Gemengd Nieuws. TDeor spoor- en tramwegrnaatschappijen wordt •«en reductie van 50 pCt. verleend. l V IL. i t Juli l S X ft. Heden namiddag had ten huize van mej. de Wed. L. B. A. Rolff alhier, ten overstaan van den no taris C. J. A. Fercken te Terneuzen, ten verzoe ke van Anth. Haak en de erven zijner huisvrouw, de veiling plaats van a. een hof'steedje, bestaande in woonhuis, schuur, ert', wei- en bouwland en aanwas, ter grootte van 4 H.A. 38 A. 20 c.A. Boomprijs ƒ155. b. eene hofstede, bestaande in woonhuis, schuur, eit, tuin, bouw- en weiland, ter grootte van 7 H.A. 59 A. 32 c.A. Boomprijs ƒ225. c. een stuk bouw- en weiland, ter grootte van 1 H.A. 26 A. -38 cA. Nadat de perceelen afzonderlijk in veiling ge bracht waren, werd ten slotte het geheel in massa gekocht door den heer P. de Feijter te Zaamslag (kraag) voor ƒ580 per geniet. d. een vrouwenzitplaats in de Herv. kerk te Axel, bank 36 no. 61, waarvan kooper -werd de lieer Cornelis Haak alhier voor ƒ9. Als afgevaardigden ter algemeene Synode op Woensdag 17 Juli a.e. te 's-Gravenhage aan te vangen, zijn voor de provincie Zeeland aangewe zen de lieeren ds. J. H. Gezelschap, pred te Vlis- singen en J. Diéleman, oud-ouderling te Terneuzen. Terneuzen, 10 Juli. Gisteren avond ging het 12 jarig zoontje van den werkman B. Elve spelen op de houtvlotten, liggende in de vluchthaven al hier. Door het een of ander toeval moet hij er onder geraakt zijn met het noodlottig gevolg' dat hij verdronken is. Heden morgen is zijn lijk op- gevischt. Vóór 9 jaren is den bedroefden ondei een dergelijke ramp overkomen, met een 11-jarig zoontje. Ten overstaan van de notarissen Fercken te Terneuzen en Pregmans te Axel, is te Zaam slag in het openbaar geveild eene hofstede, be staande in woonhuis, schuur, bouw- en woiland. staande en gelegen in den Kleine Huissenspolder. gemeente Zaamslag, ter groolte van 27 H.A. 45 A. 85 c A., eigendom zijnde van den heer J. Die- leman te Boschkapelle. Kooper werd de heer P. de Putter Mz. te Hoek voor ƒ27.730. Men schrijft aan de M. Ct. Woensdagmiddag kreeg te Schuddebeurs, onder Hulst, de boerenzoon C. K.. bij zijn thuiskomst van het vlasvervoeren, van een hengst zulk een klap tegen de borst dat voor zijn leven gevreesd wordt. Onvoorzichtigheid bij het uitspannen der paaiden schijnt de oorza-;.K te zijn van het ongeval. Uit Zeeuwsch-Vlannderen wordt aan de Maas bode als een bijzonderheid gemeld, dat de heeren L. en F ie Hulst, Vrijdag de eerste zoogenaam de Deensche ganzen hebben gezien, welke men in andera jaren eerst in October ziet. Zij trokken in noordelijke richtingen. Naar men beweert, is dit een aankondiging van een vroegen winter. Zaterdagavond is een zestienjarige Scheve- ningsche jongen die tusscbenden vuurtoren en de gedenknaald zonder toezicht was gaan baden - wat te dier plaatse dooi vele jongens geschiedt verdronken. Zjjn lijk weid 300 meter verder aangespoeld en is onmiddellijk naar de gemeentebegraafplaats ge bracht. Een hevig onweder woedde Dinsdagnacht bo ven onze provincie. Het licht was fel, maar de donderslagen warert niet hard, terwijl een fjjnke regenbui viel. Enkele ongelukken zijn dooi- den blik sem veroorzaakt, waaronder een zeer ernstig, zoo als de Midd. Ct- mededeelt. Van den landman B.. onder Vlissingen, werd eene koe doodgeslagen in het zoogenaamde oude fort op den weg naar Koudekerke. Op de hofstede van den landbouwer J. A., on der Koudekerke, werd een kindermeisje, B. ge naamd, door den bliksem gedood. De bliksem sloeg door den schoorsteen in een bovenvertrek, waar de twee dienstboden en een kind sliepen. De jongste der meisjes, die het ach terste in de bedstede lag. werd doodelijk getroffen het andere werd aan het been gebrand, terwijl liet kind, dat in het midden lag, ongedeerd bleef. De bliksem is, na in de bedstede te zijn geweest, in een kast met porcelein en glaswerk geslagen, en heeft daar alles totaal vernield. De leitjes, aan Jen muur bevestigd, lagen in stukjes over den