Verkoopmaan, verpachtingen, enz. Handelsberichten. Toen de fabrieken in de stad sloten, begon men storm te loopen op Dracut's taverne. Binnen een uur verdubbelde de electrische spoorwegmaatschap pij hare treinen en elke twee minuten reden er twee, als hai ingtonnen vol gepakte wagens van hei postkantoor" af met bestemming naar Dracut. De herberg is een gebouw van eene verdieping, ongeveer 40 voet lang en 15 voet breed. Zij heeft slechts eene deur. Het gedrang werd zoo groot dat het vertrek vol stond met in rijen geschaarde mannen, zes rijen diep, schreeuwende om hier. Miemand kon er meer in en die er in waren kon den er niet meer uit. Ten slotte riep men de po litieagenten om het locaal te ontruimen. Daarop begon men op stelselmatige wijze te handelen. Er weiden zooveel personen toegelaten totdat bet lo caal vol was en daarop werd de deur gesloton. De dorstige troep kreeg biei en werd dan naar buiten gejaagd. Dan word er een andere troep toegelaten en op dezelfde wijze behandeld. Maar dit duurde voor de wachtenden te lang en ze bonsden en duwden op de deur, totdat deze be zweek. Hoeden vlogen af en werden plat gedrukt. De menschen kwamen uit het gedrang met ge scheurde kleeren. Toen werd er eene lijn gevormd, die zich veischeidene honderd voet langs den stof figer) weg uitstrekte. De bedienden in de herberg trachtten te vergeefs hen die bier verlangden, te bedienen. Sommigen betaalden voor hun bier en anderen niet. Zij klommen in de ramen, drongen voorbij de politie en hanoelden alsof hun leven af ding van het machtig worden van een glas bier. De eigenaar zag dit tooneel met veel verdriet tot 6 uur aan, liet toen de deuren sluiten en zond de bedienden weg. - De vermaarde Franscne panter en leeuwen jager Bombonnel is dezer dagen overleden De 74 jarige grijsaard, die reeds lang zijn bedrijf had op gegeven, waarbij hij een oog en verscheidene stok jes van zijn lichaam verloor, was sinds 1850, toen hij zijn eersten panter doodde in Algerie, de jager bij uitnemendheid Waar men last had van een leeuw of van een panter, werd hij geroepen, en doorgaans met het gewenschte gevolg. Bombonnel woonde te Bouira, bij Algiers, waar hij vele goed betalende aanzienlijke gasten ontving, die met hem kwamen jagen. De dappere leeuwenjager was in Algiers alge meen hooggeacht om de goede diensten door hem 'oewezen maar hij ging niet uit louter menschlie vendheid te werkToen de leeuwen schaars be gonnen te worden, droeg hij zorg, zijn vijanden wat te sparen, opdat zij niet zouden uitsterven. Hij moet zelfs meer in het geheim eenige jonge leeuwtjes hebben opgefokt. Een paar malen was Bombonnel bijna veronge lukt. Eens rolde bij met een panter in een afgrond maar hij wist zich onder het vallen nog vast te grijpen. Later bood die jacht hem minder geva ren. Hij had toen namelijk ontdekt, dat panters geen reuk hebben en dat men, goed vei borgen en onbeweeglijk stil blijvend, voldoende veilig voor hen is. Bombonnel was ridder van het Legioen van Eer en hij verkreeg die op een eigenaardige manier. Toen hij namelijk eens ergens geroepen was om jacht te maken op een panter, weigerde het op perhoofd hem een geit te geven (met welk diertje hij gewoonlijk de wilde dieren lokte.) Eerst toen hij uit Algiers een bevelschrift van hooger hand had gehaald, kreeg hij de geit. De Caid, die hem zoo behandelde, verklaarde