TOUWWERK, Opeahage Verknoping. Zaterdag 29 December 1888, Esn Woonhuisje sn Erf, Landbouw-Belaag Graauw. 100,000 K.G. Superphcsphaat, Advertentiëu. Handelsberichte!!. 16YxT Ve''meld' D- J- OGGEL. J. A. dHAENS. J. DE RIDDER. hadden gedurende twee uren niets anders te doen dan met manden de visch uit het nette scheppen. Nadat een boot vol was, werd een kar geladen en nog had men alles niet geborgen. Te Schermerhorn staat een appelboom in vol len bloei. Bijna alle Numansdorpers, die het plan had den o] gevat naar de Argentijnsche republiek te vei trekken, hebben van dit voornemen afgezien. De eerste geldstukken met het borstbeeld van keizer Wilhelm worden, naar men uit Ber lijn bericht, tegen Kerstmis in omloop gebracht. Een kleine dienst! Een weldadige dame vraagt aan een havenloo- zen bedelaar, of zij hem misschien ook zou kunnen helpen, door iets voor hem te naaien of te ver stellen. „O ja mevrouw", antwoordt de man dadelijk, terwijl hij iets uit zijn vestjeszak haalt en het haar aanbiedt„hier heb ik een knoop en nu zou ik u zeer dankbaar zijn, als gij daar een hemd voor me woudt aanzetten Toen keizer Wilhelm II van Duitschland onlangs een bezoek in Detmold bracht, zou hij door een doip komen, waarvan de bewoners be sloten de heuchelijke gebeurtenis op waardige wijze te vieren. Het fraaiste van 't feest zou in 'tafsteken van een vuurwerk bestaan, juist op 'toogenblik, dat de keizer doortiok. In den vroegen morgen had men zekeren Mi chel, die als heel snugger bekend stond, met de taak belast om, geholpen door een jongen, liet vuurwerk, dat in twee manden was verpakt, uit de naburige stad te halen. De afgezanten vervulden hun plicht en legden in het terugkeeren in een herberg aan om een glaasje bier te drinken. In de gelagkamer zaten verscheidene boeren, waarvan een vroeg: „Wat heb jullie in die groote manden?" „Datis vuur werk voor 't doortrekken van den keizer," zd Michel. „Vuurpijlen, zwermen, moordslngen en huppelaarsllulppolaars, wat zijn dat voor dingen?" „Als je die aansteekt sissen ze en maken geweldige sprongen." „Steek 'reiszoon ding aan, dan geef ik drie borrels!" „Sakker loot neen, dat mag ik niet doen." „Toe één maar, dan geef ik vijf borrels, ze zuil. n het te huis niet bemerken, als een van die huppelaars mankeert." -- „Goed dan," sprak Michel, maar dan zullen we alles dichtmaken, dat niemand van 1 buiten af er ;ets van ziet." Zoo gezegd zoo gedaan. Deuren en raroer. wer den gesloten; bij 't schijnsel van een kaars haal- 1 de de afgezant een huppelaar te voorschijn en stak die aan, terwijl alle aanwezigen nieuwsgierig toekeken. Ssssstging het en de hnppelaar maakte een I sprong van geweld. „Hariepen allen vol be wondering en wachtten in ademiooze spanning, ter wijl 't stuk vuurwerk naar al'e richtingen ver bazende sprongen maakte. Eensklaps, bom, daar i vloog het ding midden in een der manden. Michel I gilde als een bezetene en wilde het gevaar voor komen, maar 't was te laat, 't begon te sissen en te ratelen en te knetteren, een vuurzuil steeg omhoog en de stukken vuurwerk vlogen door 't vertrek, alsof 't niemendal was. De boeren, die niets meer konden zien en de deuren en ramen i niet konden open krijgen, gingen op raad van den I slimmen Michel voorover op den grond liggen. 