b li m sa a), te Pachten. I. Oansberg, L. Lamaitee. DE BROUWERIJ Pieter van Fraaijenhovs, (■cmcna;*! Nieuws. Ad vertent iën. S. L. VAN D1SH0ECK, Rechtszaken. Verknopingen. Handelsberichten. B O W L A N L), Kiezers van Axel! Med*1 kiezers I. CKAASBEIIG, - Niets meer te behandelen zijnde wordt de zit ting gesloten. Een afschuwelijke moord heeft vermoedelijk plaats gehad in het Drentsche dorp Roden. Een gezond meisje van 21 jaren is, naar men meent, door vergif gestorven en naar aanleiding daarvan de moeder, eene weduwe, in vei zekerde bewaring genomen en Woensdag avond naar Assen vervoerd. Een geneeskundig onderzoek, door de rechtbank gelast, bevond, zegt de „Haarl. Crt." het lijk als dat van een krachtig meisje zonder organisch ge- biek en zonder eenig blijk van ziekte, behalve eene vernielde maag. Een scheikundig onderzoek der ingewanden zal moeten aan den dag brengen, welk vergif is toegediend. Als oorzaak van de haast ongelooflijke misdaad wordt hebzucht opgegeven. Het meisje bezat door erfenis'eenig eigen geld, men zegt 15,000 a 18,000 Zij was verloofd met een jongmensch uit Groningen, doch de moeder wilde geene toe stemming geven tot 't huwelijk vóór de meerder jarigheid. Vandaar sedert eenigen tijd hoog gaan de twist tusscben liet meisje aan de eene zijde en de moeder en een ouderen broeder aan de andere. Toch zou het huwelijk nu eerlang plaats hebben, toen het meisje verleden Dinsdag, na een ziekbed van enkele dagen, waarbij de op 't dorp wonende geneesheer niet geroepen werd, overleed. De broe der is tot hiertoe niet in hechtenis genomen, de moeder echter wel. De barones Alphsnse de Rolhschild is op reis van Keulen uaar Parijs, op T elgisch grondgebied, van al de juweelen, die zij bij zich had, bestolen. Zij bevond zich alleen in eenen slaap-waggon en was even voor Aken ingeslapen. Des morgens wakker wordende nabij Erquelinnes. niet ver van de Fransche grens, miste zij hare kleinoodiën. tot eene waai de, volgens berichten, van 300,000'frank. Men vermoedt dat de diefstal tusschen Verviers en Herstal gepleegd is. Te Hartefeld bij Gelder (Duitschland) speelden verieden Zaterdag morgen tw6e kinderen in eene hooischuur met lucifers. Het hooi geraakto in; brand en de kinderen kwamen jammeilijk om bet leven. De vader trachtte nog zijne lievelingen te redden, maar kreeg zelf brandwonden aan het hoofd. Voor eenigen tijd had in een café te Trier (Duitscliland) een bezoeker het ongeluk een gat in 't billardlakon te stooten. Daar hij een nieuw la ken moest betalen, liet hij zich 't oude ter hano stellen. Hoe verbaasd keken een paai dagen later de overige bezoekers op, toen hij met een groen jasje het café binnentrad, dat hij zich van het oude laken had lateD vervaardigen. Zekere heer Bouvailot, kantooi bediende, dronk eemge dagen geleden, zittende voor een koffiehuis te Parijs, een kopje koffie. Eensklaps hoorde men het geraas van brekend glas en eene jonge juf frouw kwam op lipt hoofd terecht van den koffie drinker, die op den grond werd