Gemengd Nieuws. 9e verblijfplaats van Willem Hendrik Kuyk. op- peiman, geboren te Terneuzen, 50 jaren, blond, voorhoofd gewoon, oogen bruin, neus gebogen, mond gewoon, kin rond, baard rossigop de ar men geprikt. Hij heelt sedert eenige jaren de ech telijke woning te 's Gravenhage verlaten. AXEL. 16 Juli 1880. De opbrengst der collecte voor den gewapenden dienst in de Nederlanden is geweest: Axel ƒ23,17, Bosch kapalle ƒ2,02, Clinge ƒ1,27, Graauw ƒ2,97, Hengstdijk ƒ0.62, Hoek ƒ12,00. Hontenisse ƒ11,81, Hulst ƒ8.40, Koewacht ƒ0,85. Ossenis.se ƒ2,17, Overslag 1,02\ Philippine ƒ2,43», Bas van Gent ƒ3,05, bint Jansteen ƒ2,95, Stop peldijk ƒ3,17. Terneuzen ƒ39,27, Westdorpe ƒ4,306, Zaainslag ƒ6,81 en Zuiddorpe ƒ7,25. Aan de heden gehouden verkiezing voor 3 leden van den gemeenteraad maakten van de 307 kiezers 175 van hun stemrecht gebruik. De toestand van den jeugdigen lijder op de Sassing, J. van Mossevelde, hoewel nog niet zon der zorg, gaat langzamerhand vooruit. De wond koorts vermindert en oischoon de nachten mee- rendeels woelig zijn, komt er toch wat rustde wonden zijn nagenoeg gesloten. Aan den Raad onzer gemeente is een re quest, voorzien Van vele handteekeningen, gezon den, ter ondersteuning van het voorstel van Burg. en Weth. tot oprichting van een rijks telefoonkan toor te dezer plaatse. Vrijdag las men in de Standaard. d\t de heer S. te Beerta een korf bijen had, die 50 pond (halve kilo's) honig bevatte. Daaraan kunnen wij toevoegen dat bij den land bouwer Abr. van Wijck, een bijenkorf, gisteren opengebroken zijnde, 55 pond honig opleverde. Nog kan als bijzonderheid worden gemeld, dat den 20 Juni, bij denzelfden landbouwer, een twee de zwerm bijen in een slechts half voltooiden korf werd gedaan en in den tijd van 17 dagen weder een zwerm te voorschijn brachtterwijl voorts een derde zwerm, op 24 Juni. in een ledigen korf gebracht, nu reeds 25 pond weegt. Terneazen, 15 Juli. Heden had alhier de ver- kooping plaats van een hofstede en landen, gele gen in- den Coegorspolder c.a., gemeente Axel, ten verzoeke van L. Dieleman en erven M. de Regt, te Hoek. Koop 1, een hofstede met gebouwen, boomgaard, moestuin, wei- en bouwland, groot on geveer 46 gemet (Gentsche maat.) Kooper werd d« heer Jozias Bees te Terneuzen voor ƒ600 per gemet. Koop 2, eene partij land, groot 12 gemet. Hiervan werd kooper de heer L. Dieleman te Hoek, voor ƒ505 per gemet. Vrijdag werd te Hoek door het bestuur van het waterschap Loven en Willemskerke, gemeen te Hoek, bij enkele inschrijving, aanbesteed, het maken van werken tot zeewering enz. met het onderhoud daarvan. Daarvoor werd ingeschreven door de heeren Jac. Meertens 7oor ƒ1889 J. de Bree Fz voor ƒ1776, beiden te Hoek, D. de Boelder voor ƒ1755; J. Jansen voor ƒ1739 en D. Tholensvoor ƒ1735, de drie laatsten te Terneuzen. Zondag had te Hulst de bloemententoonstel ling plaats van de Kinder floralia. Bewees de eer ste tentoonstelling in het vorige jaar dat zij hier levensvatbaarheid had, dit jaar getuigde van groo- te vordering. Niet minder dan 200 potjes pronk ten in vollen glans, welke zeer net in de beneden zaal van het stadhuis waren gerangschikt. Dooi de directie werden uitgereikt 8 eerste en 7 twee de prijzen als ook eenige getuigschriften. Ds. D. C. Wustenhoff te Gent heeft bedankt voor het beroep naar de Ned. Herv. gemeente te Zaainslag. Tot pied. bij de Ned. Herv. gem. te Bier vliet is beroepen ds. J. H. Schuurmans Stekho ven te Rouselaere (Belgie). Aan het toelatingsexamen van 's rijks vee artsenijschool hebben o. m. voldaan de lih. E. C. Koens van Goes en M. M. Lucieer van Groede De bisschop van Breda heeft benoemd tot rector aan het pensionaat, te Hulst den heer W. Smoor, kapelaan te Dongen. Gp 31 Dec. 1888 bestonden in Zeeland 1369 inlichtingen tot verkoop van sterken drank in het klein, waarvoor ƒ28463.58 belastingwas betaald. 