Gemengd Nieuws. de gemeente ingevoerd. Gelieft voorts de ingezetenen bij publicatie te waarschuwen tegen het gebruik van rauw of half gaar varkensvleesch en de houders van varkens er op te wijzen, dat van hunnentwege tot bestrij ding der ziekte kan worden medegewerkt, door aan de dieren geen dierlijken afval te verstrekken, de varkenshokken en mestvaalten zindelijk te hou den en alle ongedierte, als ratten, muizen, bunzin gen enz. zooveel mogelijk op te vangen en te ver nietigen." AXEL. 11 October 188!). De directie der spoorwegmaatschappij Meche len Terneuzen was zoo welwillend ons de lijst van vertrekuren op die lijn, gedurende dezen win ter, toe te zenden. Daaruit blykt dat, aanvangende 15 October a.s. d6 avond-trein van 6.30 uit Terneuzen en dien van 7,40 uit St. Nicolaas vervalt. Van meer belang is de loop van een trein uit Terneuzen ('s Maandags en 's Woensdags) om 1 40 u. nam., en uit Hulst op dezelfde dagen om 4 uur 's namiddags. Voor d« verandering der overige maatschappijen verwijzen wij onzen lezers naar de rubriek „Ver voermiddelen", alwaar ook a.s. week de wijzigin gen van Mechelen - Terneuzen zullen aangebracht worden. Ilontenisse. Wanneer wij nog eens een oogen- blik terugdenken de eerste dagen der vorige week dan mogen wij ons wat het weder betreft, voor zeker verheugen. Wel is de lucht, nu ik dit schrijf, zeer bewolkt; maar wie denkt zich in Nederland, vooral in Oc tober, een onbewolkten hemel? ontlast zich nu en dan eene zwangere regenwolk boven onze drassige veldenmaar toch heeft de aanhoudende regen opgehouden en wij hopen van harte dat het zoo blijven moge, kon het zijn, dat ook de buien verdreven werden, om door meer bestendig weder te worden vervangen. Deze hoop is helaas verijdeld geworden. In den nacht van jl. Woensdag op Donderdag e. d. is weder veel regen gevallen. Water hebben wij nu waarlijk genoeg: sloo- ten en greppels loopen over en hoeveel er door de pas gereinigde watergangen ook moge wegtrek ken, het water schijnt op sommige plaatsen nog te vermeerderen. Eén landbouwer zag zich bijDa genoodzaakt tot stalvoedering over te gaan. daar zijne weiden groo- tendeels blank stonden, terwijl enkele partijtjes aardappels gedeeltelijk onder water stonden. Ook met enkele wegen - met name aarden en grindwegen - is het treurig gesteld. Dit kan ook niet anders, als men bedenkt, dat het leveren van aardappels en beetwortelen in vollen gang is. Dat dit heel wat drukte geeft aan onze kaaien is te begrijpen en niet minder dat de herbergiers daarbij goede sier maken. Eigenaardig is het zeker die drukte, zoo geheel verschillend van elke andere eens een oogenblik gade te slaan, vooral nu de beetwortelen, wat schot betreft, reden geven tot tevredenheid. Doch om op de wegen terug te komen,Jdie we zooeven door de bank slecht noemden, de provinciale weg Hulst-Walsoorden verdient zulk eene beoordee ling niet. Deze toch is in de laatste jaren veel verbeterd en slechts voor een klein gedeelte nog grindweg, doch ook dit gedeelte zal waarschijnlijk spoedig door kei- of Macadamsweg worden ver vangen. Hing de keuze tusschen de laatstgenoemde we gen daarb\j af van onze boeren, dan zouden zij voorzeker de voorkeur geven aan macadamiseeren ■daar een macadamsweg op een keiweg dit voor heeft, dat hij ijzerhard is, altijd effen is en dus minder schade toebrengt aan de rijtuigen dan an dere wegen en zelfs - last not least na de he vigste regens hard blijft om zeer spoedig op te drogen. Zeker moet er eene gegronde reden bestaan, die de schrijver dezes niet kent, (of het de hoo- gere kosten moeten zijn?) waarom niet ouze ge- heele weg met kiezel en steengruis is belegd. Uit Terneuzen schrijft men aan de M. Ct. Woensdagavond omstreeks vijf uren, werd op de kanaalbrug bij Sluiskil een tilbury aangereden