"Diploma aan P. L. de Pauw te Sas van Gent, voor schilderwerk; idem aan E. Steel te Zuiddoi pe voor mandenwerk; idem aan Van den Eekhout en S. Tertooy te Koewacht, voor snijwerk. Tien gulden aan P. de Nijs te Hulst, J. J. Wis se J. J. "Willemse te Zaamslag, voor landbouw werktuigen; idem aan mej. J. Freijzer te Hulst, voor handwerken. (Kampstrijd.) Twintig gulden aan A. Balken dteijn te Terneuzen, voor timmerwerk. Tien gul den aan P. D. Stoffels te Terneuzen voor idem. Zeven gulden vijftig cent aan J. Wisce te Zaam slag voor idem. Zeven gulden aan J J. Wisse te Zaamslag, voor rijtuig- en wagenmakerswerk. Vijf gulden aan M. A. van Giesen te Hulst, voor mandenwerk, -Maandag werd door de Doeiboog-societeit Prin ses Wilhelmina alhier, eene vogelschieting gehou den, waaraan door 69 schutters werd deelgenomen. De oppervogel werd geschoten door Aug. Ver- hage te Bouchaute en de roosvogel door E. A. Waelput te Zuiddorpe. De eerste zijvogel viel bij loting ten deel aan Lievens te Terneuzen en Edu- ard Allefs te Sint Jansteen, de tweede zijvogel aan P. Brandt te Bouchaute en Ceril Poppe te Koe wacht en de kal aan Honoré Kips te Koewacht. Naar wy vernemen, zal de heer Van der Meij, voorheen tooneelspeler, aanstaanden Maan dagavond tep huize van den heer Rompu eene voorstelling gfeven. Wij bevelen deze voorstelling ten zeerste in de aandacht onzer ingezetenen aan, terwijl we met zekerheid durven te verklaren dat ze zich een be zoek aan den heer Van der Meij met zuilen be klagen, te oordeelen naar hetgeen we vroeger van hem gehoord hebben. - Onze kermis behoort dit jaar weder byna tot het verleuene. Maandag en Woensdag viel haar een druk bezoek ten deel, vooral den eersten dag waren er veel vreemdelingen binnen onze stad. Het marktplein is om zoo te zeggen tot-aal bezet met de verschillende spellen, spelletjes, kramen, eoz. De draaimolen, die aanvankelijk de jeugd scheen te willen teleurstellen, arriveerde Dinsdagochtend, zoodat dienzelfden dag alles kant en klaar ge maakt en met de draaierij begonnen werd. De kleine Johauna, onlangs nog eens hier geweest, lokte weder veie nieuwsgierigen; nog een natuurwon der, namelyk twee kinderen met de rugjes aan elkaar gegroeid en nog meer dingen geeft een an dere tent te zien; het schietspel heeft een druk bezoek gehad, en van den krachtmeter wei d ruim gebruik gemaakt; 't is een heele toer om het bel letje te raken. Die krachtmeter geeft op duide lyke wijze te zien, hoe 't gewoonlijk in ce wereld gaat. De een stuurt het een heel eind, een an der bereikt den top, terwijl de Sukkelaars achter aan komen en laag by den grond blijven, juist wat de werkelijkhe'd oplevert. Wat niet weinig luister aan de kermis bijzet, is het paardenspel kend hebt," zeide Kempe. „En waarvoor dient die vermomming? Zijt ge iets op het spoor?" „Ik ben uit voor uw zaak, en heb al eenige da gen in deze kleeding rondgeloopen en me hier als boerenknecht verhuurd, en nu ben ik ir.et een kar met melk naar de stad geweest. Zoo ziet gij, dat wij van alle markten thuis zyn, en v»ak in zonder lirge positie verkeeren." „Maar hoe in 's Hemels uaam komt gij bij de opsporing van Emma en haar oom er toe, om als boerenkneeht te fungeeren. Heb je dan al op ie mand verdenking, en bestaat er hoop, dat je haar vinden zult? Toe man, spreek op, want ik verga v<»r ongeduld en verlangen," riep Gijs driftig uit. „Een beetje geduld,'mijnheer!" antwoordde Kempe op deze uitbarsting, „hoewel ik nog eenige draden mis, twijfel ik er toch niet aan of ik ben op het goede pad om de zaak tot klaarheid te brengen, en als bet mijn tijd is zal ik mijn hand op de schut digen leggen, en zorgen dat ze hun straf niet ont- loopen." „Maar weet je nog niet waar Emma is en wal haar lot is vroeg Gijs opnieuw „Neen, dat kar, ik je nog niet zeggen, want di.ai ben ik nog niet goed achter, maar hui -al