar de wittebroodsweken door te brengen. Toen zij daar eenige dagen hadden vertoefd, was de jonge vrouw niet weinig verwonderd, dat haar man na een morgenwandeling, die hl] had voorge wend, niet aan het ontbijt verscheen. Hare onge rustheid nam toe, toen hij in den loop van den dag niet verscheen, evenmin als den volgenden dag. Niets kwaads vermoedende, doch vreezende dat hem een ongeluk was overkomen, gaf zij de poli tie van een en ander kennis. Dadelijk werd met behulp van het signalement, dat zij van haar man gaf, een onderzoek ingesteld, dat het volgende aan het licht bracht. Op d6n dag, dat baron L. verdwenen was, had bi] zich bij een bankier vervoegd, bij wien hij de effecten, tot haar bruidschat behoorende, had ver kocht. Daarop had hij zich aan boord begeven van een stoomschip, dat gereed lag om naar Zuid-A- menka te vertrekken, en waarvoor hij eenige da gen te voren plaats had genomen. Het was dus *1 klaarblijkelijk, dat baion L. de vlucht had genomen naar Amerika. Men kan zich den toestand dei- jonge vrouw voorstellen en de woede van den schoonvader, die onmiddellijk door tusschenkomst van den FraDschen consul te Valparaiso de uitle vering van zijn lieven schoonzoon heeft aange vraagd. - Te Rijssel stierf den 25 Februari de vier en zeventigjarige weduwe Paret die, na den dood van haar man als marskraamster met allerlei onmoge lijke artikelen, van huis tot huis liep te bedelen I en in twaalf jaar tijds een vermogen wist bijeen te schrapen vanvier honderd duizend gulden. Haai- jaarlijksche uitgaven bedroegen niet meer danvijf en twintig gulden. Voor de zon maak- t« de juffer eene wandeling langs de kaden en raapte alle stukken steenkool op, die daar, bij 't aan bnont brengen van de ladins. waren blijven liggenals baar mandje vol was, bad zij brandstof voor den gelieelen dag. Zamelde zij niet genoeg in naar haar zin, dan bracht zij ook wel eens een bezoek aan de kolenloodsen, hetgeen haar nu en dan kleine gevangenisstraffen bezorgde. Brandstof alleen was natuurlijk r.iet voldoende en zij moest ook wat te bikken hebben. Daarom doorzocht zij heel nauwkeurig alle vuilnishoopen en van de opgegraven brokken brood en koolstron ken bereidde zij smakelijke en krachtige soepjes. Het is onmogelijk te beschrijven, hoe vuil en sme rig haar woning er uitzagde lompen en vodden moesten met schoppen worden opgenomen, omdat niemand het waagde ze aan te raken. Zij stierf letterlijk van honger, nadat haar zoon haai', eeni ge maanden vroeger, in den dood was voorgegaan ook hij was niet gestorven doordien hij het leven te weelderig had opgevat. De e6nige erfgename van het groote vermogen is de zestienjarige kleindochter van vrouw Paret en deze jonge juffer heeft niet de minste lust groot ma 's voetsporen te drukken. Zij staat in Rijssel als een heel lichtzinnig juffertje bekend en de vier tonnen gouds zullen er waarschijnlijk wel op hee' prettige manier worden doorgelapt. In een Parijsche correspondentie wordt het volgende verteld Men is altijd niet zoo gelukkig om op eene er fenis of anders toevallige gebeurtenis te kunnen rekenen, zooals dezer dagen het geval is geweest met eene dame met haar dochtertje. Nadat beiden in een spoortrein plaats hadden genomen trad een heer in de coupé, die, door zijp uitgrlijk, dikke pelsjas en vele reisdekens, zich als een zwak per soon deed kennen. Na eenige oogenbiikken ver ontschuldigde h« zich, dat hij door zijn. hoesten mevrouw en het kind misschien zou befetten om te slapen. De reisgenoot vertelde toen dat hij aan eene borstkwaal leed en de geleerden hem aange raden hadden zooveel mogelijk zachte luchtstreken te bezoeken. De dame, die bij aankomst aan hare woonplaats door haar echtgenoot van den trein afgehaald werd, had zulk medelijden met den zie ken reiziger, dat haar echtgenoot en zij hem het aanbod deden deD nacht te hunnent door te bren gen. Den anderen dag bracht de echtgenoot hem naar den trein om de reis te vervolgen en gaf hem tegelijk eenige adrêssen. Elk jaar kreeg de dochter een mooi cadeau, eu nu de rijke Portugees want dat was hij - de groote reis heeft aanvaard, is de dochter eenige erfgenaam van zijn kolossaal