Gemengd Nieuws. Li llechtszaken. Handclsberichtcn. Zaamsla»-. 25 Juni. In de gemeenteraadszitting van 7 dezer werd besloten geen na-kermisdagen meer te geven, waarop door eenige ingezetenen eétt request aan den raad werd ingediend, met verjioek op zijn genomen besluit terug te komen. In de hedenmorgen gehouden vergadering is bet doeld verzoekschrift behandeld en met 3 tegen 1 stem verworpen. (Er waren 4 leden tegenwoor dig.) Zaterdagnamiddag had op 's Gravenweg te Kralingen een werkman het ongeluk van een in gang zijnden wagen beladen met hooi te vallen, met het gevolg dat een zijner beenen werd o?er- reden. In de buurtschap Stómpwijk heeft weder een moordaanslag plaats gehad. De kastelein 8. aldaar werd door zekeren R., ar beider, nadat dezen was verzocht, de gelagkamer te verlaten, onverhoeds eene zware verwonding in deu hals toegebracht. Hoewel de verwonde nog leeft, moet zijn toe stand /.eer zorgelijk zijn. Uit een dorp bij Franeker is de vader van een gezin met de noorderzon verdwenen naar men meent naar Amerika. Hij laat eene vrouw en ne gen kinderen achter, iu hulpbehoevenden toestand. In Mei dezes jaars was het gezin in dat dorp ko men wonen. Dit is in het tijdsbestek van eenige weken de tweede huisvader uit de omstreken van Franeker, die zich zonder voorafgaande kennisgeving heeft verwijderd, vrouw en kroost aan de zorg van ande ren overlatend. Een tapper te Batenburg, wiens vergunning door Burg. en Weih. was ingetrokken, op grond dat hi] binnen 2 jaren wegen« openbare dronken schap eens onherroepelijk was veroordeeld en eens de hoogste boete had betaald (welke intrekking door Ged. Staten van Gelderland was gehandhaafd) kwam bjj den koning in berdép. Hem werd door den mi nister van binnenl. zaken krachtens 's konings mach- tiging te kennen gegeven, dat er geen termen wa ren gevonden om aan zijn verzoek te voldoen. Bij een barbier op het Jansveid te Utrecht, kwamen een paar mannen binnen om zich te laten scheren. Zeer vertrouwelijk toonden zij zich jegens den Figaro door hunne mededeeling, dat zij pas uit de gevangenis kwamen en nu naar Amsterdam wil den gaan, en zelfs zetten zij die vertrouwelijkheid zoover voort, dat de barbier na hun vertrek een zilveren horloge miste. Hij deed daarvan aangifte bij de politie, die er in slaagde, de beide mannen even buiten de stad op te sporen, waar zij in een roes bedwelmd lagen, gevolg van hun onmatig ge bruik van sterken dri.nk, welken zij zich aange schaft hadden voor het geld, dat het horloge hun had opgebracht. In plaats dus van naar Amster dam, wandelden zij weer naar de plaats, pas door hen 7erlaten. Met den sneltrein, welke Vrijdag avond van Zevenaar naar Emmerik vertrok, is te Babberich nabij de grenzen een kind van der landbouwer R., dat op de spoorbaan speelde, overreden. Het kind werd door de machine omvergeworpen tnsschen de ■rails. De machinist remde met alle mogelijke kracht, doch kon niet verhindeien, dat de machine met eenige wagens over het arme kind heen reden. Oogenschijnliik bleef het ongedeerd, daar het geeD uitwendige teekenen van verwonding draagt, doch bet geeft slechts geringe teekenen van leven. In den namiddag van Vrijdag is er brand ont staan op de steenfabriek vaD den heer Mijnlieff te Barwoutswaarder, waarbij een der ovens vernield is, terwijl Zaterdagmorgen een 13 jarig knaapje op de plaats van den brand onder een nederstortenden muur is geraakt en daarbjj het leven heeft verloren. Uit Vaals wordt gemeld: Een droevig ongeval 'heett Woensdag avond aan station van de naburige gemeente Welkenraedt gehad. De spoorweg-arbeider Daniels had geluk te struikelen en onder een manoeu- (nden trein te geraken. Beide beenen en eene