Gemengd Nieuws. 7aailiiri7flsH 31 Decoder 1888: Siagzaad j. 1687 V10UW" totaal 33U" Deze prijzen z ons uit Zaamslag meldt, zal de Aardap. wat n Frrnan< TA.I der 2e Kamer voor hot Srg, op Woensdag den 16den dezer iTQg van het bestuur der Anti revol. Tarwe j. Z. O-ng „Zeeuwsch- Vlaanderen Oostelijk Tarwe Z. n. xel, een redevoering houden, voor de Kogge Over-Kiesv. en zij die lid wenschen te worden. Gerst Z>r het kerkelijk bestuur der Ned. Herv. ge- Gerst ote alhier is aangesteld in de plaats van J Havei der Wiele, tot orgeltrekker, J. Oost dijk, een Paavi de 13 sollicitanten, welke zich voor deze be- Bruekking hadden aangemeld. F Zaamslaï, 7 .lan. Heden namiddag had alhier de herbesteding plaats van 243600 kilogr. superphos- phaat, (gehalte 14 pCt. in water oplosbaar phos- pborzuur.) Naar vei kiezing der inschrijvers, kon de inschrijving geschieden voor de helft of in mas sa. Hiervoor weiden ingeleverd 3 inschrijvings biljetten, als: Salomonson te Rotterdam a 3,73 H. J. Vlaeminck te St Jansteen a 3.57 beiden voor de massa, en F. Dellaert te Westdorpe voor de helft a 3,54 alles per 100 kilogram. Den heer Vlaeminck werd de levering gegund. Bij de eerste aanbesteding, voor bovengenoemde meststof, bedroeg de laagste inschrijving ƒ3,34. Zuiddorpe. Het bevolkingscijfer op 31 Decem ber 1887 bedroeg 466 mannen, 472 vrouwen, to taal 938. Dit getal vermeerderde in 1888 door geboorte van 16 m. 11 vr., totaal 27, en door vestiging van 23 m 18 vr., totaal 41. De vermeerdering was dus in het geheel 39 m., 29 vr., totaal 68 en veranderde door overlijden van 10 m., en 13 vr., totaal 23 en door vei trek -van 28 nr., en 24 vr., totaal 52; de vermindering was dus in het ge heel 38 m., 37 vr., totaal 75. De werkelijke bevolking is dus in 1888 ver meerderd met 1 m. en verminderd met 8 vr. en bedroeg alzoo op 31 Decemser 467 m. en 464 vr. totaal 931. Overslag:, 7 Jan. De loop der bevolking dezer gemeente over 1888, was als volgt Geboren 8 mann. en 8 vrouw, totaal ^over laden 3 mann. en 5 viouw. totaal 8. Levenloos werden aangegeven 1 kind van de mannelijke en 2 kinderen van de vrouwelijke kunne. Er werden 2 huwelijken gesloten als: 1 tusschen jongman en jongedochter en 1 tusschen weduw naar en jongedochter. In de gemeente hebben zich gevestigd 24 mann. en 7 vrouw, totaal 31. Naar elders zijn verhuisd 47 mann. en 3 vrouw, totaal 50. Bevolking op 31 December 1887, 257 mann. en 256 vrouw, totaal 513. Bevolking op 31 December 1888, 239 mann. en 263 vrouw, totaal 502. Volgens bericht uit Terneuzen aan de M. Ct. trad de lieer J. A. Fortuijn van Amsterdam Zondag aldaar op voor de afdeeling Terneuzen van den „Nederlandschen Bond voor algemeen kies- en stemrecht." Naar aanleiding van het onderwerp „Tot welke maatschappelijke verbeteringen moet algemeen stemrecht leiden werd het algemeen bekende programma ook daar ontvouwd. Nage noeg een 40 tal toehoorders waren opgekomen, terwijl, tot dekking der onkosten, de entrée op 10 cent was bepaald. Hulst. 7 Jan. Heden werd door de vereeniging „Landbouw-Belang te Graauw, aanbesteed de le vering van 135,200 KG. Superphosphaat, bevat tende 14 pCt phosphorzuur in water oplosbaar. Er was ingeschreven door de heeren M. H. Sa lomonson te Rotterdam voor ƒ3,68 en H.J, Vlae minck te Sint Jansteen voor ƒ3,78 per 100 K. G. Ü6 levering werd aan de inschrijvers niet ge gund, doch onderhandsch toegestaan aan den heer J. A. Pateer te Hontenisse voor ƒ3,31 per 100 K. G. -- Het getal nieuwjaarskaartjes, ten postkantore te Amsterdam bezorgd, zoo vandaar als uit de pro vincie, wordt op een half millioen geschat. Een grappige ontsteltenis heerschte er Woens dag 11. op het stadhuis te 's