't Geweldig geraas hield aan, want ook de an- f dere mand had vuur gevat. Er was een gedon- .-der in de gelagkamer, dat het geheele huis op zijne grondvesten trilde. Het geheele dorp was op 't hoorën van tvreeselijk lawaai toegestroomd en I de boeren stonden om het huis en verbeeldden zich I dat de duivel uit den grond was opgestegen, om I de ziel van den herbergier te halendie wel eens I water bij zijn jenever deed en met dubbel krijt m schreef. Aanvankelijk durfdeniemand binnengaan, maar toen 't stil werd, trapten een paar moedige nran- I nen de deur stuk. Ontzettende walmen drongen naar buiten. Toen de rookwas opgetrokken, zag I men 't geheele gezelschap op den buik liggen. In 't begin dacht men, dat allen dood waren maar I gelukkig bleek spoedig, dat niemand letsel had be komen de luidje:. zagen er echter zoo zwart als negers i it en hun haren en haarden waren ver zengd. Nu het te laat was, zwoer de ongelukkige Michel een duren eed, dat hij nooit in zijn leven meer een huppelaar zou aansteken. RECHTSZAKEN. Arrondissements Rechtbank te Middelburg. Vrijdag 21 December zijn veroordeeld: J. M. F., oud 27 j., werkman te Terneuzen, we- oreus wederspannigheid tot 7 dagen gevang. J. W. F. H. d. R., oud 19 j., werkman te Ter neuzen, wegens wederspannigheid tot 5 boete, of 5 dagen hecht. P. J. B., oud 48 j., arbeider te Hulst, wegens beleediging vau een ambtenaar tot 8 boete of 8 dagen hecht. Ie. M. M., oud 16 j., 2e, F. d. F. oud 14 j., 3e. E. L. K. oud j., en 4e. M. H. W., oud 14 j„ allen te Terneuzen, wegens diefstal ieder tot 7 da gen hecht. Vrijgesproken is J. v„ oud 24 j., smid te Terneuzen, beklaagd van mishandeling. Kooke: wten bl p. ƒ9,50 a ƒ10,00 m. j 8, 5 a ƒ9.23. Bovenstaande prijzen zijn allen per 100 kilo- rgge Z, vl. p. ƒ5,00 a 5,25 m. ƒ4.50 a ƒ5,01 Bruineboonen p. 00,00 a ƒ00,00 m. 00,00 a 00,00. Witteboonen p. 00,00 a ƒ00,00 m. 00.00 a 00,00. Zaailijnzaad p. 12,00 a ƒ14,00 m. 10,00 a 11 o. Slagzaad p. ƒ8,50 a 8,90 m. ƒ8,00 a /8,40. Deze prijzen zijn berekend per zak. Aardap. wat. n. p. ƒ3,29 a 3,76 per 104 kilo. Koers van Belgisch geld. ƒ47,60 a ƒ47,65 per 100 frs. A A A It E S T E D I G E jV Op Viijdag 28 December, ten huize van Jac. de Visser te Zaamslag, ten behoeve der vereemging „In 't belang der Landbouwers" aldaar, van 243600 kilogram Superphosphaat en 46100 ki- log am Chili salpeter, waarvan voorwaarden en modellen van inschrijving te bekomen zijn bij E. J. de Klerk te Zaamslag. V F. R K O O P I X G E Op Donderdag 3 Jan., nam. 1 uur, ten verzoe ke van het Bestuur van den Kleine Zevenaarpolder door not. Fercken te Terneuzen, van eene partij Karadaboompjes, omtrent de hof stede bewoond door Dar. Haak teTeireuzen. Op Dinsdag 8 .Tan., nam. 2 ure, ten verzoe ke van Willem de Feijter Mz. te Hoek, door not. Fercken te Terneuzer, bij M. Goossen te Othene, van een Woonhui" en Aanhoorigheden, te Zaam slag (Val). Op Dinsdag 8 Jan., voorin. 