grond, liet daardoor veroorzaakte loven maakte den -knecht en de verdere bewoners opmerkzaam dat er iets buitengewoons had plaats gehad. De bliksem heeft het gebouw weder verlaten zonder braïïd te hebben veroorzaakt. Daar men eerst meende dat het meisje slechts bewusteloos was, werd nog geneeskundige hulp van Koudekerke ingeroepen. De geneesheer kon even wel slechts den dood constateeren. Het lijk van het meisje, slechts 15 jaar oud, is nog denzelfdeti nacht naar de woning harer ouders op genoemd doip overgebracht. Te Arnemuiden sloeg de bliksem in een woning Door den schoorsteen in de kamer gekomen, ver nielde de straal schotels en kopjes terwijl een ge- ieelte der visch, die in den schoorsteen hing, is verschroeid. De vrouw, die zich in de kamer be vond, is ongedeerd. Toen Maandagmorgen te Arnhem de trein, die te 6.50 u. naar Utrecht vertrekt, reeds in be weging was, wilde de heer D. nog de rails over steken. Hij bad het ongeluk te struikelen, waardoor hem de beide boenen werden afgeredenIn zorg wekkenden toestand werd hij naar hel Diacones- senbuis vervoerd, waar hem de eerste geneeskun dige hulp weid verstrekt. Te Leiden werd in den nacht van Zaterdag op Zotulag eene ernstige mishandeling gepleegd door een vader op zijne 10 jarige dochter. De on verlaat, te 2 uren in beschonken toestand thuis komende, herinnerde zich dat zijne voornoemde dochter den dag te voren een kwartje ontvreemd had. nam het slapende kind uit bed en smeet het tegen den grond, daarbij ais een razende schop pende en siaande. De moeder, door het gesciueeuw wakker geworden en ziende wat de ontaarde va der deed, vloog in nachtgewaad de straat op en riep oinfhulp. Al spoedig verschenen er buren en een politieagent, terwijl middelerwijl het ineis je de straat op snelde, o. a. ernstig aan het hoofd verwond. Ter verbinding werd zij naar het aca- demiscn ziekenhuis gebracht, terwijl de vader dooi de pblitie in verzekerde bewaring werd genomen. Tegen hem werd proces-verbaal opgemaakt, zoo dat hij zich voor den strafrechter zal hebben te verantwoorden. Met den trein, welke Zaterdagavond uit üuitschland te Zevenaar aankwam, reisden de heer en mevrouw S. uit Rotterdam. Alhier in de visitatiezaal gekomen, wilde mevrouw haar reis- taschje, hetwelk zij aan een riem over den schou der droeg, vertoonen, en kwam tot de ontdekking dat een'behendig zakkenroller den riem had door gesneden en alleen deze over den schouder hing, terwijl het taschje, inhoudende verschillende gou den voorwerpen, was verdwenen. Onmiddellijk werd een onderzoek door de politie ingesteld, doch dit bracht niets aan het licht, hoewel men zeker was dat de dief zich onder de reizigers schuil hield. Na het vertrek van den trein nogmaals naar het tasje zoekende, vond men dit in den put der retirade, den inhoud nog in zijn geheel bevat tende. Vrijdag vóór acht dagen werd - zooals ge meld is door de maiéchaussées uit Tilburg te Rotterdam gearresteerd zekere B. afkomstig uit Tilburg, die zich aan verschillende bedriegerijen en verduisteringen van gelden had schuldig gemaakt, Hij werd Te Rotterdam aangetroffen in het bijzijn van zijne vrouw en zeven kinderen, met wien hij op het punt stond naar Engeland te vertrekken B., die nog in het bezit was van eenig geld. werd dienzelfden dag door genoemde maréchaussée naar Breda overgebracht en aan de justitie overgele verd. De vrouw met hare zeven kinderen, waar van het oudste negen jaar was, bleef te Rotter dam in de behoeftigste omstandigheden achter, doch zonder verzorging, althans niet langer dan tot den volgenden morgen, toen hun door de ge meen te-politie te Rotterdam naar Dordrecht uitge leide werd gedaan. Van daar zijn zij naar Geer- truider.berg en verder over Waalwijk naar Tilburg gezonden, waar zij Zondag avond met de laatste tram aankwamen Zij begaven zich terstond naar het politiebureau van deze hunne vroegere woon plaats, en vroegen om een onderkomen, dat hun echter herhaaldelijk geweigerd werd, ook