Vcwerden hem letterlijk var. het lichaam geschei- Zie'e man is eenige uren later overleden. Volgens berichten uit Luxemburg hadden daar overstroomingen plaats door het buitenge woon klimmen der Moezel. Het water dezer ri vier steeg verscheidene meters, wat vooral veel schade beeft aangericht. Te Romich is een huis ingestort. Het kasteel van den heer Maring, te Nenning, is geheel overstroomd en do stallingen zijn door den druk des waters vernield paarden en vee konden met moeite gered worden. In an dere dorpen, aan de Moezel gelegen, heeft het -wa ter de hoven verwoest en van de weiden al het afgemaaide gras meegesleept. Daarenboven woedt er bijna gedurig boven het een'of ander punt van de streek onweer; de bliksem beeft teConsthum reeds een buis in brand gestoken en verder veel schade veroorzaakt. Een officier bezocht eens eene mjjn. Hij had de goddelooze gewoonte over zich. zoo onbe schaamd te vloeken, dat godvreezende menscben zich met afkeer van hem alwenden. Aan een vromen mijnwerker werd opgedragen, hem in de mijn rond te leiden, en de officier vloekte bij de ze gelegenheid weer op de vieeselijkste wijze, waarover de mijnwerker heel bedroefd werd. Na dat de bezichtiging was afgeloopen, stapten zij we der in den bak, gaven het sein en werden nu weer langzaam omhooggetrokken. Daar de schacht echter heel diep was, duurde het geruimen tijd, waar de officier een weinig ongerust over werd en ten slotte tot den mijnwerker zeide„Als de ze schacht zoo diep is, hoever is dan de weg naai de hel Van deze gelegenheid maakt de vro me mijnwerker gobruik en zeide tot bem„Hoe ver de weg naar de hel is, weet ik niet, maar ik geloof, dat gij er binnen een minuut zoudt zijn, als het touw, waarmee wij omhoog getrokken worden, breken mocht. Onder de middelen welke in Zeeland veel vuldig aangewend worden om vrucht- en andere hoornen te bevrijden van rupsennesten, behoort o. a. het schieten met los kruit op het nest, de tromp van het geweer op ongeveei l meter af stand houdende.j Een enkel schot is voldoende om een groot nest totaal weg te blazen, terwyl er het voor deel aan verbonden is, dat de boom geheel onbe schadigd blijft. Een ieder beproeve dit niet algemeen bekende middel. Uit Peperga wordt aan de N. R. Ct. gemeld Op een nacht van de vorige week heeft op de Blesse een 21-jarig arbeider, Willem van der Wal, zijn 26-jaiigen broeder Cornelis van der Wal na eene hevige vechtpartij op hun gemeenschappelijk bed ten huize hunner ouders met een broodmes in het hart gestoken en gedood. De officiei van justitie heeft den dader, die leeds bekend heeft, gearresteerd. Bij het laden van een voer hooi, is R. Mast, te Veendijk, van den wagen gevallen, waarbij hij zich zoo erg bezeerde, dat de dood het einde was. i Te Hilversum is een jong meisje overleden aan de gevolgen van een zonnesteek. In het Pruisische dorpje Mille; nabij de Lim burgsche grenzen, werden Donderdag vier kinde ren, die bezig waren braambessen te plukken, door den bliksem getroffen en gedood. Een vast voornemen. Soldaat (die met zijn liefje, eene gulle keukenmeid, gebroken heeft): „Neen, waarachtig, nou zoek ik geen meisje meer, al zou ik ookvan honger omkomen Als zeldzaamheid meldt men uit Yenloo, dat aldaar in de Maas een levende schildpad is gevangen, van middelbare grootte. Een minnend paar stapte dezer dagen te Delft uit de huwelijkskoets en ging het stadhuis binnen, om zich in den echt te laten verbinden. Toen bruid en bruidegom zich eenige minuten voorden ambtenaar van den B. S. bevonden, kwam eebter de tijding, dat de papa van de bruid in zoo ken nelijken staat in zijn koets lag, dat hij onmogelijk naar binnen was te krijgen, en de stoet moest