Gemengd Nieuws. genoemde gewichtigste gedeelte Van 't programma n.l. de Punten van bespreking. Hiervan gut'punt (a)„Het zingen op de lagere schort" nog al aanleiding tot breedvoerige discus- sien. Ten slotte was men het vrii wei eens, dat het zangonderwijs dient verdeeld te worden in twee hoofdcursussen, n.l. Zingen op het ge hooi en Zingen op het notenschrift. Op ver zoek van den heer Vonren gaf de heer H. M. Ver bruggen te Axel Kij deze gelegenheid tevens ee- nige verlangde inlichtingen omtrent de nog maar al te weimg bekende Ctievée methode. Op voor stel van den heer C. P. Minjon te Axel werd, naar aanleiding van dit onderwerp ook besloten, dat op eene volgende vergadering eenige onderwijzers een paar ingestudeerde zangstukken zullen uitvoeren- terwijl op voorstel van den heer Karstel door een drie of viertal heeren een trio of quartet opdevi wl zal gegeven worden. Met het oog op het late uur werd op voorstel van den Voorzitter besloten, om het laatste punt van 't programma, nl. „De ontleding in de lagere school'ter bespreking tot de eerstvolgende ver gadering aan te houden, waarna de Voorzitter on der dankzegging vöor de verleende medewerking der leden, de vergadering sloot. Koewacht Bij de Dinsdag gehouden verkiezing Voor een lid van den gemeenteraad alhier, hebben Van de 123 kiezers 80 hunne stem uitgebracht. 6ekozen»werd de heer Jac. Pieters met 62 stem- taen. Wijders bekwamende heeren Ed. deVleeschou- Wer 17 en Philemon Baert 1 stem. Overslag. De lieer Goiseiing, van Putten (Gel derland i, kommies 4de klasse, is tijdelijk als zoo danig alhier geplaatst. - Tot zetters voor 's Rijks directe belastingen'te Hoek zijn benoemd de heerea J. de Feijtei Mz. en M. de Regt, - Woensdagmorgen is, tengevolge van mist, de felgische stoomboot „Eugalia", vm Middlesbio naar Antwerpen, op de Suikerplaat gestrand. De provinciale stoomboot „Walcheren", komen de van Vlissingen, is, eveneens door den mist, to gen den Oosthavendam te Terneuzen gestor t en het loer geraakte aan de voorsteng ontzet en is daardoor on bi u ik baar. Later schrijft men uit Terneuzen aan de M. Ct.: De provinciale stoomboot „Walcheren", Woens dagmorgen te half acht uur van Vlissingen ver trokken is omstreeks halt tien alhier aangekomen, ha alvorens bij het binnenkomen dier haven ten gevolge van den dikken mist, op den Oosthaven dam te hebben gestooten, waarbij het tweede roer, aan den voorsteven, geheel ontzet en op- "uikkaar werd. De reis naar Hoedekenskerke kon dientengevolge niet worden voortgezet, de boot moest naar Vlissingen terugkeeren. Door de stoomboot „Wester-Schelde", die 's tnorgens te zes uren, wegens de mist, niet van lemeuzen naar Vlissingen was afgevaren en nog i[p de haven lag. werd toen de dienst op Hoede kenskei ke, zoo ook op Vlissingen, in de plaats van 1 - „Walcheren" volbracht. De op de Suikerplaat, bij de gemeente, gestran de Engelsche stoomboot „Eugalia," gezagvoerder 1!th, met pikkolen van Middlesbro, naar Ant werpen bestemd, is Woensdagavond door de Jeepbooten „Piogest" en „Sultan" afgesleept en beeft zonder bekomen schade de reis naar Ant terpen voortgezet. Terueuzcn, 25 Oct. Heden avond omstreeks 8 %i' had op het terrein van het spoorwegstation fen vreeselrk ongeluk plaats. Een van de be kenden van het personeel had het ongeluk on derden manoeuvreerend'-n locemotief te geraken, .Waardoor zijn beide beenen en een arm bijna to- M werden afgereden. De ongelukkige, P. Her- F°ut, genaamd en 19 jaren oud zijnde, is nog pedenavond overleden. - De eerste luitenant W. F. Hartman, van !t 4e bataljon, 3e regiment infanterie, sedert 1 Augustus jl. gedetacheerd te Terneuzen, keert op b JNovember a.s. met