door t wee ledige bespannenboerenwagens, zoodat de tilbury op den grond sloegen zeer beschadigd werd, terwijl de daarin zittende heer en knecht, komende van Sas van Gent, er uit geworpen wer den gelukkig kwamen zij met den schrik vrij. Bij het tegenwoordig drukke vervoer van sui kerbieten is het onverantwoordelijk zoo doldriftig te rijden, als thans bijna dagelijks op die w egen in dezen omtrek plaats heeft. Tot lid van den gemeenteraad te Hoek is bij herstemming gekozen de heer Jac. Dieleman Jz. met 41 stemmen. De heer G. Heijnsdijk be kwam 18 stemmen. Van de 155 kiezers waren er 61 opgekomen. Tot de evangeliebediening in de doleerende kerk is toegelaten de heer W. A. Vrolik jr., cand. te Rotterdam, die beroepen is te Zaamslag. N. R. Ct. Door het tijdelijk bestuur der Waterkeering van de calamiteuse Hoofdplaat- en Thomaespol ders werd Dinsdag te Hoofdplaat aanbesteed lo. het maken van werken, ter verdediging van den calamiteusen Thomaespolder, waarvoor het laagst werd ingeschreven voor 39,280en 2o tie onderhouds- en vernieu wings werken aan de waterkeering van laatstgenoemden polder, tot 30 April 1890hiervoor werd het minst ingeschre ven voor ƒ600. Voor beide percuelen was de laagste inschrijver de heer D. Tholens te Ter- Neuzen, aan welken aannemer tevens opgedragen Is het maken van eene ringkade in den polder, ter lengte van 750 M. De collecte voor de school met den bijbel bracht te Groede met Breskens ƒ148.60 op. Uit Amsterdam wordt gemeld Na het door den burgemeester bepaalde slui tingsuur treedt bij een geslepen tapper, die be kend staat als wetsovertreder, een politieagent in politiek naar binnen. Op zijn vraag naar een glaasje klare wordt hem dit gaarne geschonken. Terwijl de man der wet een dubbeltje neerlegt, zegt hij „Ik maak proces-verbaal op. Gij hebt na vergunningstijd getapt". „Je hebt gelijk," antwoordt doodleuk de hei bergier, „maar je hebt mij nog niet betaald." „Zoo", klinkt de verwonderde uitroep, en ik lei een dubbeltje neer." „Jawel", repliceert de ontduiker der wet, „maar na vergunningstijd betaalt men hier het dubbele der boete voor een glaasje klare." Aangezien de politieagent deze booge rekening niet wil betalen zal de heibergier een vervolging tegen hem instellen. Zaterdagavond is uit Driebergen gevankelijk te 's-Hago binnengebracht een vrouwspersoon die verdacht wordt het kind van hetwelk zij eenige weken geleden in de Scheveningsche boschjes is bevallen, (waarvan wij in ons nummer van 18 Sept. melding maakten) van het leven te hebben be roofd. In den laatslen tijd had zij daar ter stede in een kosthuis gelegen na eenigen tijd in ver schillende diensten te hebben doorgebracht. Ennige dagen geleden hield eene prachtige equipage stil voor de deur van een hotel in de Rue Neuve te Brussel. Een keurig gekleed heer steeg er uit en vroeg een prachtige kamer. In het vreemdelingenboek schreef hij een snorkenden naam op. De vreemdeling leid Je een echt hee renleventje hij at van de beste spijzen en liet zich de beroemdste wijnen voorzetten. Iedereen in het hotel was vervuld van ontzag van zoo'n groot heer. Donderdag liet hij een rijtuig halen en reeds zat hij er in toen hij er plotseling uitsprong en naar de kashoudster liep. „Mejuffrouw, zei hij, ik heb boven mijne portefeuille laten liggen, leen mij e- ven 300 frank, ik heb haast." En de dame schoot hem de gevraagde som voor. Sedert heeft men den man niet meer gezien. Dezer dagen huwde te Leignitz een paar, dat op romantische wijze tot elkaar werd gebracht. De jonge dame reisde, eenige weken naden dood haars vadeis, naar Berlijn en maakte inde spoor weg-coupé kennis met een "klein meisje, dat de reis deed onder geleide van een gouvernante. Het kind was eerst bang voor de in zwaren rouw ge- kieede damemaar het werd langzamerhand