IVo. 5415. Zaterdag 19 October 1889. 5e Jaarg. Vergeven, ook Vergeten. Nieuws- en Advertentieblad voor Zeeuwscii-Vlaanderen. F. DIELEMAN, AXEL. Staatkundig Overzicht. FEFILLETOA. liiiinciilaiidscli Nieuws. Dit Blad verschijnt eiken Dinsdag- en Vrijdagavond. ABONNEMENTSPRIJS: per 3 Maanden 50 centfranco per post 60 cent voor België 80 cent. Afzonder!, numm. 3 ct. DRUKKER UITGEVER Advertentie n van 1 tot 4 regels 25 cent voor eiken regel meer 5 cent. Groote letters worden naar plaatsruimte berekend. Plaatsing 3/2 maal. Advertentiën worden franco ingewacht, uiterlijk tot Dinsdag- en Vrijdagnamiddag TWEE «ren. Zooals vanzelf spreekt ontbrak het den czaar aller Russen bij zijn bezoek aan Duitschlands hoofdstad niet aan diners en andere kleine feeste lijkheden. Aan het galadiner heeft de czaar een toost in het Fransch uitgebracht en dat werd hem niet weinig .kwalijk genomen, temeer daar zijn gast heer half Duitsch, half Russisch sprak. Maar bij de feestelijke bijeenkomst der officieren van het garde-regiment Alexander heeft de czaar het ba- ter gemaakt, door zich te bedienen van het Duitsch en Russisch. Het moet er aan tafel zeer prettig zijn toegegaan. Keizer Wilhelm bracht er den volgenden feestdronk uit „Mijne heeren, kameraden van het regiment AlexanderOp een dag als van heden past het een regiment, hetwelk zulk eene belangrijke ge schiedenis heeft en thans met de tegenwoordig heid van zijn hoogen chef wordt veieerd, die tij den te herdenken, waarin mijn grootvader eeij jonge heer was en in den kogelregen bij Bar-sur- Aube het Russische George kruis verwierf en tot chef van het Russische regiment Kaluga werd be noemd. Ik herdenk ook de dagen, waarin Rus sische en Pruisische troepen dicht aaneengesloten vereenigd hebben gevochten, de Russische troe pen die bij la Rothière met de onzen te zamen hun bloed veil hadden, en die Sebastopol verde digd en Plewna bestormd hebben. Wij drinken op het welzijn der Russische kameradon en het 43 Met eeD licht hoofdschudden zag Kempe dit al les stilzwijgend aan, en hij mompelde in zich zei ven iets, waaruit men kon opmaken, dat hij het on geduld van Gjjs verwenschte. die hen zoo plotseling overvallen had, en niet had kunnen wachten tot hjj hen voldoende had voorbereid op zijn komst, zoo dat. hij tiet geluk beter had kunnen doorstaan. Daar hij echter wist, dat er met Gijs op dit punt niet te redeneereu viel, hield hij wijselijk deze aanmerkin gen voor zich, en bepaalde zich er toe om hem brommend aan te zien. Eindelijk bedaarde Emma een weinig, en was zij in staat te beseffen, dat het werkelijk geen zinsbe goocheling was, dat zij weder vereenigd was met hem, aan wien zij dien langen hangen tijd voort durend met smart en verlangen had gedacht. Het weerzien, waaraan zij nog eenige oogenblikken ge leden gewanhoopt had. kon nu reeds door haar met volle teugen genoten worden. Toen de oude man en zij in zooverre bekomen waren van hun verras- Russische leger. Leve. leve, leve de Russische armée Te midden der hei haalde kreten riep de czaar onder levendige gebaren in het Duitsch„Ik drink op het welzijn van mijn dapper legiment grena diers HoeraHoeraHoeraTevens bracht hij een toost uit op het korps officieren, en in den verderen loop van den avond heeft de czaar zich goed met de aanwezigen geamuseerd. Over de politiek moet door de beide monarchen weinig of niet gesproken zijnhet is dan ook niet te verwachten, dat er in de staatkundige ver houding tusschen de beide landen eenige veran dering komen zal, nog veel minder reeds geko men is. Enfin, als 't maar vrede bljjft, doet dit er ook minder toe. De val van het Boulangisme, de tentoonstelling en de nieuwe kamer geven in Frankrijk nog al tijd stof genoeg om over te spreken en te schrij ven. Die arme BoulangerIn plaats van den scep ter te zwaaien over zijn geliefd Frankrijk, zooals hij eenmaal gehoopt had, verblijft hij thans in een hotel op een der Normandische eilanden, om dat zijn financien hem een verblijf in Londen niet meer veroorloofden. Bij Prins Ferdinand van Kobuig, vorst van Bulgarije, zit het er ook niet erg aan. Volgens loopende geruchten is hij naar zijne familie ver trokken om wat los te krijgen, daar hij zijn ei gen geld grootendeels