onverrichter zake weer naar huis. Daar slaagde men er echter in, met behuip van een notaris, de schriftelijke toestemming onderteekend te krijgen, en tijdig kwam het gezelschap nu nog weer ten raadhuize terug, om het huwelijk definitief te doen sluiten. Zuinigheid met vlijt Een landbouwer uit Lage-Mierde, ongeveer 4 uren van Tilburg, kwam dezer dagen naar laatst genoemde plaats, met het doel om daar 5 liter sehoenmakerstraan te koopen, omdat de de caliter daar een halve cent goedkooper was dan in zijne woonplaats 1 Gisteren middag is aan de Pepeistraat te Rotterdam een 6-jarig jongetje bij afwezigheid der moeder op het dak geklommen, waar hij struikel de en viel hij kwam met het hoofd naar beneden op straat terecht. Onmiddellijk werd het kind naar het zieken huis overgebracht, alwaar het kind spoedig daar-! na is overleden. Te Maastricht is dezer dagen zekere F. te water geraakt en verdronken. Misbruik van ster ken drank schijnt aan dit ongeval niet vreemd te zijn. Uit Brazilië wordt het volgende gemeld Het eerste resultaat der hier tot stand gekomen afschaffing der slavernij bestond daarin, dat de vrij gemaakte slavinnen gevolg gaven aan haar hoogsten wensch en zich corsetten aanschaf ten. Het dragen daarvan was haar tot dus ver steeds verboden geweest, maar zoodra zij vrij wa ren in haar doen en laten, was haar eerste be zoek aan de magazijnen, waar corsetten verkocht werden en in drie dagen tijds raakten de maga zijnen er vijftig duizend kwijt. Gansche scheeps ladingen zijn nu onderweg, maar ook deze zullen nog niet voldoende zijn om aan alle bestellingen te kunnen voldoen. Het O. M. eischte tegen beklaagde 4 jaren ge vangenisstraf, terwijl de verdediger op verschillen de gronden vrijspraak verzocht. Arrondissements'üechtbank te Middelburg. Vrijdag 21 Juni zijn vrijgesproken J K, 29 j, spoorwegwerker te Terneuzen, be klaagd van als rangeermeester het veroorzaken van den dood van den werkman Marinus de Bruine, die den len April, des voormiddags, de spoorlijn overstak met eene mand steenkolen op den rech-j terschouder en daardoor den aankomenden trein niet kon zien, door de locomotief is overreden, tengevolge waarvin zijne beenen verbrijzeld zijni en hij dientengevolge denzelfden dag is overleden. De officier van justitie had tegen J. K. eene ge-I vangenisstraf van 3 maanden geèischt, terwijl zijn verdediger, de heer mr. M. J, de Witt Hamei, zijn vrijspraak vroeg. H V. 66 j, geneesheer te Biervliet, beklaagd van afgifte eener valsche verklaring. -- In diezelfde akting werd behandeld de z-iak tegen C L, oud 32 j, werkman te Zaamslag, thans ge detineerd te Middelburg, ter zake dat hij op 9 Maart 1889 in den namiddag achter op hot erf van Jacobus Leunis, onder de gemeente Zaamslag, heeft gepoogd Johannes van Espen opzettelijk van het leven te berooven door op hoogstens 7,35 M. afstand van hem verwijderd, met een geladen re volver gericht op de borst, op hem aan te leggen1 en daaruit een schot op hem te lossen waardoor hij doodelijk zou hebben kunnen getroffen worden, in de volvoering van welk feit hij is verhinderd, omdat de kogel zijn doel heeft gemist. In deze zaak zijn van wege het O. M. tien ge tuigen gehoord, alsmede de beeren Sprenger en Balvoort, 1ste luitenants der infanterie te Middel- delburg, als deskundigen. Mr. F. N. van der Bilt, advocaat te Middelburg .is ambtshalve, als verdediger aan beklaagde toe- Op de Veemarkt te Gent van de vonge week waren aangebracht 20 Schapen.. 16 Lammeren, 272 Varkens, 00 Loopers, 217 Biggen, 142 Kalveren 52 Melkkoeien, 1<ï groote Ossen, 121 jonge Ossen, 164 Vaarzen 193 Vette Koeien 153 Stieren en 110 st. mager vee.

Axelsche Courant | 1889 | | pagina 2