la ter ik dacht dat hij gek was, omdat hij alleen in den nacht op de panterjacht wilde gaan en ik twij felde aan zijn moed. want alle Franschen, die moedig zijn, hebben een rood lintje in hun knoops gat, en dat had hij niet. Men zorgde toen, dat ook Bombonnel zulk een kenmerk van moed ontving. - Een Fransch advocaat zou met eene jonge, vermogende dame trouwen, toen plotseling een of ficier zich als zijn medeminnaar verklaarde en verlangde, dat hij voor hem het veld zou ruimen, of met hem zou duelleeren. De advocaat nam de uitdaging aan, kwam op 't bepaalde uur op de af gesproken plaats en haalde een paar revolvers te voorschijn met de woorden „Ik kan niet met den degen omgaan, laten we dus de zaak met pistolen uitvechten. Kies een van de twee. Ik laat u daarvoor het eerste schot.' De officier koos een pistool uit, schoot af en zijn tegenstander zonk le venloos ter aarde. Oogenblikkelijk ging de officier op de vlucht, om niet door de justitie tot verantwoording te worden geroepen, en verborg zich in een dorpje in de pro vincie. Eenigen tijd later ontmoette hij daar een vriend, die toevallig uit Parijs daarheen was geko men en die ook de dame kende, om wie de ad vocaat in het tweegevecht was gevallen. De vriend was niet weinig verbaasd, toen hij den officier hier aantrof en vroeg hem, waarom hij toch zoo plot seling uit Parijs verdwenen was. „Hoe," zeide de officier, „hebt ge dan niets van mijn duel gehoord? De dood van dien advocaat „Wat zegt ge? Die man is frisch en gezond, hij is onlangs ge trouwd Het bleek nu, dat de advocaat de pi stolen mei los kruit had geladen en zich voor dood had gehouden om zich van zijn medeminnaar te ontdoen. Ie. Een woonhuis en erf te Torneuzen, aan ie Noordstraat wijk C no. 87, kad. sectie C nos. lib, 177, 178, groot ongeveer 3 aren 39 centiaren. 2e. Een woonhuis en erf aldaar, aan de Nooid. straat (Schotschenhoek) wijk C no 49. kad. sectie C no. 1449, gioot 86 centiaren., bewoond door den heer H. Scheele Jz. 3e Eene partij Bouwland, in de gemeente Hoek, in den Goeschen polder, kad. sectie I) no. 141, groot 3 heet. 20 aren 50 cent. (ongeveer 7 geme ren 57 roeden.) Tn pacht bij Jozias de Feijter voor ƒ275 per jaar. 4e. Het voortdurend ïecht van huur op eene Vrouwen Zitplaats in de Hervormde Kerk te Ter- neuzen, geteokend C 1, no. 4. Jaarlijksche huui- prijs ƒ3. Op Donderdag 10 Juli, des voorin. 10 ure, in het huis in de Noordstraat no. 87, te Terneu- zen, ten verzoeke als boven, van een zindelijken, goed onderhouden Inboedel. Koopen tot en met ƒ3. kontant te betalen. - Op Vrijdag 27 Juni, des voorm 1" ure, zal de not. Van Rijsoort van Meurs te Hulst, voor het Bestuur van den Ferdinandus polder, in het loge ment „Het bonte Hert'' aldaar, voor den tijd van 7 jaar verpachten 12 perceelen Bouw- Wei- en Onderland. het recht van visschen op de wateren en het recht van jacht op de eigendommen gele gen in dien polder. Na afloop daarvan zal worden verkochthet ïecht van Cijnsheifing op 7A. 20 cent. grond in de gem. Sint Jan Steen, in pacht bij de wed. F. Weemaes, togen 3.80 's jaars. en 6 Aren Dijk- grond, gelegen aan den keiweg tusschen Hulst en Axel, gem. St. Jan Steen - Op Maandag 30 Juni, des voorm. 