in een voorschot aan de schatkist en in spoorwegondernemingen heeft ge- sing, dat zij spreken konden, moesten zij natuurlijk een uitvoerig verhaal geven, van wat zij in dien tijd hadden ondervonden, en moesten Kempe en Gijs na tuurlijk mededeelen, op welke wijze zij hen gevon den hadden. Er was zooveel te vragen en te ver tellen, dat men voor een geheelen berg van vragen stond, en eigenlijk niet verder kwam. Om aan de verwarring eer. einde te maken, stelde Kempe voor, dat zij dit akelig kuis zouden verlaten, en hun ei gen woning weer zouden opzoeken, maar Gijs stond er op, dat zij met hun vieren naar zijn kamer zou den gaan, om daar de gelukkige gebeurtenis te vie ren. Aan dit verlangen werd gretig voldaan, en Gijs en Emma liepen vooruit en Kempe en de ou de man volgden, en hadden de vooisten het druk, Kempe was in geen minder levendig gesprek gewikkeld met den ouden man, die hem de gansche geschiedenis der ontvoering en de oorzaken moest mededeelen, en de verheugde, schitterende uitdrukking op zijn gelaat, toonde duidelijk aan, dat de mededeelingen, die hij van den ouden man ontving, zeer belangrijk waren en voor hem een nieuw licht over de zaak deden opgaan. Zoo bereikten zij wandelende, pra tende en genietende het huis. waarin Gijs zijn apar- tementen had, en daar kwam men eindelijk in een stemming, om een geregeld verhaal aan elkander te kunnen doen, van de lotgevallen in den laatsten stoken, maar hij heeft toch nog genoeg overge houden om een kijkje op de Parijsche tentoonstel ling te nemen. Staatsblad no. 128 bevat het kon. besluit van den 9den Oct. jl., tot aanvulling van het kon- be sluit van 25 Maart 1888 (Staatsblad no. 67), waar bij nader wordt bepaald welke ziekten van het vee voor besmettelijk worden genouden en welke der in de wet van 20 Juli 1870 (Staatsblad no. 131) genoemde maatregelen bij het dreigen of heerschen van elke dier ziekten moeten toegepast worden, gewijzigd door het kon. besluit van 12 Mei 1882 (Staatsblad no. 62.) De artikelen van het besluit luiden als volgt. Artikel I. Aan de ziekten van bet vee, ge noemd in artikel I van Ons besluit van 27 Maart 1888 (Staatsblad no. 77), wordt toegevoegd „Ho. bet kwaadaardig klauwzeer (zoogenaamd rotkreupel) der schapen." Artikel II. Tusschen 12 en 13 van genoemd besluit worden de volgende bepalingen gevoegd 12bis. Maatregelen tegen bet kwaadaardig klauwzeer (zoogenaamd rotkreupel) der schapen. Artikel 87a. De zieke en de verdachte schapen moeten van de overige afgezonderd worden ge houden. Wanneer, naar het oordeel van den districts veearts' of van den veearts die hem vervangt, het afgezonderd houden van enkele zieke dieren geen nut meer kan opleveren ter voorkoming van de besmetting van den geheelen koppel, geeft de bur gemeester, op advies van den districts-veearts of van wien hem vervangt, vergunning de zieke die ren in den verdachten koppel te laten verblijven tijd beleefd. Eindelijk zeide Kempe, dat hij niet langer de feest viering van het blijde wederzien kon bijwonen, daar verschillende bezigheden hem elders riepen, en hij dus genoodzaakt was afscheid te nemen. Met de verzekering, dat zjj elkander spoedig zouden terug zien, verwijderde hij zich uit het gezelschap, dat door zijn toedoen zich kon verheugen in het genot 7an elkander weder toe te behooren, terwijl deze nog lang het feest voortzetten en niet uitgeput raakten met vragen en vertellen. Zonder zich lang ergens optehouden of iets bijzonders op zijn weg te ont moeten, liaastle Kempe zich naar het politiebureau, waar hem gezegd werd, dat de commissaris hem wachtte. Aan het opontbod om in diens kamer te verschijnen, gehoorzaamde hij oogenblikkelijk, en spoedig was hjj dan ook in tegenwoordigheid van zijn chef. Deze scheen hem dan ook met ongeduld verwacht te hebben, ten minste hij voegde hem zeer haastig toe „Zoo, ben je daar eindelijk, ik heb al met verlkngeD naar je uitgezien. Vertel me een<? even hoe de zaak geloopen is, en of ge nog iets naders zijt te weten gekomen." Kempe voldeed aan dit verzoek en verhaalde hem, blijkbaar met welgevallen, hoe hij er in geslaagd was, het tweetal in den val te doen loopen en de vermisten op te sporen. Wordt vervolgd.

Axelsche Courant | 1889 | | pagina 1