met lang duren of ik heb het geheele net in handen. Het van den heer Cohen. De flinke tent, uitstekend; ingericht, noodigt uit zichzelf tot binnentreden. Het personeel aan deze inrichting verbonden, is in alle opzichten ferm. De voorstelling van gis terenavond, welke dooi' een zeer talrijk publiek werd bijgewoond, was in éen woord schitterend. De kunstrijders en lijderessen too-neh duidelijk, dat ze goed voor hunne taak berekend zijn zij bewegen zich als t ware zoo gemakkelijk te paard als een ander op den grond. De verbazende spron gen van den Russischen artist, die, als hij met die zware stukken yzer bezig is, eene groote spier kracht toont te bezitten, wekten de algemeene bewondering. De dame, die zich cp het slappe koord beweegt, alsof het eene breede plank was, daarop omdraait, knielt, ja zelfs gaat liggen en dan weer opstaat, doet ons zien wat door oefening en volharding verkregen kan worden. Het geleerde paard Cesar wekt ieders bewondering. Men zou viagen hoe 't mogelijk is, dat een dier zooveel kan leeren. De hond toont een eerste springers haas te zijn. Maar waar zouden we eindigen in dien wij alles afzonderlijk gingen opnoemen, ge noeg is het, wanneer wij zeggen, dat het etablis sement van den heer Cohen een bezoek overwaard is; niemand die daar binnentrad, zag zich nog te leurgesteld, iedereen was steeds voldaan over al hetgeen daar vertoond werd. Het is dan ook te hopen dat, waar van de zijde van het personeel zooveel gedaan wordt om het publiek te voldoen, aan de laatste voorstelling op morgenavond een druk bezoek moge ten deel vallen als bewijs, dat het publiek die moeite weet te beloonen. De herijk der maten en gewichten is bepaald als volgt: Terneuzen 15, 17 en 18 Juni, Hoek 19 Juni, Sas van Gent ook voor Philippine 20 en 21 Juni voorm., Westdorpe 21 Juni nam., Zuid dorpe ook voor Overslag 22 Juni voorm., Koe wacht 22 Juni nam., Axel 24 en 25 Juni, Zaam slag 26 Juni. Hulst ook voor Clinge en St. Jan Steen 27, 28 en 29 Juni, Rapenburg (gem. Stop peldijk) voor de gem. Stoppeldijk, Hengstdijk en Boschkapelle 1 Juli, Graauw 2 Juli, Kloosterzan- <ie (gem. Hon te* rise) vóór de gem. Hontemsse en Ossenisse 3 en 4 Juli. Tot pred. bij de Ned. Herv. gem. te Ter neuzen is beroepen (toez.) ds. D. H. Teljer te Hellevoetsluis. Aan J. Goor, sedert 26 Mei 1848 veldwach ter te Sas van Gent, is door liet hoofdbestuur van den Algemeenen Nederlandse-hen Politiebond de gouden medaille 7oor 40 jarigen trouwen politie dienst gezonden. Zuiddorpe, 12 Juni. In de gisteren plaats gebad hebbende vergadering van den polder Zuiddorpe Zuiddeel zyn benoemd tot Dijkgraaf de heer J. B. Dierick en tot gezworen de heer Henri van Haelsi. Znnmslas:. Gemeenteraadszitting van 7 Juni. Afwezig de heer Berman. De notulen der vorige zitting worden gelezen en onveranderd goedgekeurd. I, Wordt medegedeeld het procesverbaal van de laatst bij den gemeente-ontvanger gedane kas- opneming, zaakje heeft van den beginne af aan goed geloopen en weldra zal het uit zijn." „Maar op wien heb je nu eigenlijk verdenking?" hervatte Gijs „en wat zijn uw vermoedens „Ja, dat moeten we nu in het midden laten, daar over kan ik me niet verklaren, dat zal ik op den gesohikten tijd doen. Vertel me liever eens wat ge van de familiebetrekkingen der dame weet." „O, daar weet ik bijzonder weinig van. We heb ben daar slechts zeer zelden pn slechts ter loops o- ver gesproken, want we hadden wel gansch andere zaken te bepraten." „Maar het is noodzakelijk dat ik daar iets meer van te weten kom," hervatte de majoor ongeduldig. „Hebt ge I tr nooit hooren spreken van een familie öchrader „Neen, die naam is nooit tusschen ons genoemd geworden „Of van iimand in hare familie, die Dirk heet?" .Ook niet. >en wezenlijk niet in staat, je in dit opzidi. licht te verschaffen. Wordt vervolgd. II. Worden medegedeeld de navolgende