(icmciigd Nieuws. - Te Middelburg is eene -v e r een i ging opgericht tot het verbeteren van het paardenras op Walohe- ren. De Vereeniging telt reeds 165 leden. Het bestuur is geconstitueerd ais volgt: de heeren G. Bom, Arneinuiden, voorzitter; P. S. Buteux, se Cretans en T. J. Voorbeijtel, Ritthem, penning meester. Het maatschappelijk kapitaal der Ver eeniging is vastgesteld op 3310, verdeeld in 331 aandeelen van 10. IX EL, del .1 Februari 1MI. De zaal van mejuffrouw Rolff was gisteravond .eivol, toen de aangekondigde opvoering plaats had van drie alleraardigste stukjes door eenige wer kende leder van het muziekgezelschap Concordia. Afgewisseld door korte muziekstukjes werdén de tooneelnummers vlug en flink afgespeeld, zoodat de avond een recht gezellige en wat uit de pretti ge stemming dor aanwezigen bleek, een recht ge- neegelijke mag genoemd worden. We gelooven niet te veel te zeggen, wanneer we als onze overtuiging uitdrukken, dat het pu bliek zeer tevreden was over de komedianten en dezen wederkeemg over Ret publiek voor de talrij ke opkomst. - In eene Donderdagavond gehouden vergadering der honoraire leden van het muziekgezelschap Concordia werd de rekening gedaan over het jaar 1889/90, welke rekening een batig saldo aangaf van 99.33. - Te Leiden is tot arts bevorderd de heer J. L. C. Wortmap, geboren te Zaamslag. - Tot onderwijzer aan de openbare school te Koewacht (Ouden Molen) is benoemd de heer J. A. Lijppens te Wouw (N. Br.) Met hem stonden op dé voordracht de heeren Van Damme te Doetin- chem en Verduit te Woensdrecht. - Zondag is te St. Jan Steen een brutale dief stal gepleegd oij den arbeider P. Ruijlofs. Terwijl hi) met zijne vrouw naar de vroegmis was heeft men met een valschen sleutel eerst de huisdeur en vervolgens de deur der kast geopend, waaruit 18,50 ontvreemd is. Vervolgens is het geheele huis doorzocht, het bed zelfs omgekeerd. Toen de bewoners thuis kwamen vonden zij de deur open en zagen, binnengekomen, dadelijk wat er gebeurd was. - Ook een twintigtal onderwijzers uit het land van Hulst hebben zich tot den minister van bin nenlandsche zaken gewend, met verzoek om als nog te bepalen dat het verlichte examen in de "vnrnastiek zal gehouden worden in dit voorjaar. [M. Ct.j - Was het verloopen jaar in vele opzichten gunstig voor de visschertf te Philippine, daar de drukte nog telken jare toeneemt, de strenge win ter doet het daar alleszins treurig uitzien. Het ijs zit aldus schrijft men aan de M. Ct. nog vast in den Braakman, zoodat vele visschers van Terneuzen uitzeilen. Treuriger berichten brengen zij mede over de zaad banken buiten den Braakman. Bijna alles is weg. Zoo moet een inosselhandelaar, die bij Hoofdplaat circa acht duizend tonnen zaad had liggen, er volgens zijn zeggen nog geen vijf honderd over hebben. Alles is weggevroren ol'met het ijs medegedreven. Hoe het gesteld is met de groote mosselen binnen den Braakman, rechtstreeks voor den handel geschikt, ligt nog in het duister. Algemeen is men van gevoelen dat ook die veel zullen geleden hebben. Van sommige banken weet men zeker dat zij totaal ledig zijn. Andere zitten onder zand. Minder aan den Othenepolder, doch deze zijn niet geschikt om rechtstreeks te worden uit gevoerd. Aan den mond van den Braakman het Paradijs - zijn de mosselen nog goed. Deze uitgestrektheid is echter te klein om den handel te kunnen gerieven. Eenige verzendingen, de vorige en in het begin dezer week naar Paiys gedaan, brachten eene nog al ronde som op. het geneeskundig genootschap te Konstantinopel eene uitvoerige mededeeling, waarbij photographi- sche afbeeldingen wareu gevoegd. In die mede deeling wordt o. a. gezegd: „Het kind is van het vrouwelijk geslacht; het lichaam is van gewone grootte en het benedendeel der borst gewoon daarentegen is het bovendeel zeer breed, zoodat de schouders betrekkelijk ver van elkander staan. Tusschen