(icnwnsri Nieuws. Te Utrecht ontsnapte dezer dagen een groot varken, dat van een wagen in een slachterij moest gebracht worden en liep de schuur binnen van den heer F. aldaar. Tn die schuur bevond zich een kat met eenige jongen en nauwelijks werd net zwijn dit gewaai of iiet stormde er op los en verslond een der jon ge katjes. De oude kat was woedend. Zij sprong den onverlaat op den rug en beet hem zoo on to irmlw tig iu den nek en stak hare nagels zoo diep in zijn lichaam, dat de wreedaard van woe de en pijn brulde. Middelerwijl waren de achter volgers van het varken toegesneld. Met moeite verwijderden zij de trouwe katmoe- der, en brachten verrolgens den moordenaar naar net schavot. Deze week hebben de dieven bij een ban ketbakker aan den Ginnekschen steenweg te Bre- -da gedurende den nacht een geheel gereedgemaakt bruiloftsmaal weten weg te voeren. Men is hun nog niet op het spoor. Viijdag werd op den Oostzeedijk te Rotter dam een meisje, dat in de stad eenige inkoopen had gedaan, aangehouden door een paar knapen, die haar haar mandje ontrukten en daarmede op den loop gingen. Zaterdag middag viel in het water bij de kleederklopperij te Kialingen. een kindje van bij na 4 jaar, dat zoiulei toezicht liep ie spelen. Toen men tiet kind miste, vond men het levenloos in het water liggen. Vrijdag namiddag werd door eenen politie agent te Leiden aangehouden een lSjaiige knaap, met zich voerende een bruin inerriepaurd van 15 jarigen leeftijd zonder hoefbeslag. Dit vervoer kwam den agent verdacht voor. Aan het politie-hureau gat de knaap op, dar, hij bedoeld paard voor een melkboer te Deltt hij een paard en slachter te Leiden moest verkoopen. Uit de deswege gewisselde telegrammen bleek, dat de knaap een valschen naam opgegeven had en de melkboer niet te vinden was. Alstoen bekende hii, het paard uit eene weide tusschen Hazers- woude en Leidei dorp ontvreemd te hebben, met de bedoeling net ren eigen bate te verkoopen. Den onbekenden eigenaar wordt verzoent, van de vermissing aangifte te doen bij de politie zijner woonplaats. Vrijdag avond werd een jongen van 9 jaar te Eindhoven door de tram overreden, nadat hij van den voorsten wagen gesprongen was. Hij was bijna onmiddellijk dood. Bij het onweder, dat 11* Donderdag boven Zuid-Limburg woedde, sloeg de bliksem in den kerktoren te Sibbe, gem. Oud Valkenburg. Hij veroorzaakte geen brand, doch aanzienlijke schade aan het muurwerk. Ook te Carthilo, gem. Wit- tem, en te Margraten weiden loomen door het hemelvuur getroffen. De kerktoren vormde het hoogste punt der omgeving. Uit Bordeaux wordt gemeld dat aldaar, in de drukkerij Cassignol, Zaterdag avond, half elf, een groote braöd is uitgebarsten, die een hevige paniek heeft veroorzaakt in den schouwburg dei- Folies Bordelaises, die achter aan da drukkerij paalt. De toeschouwers bemerkten eensklaps boven het glizen plafond van den schouwburg eene groote vlam, en in een oogwenk heerschte eene groote verwarring in de zaal. Iedereen wilde het eerste de deur beteiken, vele vrouwen vielen in onmacht en moesten weggebracht worden. Op het tooneel wierpen artisten en danseressen spoedig al hunne kleeren in koffers en vluchten weg. lntusschcn breidde het vuur zich meer en meer uit, maar dank de spoedige hulp en de talrijke waterbuizen van den schouwburg, was men in een uur den brand meester. De verliezen bedragen 80,000 fr. De schouw burg is door het vuur niet beschadigd, maar veel decors zijn bedorven door het water. Gelukkig zijn er geen persoonlijke ongelukken gebeurd. Te Madrid heeft een dienstmeisje twee kin deren en vier rnenschen ten huize van haren meestei vermoord, omdatzij geen verlol had gekregen om naar de stierengevechten te gaan zier.. Zij werd gevangen genomen, toen zij daar van, na den moord gepleegd te hebben, terugkwam Tegenover Doornenhuig, op do