zijn onderhebbend detache ment in zijn garnizoen Vlissingen terug. M. Ct. Naar men uit Terneuzen aan de M. Ct. meldt rW tfheer van LJsselsteijn aldaar, he- uen (vrjjdagavohd) aan de losplaats by het sta tion proeveh doen nemen met Wells-licht. Vol doen deze dan zal genoemde beer voor eigen re kening op deze manier hebt trachten te brengen in de dikwerf gevaar qpleverënde duisternis die daar heerscht. - In den laatsten tijd kwamen enkele geval len van kwaadaardige keelzieke voor in de ge meenten Axel en Terneuzen, thans is ook te /aamslag weder een lijder aan diphtherirus onder geneeskundige behandeling. Tot voor 6 maahden waien geen diphthei ituslijders in laatstgenoemde gemeente aanwezig. - Ook te Sas van Gent heeft zich een sub commissie voor den wedstrijd en de tentoonstel ling m 1889 te Middelburg jte houden gevormd Zij be staat uit de heeren mr. L. Stevens, eeie-voorzit- ter I K Kok, voorzitter. Matoleax, Bern. Pali- wels, Ivo Pierets, Chr Verhaak eh Schils, Secre taris. - Naar men ohs meldt is Cornells Koster, wiens hjk men gevonden heeft ohder de zeven der onv gekomen bemanning vah de Visclisloep „Secühda". met, zooals wij op gezag der Hollahdsche bladen schreven, van Vlissingen afkomstig, maar woonde wijlen genoemde zes en zestigjarige man te Ter neuzen en vroeger te Brouwershaven. Of bij soms te Vlissingen geboren is, meldt meri niet. M. Ct. kilogram. De smokkelaars wierpen echtes hunne zakken weg en namen de vlucht; slechts een hun ner viel in hunne handen, tegen wien proces-ver baal is opgemaakt. RECHTSZAKEN Arrondissement* Rechtbank te Middelburg. Dinsdag 28 October zijn veroordeeld F. T., L. F. P., 21 j., arbeiders te Clinge, we gens overtreding van 's rijks belastingen (onge dekt bihnenlandsch vervoer van accijnsgoederen, frauduleuse invoer en weigaring van visitatie) bei den tot 2 maal 1 maand gevang, en ƒ10 boete of 10 dagen hecht. A. d. M., leurder te Zulddorpe, ter zake als Vo ren, tot 8 dagen hecht-. Ontslagen van rechtsvervolging L. H., 19 ji, arbeidster te Hulst, beklaagd van diefstal. Vrij gesproken is J. K-., 56 j., wed. vah D. Dh., wihkelierster te Sas van Gent, bekl iagu van belediging. Allen in de kosten. Ook in die van bekeuring en met verbeurdverklaring der aangehaalde goe- dereh. Te Ouddorp heeft een landbouwer ern praeh- ige arend geschoten, die een vlucht heelt van 2 en een halve meter. Zondagavond sprong nabij de Harstvelder- brug een boerenknecht van den in gang zijnde Gooische stoomtram, ofschoon zijn medereizigers hem voor de mogelijke gevolgen dier gevolgefi bij tijds gewaarschuwd hadden. Hij sloeg echter alle raadgevingen in den wind en sprong zelfs tegen le lichting waarin de tram zich bewoog in met het treurig gevolg, dat hij viel, onder de tram ge raakte en stervend opgenomen werd. Poe gevaarlijk het is, ineen spoortrein onder het rilden het hoofd uit liet portier te steken, bleek dezer dagen weder uit een treurig voorbeeld. Een heer, die in een trein tusschen Leicester en Lon den opgenoemde wijze uit liet portier keek kwam daarbij in botsing met een paal en was on middel lijk dood. Het bestuur van de Vereeniging tot stich ting van een toevluchtsoord voor aan den drank verslaafden heeft zich, naar prof. Van der Lith in het L tr. Dagbl. mededeelt, in de vorige week ge constitueerd. Het bestaat, uit vijf leden en zal later op zeven gebracht wordeu. Alvorens tot verdere organisatie over te gaan en een nader beioep te doen op de veelzijdig toe gezegde hulp, beeft het bestuui gemeend, met een uitgewerkt plan te moeten gereed zijn, waartoe thans de noodige stappen gedaan worden. Het bestuur hoopt dat nog deze maand zijne plannen bekend gemaakt, de