die schouders zijn twee halzen, waarop zich twee volkomen op elkander gelijkende hoofden bevinden, die eenigszins in schuiue richting van elkander afstaan, maar geheel ontwikkeld zijn. Het gelaat der beide hoofden is precies gelijk en men kan geen afwijking bespeurenvoorhoofd, oo gen, neus; mond eD kin gelijken als twee druppels water op elkander. Het kind heeft geen armen, maar de handen zijn onmiudellijk aan de :>chou ders vastgegroeid en hangen er bijna los aan. De geboorte van het kind was vrij voorspoedig en de toestand der moeder is bevredigend. Onge veer twintig minuten lang waren levensteekenen te bespeuren, maar zonderlingerwijze gaf enkel de eene mond geluid, terwijl de andere zweeg, boewei die dezelfde bowegingen maakte als de schreiende." Dokter Depara heeft het lichaam in wijngeest bewaard en aangeboden het aan Europeescbo we tenschappelijke inlichtingen te zenden, opdat deze zich van de zonderlinge natuurspeling kunnen over tnigen. - Te Nantwich trok eene kudde vee door de Hospital street naar het slachthuis van Crewe, toen eensklaps een der dieren woedend werd en op het plein van de Wesleyaansche school liep. De kinderen stonden bijeen te wachten, tot de schooldeur zou geopend worden. Het verschijnen van het dier veroorzaakte natuurlijk grooten schrik onder db kleinen, die allen om hulp begonnen te roepen. De koe viel hen met woede aan, stampte en stootte met hare horens onder den hoop en wierp de arme kinderen als kaf' door elkander. De drijvers joegen haar weg en maakten haar later af. Niet minder dan 45 kleinen waren echter meer of minder erg gekwetst en moesten naar huis ge bracht worden. 15 van hen waren zeer erg ge wond en hunne kleeren waren van hun lijf gerukt. Het aangezicht van een meisje was geheel open gescheurdhet arme kind lag bewusteloos ten gronde. Geueesheeren werden aanstonds geroepen, die den kleinen de noodige zorgen toedienden. Het ongeluk had nog slechter kunnen afloopen, want nu is er gelukkig geen enkel leven in gevaar, Al vorens op het plein te komen, was de koe nog in het venster van een juwelier geloopen. waar zij alles verbrijzeld had* Den derden dezer maand werd te Smirna een kind met twee hoofden geboren. De aldaar ge vestigde dokter Depara zond over dit voorval aan - In de hoofdstad der republiek Guatemala. (Amerika) heeft een misdaad plaats gevonden, ge heel en al gelijkende op die door Eyraud en Ga- brieile Rompard, te Parijs gepleegd. Sedert den 29sten November werd de schatrijke Spaansche bankier Santibannez vermist. Men had den reeds vrij bejaarden heer vaak gewaarschuwd voor zijn onvoorzichtige gewoonte om veel geld en kost baarheden bij zich te hebben. Dadelijk werd dan ook vermoed, dat hij 't slachtoffer van een misdaad was geworden, maar hoewel een scherp onderzoek werd ingesteld, kwam hoegenaamd geen licht in deze aangelegenheid. Drie weken na het verdwenen van Santibannez kwam zijn vriend Cardenas een man tegen, die hem een juweelen dasspeld te koop aanbood. On middellijk herkende Carnedas het kostbare voor werp, dat hij vaak genoeg had bewonderd als de bankier dat droeg. Hij verklaarde zich tot aan koop bereid en ging met den verkooper in een koffiehuis, waar hij dien man veel wijn liet drin ken en allerlei behendige vragen deed. De onbe kende, die half beneveld werd, liet het een en an der los, wat aanleiding gaf tot zijne arrestatie. De kerel vertelde, dat zijne verloofde Santiban nez op haar kamers had gelokt. Daar had hij, met een medeplichtige, in een hoek verscholen, op een teeken van het meisje gewacht om het slachtoffer aan te vallen. De bankier was van ach teren aangegrepen, geworgd en door messteken doorboord. Nadat het l(jk was uitgeplunderd waar op meu tienduizend gulden en eenige kostbaarhe den vond, word het in stukken gehakt en in een koffer gestopt. Die koffer werd in een naburige haven aan boord van een Engelsch schip