Waal, is de zer dagen het lhjarig zoontje van een schipper, wiens schip stroomafwaarts gesleept werd, uit den vlieger gevallen en verdronken, l.et knaapje was den knecht behulpzaam bij het zoogenaamde dauw- spoelen. dat is: den dauw door mid lel van water van het schip verwijderen, toen de vlieger op den tros van een volgend schip voer, waardoor hij om sloeg en beiden in het water geraakten. De knecht werd gered. Het lijk van het knaapje is tot nog toe niet gevonden. Te Lemmer is Zondag een 4jarig knaapje onder het spelen in het water geraakt en verdron ken. Op den tramlijn te Nieuwleuzen werd de arbeider W. B. van Nieuwleuzen naar zijne wo- ning te Avereest gaande, door de machine gegre pen. Beide beenen werden hem afgereden. Na hevige pijnen is hij overleden. Aan boord van het Japansche stoomschip „Fushiki Mura" werd onlangs eene akelige ont dekking gedaan. Het had de haven Nagasaki met een lading steenkool verlaten en een paar dagen voor de aankomst te Hongkong ontwaarden per sonen, die in de machinekamer werkzaam waren, een hoogst onaangename geur. Te Hongkong aan gekomen, trachtte men, alvorens met de lossing te beginnen, de oorzaak van dien reuk. dien men aanvankelijk aan doode ratten toeschreef te vin den Na iang zoeken opende men de deur van een kleine bergplaats en ontwaarde toen een ont zettend schouwspel. In het hokje vond men de lijken van 8 personen een bejaard man en ze ven jonge meisjes en bovendien vier andere personen eene oude vrouw en drie meisjes al len Japanners, die nog leefden. De vier niet overledenen werden aan dek gebracht en op de vraag, hoe zij in het hok waren geko men, vertelde een der meisjes dat zij door het oude paar aan boord van het schip waren gebracht voor het lading begon in te nemen, onder belofte dat haar, te Hongkong, eene goede betrekking zou worden bezorgd Hierbij moet worden opgemerkt clat de Japansche regeering meisjes niet toestaat het land te land te verlaten, als zij niet bij machte zijn het bewijs te leveren dat zij in eene goede, vaste betrekking treden Zij hadden genoeg le vensmiddelen en ook water voor de reis bij zich, maar waren, toen de lading in het schip was, le- I vend beg' aven en de walm en hitte van de ma- [chinekamer waren zoo gioot, dat reeds den twee den dag verscheidene der ongelukkigen stierven, Men twijfelt, er geen oogenblik aan of de beide oude rnenschen hebben de tien jonge meisjes aan boord gelokt met het schandelijk doel om ze te Hongkong te verkoopen. Een majoor van het Leger des Heils is te Brussel in een hotel nabij het Noordei station aan de slaapziekte overleden. Te Graefinau, in Saksen, is tijdens een hal een brandende lamp op den vloer gevallen en ge sprongen, ten gevolge waarvan brand ontstond. De dansenden drongen in den grootsten angst naar de uitgangen. Twee dames geraakten onder den voet en stierven, terwijl 13 zwaar gekwetst wer den. Dinsdag avond wandelde eene armoedig ge- kleede vrouw met een kind op den arm in de nabijheid van het Alhambra-theater te Brussel. Om des te beter 't medelijden der voorbijgangers op te wekken, deed zij haar kind jammeren en schreeuwen door het te nijpen. Twee politieagen ten hadden dit wreed spel afgeloerd en men con stateerde weldra in 't bureau, dat die kattemoeder daar een handwerk van maakte. Wat zijn er toch ongelukkige schapen in een zoo weelderige stad 1 Vreeselijke wraak. Uit de diamantvelden in Zuid-Afrika wordt het volgende gemeld Reeds eenigentijd bevond zich hier de Engelscb- man Pill is met eene groote vei zameling wilde die, I ren. Onlang.