itomi iiotMita Openbare Ve Eone partij WIJN, f 8,50 a f f f f f f f f f f f f Verknopingen. A dverten tien. Handelsberichten. eenige opgeschoten jongens in een tapperij, toen de zeer te veroordeeien weddenschap werd aan ge gaan, dat een hunner een groote hoeveelheid ster kendrank in twee slokken zou opdrinken. Weike dijk werd dit met goed gevolg door hem uitgevoerd maar twee dagen later stierf hij aan de gevolgen eener longontsteking met zeer snel verloop. De tapper werd vervolgd en tot tien dagen ge vangenisstraf veroordeeld; de rechter hield hem voor strafbaar, aangezien hij, niettegenstaande hij van de weddenschap afwist, den knaap een groote hoe veelheid drank had verstrekt, waarvan hij moest welen, dat die nadeelig voor de gezondneid was- Uit de Russische '-■tad Kovno komt een be richt van bijna ongelooflijke wreedheden, dooi- een troep bedelaars gepleegd. De politie heeft in een bosch bij de stad een bende bedelaars betrapt, die bezig waren een dien dag gestolen zesjarig meisje een been af te zetten om haar geschikt te maken tot het- opwekken van medelijden, als zij uit be delen gezonden zou worden. Drie leden der bende werden gevangen genomen, maar de man, die het kind gestolen had. zekere Iwan Roonis, ontvluchtte. Onder de bende, wel ker leden allen misvormd waren, vond men nog twee kinderen waarschijnlijk ook gestolen wien de tong was afgesneden. Het hotel „Leiand" te Syiacuse, het groot ste hotel in het centrum van den staat New York. is jl. Donderdag afgebrand. Een roeschouwer meldt dat er. naar zijne meening. op zijn minst 25 per sonen bij omgekomen zpn, terwijl een groot aai tal lieden gekwetst werden. Enkelen, van schrik niet wetende wat te doen, sprongen uit de vensters. Rube Burrows. Amerika's bekendste trein- plunderaar, moordenaar ee vrijbuiter is dood. In dertijd werd door verscheidene spoorweg-maat schappijen in de republiek meer dan 7000 dollars! uitgeloofd aan hem, die den boosdoener wist mach tig te worden. Langen tijd bleven alle vervolgin gen vergeefs en telkens wist de man te ontsnap pen. Eenige negers, die hem vriendelijk gezind schenen, lokten hem in huis, en overvielen hem. terwijl hij aan tafel wasgezeten. Hoewel hij zich dapper verweerde, werd Burrows weldra gebonden en naar de gevangenis gebracht. Den volgenden morgen omstreeks 4 uur werd de gevangene wakkei-. Op zijn vraag om eten gaf men zijn eigen hat.dta.sch, waarin zich naa; zijn zeggen beschuiten bevonden. Hij stak er de hand in en haalde er twee pistolen uit, die hij op zijn (wee bewakers richtte. Een dwong hij hem zijn handboeien af te doen en die vervolgens den twee de aan te doen. Steeds zijn pistolen op den eer sten bewaker, een neger gericht houdende, sprong j hij vervolgens de deur uit. Burrows had de bru taliteit daarna den heer Carter, die zijn geld in j bewaring genomen had, door den neger te doen wekken en hem het geld teiugte vragen. Carter loste 2 schoten op Burrows en deze schoot terug. Beiden vielen. Burrows was dood en de heer Carter levensgevaarlijk gewond, Ook de neger had een schot in den schouder ontvangen. Burrows was aanvoerder bij alle groote trein diefstallen in de