toen een particulier hen te hulp kwam en met hen tiaar het politiebureau geweest was. Zij zijn toen dooi en op kosten van dien particulier in eene herberg ondergebracht, en hebben zich den volgenden mor gen weder aan het bureau der gemeentepolitie I aangemeld. Men heeft zich hier in zooverre over de arme vrouw en hare kinderen, waarvan er eefi paw tengevolge van de vermoeienissen reeds ziek geworden waren, ontfermd, dat men haar en de kinderen door de gemeentepolitie naar Rotterdam terugzond. Woensdag d. a. v. weiden zij echter van Rotterdam weer naar Tilburg gezonden, en i Donderdag weder van Tilburg naar Rotterdam over- ;ebracht. Een jonge deerne uit Heerenveen vorhuurde zich onlangs als dienstmaagd bij eene rijke Amster- rlamscbe familie, en ging de volgende maand met die familie naar Zwitserland. Van daar schreef het meisje (dat vroeger nooit buiten de provincie geweest was) opgetogen brieven aan haren vader. De natuur was zoo schoon, zóo mooi zij wist het waarlijk niet iu woorden te brengen, hoe mooi het wel was, en dan vooral die met sneeuw en ijs bedekte reusachtige bergen, 't Was te veel om op te noemen. Doch de brief van de poëtisch gestemde dienst maagd viel niet in goede aarde, want haar vader maakte uit den inhoud op dat zijn kind zich oj» ij-bergen bevond (waarbij hij zeer waarschijnli)k zij' lie vvenige schoolkennis verzamelende, aan Nova- Zembla dacht.) Zijn kind op de ijsbergen, dat zou niet gebeuren, daarvoor had hij ze niet groot ge bracht, om haar daar te laten omkomen, en de goe de man stelde oogenblikkelijk pogingen in het werk om zijn kind terug te krijgen en aldus van een an ders z, i. wissen dood te redden. Hij toog daarom naar Aineterdam en, hoezeer men hem daar ook po»gd\; gerust te stellen, niets hielp; hij moest zipi kind terug hebben. Vao daar werd toen naar de i uitbundige familie geschreven, en het meisje is op het oogenblik reeds gezond en wel bi) vader thuis, gezond, maar alles behalve erkentelijk voor de betoonde zorg en het vaderlijk gezag, dat zij op zoo onaangename wijze moést ondervinden. Sedert 3 a 4 weken werden eenige winke liers te Leiden de dupe van eene jeugdige oplicht- ster, die op naam van onderscheidene dames win kelgoederen haalde. Dinsdagavond, onder diezelf de omstandigheden wederom schoenen halende, 1 werd zij herkend, waarop hare aanhouding volgde Zij is de dochter van zekeren T. en nog geen 16 jaar oud. Aan het commissariaat heeft zij vol mondig bekend, nadat de opgelichte goederen gedeel telijk in hare woning en gedeeltelijk in haren dienst in beslag genomen waren. Dinsdagmiddag is er in de kapitale boeren- huizinge van den veehouder E. v. d. E., onder het dorp Oosterend, een hevige brand uirgebroken. Terwijl de boer en zijn werkvolk een middagslaapje deden, schijnt de brand te zijn ontstaan, althans toen men door het knetteren der vlammen ont waakte, stond de schuur reeds in lichtelaaie. Dooi de krachtige hulp der brandspuit van Oosterend is de voorhuizinge (woonhuis) behouden gebleven. De pas geheel vertimmerde schuur is met onge veer 150 wagens best nieuw hooi eene prooi der vlammen geworden. De huizinge en het hooi waren verzekeid. Te Bloemendaal is een gevaarlijke inbreker gepakt. Hij was bij een heer Donderdagnacht door een raam binnengekomen en had zich van een licht voorzien, alles op zijn gemak, zonder er op te rekenen dart de heer des huizes en diens zoon nog op waren. Toen de heeren gerucht in de aan grenzende kamer hoorden, opende een hunner, de zoon, de deur. De vader volgde hem op den voet, en zoo betrapten zij samen den inbreker, dien zij aanpakten. Daarop werd de bel, die op het huis staat geluid, en zoo geraakte de dief, met behulp der politie, in verzekerde bewaring. Hij wasvoor het uiterlijk een eenvoudig maar net heertje. In een taschje, dat hij aan een riem om den hals droeg, bevonden zich een diamant om glas te snij den 6C andere benoodigdheden om, liefst zonder

Axelsche Courant | 1889 | | pagina 2