11 ure, door nou Van Rijsoort van Meurs te Hulst, ten verzoe ke van de Erven van wijlen den heer B. van Leeu- wenstein, overleden te Hulst, van Een zindelijken Inboedel, zich bevindende ten sterf huize van genoemden heer Van Leeu wenstein in de Gentschestraat te Hulst. Koopen tot en met ƒ5,— kontant. - Op Maandag 30 Juni, des nam. 2 ure, in de herberg „De Kroon" te Hulst, zal door den Bouw kundige E. Delmez te St. Nicolaas, bij insenrijving worden aanbesteed Het houwen eener Hofstede, waarvan bestek, teekening en voorwaarden ter inzage liggen hij ge noemden Bouwkundige. - Op Maandag 30 Juni, des nam, ten 2 ure in het logement „Het bonte Hert" te Huist, door not, mr. Van Deinse, aldaar krachtens onherroepe lijke machtiging ingevolge aitikel 1228 burgerlijk wetboek, van Een Woonhuis met Erf, Schuur en Aanhoong- heden, staande en gelegen op het gehucht Kapel- lebrug, gemeente St. Jansteen, groot 5 aren 50 centiaren. Laatst bewoond door Pieter Johannes Herdewei. Premie van instel pet. Gelasgelden pet. - Öp Vrijdag 27 Juni, des voorm. 10 ure, in de consistoriekamer der Ned. Ger. Gem. te Zaarn^ sfag. zal door de vereeniging „De Kerkelijke Kas" aldaar, worden a inhesteed Het afbreken en weder opbouwen van een Woonhuis. Bestek en teekening liggen ter inzage bij M. van Breen, winkelier te Zaamslag. Aanwijzing op Dinsdag 24 Juni a. s. des nam om 5 ure. - Op Dinsdag 1 Juli, des nam. 2 ure, door not. Fercken te Terneuzen, ten verzoeke van den 'heer H. F. Baeijens, grondeigenaar te Oostburgen de familie E. Bonte, te St.Kruis, van: Ongeveer 8 hektaren Gerst, in den Bontepolder gem. Terneuzen, alwaar te vergaderen. Dadelijk daarna, op den kavel van den heer Hiebendaal, van ongeveer 1 Hektare Gerst, in denzelfden polder. - Op Woensdag 9 Juli des nam. 2 uie. in het hotel Donze re Terneuzen, door not. mr. Dronkers aldaar, ten verzoeke van de erfgenamen van den heer Jan Scheele en mej, Francoise Nousen, in leven echtelieden, van Axel, 21 Juni. ƒ9,60 f6,25 ƒ9,50 ƒ8,25 ƒ7,50 ƒ7,10 /'6.90 Oude Tarwe Nieuwe Tarwe 9,40 Wintergerst j\).co Zoinergerst ƒ8,- Haver /7>26 Erwten J,7> Paardeboonen /6,75 Koolzaad Hulst '23 Juni. Tarwe oude ƒ9,50 a 9,75 Rogge oude 5,25 a 5.50 Kookerwten ƒ7,00 a 7,25 Paardeboonen ƒ6,50 a 6,75 Rotterdam, 16 Juni. Tarwe Z. en VI p. ƒ8,50 a j 9,00 m. ƒ7,00 a ƒ7,50 Rogge p- ƒ4,00 a f 760 Gerst W. p. /7,80 a 7,60 Gerst Z. p. ƒ3,50 a 4,50 Haver p. ƒ3,00 a 3,76 Bruineboonen n. f8,00 a 8,50 Kookerwten p ƒ8,00 a 8,75 Rotterdam 23 Juni. Op de veemarkt waren he den aangebracht: 188 runderen, 28 vette kalve ren, 0 nuchtere kalveren, 32 schapen of lam meren, 411 varkens, 000 biggen, 000 bok. De prijzen waven als volgt le kw. 2e kw. runderen 80 74 ct. kalveren 00 90 a 85 schapen 65 60 varkens -7 25 alles per kilo. Rotterdam, 23 Juni. Beetwortelsuiker in kalme stemming, met geringen omzetJuli/lev. ƒ17.87 gedaan, najaar ƒ14,75. Antwerpen, 23 Juni. Beetwortelsuiker vast. Men noteert basis 88 gr rendement: juni fr. 30,50 nominaal. Juli/Aug30,62b October/December „30,— Antwerpen, 23 Juni. Veemarkt. Verkochte dieren. Centimes betaald per kilo. 151 ossen le kw. 95 2e kw. 85 3e kw. 75 3e kw. 70 ct. 22 112 koeien 58 vaarzen 38 stieren 89 kalvers - schapen 82 88 80 112 72 78 70 100 65 68 60 90 GENT, 20 Juni. Roode en wintertarwe fr. 20,50 Rogge I7.25 Gerst 19,— Haver 17,oO Boekweit 18,— Paardeboonen 18,— Koolzaad 83, Lijnzaad 26,— Lijnkoeken 18,50 Koers van Belgisch geld. ƒ47,70 a 47,75 per 100 frs.

Axelsche Courant | 1890 | | pagina 3