Handelsberichten. lij óe kachel zat, raakten, terwijl de moeder ach- haar werk deed, de kleertjes in brand. De r, op het geschrei van het kind dadelijk toegesneld, kon de vlammen gelukkig blusschen, tioewel bet knaapje reeds deerlijk verbrand was aan innen, borst en hals. Maandag jl. is bij het uitlossen van zware itukken hout uit het stoomschip „Valk" te Mid lelburg, de dekknecht A. O. erg verwond. Tenge- van de bekomen verwonding is de ongeluk- ige, 26 jaar oud, na e9n zeer smartelijk lijden, tonderdag namiddag in het gasthuis te Middelburg verleden. Het personeel der Zeeuwsche stoombootmaat- diappij is bij de eerste Nederlandsche verzeke- agsmaatschappij op Let leven enz. te 's Hage wds sedert jaren verzekeid tegen lichamelijke ingevallen met of zonder doodelijken afloop. Te Leiden heeft zich bij een trekhond een ge 1 van schijndood voorgedaan. Gedurende drie gen gaf het dier geen merkbare teekenen van bven. Nadat de hond weer was bijgekomen was lij verbazend verzwakt, doch een goede verzor- had ten gevolge dat het dier trouw als trek tand dienst doet. L. C. Te Wageningen is verleden week op de steenfabriek van den heer Bos een werkman ou ter een omvallenden zijmuur van den oven te- jechfc gekomenhij werd er levenloos onder uit pbaald. De jager W. von den Hoff, te Bocholtz, werd Je vorigo week dood in zijne woning gevonden. Zijn hoofd was door een schot verbrijzeld. Tegen een predikant en een offlcier te Haar lem is proces-verbaal opgemaakt wegens het niet ton inschrijven, de eerste van zijn zoon, en de tweede van zijn pupil, op de lijsten voor de na lionale militie. Te Wageningen is Donderdag nacht een bru tale diefstal met iDbraak gepleegd bij de heeren ïebr. H. Het is aan de politie reeds gelukt, den vermoe- lelijken dader op te sporen en de goederen (be- taande uit tabak, dekkleeden, zeilen, enz.), die iij reeds verkocht had, in beslag te nemen. Het i zekere A. E. K., die reeds meermalen met de istitie heeft kennis gemaakt en op wien de po- itie reeds het oog gevestigd had, in verband met indere diefstallen, gedurende de laatst9 dagen te Wageningen gepleegd. Een haveloos gekleede jongen komt te A.a- lerdam op den tram staan. De conducteur kijkt iem eens zijdelings aan en ziet, terwijl hij zijn aartje aanneemt, den kop van een aapje uit zijn miszak komen. „Je schijnt gezelschap bij je te ebben," zegt hij tot den jongen. „Mijn brood 'inning," antwoordt deze. „Nu," zegt de con- iicteur, terwij! hij de schamele kleeding inoogen- Bhouw neemt, „het vak schijnt niet veel op te iveren." En nu volgt een gesprek tusschen der. mducteur en den knaap, waaruit de eerste te 'eten komt, dat de jongen thans zyn „werkpak i" aan heeft, maar dat hij thuis betere kleeren ft hangen. Het eenige waar hij voor zorgt, soliede is, als hij met zijn „kameraadje" aan wandeling gaat, zijn zijne schoenen, het ove- Zijne inkomsten zijn zeer afwisselend, maar op nstens 17 in de week meent hy te '■winnen rekenen. „Och, als je dag aan dag van -ftmorgen. lot 's avonds door de stad loopt, dan ELI je wel wat op. Ik heb uitgerekend, dat ik tat week zoowat 1700 straten, stegen en grach- b beloop, en nu moet het zegt hij met een Bdeugend i tnlach toch al slim loopen, als niet in m cent ophaal." De g;u Reichward, die bij den schouw- W'gbrand vinsterdam zijn spaarduitjes verloor leeft de h< opgegeven. Aan gouden tientjes leeft hij, v het Nbld. van Ned., een totaal van 300 weten terug te krijgen, maar 'an het ge aardig papier zal zeer weinig te- thtkomen. doordien het boekje met de nummers rerloren gin. Het is dus te verwachten, dat de 500 alles zal blijven, wat den man van zijn 5000 rest. Tegen het vallen