10 ure, door not. Van Rijsoort van Meurs, te Hulst, van eene groote partij afbraak en den Inventaris van een gedeelte der Meestoot: „Tot welzijn van ons Land," gem. Hontenisse. Op Woensdag 9 Jan., voorm. 10 ure. ten verzoeke van mevr de Wed. De Goede Nolson, te Teineuzen, door not. Coninck Westenberg te Sas van Gent, van eene netten Inboedel, en eene partij Manufac turen. Kijkdag Dinsdag 8 Jan., van 10—12 uur. De COMMISSIE voor de OUDE- EN NIEUWJAARS BEDEELING te Axel, M A A K T II E Iv E X II dat de EERSTE BEDEELING zal plaatsheb ben op Maandag den 31 dezer, des namiddags 2 ure; en dat zij vast besloten heeft, geene bedeeling te doen 'plaats hebben, dan aan de hoofden der huisgezinnen. Axel, 24 Dec. 1888. De COMMISSIE voornoemd. Den i*'* Oct. jl. overleed te Heinkens m zand W. C. HAVERKORN, ambtenaar bij de belastingen, vroeger te Axel, nalatende ee ne Weduwe met 6 kinderen waarvan het oudste 13 jaar is. Van nabij met dit oppassend huishouden be kend, dat door het verlies var. den broodwinner in behoeftige omstandigheden verkeert, en aangezocht door eenige invloedrijke personen, wil ik mij gaar- ne beschikbaar stellen voor AXEL EN OMS1 KE KEN tot bet ontvangen van BIJDRAGE*, voor deze ongelukkige Weduwe, welke dankbaar zul- De Notaris P, DREGMANS te Axel, zal ten ver zoeke van JACOB VAN DE WEGE Johzn aldaar en de eenige erfgename zijner overledene buisvrouw en krachtens verleend Recbteilijk bevel, op des namiddags 3 are, bij P. Koole te Axel, ver- kooper. alles in den BUTHPOLDER, gemeente Axel kadastraal Sectie G no 800, groot 1 are 50 centiaren, zijnde cijnsgrond van voornoemden polder. Op de Veemarkt te Gent van de vorige week waren aangebracht: 52 Schapen. 0 Lammeren, 350 Varkens, 26 Loopers, 434 Biggen, 102 Kalveren 85 Melkkoeien, '20 groote Ossen, 255 jonge Ossen, 276 Vaarzen 137 Vette Koeien 80 Stieren en 146 st. mager vee. Door meerderen aanvoer dan de vorige week gingen de prijzen eenigszins naar boven Het goede Stalvee ging gemiddeld van fr. 0,1 tot fr. 1,35 van de hand. De varkens brachten van fr. 0,80 tot fr. 0,93 j levend gewicht op. De prijzen van Huiden waren als volgt: Ossen- Vaarzen-en Koevellen fr. 0,60, Kalfvellen fr. 0,651 en Stierenvellen fr. 0,50. Op de veemarkt te Brussel waren de vorige week aangebracht 1170 stuks vee en de prijzen per kilogram lev. gew. waren als volgt: Ossen fr. 0,72 a 0,92; Stieren fr. 0,52 a fr. 0,76; Koeien en Vaarzen fr. 0,52 afr. 0,76. Kalvers fr. 0,49 a fr. 0,37. Axel, 22 December. Tarwe Z. en VI. p. 10,25 a ƒ10,75 m. 00,00 a 00,00. Tarwe Z en V n p. ƒ8,60 a 9,20 m. ƒ8,00 a 8,50. Gerst Z. w. n. p. ƒ8,60 a 9,10 m. ƒ8,00 a ƒ8,50. Gerst Z. z. n. p. ƒ7,75 a 8,00 m. ƒ7,25 a ƒ7,40. Haver n. p. ƒ5,75 a 6,10 m. ƒ5,00 a ƒ5,60. Paardeboonen p. ƒ6,75 a 7,30 m. ƒ6,00 a ƒ6,60. Voedererwten p. ƒ8,00 a 8,50 m. ƒ0,00 a ƒ0,00. o VAN ONGEVEER op Maandag 7 Januari e.k., des namiddags ten 2 ure, in „Het Wapen van Zeeland" te HULST. Inschrijvingsbilletten met voorwaarden van aan besteding te verkrijgen bij den Secretaris, P.S. Bestellingen worden nog aangenomen. Bij den Ondergeteekende, schoenmaker te Axel, zijn var. af heden verkrijgbaar alle soorten van aan zeer matige p r ij z c n,

Axelsche Courant | 1888 | | pagina 3