No. 418. Zaterdag I ü2 Juli 1890. 0' Juarg. Bericht. Nieuws- en Advertentieblad voor Zeenwscli-Vlaanderen. F. DIELFMAA, AXEL. Staatkundig Overzicht. Biiuiciilaiidscli Nieuws. AX Dit Blad verschijnt eiken Dinsdag- en Vrijdagavond. ABONNEMENTSPRIJS: per 3 Maanden 50 centfranco per post 60 cent roor België 80 cent. Afzonderl. numm. 3 ct. DRUKKER - UITGEVER Advertentiën van 1 tot 4 regels 25 cent voor eiken regel meer 5 cent. Groote letters worden naar plaatsruimte berekend. Plaatsing 3 2 maal. Advertentiën worden franco ingewacht, uiterlijk tot Dinsdag- en Vrijdagnamiddag TWEE aren. Het nummer van a.s. Dinsdagavond zal Maandagavond worden uitgegeven andere zijden moeilijkheden ondervindt met moede met 25 van de 40Noord Holland D. van Akei - loosheid geslagen is'. Men spreekt reeds druk over laken met 42 van de 56, G. van Tienhoven met aanstaande wijzigingen in het kabinet. 56 van de 64 en J. Prins met 54 van de 95, Advertentiën voor dat nummer worden SSSZ ingewacht tot Maandagnamiddag 2 ure. j ien eerbiedigen. Spanje heeft een nieuw stel ministers, meeren- trecht R. Melvil baron van Lijnden met 28 van deels de conservatieve beginselen toegedaan. In!de 37 Groningen D. Knol Welt met 35, Noord- zijn programma belooft het ministerie met groote De Uitgever. Tot walgens toe zijn do krantenlezers in de laatste tijden onthaald op mededeelingen en be richten omtrent werksiakingan en toch moet tel kens weder de geduldige lezer nieuwe verhalen onder het oog krijgen over dezelfde zaak. Zoo ook nu weder. Thans zijn het echter geen mijnwerkers, of fa briekarbeiders. neen, op dit oogenblik zijn het tie Londensche politiebeambten, die weigeren hun dienst te verrichten, dus ook het werk staken. En de postbeambten zullen hun voorbeeld volgen. De redenen welke worden aangevoerd zijn dezelfde als bij de arbeiders: verbetering van positie en verhooging van loon. En nu zou de zaak zoo hoog niet geloopen zijn, als den politiemannen behoorlijk gelegenheid was gegeven om hunne klachten in te dienen bij de bevoegde autoriteiten, doch juist dit werd hun verboden, vandaar het verzet. Verbeeld u, de groote wereldstad zonder politie en zonder correspondentie. Welke angsten moe ten de rustige bewoners niet uitstaan, vooral des nachts, in eene stad waar allerlei uitvaagsel dei- maatschappij rondzwerft. De ontevredenheid onder de Uit Bulgarije doen allerlei berichten de rondte. Zoo werd eerst gezegd, dat eene zekere partij den dood van majoor Panitza zou wreeken en dienten gevolge de staat van beleg te Sofia en Roestschoek was afgekondigd, doch dit wordt nu weer tegen gesproken. Andere berichten spreken van een op stand, terwijl te Weenen geruchten locpen, dat prins Ferdinand aan Stambouloff zijn voornemen heeft medegedeeld om afstand te doen van de re- geering. Algemeen is de afkeuring over de terechtstelling van majoor Panitza en liever had men gezien dat Ferdinand gebruik had gemaakt van het schoon ste der vorstelijke rechten, door den majoor gratie te verleenen. De Parijsche rechtbank heeft al de aangeklaag de Russische ïevolutionnairen tot 3 jaren gevan genisstraf en 200 frank boete veroordeeld. Me vrouw Reinstein en mejuffrouw Bromberg zijn ech ter vrijgesproken. Omtrent den Russischen czaar wordt in de laat ste dagen weer minder nieuws vernomen. Mis schien is het de stilte die den storm voorafgaat. Brabant J. B. Hengst en J. G. de Bruijn met 57, Zuid Holland 8. Muller, S A Vening Meinesz, J. van Gennep en J. Vlielander Hein met 48 stem men tegen 24 op conservatieven en (Geerling en v. d. Üudermeulen), 1 katholiek van der Kun en 1 antirevolutionnair mr. ,E. baron Mackay, minister van koloniën, Friesland W. van Welderei. Rengers met 26 van de 42, Drenthe mr. E J. Nysingh met 31 van de 33, Gelderland v. Palland met 43 en van Nispen met 33 van de 58 stemmen in Zee land had geen aftreding plaats. De partijverhouding blijft natuurlijk dezelfde. Bij beschikking van den minister van bk»- nenlandsche zaken is met ingang van 16 Juli, s. het veeartsenijkundig toezicht op Zuid Beveiaind opgedragen aan den districts veeasts Th. G. van Rijssel, ter standplaats Dordrecht. Winschoten weid Zondag bezocht door rnim 200 leden van de sociaal-democratische vereeniging te Groningen