van den avond, den 4 Maart jl., reden eene dienstbode met een zoontje van M. V. en een anderen jongen op de vrij breede stads gracht te Roermand op schaatsen. Terwijl zij een oogenblik bij elkaar stilhouden, zakten alle diie door het brooze ijs. Hoewol er spoedig hulp op daagde, bleven zij geiuimen tijd in het water daar 't ijs de ladders met de redders niet dragen kon Na zeer groote inspanning gelukte het eindelijk toch het drietal te redden. Donderdag avond is de goud - en zilverkas houder H. te Haarlem voor ruim 100 gulden op gelicht door eene 20-iarige dienstbode. Zij kwam namens mevrouw M., woonachtig aan den Raam- singel aldaarmet een schriftelijk verzoek om aan hare dienstbode op beziens mede te geven eenige slootjes voor armbanden en parures. Daar men geen kwaad vermoeden had, werden aan de dienst bode ter hand gesteld acht slootjes voor armban den benevens zeven parures (broches met knop pen). Bij onderzoek is gebleken dat mevr. M. hiertoe geen last had gegeven en van niets afwist. Onder Alphen aan de Maas hield zich sedert eenigen tijd een groote steenarend op, die onder duiven, kippen, enz. eene groote slachting maak te. De vorige week mocht het een inwoner van Ooijen gelukken, het dier aan te schieten en le vend te bemachtigen. De vlucht is 1,5 M. lang. Een tweejarig knaapje te Nieuwenhagen (L.) viel 1.1, Dinsdag in een ketel kokend water en bekwam zulke hevige brandwonden dat het on der groote pynen overleed. Overal in Europa heerscht strenge koude ge durende de laatste dagen. Te Weenen lag de sneeuw 3 voet hoog en in Hongarije viel zooveel sneeuw, dat het spoorwegverkeer daardoor werd gestremd. Te Parijs reed men schaatsen in het „Bois de Boulogne", hetgeen daar in Maart nooit is geschied. Ook te Madrid was het bijzonder koud. In Engeland heaft het volgens de waar nemingen op het observatorium te Greenwich in de maand Maart het laatst zoo hard gevioren in 1845. Nu echter is de dooi weer ingevallen. Van alle kanten uit Schotland en Engeland komen be richten van stormen en regens, welke op vele plaatsen groote schade veroorzaakten. Het bijgeloof schijnt toch nog niet geheel verdwenen te zijn. Het volgende geeft daarvan op nieuw een doorslaand bewijs. Een oude knecht, A. Sander, die reeds meerma len voor het schenden van graven en het opgra ven van lijken was gestraft geworden, stond dezer dagen opnieuw vooi het gerechtshof te Elberfeld terecht. Op een nacht had hij namelijk hot lijk van een kind opgegraven, om een stuk vleesch van het lijk op een oude wonde te leggen. Hoewel bijgeloof de aanleiding tot deze misdaad was geweest, veroordeelde de rechtbank hem tot twee jaren gevangenisstraf, het maximum, dat de wet voor dergelijke vergrijpen toekent. Een tramconducteur te Berlijn werd onlangs uitgenoodigd een bwzoek te komen brengen bij een vreemdeling, die in het „Logement van Rome'" was afgestapt. Hij werd daar ontvangen dooreen bejaaid Franschman die hem vioeg of hi] hem niet herkende. De conducteur gaf een ontkennend antwoord op die vraag en nu strekte de vreem deling de rechterhand uitwaaraan drie vingers ontbraken. Thans ging voor den conducteur een licht op In den oorlog van 1870/71 had hy bij de dragonders gediend. Na een der 'gevechten in de omstreken van Orleansreed hij op zijn paard naar een paardenwed, toen hij een mensch zacht hoorde jammeren. Hij stelde een onderzoek in en vond een zwaar gekwetst Fransch officier, die hem verzocht naar een naburig dorp te willen brengen. De soldaat deed dit en de officier verzocht hem om zijn naam en adres, met de toevoeging dat hij zich dankbaar zou betoonen. De oude heer was de officier van voorheen de jonge man dien