-, twist krijgbnde met een Kaffer, ont-1 sloeg hij dezen uit zijnen dienst en de man heeft! eene vreeselijke wraak genomen, door 's nachts! met levensgevaar alle kooien der wilde dieren tel openen. Toch schjint hij bijtijds de vlucht te heb! ben kunnen nemen althans er is geen spoor van! hem teruggevonden. Midden van den nacht werden de omwonenden f van een circus uit hunnen slaap opgeschrikt, door! een vreemd en angstaanjagend rumoer. Het doffel gebrul van leeuwen, hel scherpe geschreeuw vaal olifant, het huilen van jakhalzen, panters en wol ven, het gehinnik van paarden en de angstkreier.! van een 4tal oppassers, die 's nachts in de dier-l gaarde sliepen, vormden een concert dat nimmer! vergeten zal worden door hen, die het hoorden. Het schijnt dat de vier leeuwen, Pacha. Abdul,! Caliph en Mustapha, zoodra zij hunne kooien ge- opend zagen aanstonds naar den stal gingen, waarl Pacha op den schoenen hengst Murat, het school I paard, sprong. Het angstgeschreeuw van dit dier! wekte de vier oppassers, een Schot, Patterson ge-[ I naamd, en drie Kaffers. Haastig wapenden zij zich t met stal vorken, maar zij kenden het aantal losge-[ gebroken dieren met en vonden een vreeselijken dood Uit de mededeelingen van een der sterven-l de Kaffers aan den eigenaar der diergaarde, Fillis, bleek dat. toen zij den leeuw poogden te verjagen! zij eensklaps van achter hesprongen werden doorl drie andere leeuwen en een panter; de dieren! scheurden hen letterlij k in stukken, en de stal! bood, toen men daar de overblijfselen der ongeluk-f kigen vond, een vreeselijk toor.eel aan. Na eenmaal bloed geproefd te hebben, scheeui het alsof de wilde dieren hun natuurlijken aard geheel hadden teruggekregen zij wierpen zich op vier schoone Hongaarsohe paaiden en doodden die met hunne klauwen. De olitant, door het rumoer' in zijne nabijheid verschrikt, drong naar huiten en snelde de Cui reystraat in, bijna omiidellijk gevolgd! door alle andere dieren Een voerman, Nelson ge naamd, uit het naburig plaatsje Beaoonsfield, die[ toevallig voorbijreed, ontkwam ternauwernood. Hij verklaarde dat het uittrekken van al die dieren j hemdeed denken aan de ark van Noë Eerst kwaml de olifantop hem volgden een menigte leeuwen,! wolven, hyena's panters, en apen. De wolven, met het instinct van hun ras, snel-l den dadelijk op Nelson's paarden toe en twee der! leeuwen volgden hen. Vreemd genoeg, zij lieten! den dood verschrikten man met rust en het ge-| lukte hem langs een der stijlen van een koffiehuis naar hoven te klimmen en zich op een halcon inl veiligheid te brengen. Toen hij zijne paarden liet laatst zag, ijlden zij als razemten den Dutoitspan-| weg op, nog steeds gevolgd door de wolven en leeuwen. De andere dieren hadden zich in alle! lichtingen verspreid. Een der luipaarden had zich in het achterhuis! van een Jfruidenier in Jonesstreet verscholen, en werd daar des morgens gezien door het driejarig! j zoontje, dat met de onbezonnenheid, aan kleine; kinderen eigen, op het dier toeliep. Zijn verschrik te moeder zag, hoe het met een enkelen klauwslag werd neergeworpen en verslonden. Volgens de verklaring van Fillis zjjn ontsnapt: vier leeuwen, twee leeuwinnen, twee tijgers, driej beren, twee wolven, vier jakhalzen, een olitant, 1 kameel, twee panters en zeventien apen. Slechts tweb dezer dieren zijn in de nabijheid gedood. De. geheele politiemacht, tot de tanden gewapend, door-| kruist de omstreken der stad, waar niemand zijne woning durft verlaten. Eenzelfde klacht als die over de telegraphische! verbinding met Zuid-Beveland hoort, men hier op gaan over den beperkten Zondagdienst bij de poste-j rijen. Ik laat straks alweer een ervaren man, een handelaar, aan het woord, doch wil mijnen lezers eerst nog meedeelen, hop de postgerneenschap is op werk- en hoe op Zon en nlgemeene Christelijke feestdagen. De verzending van Walsoorden naar Hulst heeft op werkdagen tweemaal plaars, nl. des morgens ongeveer 5 uur per hondenkar en des na middags ongeveer 3 uur per rug van een gaanden postbode. De hondenkai, die te Walsoorden thuis I

Axelsche Courant | 1890 | | pagina 2