Graver, hage. Een aan tal paren, en daaronder eenige Sclieveningsche, waren opgekomen om door den ambtenaar van den burgerlijken stand te worden veieenigd, toen zij vernamen dat aan hun vurig verlangen voor 't oo- genblik geen gehoor kon worden gegeven de wet houder Wittert was ziek, maar men had naar den heer Godou gestuurd en als men dus een oogen- blik wilde wachten Daar komt, terwijl een nieuwe stoot binnentreedt, de boodschapper adem loos terugmeneer Godon is uit de stad Dar, naar den heer Mouton, luidt het bevel. Doodsbleek ijlt de bode opnieuw binnen meneer Mouton is ziekEn de aandrang van paien houdt aan De wethouder van openbare werken dan opgeroepen ter hulpe. Eilacy de heer Lisman was niet van zijn besluit terug te brengen zich buiten alles te houden. Een lichtstraal in de duisternisDe burgemees ter Helaas, men bad niet aan de wet ge dacht De burgemeester is geen lid van den raad en mocht dus niet Reeds was men der wanhoop nabij, toen de heer Michiels van Verduynen werd gevonden, die juist van een reis terugkeerde en nu, zooals hij uit den trein was geslapt de function overnam, den verlaten post bezette en de huwelijken sloot. Zekere Etta Stepp, een jonge dame in Co lumbus, Ind., heeft zich in een moeilijk parket ge bracht. Onlangs viel haar een Canadeesche courant in handen, waarin zij het huwelijksaanzoek las van zekeren John D. Morden, in Manitoba. Aange zien zij naar de New-Y. Staatsz verzekert, geen an der werk dan dwaasheden had te doen, beant woordde zii de advertentie, in de meening dat, hij den grooten afstand, het bij een briefwisseling zou blijven. Wie beschrijft echter haar ontsteltenis, toen dezer dagen een echte borstelige woudbewo ner zich als John D. Morden aan haar voorstelde. De ongelukkige werd natuurlijk op zeer smade lijke manier afgewezen, want Etta is de dochter van welgestelde ouders en kan nog wachten, maar in den eersten tijd zal zij wel vooreen poos Colum bus moeten verlaten, om de spotternijen harer bekenden te ontkomen want de bij den neus ge nomen vrijer hing in zijn ergernis de geschiede nis aan de groote klok en verklaarde bovendien, dat hij niet eei uit Columbus zou vertrekken voor dat hij een vrouw gevonden had. Uit Stiens wordt gemeld Donderdag had een werkman onder Vrouwbuurt het ongeluk uit een vrij hoogen boom te vallen, welken hij bezig was te snoeien. Eenige oogen- blikken later was hij reeds ten gevolge van inwen dig bekomen kneuzingen overleden. De ongeluk kige laat epne vrouw met zes hulpbehoevende kia- deren achter. Te Ulzen bij Ootmarsum kregen Woensdag twee jongens van 13 en 16 jaar twist, die zoo hoog liep dat de een den ander den slagader van den hals doorstak met een mes. De dood volgde spoe dig en de 16jarige dader is in arrest genomeD. Sedert geruimen tijd merkte de heer N, fa brikant te Middelburg, dat nu en dan grootere of kleinere geldsommen uit zijn gesloten schrijflesse naar verdwenen, zonder te kunnen bevroeden door wie zij werden verduisterd. Natuurlijk werd dat geld gestolen, maar onder het groote personeel, dat in de fabriek weikzaam is, was het zeer moeilijk na te gaan wie de schul dige was. Daarom werd dezer dagen in den les senaar eenig geld geborgen dat, bijna onmerkbaar voor eenen oningewijde, van een herkenningstee- ken voorzien was Toen ook dit verdween, werd de politie hier mede in kennis gesteld en slaagde zij er in de dievegge op te sporen. De dienstbode, A. M. ge- heeten, werd in het bezit van het geteekende geld gevonden, terwijl bovendien bij haar nog een bedrag van 300 a 400 werd ontdekt, welke som zij vermoedelijk dooi herhaalde diefstallen bij haren meester in bezit heeft gekregen. De dievegge is naar