zeer goede vrienden met de „zwarte tante" en het af scheid bij de aankomst te Berlijn kostte der klei ne bittere tranen. Het kleine meisje, dat vroeg hare moeder ver leren had, bleef aanhoudend van de dame spre ken en vei langde steeds sterker naar hare vrien din. zoodat de vader eindelijk besloot, door een advertentie in de meest gelezen dagbladen, de on bekende te verzoeken, hem haar naam en adres mede te deelen. Eerst na herhaald adverteeren kwam het ge- wenschte antwoord en den volgenden dag reisde de Berlij nsche koopman met zijn dochtertje naar Leignitz, om een bezoek te brengen aan de zeer verwonderde jonge dame en een kennismaking met haar aan te knoopen, welke thans tot een huwe lijk heeft geleid. Een der zotste gevolgen van de tegenwoor dig heerschende manie voor werkstakingen zijn de toenemende grèves onaer de schooljongens, welke in Schotland zijn begonnen, maar thans ook in Engeland beginnen. De jeugdige werkstakers apen de ouders na, houden optochten, bezoeken andere scholen om de scholieren over te halen, zich bij de werkstaking aan te sluiten, houden ook al de vergaderingen, waarop zij hunne zoogenaamde grie ven uiteen zetten en hunne eischen stellen. De laatste omvatten verkorting van werkuren, af schaffing van huiswerk en afschaffing van lichaam- straffen, hier en daar zelfs betere meesters. In Engeland breidt ze zich uit. Te West Bar net hielden de bengels een optocht met geschreeuw en ketelmuziek, terwijl ze aan de voorbijgangers verklaarden, dat ze werkstakers waren. Er werd zelfs een „conferentie" belegd met de meisjes ee- ner Christelijke school, doch dezen wilden zich niet bij de beweging aansluiten. Te Paisley lie pen 400 kinderen los onder het geschreeuw van „Korter schooltijden Geen lange lessen en op vele andere plaatsen werd eveneens het werk ge staakt. - De handelaar in meubels, Gordon, te Man chester, kreeg verleden Woensdag eene mededee- ling, die aanleiding was dat hij dadelijk naar Bu ry reisde, omdat hij vreesde dat in de 'zaak, waar van bij aldaar eigenaar was, onregelmatigheden waren voorgekomen. In den loop van den dag ontving zijn vader een door hem geteekend telegram, waarin men meld de dat hij naar Burnley was doorgereisd. De ou de heer Gordon geloofde dit telegram niet, want hij wist dat zpn zoon niets te Buruley te doen had en was ook overtuigd, dat de jonge man uit eigen vrijen wil op den vooravond van het Israë litische Nieuwjaarsfeest niet uit de ouderlijke wo ning zou blijven. Een bloedverwant werd dadelijk naar Bury ge zonden, maar zonder gevolg. De man die aan 't hoofd der zaak stond, zekere Dukes, vertelde hem dat Gordon met een heer en eene dame naar Burnley was vertrokken en, voor zijn vertiek, door hem het telegram had laten verzenden. Den volgenden dag ging de oude Gordon zelf naar Bury en nadat hij dadelijk had ontwaard, dat al d» kantoorbedienden waren verdwenen, deed hij door de politie een onderzoek in het lokaal in stellen. In 't bijzonder trok een groote, zware kast de aandacht omdat die tegen de gewoonten in dicht en de sleutel niet voorhanden was. Toen hij hierover werd onderhouden, zeide Dukes dat de kast verkocht was en de kooper den sleutel had. De beangste vader liet de kast echter met geweld openbreken en thans vond men het vreeselijk ver minkte lijk van zijn zoon. Dukes, die dadelijk gearresteerd werd, bezwoer dat hij onschuldig was, maar in zijn zak werd de sleutel gevonden en in den kelder van zijn woning ontdekte men voorbereidende maatregelen voor een begrafenis. In de kast vond men ook een hamer en schroevendraaier, beiden met bloed bevlekt en aan den haard asch van de verbrande boeken. De schedel van het slachtoffer was verbrijzeld en ver toonde sporen van verscheidene wonden, door een

Axelsche Courant | 1889 | | pagina 2