laatste 10 jaien. Drie politie-; agenten, die hem trachtten te pakken, doodde hij Ook een reiziger, die zich bij een aanval verweer de, schoot hij dood. Zekere Francesso Ferraro, te Turjjn, die uit de gevangenis, waar hij voor diefstal straf had ondergaan, ontslagen en naar het politie bureau gebracht was om zekere formaliteiten te vervullen, stal daar een revolver. Daar hij op heeterdaad betrapt werd, bracht men hem onmiddellijk voor de rechtbank, die den dief tot vier maanden ge vangenisstraf veroordeelde. Terwijl hij uit de zaal geleid werd, stal hij den inktkoker en de pen van den griffier, die gediend hadden om zijn vonnis te ODderteekenen Het Turksche oorlogschip „Ertrogroul" ver trok den 15 Sept. van Yokohama en verongelukte I drie dagen daarna hij den Osima vuurtoren, aan i den ingang van het Kii kanaal. Het werd door I een typhoon, dien geesel der Chineesche en Japan i sclie zee, beloopen en tijdens dezen vreeselijken storm barstte de stroomleibuis, waardoor eene ont-1 plofHng werd veroorzaakt, tengevolge waarvan ve len worden gekwetst, gedood, off overboord gewor pen, zoodat het gekerm der gewonden en sterven den de lucht vei vulde. Het stoomschip was door do ontploffing zoo zwaar beschadigd, dat het klaarblijkelijk met te behouden was. Kapitein Ali Bey beval onmiddel lijk, de booten uit te zetten doch deze sloegen zoodra zij te water kwamen ondeisteboven en wer den door de zee weggeslagen Degenen die niet door de ontploffing gedood of gewond waren, liepen als razend van angst over het dek, of sprongen door schrik bevangen over boord. De onmogelijkheid inziend om het schip en de opvarenden ie redden, gaf' de kapitein bevel dat ieder zich zoo goed mogelijk moest zien te redden en sprong zelf in zee, waarin hij onmiddellijk ver- dween. Vijf minuten daarna zonk het schip. De zee wemelde van zeelieden die trachtten den wal te bereiken, die slechts een halve mijl verwijderd was, hetgeen echter slechts aan de sterkste zwem mers gelukte. De vice-admiraal Osman Pacha worstelde vruch teloos in de woedende golven. Door een stuk hout aan het hoofd getroffen, zonk hij onmiddellijk daar na. Vele der overlevenden hebben armen of beenen gebroken, vermoedelijk doordat zij door de zee bij bet aan land komen tegen de klippen weiden ge slagen. Door de visschers aan de kust werden zij, zoo goed de middelen het toelieten, verpleegd. Twee der geredden vertrokken om assistentie naai- Kobé dat ongeveer 100 mijlen verwijderd was van de plaats waar het stotmschip verongelukte. Dewijl er geen Turksche consul was, nood de comman dant van het Duitsohe oorlogsvaartuig „Wolf" aan, de schipbreukelingen naar Kobé te vervoeren, het geen gebeurde. Van de 653 personen, die zich aan boord bevon den, onder welke vele uit de aanzienlijkste T urk- sche familien, werden er slechts 69 gered. ROTTERDAM, Tarwe Rogge Wintergerst Zomergerst Haver Paardeboonen Bruineboonen ROTTERDAM, Op de heden alhier gehouden veemarkt waren aangebracht: 188 Runderen, 82 vette Kalveren, 0 nuchtere Kalveren, 32 Schapen of Lammeren, 411 Varkens, 000 biggen en 00 bokken. De prijzen waren als volgt 20 October. 