plaatselijke 'commissies be noemd, circulaires verzonden eii bijdragen gevraagd zullen kunnen worden. Een noodige waarschuwing In de laatste dagen worden allerlei aanbiedingen mdgezonden, om den eenvoudigen burger te ver lokken tot deelneming aan verschillende loterijen. Die aanbiedingen komen niet alleen, uit het bui tenland ook Nederland zelf bezit mannen, die 't op de beurs van den goedgeioovige gemunt heb ben. Men ontvangt een geheel gereed gemaakt bewijs van deelneming, benevens een schrüven dat men gerekend zal worden toe te stemmen, in' dien men niet binnen enkele dagen antwoordt Indien soms dit antwoord vergeten wordt of in- dien men gedacht heeft, dat een antwoord niet noodig was, komt weldra de rekening van zoo veel gulden Onze lezers mogen voorzichtig zijn Niemand late zich met deze gevaarlijke zaken in! Dat de zout-smokkelhandel in Noord-Bra bant nog welig tiert, kan wedei om blijken uit het het feit, dat de rijks-ambtenaren H. Pullens en Hi Roorda te Rijsbergen in den nacht van jl. Za terdag tien zout smokkelaars ontmoetten, eik be laden met een zak zout, te zamen wegende 406 V i: It l\ 0 O l> I I- Op Maandag 29 Oct., voorm. 10 ure, door not,. Fercken te Terneuzen, ten verzoeke van de Erven den heer mr. W. C. Bei sius, van Eene partij kanada hoornen, aan de dijken van de hofstede van Adr. Koster, tusschen den Kleine- en Groote Huijssensp., genu Zaamslag. a Op Maandag 29 Oct., nam. 2 ure ten verzoe ke van het gemeentebestuur van Hulst door Nut. van Rijsoord van Meurs aldaar, van: 80 kanadaboomen, groeiende op de stadswal len Te vergaderen aan „het Zeepaard te Hulst. b Op Dinsdag 6 Nov., voorm. 10 ure, ten ver zoeke Van Jos, Neve. te Ossenisse, van 17 Olmen, 10 Esschen en 10 Wilgeboömen, groeietlde op den dijk nabij het dorp Osse- hisse en op zjjne hofstede, in den Njjspolder. c. Op Vrijdag 9 Nov., voorm. 10 ure, ten ver zoeke van het bestuur van den polder Groot Kieldrecht, Van: 130 Kanadaboomen. groeiende op den dijk van voornoemden polder, nabij de Kauter. Op Woensdag 31 Oct., aam, 1 uur, in het Ternenzen^ch Koffiehuis, door den Deurw. Huiue* n;an, te Terneuzen, van Eene partij Houtwaren, als: planket), bal ken, ribben, stijlen timmermansgereedschap pen eene partij sigaren, huisraad, enz. Zindelijke Goederen kunnen bijgebracht, worden, waartoe opgave te doen bi] den deurw, voornoemd en bij J. A. Mulder te Teineuzen, Ze? weken crediet aan soiieden, overigens con tant of boigstelling. a. Op Woensdag 31 Oct., voorm. balftien utir, door not. mr. Van Deinse te Hulst, van 25 Kanadaboomen op de weide nabij Margret, en 20 dito, op het dorp Pauluspoldei Te vergaderen op de weide nabij Margret. b. Op Maandag 5 Nov., nam. 2 uur, van 40 Kanadaboomen, op het Stengeveld te Hulst. Te Vergaderen aan „de Kroon" aldaar, Op Maandag 12 Nov., nam. 2 ure, ten ver zoeke van de wed. A. Josiassen, door not. mr. v. Deinse te Hulst, bij A. Antheunis aldaar, van Een moestuin, groot 20 A 30 cA., gelegen even buiten de Bagijne poort. Thans in pacht bij J. L, de Wolf, tuinier aldaar Voor ƒ30 's jaars. Op Woensdag 14 Nov., voorm. lOuie, door den deurw. P. H. de Ridder te Hülst, op den Ferdinandusdijk gem. St. Jansteen, ten verzoeke Van het Bestuur van den FerdinanduSpolder, van; 200 Kanadaboomen. Op tyd van betaling, mits borgen stellende. Op Maandag 12 Nov., bij instel, en op Maan dag 26 Nov., bij verblijf des nam. 2 ure, in het bonte Hert te Hulst, door not. Van Rijsoort van Meur.s aldaar, met tusschenkomst van r,ót. De Doncker te BrUssel, van a. Eene hofstede, met 31,61,80 H.A., bouw- en weiland, boomgaard en tuin, in den polder en gemeente Stoppeldijk.

Axelsche Courant | 1888 | | pagina 5