1309 bjj eene bevolking van 201847 zielen in 109 gemeenten maakt 6.496 inrichtingen op de 1000 inwoners en 12 per gemeente. Een 18jarig meisje te Tilburg begaf zich Don- dei dag ochtend te 5 uur naar de fabriek op het Goirke, waar zij werkzaam was. Toen zjj te 12 uür niet thuis kwam, werden de ouders ongerust en ging de zuster naar de fabriek waar zij tot haren schrik vernam, dat hare zuster daar in het gebeei niet geweest was. Toen zij terugkwam, vond zij langs den weg op ongeveer 10 minuten af stand van hare woning het afgesneden lange haar de rokken en de kousen van hare zuster, zoo mede een mansvest en een paar mansschoe nen, alles in eenen zak. Men kan zich den schrik der ouders voorstellen, die terstond aan een moord dachten en van het geval aangifte bij de maréchaussees te Tilburg gedaan hebben. Dezen zijn druk bezig met het onderzoek. Bloedsporen zijn ter plaatse niet gevonden alleen hebben ee nige arbeiders omstreeks vijf uur een paar mars kramers met hunne wagens daar zien vooi bijtrek ken. Dezen zijn door de maréchaussees achter haald, doch nadere bijzonderheden zijn nog niet be kend. Omtrent het gebeurde met het 18jarig meisje te Tilburg, wordt vandaar nader het volgende aan de de N. R. Ct. gemeld: Op korten afstand van hare woning werd het meisje volgens hare verklaring aangerand door vier manspersonen, die haar vastgrepen, de kleederen van haar lijf trokken en 't hoofdhaar afsneden,en on zedelijke handelingen pleegden waarna zij wegliepen Uit schaamte dat zij half naakt was, iiad zij zich toen in de bosschen op 1 uur afstand van hare woning verborgen, tot des avonds omstreeks half' 7 uur, waarna een landbouwer haar op zijne kar met hooi opnam en thuisbracht. Door de maréchaussees is een onderzoek inge steld, doch zij konden de daders niet op het spoor komen. Zaterdagnamiddag ten half 4 uur is een 7 a 8-jarige jongen aan het TerWenakker bij onge luk van een sleepeisyvagen gevallen en zoodanig met het hoofd op do straatsteenen terecht goko- men, dat hij uit mond, neus en ooren bloedde en een kwartier daarna overleed, nadat hij in het brugwachtershuisje aan de Schelu wen brug was op genomen. Het lijkje is naar de loods voor dren kelingen te Crooswijk overgebracht. Óe opvarende schepelingen van lageren rang, matrozeq en stokers der stoomschepen, varende tussehen Amsterdam en Londen, maakten zich wel eens schuldig aan het binnensmokkelen van suiker. Laatstleden Donderdag werd bet stoom schip „IJstroom" door de recherche-stoomboot „Ar gus" op het IJ onderzocht, waarbij van enkele matrozen slechts zes kilogram suiker werd in be slag genomen. Doch er waren er, die hun suiker in het kabelgat hadden verborgen. Ongelukkig voor hen werd deze suiker, tot eene gezamenlijke hoeveelheid van 26 KG., gevonden door de kom miezen van den ambulanten dienst die aan boord kwamen op het oogenblik, dat het stoomschip aan den wal was vast gemeerd. Daar de kapitein voor zijn personeel tegenover de administratie verantwoordelijk is, werd tegen hem proces-verbaal opemaakt. Donderdag avond, omstreeks half zeven, wa ren een paar jongelingen in de ringvaart van Wa tergraafsmeer aan het spelevaren. Toen zij van plaats wilden verwisselen, sloeg het bootje om, met het gevolg, dat zij alle twee te water vielen, en de eene, een ongeveer twintigjarige jongeling, zonk, en na eenigen tijd visschen levenloos werd opgehaald. De andere is gered. Een bakkersknecht te Maasland nam Don derdagmorgen eene flesch van de baktafel en zet te die gretig aan den mond, meenende hier te zul len drinken. Spoedig merkte hij zijne vergissing hij had olie en loog gedronken en dat in betrek kelijk groote hoeveelheid. Hoewel spoedig genees kundige hulp werd ingeroepen, moet de