9,00 5.25 rt 5,50 7,30 n 7,60 7,75 n 8,00 0.00 n 0,00 7.50 n 8,00 8,00 n 8,50 20 Octbor. le kw. 2e kw. Runderen 80 74 Kalveren 00 85 a 90 Schapen 65 60 Varkens 27 25 alies per kilo. GENT, 17 October. Roode en Wintertarwe Rogge Ger«t Haver Boekweit Paardeboonen Koolzaad Lijnzaad Lijnkoeken ANTWE R P E N, 20 October". Verkochte dieren. Centimes betaald per kilo. 166 Ossen le kw. 98 2e kw. 88 3e kw. 75 3e kw. 70 22 fr. 21,25 13,50 16,75 18,75 17,50 19,76 33,50 27,00 16,50 172 Koeien 88 75 65 86 Vaarzen 92 85 72 22 Stieren 85 75 65 64 Knl vera 95 85 75 Schapen Koers van 100 francs het Belgisch geld. 47,35 a 47.40. - Op Woensdag 22 October, des voorm. 10 ure aan het huis E no. 1, aan de Lange Noord- en Nieuwstraat. door den deurw. C. van der Swan, voor den heer A. C. Bastiaanse, te Terneuzen, van een partij Meubilaire en andere goederen. Koopen tot en met 5. kontant, - Op Dinsdag 4 Nov., des vooim. 10 ure, dooi den deurw. W. A. de Ridder te Hulst, voor het Bestuur van den Ferdinanduspolder, van 200 stuks kanada Boomen, groeiende op den Ferdinandusdijk van af de Speelwagen tot het z. g. Capersgat. - Op Vrijdag 7 Nov., des voorm. 10 ure, door not. Van Rijsoort van Meuis te Hulst, voor het Bestuur van den poldei- Groot Kieldrecht, van 100 kanada Boomen, staande aan den Keiweg van Nieuw Namen naar Hulst (te beginnen op het dorp Nieuw Namen.) - Op Donderdag 4 Dec., des nam. 2 ure, door not. Fercken te Terneuzen, voor de Wed. en Ei ven Johannes de Bruijne, in leven landbouwer te Ter neuzen, van eeue Hofstede, eene partij Bouwland. Zijkantweg, Grond en eene partij Schorverdeeld in 10 perceelen. Voo»- do vele blijken van belangstel ling ondervonden bij mijne benoeming tot lid der Provinciale Staten, betuig ik mijnen (lank. A. MOERDIJK. AXEL, Oude Tarwe Nieuwe Tarwe Kogge Wintergevst Zomergerst Haver Erwten Paardeboonen Koolzaad HULST, Oude Tarwe Nieuwe Tarwe 18 October. 11,75 10,00 Kookerwten 1 'aardeboonen J f 20 October. 11,00 0,00 5,25 8,50 7,25 6,00 8,75 0,00 7,00 7,50 7,00 9,50 12,00 10,50 6,10 9.00 0,00 7,50 8,00 7,40 0,00 De Notaris P. Dreirmmis, te Axel, zal Jen ver zoeke vim de weduwe en Erven van JANNIS DEN DECKER Senior, in leven logementhouder te Zaam- slag. ten zijnen sterfhuize aldaar, op Dinsdag- SS October 1800. des voormiddags 10 ure en zoo n.jo- dig den volgenden dag, verkoopen Al de in liet logement „liet Wapen van Zeeland" aanwezige hoofdzakelijk bestaande in Kabinet, Chiffonnièie, Commode, Bureau, Her berg-, Kermis- en andere Tafels, Stoeien, Ban ken. Spiegels, pluimen Bedden met toebehoo- ren, Ledikanten. Vazen, Lampen, Logement- en Hel berggerief, Bi Hard met toebebooren, Eet-, Koffie- en Theeserviezen, Messen, Vorken, Le pels, eene groote partij Glas Geleierd-, Koper TinBlik en Ijzerwerk, Haard-, Wasch Keu ken Schuur- en Tuingerief, Titnmergerief. alsCantenac, Medoc, St. Estèphe, Bergerac, Toers, Madera en Malaga. ƒ11,50 0,00 5,50 8,75 8,00 als Brandewijn, Anijs, Punch, Cognac, Peper munt, Rhum, Citroen- en Maagbitter, Curacjao en Persico en meer andere goederen. Koopen tot en met 3,-— kontant. Het overige op 3 maanden crediet, onder borg tocht dèsgevorderd.

Axelsche Courant | 1890 | | pagina 3