fortuin 15 millioen frcs. geworden. Zij is gehuwd met den heer Humbert, een zoon van den senateur, die eene andere eervolle betrekking bekleedt, doch slechts een bescheiden fortuin bezit. Eene dienst of weldaad blijft niet onbeloond. Onaangename wittebroodsweken zijn een jong echtpaar bezorgd in den omtrek van Triente (Oos tenrijk) In de laatste dagen van Februari heeft tus schen Triente en Bozen een deserteur, met geen ander doel dan om zich kleeren en geld voor een gemakkelijker vluchtte verschaffen, een daar wan delend pasgehuwd echtpaar op den openbaren weg overvallen, en beiden jongemenschen door steken en houwen met zijn bajonet doodelijke wonden toege bracht. De beide zwaargewonden werden bewuste loos gevonden, naar een hospitaal overgebracht en van de genademiddelen der stervenden voorzien. De dader is denzelfden avond in het station San Michile door de gendarmerie aangehouden. Te Oud-Heusden overleed 11. Vrijdag in den ouderdom van 102 jaren, de oudste inwoner der gemeente, J. van Herwaarden. Tot de bijzonder heden van zijn levensloop kan men rekenen, dat hij 8 keer gehuwd is geweest en met alle 3 zijne vrouwen de zilveren bruiloft beeft gevierd. Arrondissements Rechtbank te Middelburg. Dinsdag 11 Maart zijn veroordeeld: P. W., oud 24 j., zonder beroep te Clinge, we gens beleediging van een ambtenaar, tof.'l maand gevangenisstraf. .T. M. V., oud 84 j., vrouw van A. B., te Over slag, ter zake als voren tot 3 dagen gevang. J A. W., oud 18 j., schippersknecht te Ter Neu zen, wegens mishandoling tot 1 maand gevang. H. d. R., oud 19 j., werkman, en J. A. W., oud 18 j„ schippersknecht, beiden te Ter Neuzen, ter zake als voren, ieder tot 1 boete of 1 dag [hechtenis. Öp Dtnsdag 17 Maart, voorm. 10 ure, voor W. E. van den Eeckliout, landb. en herbergier te Graauw, van Beestiaal, Landbouwgereedschappen, eene partij Afbraak, enz., cfoor not. Van ^Rijsoort van Meurs te Hulst. Op Woensdag 18 Maart, nam lure, voor zijn principalen, van eene groote partij Houtwaren, en eene partij olmen Kliefhout, door not. Fercken te Ter Neuzen. Op Dondefdag 19 Maart, voorm. 10 ure, voor de Gebr. Baars te Hoofdplaat, van eene groote par tij zwkVe koppen van Olmen Boomen, liggende op de hofstede bewoond door P, de Klerken dade lijk daarna van eene partij zware koppen van ol men Boomen, liggende op de hofstede bewoond ioor J. v. Hoeve; door not. Ferckeh te Ter Neuzen. Op Donderdag 19 Maart, voorin10 ure, voor P. J. Rottier en J. Staal te Stoppeldijk, van 40000 KG. Voederbeeten en Braakpeeën, liggende in den polder Cam bron, geni. Stoppeldijk, door not. Van Rijsoort van Meurs te Hulst. Op Maandag 23 Maart, des voorm. 10 ure, voor Mad. de Wed. Ph. J, Maertens te Hulst, van eene paitij Meubilaire Goederen, door not. mr. Van Deinse te Hulst. Op Dinsdag 24 Maart, voorm. 10 ure, voor P. F. Saman, klompenmaker te Glinge van Beesti aal, 10000 kgr. Voederbeeten, Voederkaf. 4000 kgr. Hooi eu eene partij Stron, enz., door not. Van Rij soort van Meurs te Hulst. Op Zaterdag 28 Maart, nam. 2 ure, voor de Erven van P. E. Lockefeer en wijlen zijne echtg. V. Coló, beiden te Nieuw Namen, geni. Clinge. van 2 Woonhuizen en Erf. staande en gelegen te Nieuw Namen, door not. Van Rijsoort van Meurs te Hulst. Op Dinsdag 31 Maait bij instel en op Dinsdag 14 April bij verblijf, 'telkens des" nam. 2 ure, voor de erven van O. L. de Wael,, in letfén landb. te Ossenisse, van eene Hofstede, Erf, Tuin Boomgaard, Wei- ep Bouwland, stbande in den Nfepolder, ge meente Ossenisse, doen- not. mr. Thomaes te Hon- t-enisse. Dordrecht, 12 Maart. Tarwe j. Z. O. p. ƒ9,0'1 a 9,20 g. /9,10 a ƒ9,00 Tarwe Z. n. p. ƒ9,30 a 9.80-g. ƒ7,00 a ƒ7,80 Rogge Overm. ƒ0,40 a 6,90 Gerst Z. en VI. w. ƒ5.50 a 6,00 Gerst Z en VI z ƒ5,50 a 6,00 Haver Z en O ƒ3,60 a 4,50 Paardeboonen ƒ6.50 a 7,00 Kookerwten hl. ƒ9,50 a ƒ10,50 Voedererwten /7,50 a.8,50 Koolzaad 10.50 a ƒ11,80 Bruineboonen 12,00 a ƒ14,50 Koers van bet Belgisch geld. 100 francs: ƒ47,70 a ƒ47.75. Voor hen, die LID wenschen te wor- den van de te Axel, ligt eene lijst ter teekening bij de Wed. Blankest tot a.s. Zaterdag 21 Maart 1891. HET BESTUUR.

Axelsche Courant | 1891 | | pagina 3