en een 40tal leden van de sociale jongelingsvereeniging te Hoogezand, tot het houden van eene groote openbare vergadering, belegd in het hotel „de Vrijheid," Ir. stede van tegen 12 uur, zooals was aange kondigd, arriveerden de gasten te half drie. voor het meerendeel met eene stoomboot, de overigen met een gewoon binnenvaartuig, hetwelk geen naam op den achtersteven voerde, maar bovendeks tusschen eene guirlande de woorden„Vrijheid, Gelijkheid en Broederschap" te lezen gaf. De regeering heeft besloten, door enkele hoeren Vo?r het houder' Viin ?Ptocht doo;'. <ie «e" laan de onderwijzers onderricht te doen geven in —e was van bevoegde z«de vergunning ver politiebeambten is de metbode van het teekenonderwijs, nu de begin kieëen. wel met muziek doch zondei gezang, het nog meer toegenomen door een handeling van den sejen Van het teekenen in de vakken van het on j®en zoowel als het andei ileef echtei achterwege nieuwen oppercommissaris, sir Edward Bradford, Simijs z^n opgenomen. de godsdienstoefeningen waren namelijk nog met die aan het politiestation in Bow-street een viiftigAan de districts-schoolopzieners is opgedragen cen einne; manschappen van hen, die geweigerd hadden uit daartoe in de voornaamste plaats van het district ]Jn J °ran?eWeuiïn te rukken, op stel en sprong ui. Oen .bene. ent- ee„ locaal te „ure, T'tanTe',™. plken Tengevolgo van de bevordering van de hee-1 speren waren als duidelijke onderscheidingsteekenen ren Seyffardt en Rooseboom in militairen dienst, meegebracht, terwijl de optocht werd geillustreerd zullen eerlang verkiezingen voor de Tweede Ka-1 door bereden en niet bereden politie. sloeg en op straat jaagde. De postbeambten zijn vooral misnoegd, omdat een deel hunner kameraden, die eene meeting hadden bijgewoond, zijn geschorst geworden. Tot overmaat van ramp komt nog eene tijding I n uit de Engelsche hoofdstad, welke, als zij waar- 16Vp heid bevat, alleen nog erger is, dan van de poli tie en de postboden samen. De soldaten van het tweede bataljon grenadiers in de Wellington-Ka zerne namelijk, moeten geweigerd hebben te ge oor,förY,v.ar kmnnm hoorzamen aan het appèl om hunne ransels te! we zittingjaai in September beginnen, laten onderzoeken. Zij sloten zich in hunne ka j - Eerlang wordt de indiening verwacht van mers op. Nadat de kolonel met de officieren van een wetsontwerp tot goedkeuring en tenuitvoer eg den staf de zaak overwogen had, richtte hij ver-1 ging van de op 18 April jl. tusschen Nederlanden toogen tot de troepen, die hem uitjouwden en Belgie gesloten overeenkomst tot wijziging van art. mer in de kiesdistricten Utrecht en Arnhem moe De commissie voor de voorbereiding der leger- wetten, waarvan de heer Seyffardt lid is, heeft hare taak nog niet aangevangen, maar zal hare wei kzaam heden eerst na de opening van het nieu uitfloten. De minister van oorlog verklaarde in het lager huis dat hem van deze zaak niets bekend was. Het heeft dus den schijn, dat de waarheid van het bericht van zeer twijfelachtig allooi is, wat zooveel te gelukkiger voor Engeland zou zijn. 59 van het loodsreglement op de Schelde, vastge steld bij de op 20 Mei 1843 te Antwerpen geslo ten overeenkomst. Bij de door verschillende prov. staten gehouden verkiezingen voorleden der Eerste Kamer zijn hei- kozen voorLiraburg L. H. A. Magnee met 33 Geen wonder, dat de regeering die van zoovele van de 43 stemmen Overijssel A. J. Blijdenstein De vergadering in „de Vrijheid" was van korten duur; ruim half vijf vertrekken de bezoekers or delijk in de richting van Scheemda, voorafgegaan door eene brigade maréchaussée. De arbeiders waren opgeroepen om in massa ter vergadering te verschijnen, doch het tegen deel had plaats. Te Lobith, aldus schrijft men aan de N. R. Ct., zou van de scheepstimmerwerf der beeren Gebr. Bodewes een ijzeren sleepkaan te water worden gelaten. Voordat men echter hiermede gereed was, moesten er nog eenige bezigheden aan het schip worden verlicht. Onverwachts brak de ketting waaraan het schip was bevestigd en liep het vaartuig van stapel. De weiklieden, aan het schip werkzaam, lieten zich onmiddellijk tusschen de slede vallen, zoodat het schip geheel over hen heenging zonder hen te deren.

Axelsche Courant | 1890 | | pagina 1