geworpen. Het meisje, de zestienjarige Marie Mesnin, werk te bij eer.e naaistei, die' op eene bovenverdieping woont. Zij had een naald willen oprapen, die op het afdak voor hbt koffiehuis was gevallen; nau welijks echter had zij een voet op het glas gezet of het brak door haar gewicht. Juffrouw Mesnin bieef, wouderbaarlijkerwijze, nagenoeg ongedeerd; de arme Bonvallot had daarentegen eene ernstige ver wonding aan het hoofd. De rijke Russische fabrikant Sacher reisde onlangs met een sneltrein van Bialystok naar Wilna. De eenige persoon, die met hem in de conpé zat. was eene allerliefste en keurig gekleedo jonge dame, waarmede Sacher, die, precies ais alle mannen, dolgraag een mooi meisje ziet, weldra druk aan 't keuvelen raakt. Hij hoorde van het juffertje, dat zij ook naar Wilna moest; de tamilie van de alleen-reizende had haar rijkelijk van spijs en drank voorzien en zij bood er haar reisgenoot het een en ander van aan. Met heel veel genoegen gebruikte Sacher een glaasje fijneu wijn hem met een bekoorlijk lachje aangeboden, sluimerde toen weldra in en sliep, te Wilna aangekomen, zóó vast, dat'de con ducteur hem moest roepen. Toen de fabrikant heelemaal weder bij bewust zijn was, deed het hoofd hem geweldig pijn. hij gevoelde zich zeer onpasselijk en bemerkte ten slotte ook dat zijn portefeuille, die een bedrag van vijfduizend gulden aan bankpapier bevatte, verdwenen was. De allerliefste jonge dame was evenzeer gestoven en gevlogen. Door de beschrijving, die hij van haar gaf. kwam men tot de overtuiging, dat Sacher in gezelschap was geweest van de beruchte sjroorweg diefegge Idka Schmeid, die niettegenstaande haai jeugd zij is pas 23 jaar ond aan het hoofd eener uit gebreide gauwdievenbende staat. De Zaak betreffende door mij zullende worden voortgezet, blijf ik mij bij voortduring aanbevelen, hopende met het zelfde vertrouwenhetwelk wijlen mijn echtgenoot zoovele jaren heeft genoten, te worden vereerd. Wed. A VAN OvKKSTltATEN KrUIJ8.SE. Axei,. Arrondissements-Rechtbank te Middelburg. Dinsdag 21 October zijn veroordeeld L. de G., oud 15 j., arbeider te Axel, wegens diefstal tot 1 maand gevangenisstraf. A. de M., oud 30 j., arbeider te Hontenisse, we gens beschadiging toi /"5, boete of 5 dagen hecht. M. H., oud 21 j., werkman te Ter Neuzen, we gens beschadiging tot ƒ5. boete of'5 dagen hecht. Ie. P. H.. oud 17 i., 2e. P. A. F., oud 26 j., 3e. J. H,t nud 19 j.. ie. M. H., oud 21 j., allen werklieden te Ter Neuzen, wegens mishandeling, de- le. en 4e. ieder tot 1 maand gevang, de 2e. en 3e vrijgesproken. M. V., oud 28 j.. schippersknecht te Ter Neuzen, wegens mishandeling tot 5, boete of 5 dagen hechtenis. Op Dinsdag 4 Nov., des vooim. 10 ure, dooi den deurw. W, A. de Ridder te Hulst, voor het Bestuur van den Ferdinanduspolder, van 200 stuks j kanada Boomen, groeiende op den Ferdinandusdijk van at de Speelwagen tot het z. g. Capersgat. Op Vrijdag 7 Nov., des voorm. 