het huis van bewaring al daar overgebracht. M. Ct. Woensdag avond werd weder eene belangrijke hoeveelheid geld, in negentig kisten verpakt, uit Rusland te Vlissing'en aangebracht en, met bestem ming na&r Londen, met de aansluitende mailboot doorgezonden. Evenals bij vroegere gelegenheden, werd ook ditmaal het geld begeleid door ambtena ren van de Maatschappij „Zeeland" en een paar Engelsclie heeren. Bij eene ramp op den Mississippi, het ver branden van een stocmboot, werd het heldhaftig gedrag vermeld van een matroos, Jim Givers. Toen de brandende stoomboot den oever raakte en daarvan weer afstootte, liet de stuurman het roer varen en sprong over boord. Givers zag ter* stond in, dat de redding van al degenen die aan boord waren, onmogelijk was, wanneer de stoom boot niet weer aan den oever gebracht werd. De stuurstoel was door vlammen omringd, maar Gi vers sprong naar het roei, bracht den voorsteven van de stoomboot weer op den oever, en moest' toen, om haar daar te houden, het roer in behoor lijke positie vast maken. De vlammen sloegen om den stuurstoel, Givers was geheel in het vuur gevangen. Om te ontsnappen was het noodig,, door den vlammenmuur heen te springen, Givers deed het en bereikte, ofschoon vreeselijk gebrand, de zijde van het schip. Met zijn kleeren geheel in vlammen sprong hij in het water, en worstel de naar den oever, waar hij geheel uitgeput en met brandwonden overdekt, aan land getrokken werd. Weinige uren later overleed hij. LAATSTE BERICHTEN. Men schrijft uit Apeldoorn aan het IT. D. pn dato 7 Januari De gezondheidstoestand van Z. M. den Koning blijft op dezelfde hoogte en wordt gelukkig niet einstigeiZaterdag heeft Z. M. HDs. bouwkundi gen bij zich bescheiden en met hen geruimen tijd gewerkt en gesproken weder eei. bewys, dat de toestand volstrekt niet onrustbarend is. De .Avondpost meldt, dat de heer mr van Eek, oud-lid der Tweede Kamer te 's Gtavenhaae. dit jaar zijn 40 jarig jubileum zal vieren als lid der Ilaagsche balie. Uit het thans verschenen Nieuw Kerkelijk Handboek over 1889 blijkt, dat het aantal vacair- te gemeenten bij de Ned. herv. kerk op 1 Januari jl. 358 bedraagt, waarvan in de provincie Zeeland '40. De minister van marine, de heer Dyserinck, is gisteren voor de eerste maal weder werkzaam geweest op zijn departement sedert zijne langdu rige ongesteldheid. GEMEENTERAAD V A A A E L. Zitting van Vrijdag 4 Januari. Voorzitter de heer L. van Dixhoorn (waarn.) Tegenwoordig de heeren Dieleman, Van Dixhoorn voornoemd, De Feijter, Jansen van Rosendaal, Kos ter, v. O. Kruijsse, Ogi»el en Wolfert. Afwezig de heeren Dregrnans, Van Hoeve en Van de Ree. De notulen der vorige vergadering worden gele zen en de heer Van Hoeve komt intusscben ter veigadering goedgekeurd. Aai. de orde komt J. Mededeeling van ingekomen stukken als a. kennisgeving 'an den heer Pregmans, dat hi| wegens ambtsbezigheden verhinderd is, de vergade ring bij te wonen b. proces-verbaal van kasopnerniog van den ge meente-ontvanger, waaruit blijkt, dat op 31 Decern1 ber 1888 in kas was, de som van 4121,66, c. missieve van Ged. Staten van 14 Dec, hou dende goedkeuring van het suppletoir kohier van den hoofdelijken omslag voor het jaar 1888 d. een schrijven van Ged. Staten, d.d. 14 Dec., houdende goedkeuring tot den verkoop van boomen op de algemeene begraafplaats e. mededeeling van den heer J. Bauwens, pro», veearts alhier, bevattende bericht, dat, hoe de in structie der keurmeesters van vleesch en soek ook gewijzigd worde, door hem geen vleesch zal worden gekeurd, tenzij hij als gemeente-keurmeester wordt benoemd. Worden voor kennisgeving aangenomen.

Axelsche Courant | 1889 | | pagina 2