hy bij zich had was zijn zoon. Hij gaf zijn redder een geldsom van twaalfhonderd gul den ten geschenke en verzocht hem met zijne fa milie kennis te mogen maken. De zeventienjarige dochter van den conducteur maakte grooten in druk op den jongen Franschman. Diens vader deed aanzoek om haar hand voor zijn zoon; thans gaat het jonge meisje naar Frankrijk om er haar Opvoeding te voltooien waarna zij met den jon gen man in het huwelijk zal treden. Haar valer gaat evenzeer naar 't vreemde land en wordt er rentmeester op een der goederen van den schat rijken voormaligen officier. In het Hotel Moderne, te Parijs, stapte een bezoeker, de heer Pontrianua, met een viertal vrienden ineen lift-by de trap, ondanks eendaar- bij aangeplakte waarschuwing voor de onveiligheid van den toestel. Nauwelijks waren de mannen er in, of de lift ging pijlsnel naar benaden tot op een hal ven meter afstand van den grond. Daar spron gen vier van hen er uit: maar vóór Pontrianna dit kon doen, ging de lift weer naar boven, zöo snel, dat de ongelukkige, die door de beweging op de knieën gevallen was en half over den rand gebogen lag, geen tijd had om zieh terug te trek ken en tegen het plafond werd verpletterd. Eenige dagen geleden werd de wijnberg-be zitter Crappen, te Bösing, in Hongarije, des nachts woedend, omdat zijn kindje van negen maanden onophoudelijk huilde. Hij sprong uit bed, snelde op het wurmpje toe, sloeg het met vuisten, greep het, toen het nog harder schreide, bij de beenen en slingerde het alvorens een der aanwezigen de gruwelijke daad kon beletten met kracht tegen den muur, zoodat het hoofdje werd verbrij zeld en het arme kind dadelijk dood bleef. Als aanleiding voor zijne vreeselijke misdaad gaf Crap pen op, dat hij kleine kinderen niet kon uitstaan. Opmerking verdient, dat, eenige jaien geleden- evenzeer een jong kind van den man plotseling stierf; algemeen houdt men het er nu voor «lat dit evenzeer door den onnatuurlijken vader is ge dood. CrappenJ werd gearresteerd en naar de gevangenis te Bösing go bracht. Axel, 8 Maart. Tarwe Z en V np. ƒ8,50 a 8,75 m. ,'7,75 a ƒ8,40 Gerst Z. w. n. p ƒ8,90 a f 9,20 m. ƒ8,50 a ƒ8,80 Gerst Z. z. o. p. ƒ8,00 a 8,25 m. ƒ7,00 a ƒ7,80 Haver p. n. ƒ6,90 a 7.10 m. ƒ6,00 a ƒ6,80 Paardeboonen p. /6,5C a 6,75 m. ƒ6,00 a ƒ6,40 Voedererwten p. ƒ6,25 a 6,50 m. ƒ0,00 *t ƒ0,00 Kookerwten bl p. ƒ7,50 a 7,50 ra. ƒ6,60 a ƒ7.20 Slagzaad p. 11,50 a 12,00 m. ƒ10,00 a 10,25 Bovenstaande prijzen zijn allen per 100 kilo. Rogge Z vl. p. ƒ5,10 a 5,30 m. ƒ4,75 a ƒ5,00 Bruineboonen p. ƒ7,10 a 7,30 m. ƒ6,00 a ƒ7 00 Zaailynzaad p. 11,60 a 12,00 m. 10,50 a ll,50 Deze prijzen zijn berekend per zak. Aardap. n.p. fr. 4.75 a fr. 5,00 de 104 kilo. Hulst 10 Maart. Tarwe oude ƒ8,75 a 9,00 Rogge oude ƒ5,00 a 5,25 Kookerwten 7,00 a 7,10 PaardebooDen ƒ6,75 a 7,25 Rotterdam, 10 Maart. Tarwe Z. en VI p. ƒ8,50 a 9,00 m. ƒ7,00 a ƒ7,50 Rogge p. ƒ4,00 a f 760 Gerst W. p. ƒ7,30 a 7,60 Gerst Z. p. ƒ3,50 a 4,50 Haver p. ƒ3,00 a 3,76 Bruineboonen n. ƒ8,00 a 8,50 Kookerwten p ƒ8,00 a 8,75 Rotterdam 10 Maart. Op de veemarkt waren he defi aangebracht: 188 runderen, 28 vette kalve ren, 0 nuchtere kalveren, 32 schapen of lam meren, 411 varkens, 000 biggen, 000 bok. De prijzen waren als. volgt le kw. 2e k]v, 3e kw. runderen 74 68 ct. 60 ct. kalveren 00 SO a 85 schapen 65 60 varkens 27 25 22 alles per kilo. Rotterdam, 10 Maart. Beetwortelsuiker in kalme stemmingmet geringen omzetFebr./Maart werd ƒ15,25 gedaan geraffineerd stil. Antwerpen, 10 Maart. Beetworteteuiker vast. Men noteert basis 88 gr. rendement: Maart fr. 31,57 nominaal. April 32,00 October/December 81,00

Axelsche Courant | 1890 | | pagina 3