gebracht en aan een uit de lucht gegrepen adres in New- York verzonden. Toen men de vei loofde en ook den medeplichti ge arresteerde, vond men in de woning van het meisje nog de bloedig sporen van het misdrijf, het mes waarmede de bankier was gedood en ee nige kostbaarheden, die hem hadden toebehoord. Omtrent den koffer met zijn akeligen inhoud heeft men nog niets gehoord, - In deze week zal te Bremen (Duitschland) een opzienbarend geval van verduistering voor de rechtbank behandeld worden. Een kassier van een groot handelshuis in granen, die sedert tal van jaren het volle vertrouwen van zijn patroons genoot, heeft een zoodanig misbruik 1 van zijn betrekking gemaakt, dat hij in den loop der tijden een som van niet minder dan een millioen gulden wist te verdonkeremanen. Hoe hij dat gele verd heeft en 't hem mogelijk was zijn patroons om den tuin te leiden, i3 nog niet opgehelderd en eerst de gerechtelijke behandeling zal daarin licht brengen. In elk geval werd het bedrog daardoor vergemakkelijkt, dat sedert jaren bij de firma de boeken niet werden nagezien, hetgeen ongetwijfeld voor ieder man van zaken een vrij onbegrijpelijk iets is. Vetters, dus heet de kassier, heeft dan ook nooit eene poging tot ontvluchting gedaan, maar bleef bouwen op het ongelooflijk goed vertrouwen van patroons en werkte steeds dooi'. Hij woonde ten huize eener modemaakster, die de klandisie van alle dames uit de voornaamste kringen van Bre men. Deze vrouw is tegelijk met Vetters, als ver dacht van helerij, gearresteerd. Of zij ooit werke lijk schuldig is, zal nog moeten blijken, maar in elk geval weet men. dat zij gezamenlijk met Vet ters een zeer weelderig leven leidde en groote som men van hem kreeg, waarmede zij de geldelijke tekorten van haar modezaak dekte. Die zaak kon namelijk, hoe groot die ook was, geen winst afwerpen, daar de dame tot zulke bil lijke prijzen verkocht, dat geen van de concurren ten er met mogelijkheid tegen op kon. Het was een soort waanzin van de vrouw om baar artikelen liever weg te gooien, dan voor een concurrent onder te doen. Die zucht ging zoo ver, dat wel licht geneeskundigen te beoordeelen zullen hebben of zij verstandelijk wel volkomen toerekenbaar is. In 't begin meende men, dat de gestolen som men hier of daar in het buitenland bij eene bank instelling in veiligheid waren gebracht, maar een zeer nauwkeurig onderzoek heeft hieromtrent niets aan het licht gebracht en men is thans overtuigd, dat het geld werkelijk verspild is. In het Galicisehe dorp Przependa, waar men in den laatsten tijd veel last van wolven heeft, zat onlangs een boerengezin aan het middagmaal toen opeens de wachthond angstig huilend door de rui ten heen de kamer binnensprong, gevolgd dooreen grooten wolf. Het wilde dier dat het op den hond voorzien had, bleef, toen het eensklaps een troep schreeuwende en gillende menschen voor zich zag, een oogenblik verwonderd staan en daarop wilde het de vlucht nemen langs denzelfden weg dien het gekomen was. Maar de boer schoot toe, greep den vluchtenden wolf juist toen die uit het ven ster sprong bij den achterpoot en hield hem ondanks den heftigen tegenstand zoolang vast tot zijn oudste zoon hem met een bijl had doodgeslagen. Toen onlangs een sneltrein een station van een groote spoorwegmaatschappij in Zuidelijk Texas had verlaten en op een uitgestrekte vlakte was gekomen, werden eensklaps schoten op den ma chinist gelost en werd hem toegeroepen den trein te stoppen, aangezien een brug op den weg was ingevallen. De man stopte werkelijk en nu kwa men eensklaps een troep van veertig kerels ta voorschijn, die zich van machinist en stoker mees ter maakten. Toen de beide personen gebonden waren, dron gen eenige boeven, die allen zwarte maskers voor hadden, de wagens binnen, waarin de reizigers in diepen slaap lagen. Zij werden door schoten ge-

Axelsche Courant | 1891 | | pagina 2