jongeling1 nog niet huiten gevaar zijn. Men meldt uit Den Haag Donderdagavond is bij de halte Pompstationlaan van de paardentram op den Nieuwen Schevening-i schen weg een bejaard heer, die tijdelijk hier ver toefde en met zijne dochter wachtte op de Sche- veningsche tram, veibeeid uitgeweken voor de in tegenovergestelde richting aankomende stoomtram door de machine gegrepen en terstond gedood. Men schrijft uit Harlingen Gedurende den hevigen wind, welke Woensdag avond woei, is ongeveer te 11 ure ih zee bij Rop- tazijl de ballastschuit Neptun, gevoerd door schip per D. Markenstein, gezonken. Als naaste oor- Zaak wordt aangegeven, dat het kistluik niet be hoorlijk was gesloten, zoodat het, door overloopen van zeeën, wegsloeg en het diep met zand gela den schip bijna oogenblikkelijk Zonk. De schipper en zijn knecht wisten zich in den mast te bergen en werden, toen het licht werd, opgemerkt. De reddingboot, zoo spoedig mogelijk in zee gebracht, hielp de beide mannen uit het gevaar en bracht hen aan wal. Ook schipper Zedus, van Terschelling, traehtte hulp te verleenen, maar kwam Voor dat doel te laat. In tussehen belees hij goeden dienst, door de reddingboot op sleeptouw te nemen en in de haven te brengen. Bij gunstig weder hoopt men het gezonken vaartuig te lichten en te bergeö. Te Valkenswaard (N.-B.) is Woensdagavond eene oude vrouw ten huize van haar schoonzoon A. Witters door den bliksem gedood. Twee kin deren die in hare nabijheid zaten kwamen met den schrik vrij. Woepsdag avond omstreeks 10 ure werd in een benedengedeelte van eene woning die onbe woond was, gelegen in de Coosje Buskenstraat te Vlissingep, een begin van brand ontdekt, waarbij zich nogal verdachte omstandigheden hebben voor gedaan, welke de politie aanleiding gaven, den eigenaar van bet pand, zekeren Dt B., in voor- loopige bewaring te nemen, die, naar gezegd wordt niet lang te voren zich in de benedenwoning had bevonden. Op de bovenwoning was kort daarna de brandlucht ontdekt. De instructie, door de justitie te Vlissingen in gesteld naar de ooi zaak van den aldaar plaats ge had hebbenden brand, heelt tot gevolg gehad, dat na een scherp en langdurig verhoor De B. tot de bekentenis kwam, dat hij den brand had gesticht. Hij gaf als aanleiding op in financieele moeilijk heid te zijn, en zelts voor gijzeling te hebben ge vreesd. In den afgeloopen nacht is hij geboeid door 2 rijksveldwachters naar het huis van arrest te Mid delburg overgebracht. Een scblldersknechtdie mede in de woning was toen het feit plaatsgreep en van medeplichtigheid werd verdacht, heeft dit ten sterkste ontkend. De B. was een alleenloopend persoon, die zich door het aannemen en bouwen van nieuwe wo- I ningen te diep in de zaken heeft gestoken. In de „Ned6r-Veluwe" komt eene adverten tie voor van den volgenden inhoud: „Stemmen te koop. Te bevragen bij J. van Kerckoierlé, te Oosterbeek." Genoemde heer behoort tot de onderteekenaars eener uitnoodiging aan de kiezers om voor den gemeenteraad van Renkum een gestelden candi- daat te kiezen. Vrijdagochtend had te Dordrecht een tragisch ongeval plaats. Een jongmensch had sedert eeni gen tijd liefdesbetrekkingen aangeknoopt met een meisje, bij wier ouders hy echter tevergeefs om toestemming aanklopte. Vrijdag ochtend vervoeg de hij zich weder aan hunne woning, en, na nog maals een weigerend antwoord gekregeu te heb ben, haalde hij een pistool te voorschijn, loste 2 schoten op zijne borst, en verwondde zich doode- lijk.' Behalve bij gebrek aan voldoende vooruitzichten, schijnt ook verschil van godsdienst bij dit liefdes drama in het spel geweest te zijn. Tijdens de kermis deed te Helder het vol- gen de romantisch verhaaltje de ronde. Op een der kermisavonden bevond zich een zeemiiicien ineeö

Axelsche Courant | 1889 | | pagina 2