10 ure, doorj not. Van Rijsoort van Meurs te Hulst, voor het I Bestuur van den polde1- Groot Kieldrecht, van 100 kanada Boomen, staande aan den Keiweg van Nieuw Namen naar Hulst (te beginnen op; het dorp Nieuw Namen.) Op Donderdag 4 Dec., des nam. 2 ure, doorj not. Fercken te Terneuzen, voor de Wed. enEivenj Johannes de Bruijne, in leven landbouwer te Ter-1 neuzen, van eeuo Hofstede, eene partij Bouwland, j Zijkantweg, Grond en eene partij Schorverdeeld in 10 pereeelen. 1 Hectare (Ml aren 10 centiaren gelegen in ilen Buthpolder, ktreineei.te Axel, langs den Buth- 'dijk. en B. Ongeveer fi? aren centiaren gelegen in den Noordpolder, gemeente Axel, achter den molen van P. Cornelisse. De inschrijving geschiedt per 44 aren 56 centi aren of Gentsch gemet, Gesloten billetten vóór of 2 November 1890 iu te leveren ten kantore van ondergeteekende. Notaris DREGMANS. Ondergeteekende verzoekt opgave van hetgeen Concordia verschuldigd is over het vereeuigingsjaar 1 Oct. '89 - 1 Oct. '90. C. P. MINJON, Penningmeester. Bij de a.s. Verkiezing voor een lid van den Ge meenteraad, komt ons, als Je meest geschikte per soon. om de vacatureKruijsse waardiglijk te ver vullen, voor, de heer die den kiezers dringend wordt aanbevolen. VELE KIEZERS. Terneuzen. 22 Oct. TarweZenVnp. 11,00 a fl 1.50 m. ƒ9,50 a 10,75 Gerst Z. w. n. p /'8,60 a 8,80 m. /'0,00 a ƒ0,001 Gerst Z. z. o. p, ƒ7,76 a 8,10 m. ƒ6,75 a ƒ7,50 j Haver p. n. ƒ7,00 a 7.25 m. ƒ6,50 a ƒ7,001 Paardeboonen p. ƒ0,00 a 0,00 m. ƒ0 ƒ0 a ƒ0,00 Voedererwten p. ƒ7,75 a 8,25 m. ƒ6,75 a ƒ7,30 Kookerwten bl p. ƒ9,00 a 9.50 in. ƒ8,50 a ƒ9,00 Bovenstaande prijzen zijn allen per 100 kilo. Rogge Z vl. p. 5,75 a 6,10 m. ƒ5,00 a ƒ5,60 per 80 kilo netto. Koolzaad 9,75 a 10,00 m. ƒ9.00 a ƒ9,60 per zak. Aardappelen p. nieuwe fr. 5,50 a fr. 6,00 per 104 kilo Dordrecht, 23 Oct. Tarwe j. Z. O. p. ƒ9,00 a 9,20 g. ƒ6,40 a ƒ7,00 Tarwe Z. n. p. ƒ6,60 a 7,00 g. ƒ6,00 a ƒ6,30 Rogge Overm. ƒ5,50 a 6,00 Gerst Z. en VI. w. ƒ5.10 a 5,30 Gerst Z en VI z ƒ5,30 a 5,50 Haver Z tin O ƒ2,60 a 3,80 Paardeboonen ƒ5,00 a 5,30 Kookerwten bl. ƒ7,40 a 7,70 Voedererwten ƒ6,50 a 6,20 Koolzaad ƒ9.00 a 9,50 Bruineboonen ƒ6,00 a 8,20 Koers van het Belgisch geld. J.G0 francs47,35 a 47.40. Nauwelijks is de stembus gesloten, of de Axelsche kiezers staan weder voor het doen eener keuze, die, zoo niet gewichtiger dan de laatste, toch even be langt ijk is. Zij geldt de benoeming van een lid in den Gemeenteraad van Axel. En waar ons de behartiging in dat collegie zoo na aan het hart gaat, is het ook onze eerste -bur gerplicht, daa*»n een man te nemen, die oTize be langen met, de meeste nauwgezetheid zal bevorderen. Dien man hebben wij gevonden in den heer en durven hem met gerustheid onzen kiezeis aan bevelen. VELE KIEZERS. Bij de verkiezing voor een Lid van den Gemeenteraad van Axel, op Dinsdag 11 November a.s., wordt met aandrang aaubevolen, de heer Landbouwer in den Capellepolder. EENIGE KIEZERS. Bij de a.s. verkiezing voor een lid van den gemeenteraad te Axel wordt diin- gend aanbevolen de heer VELE KIEZERS.

Axelsche Courant | 1890 | | pagina 3