inge komen stukken a. Brief van Ged. Staten, dd 3 Mei, waarbij wordt teruggezonden eeh exemplaar van de goed gekeurde begrooting voer 1889 b. Brief van Ged. Staten, dd. 3 Mei, tot uitnoo- diging om den termijn van aflos van de aan te gane geldleening voor den verbouw der dorps school te veranderen. c. Brief van den Districts-Sbhoolopssiener, hou dende goedkeuring van het bestek voor den ver bouw d«r dorpsschool. d. Circulaire van Ged. Staten tot bepaling van den termijn van inzending der gem. rekening over 1888. e. Brief van Ged. Staten, waarbij de goedkeu ring wordt verleend van de verhuring van een lo kaal in het gemeentehuis aan het bestuur der wa- terkeering van de cal. polders Margarefha c. a. f. Brief van Ged. Staten, tót Zending Van een besluit, waarbij wordt medegedeeld het bedrag, dat als voorschot zal worden uitgekeerd in de kos ten van het lager onderwijs over 1889. g. Verzoek van J. C. M. Hartman en andere in gezetenen tot het aanwenden van middelen om de oprichting van een Rijks-telephoonkantoor te be vorderen De Voorzitter deelt mede dat liet college van B. en W. voorstelt aan het Verzoek gevolg te ge ven, wanneer nl. de gemeente Axel hij haar vroe ger gedaan aanbod blijft en, omdat het hu geble ken is, dat een groot deel der ingezetenen belang stelt in de oprichting van een telephoonkantoor en vraagt, mitsdien hot gevoelen der vergadering. De heer Dieleman zegt hieromtrent, dat er op Zaamslag ge9n behoefte aan bedoelde totstandko ming is, dat de gemeenteschühl er weder door zal verhoogen en daardoor ook de aanslagen in de ge meentelasten. De heer Van Vessem beweert dat de vereischte kosten niet van dien aard zijn, dat verhooging van den omslag zal noodig zyn, waarop de vorige spie ker antwoordt, dat het later uitkomtdeze staat te hoog en die staat te hoog. Hij is er niet mee op de hoogte en moet dus maar in den blinden doortasten, hy kent tiet ech ter zoo al een beetje en de ondervinding heeft het hem dikwijls geleerd, iets tot stand brengen gaat gemakkelijk, maar het omver gooion kan niet (iets dat natuurlijk ook niet noodig is De Voorzitter brengt in heriDnering dat het voor stel van B. en W. luidt om, wanneer Axel nog op denzeifden voet toetreedt, deze gemeente aan het gedaan verzoek zal gevolg geven, doch weder- om vat de heer Bielemnn het woord op en zegt dat Terneuzen niet zal toetreden (iets dat weer niet noodig isVoorts vestigt hij de aandacht er op, dat ook de aanbrenger moet betaald worden en vindt het niet aardig, dat iets, dat eenmaal in de doos gestopt is, er weer komt uitkruipen 1 De heer Van Vessem onderstelt de mogelijkheid dat ook het land van Hulst later wel zal aanslui ten, zoodat de oprichting van het telephoonkantoor des te belangrijker wordt. Ten slotte wordt het voorstel van B. en W.ln stemming gebracht en aangenomen met 4 tegen 2 stemmen die van de bh. Dieleman en Riemtns. III. Wordt medegedeeld dat op heden is aanbe steed le perceel, de verbouw der dorpsschool, waarvan aannemer werd: D. Galle voor ƒ2044,— 2e perceel, de aanschaffing van schoolmeubelen, waarvan aannemer weid: D. W. F. Kaijser voor ƒ1000,-. Deze besteding werd met algemeene stemmen goedgekeurd. IV. In behandeling werd gebracht het voorstel van B. en W. om H. Wisse, volgens ingekomen reclame, te schrappen uit het kohier van den hopfdelijken omslag, over welk voorstel de stem men hebben gestaakt in de vorige zitting. Thans stemden weder 3 leden ei voor en 3 te> gen. Tegen de heer De Kraker (en natuurlyk) de heeren Dieleman en Riemens. Met vijf tegen 1 stem werd adressant alsnu in de le klasse gebracht. V. Do rekening van het algemeen burgerlijk armbestuur over 1888 in ontvang bedragende ƒ1557.86 en in uitgaaf ƒ1517.70 wordt overlegd en daarna onderzocht en in orde bevonden. VI. Met alg. stemman worden in voornoemd

Axelsche Courant | 1889 | | pagina 2