rechtszaken. "BURGERLIJKE STAND. weg. Inmiddels spioegen de beide agenten, die den diefstal geheel hadden gadegeslagen, in eene door hen vooraf gereed gemaakte roeiboot en zett en den dief in de richting van de Noord na. Zoodra hij Zag dut hij werd achtervolgd, spande de dader xijne krachten in om te ontkomen, maar ook dat geval was voorzien een der hoofdagenten van po litie was inmiddels naar het Papendrechtsche veer gesneld en had daar de hulp ingeroepen ran de veerstoomboot der gemeente, waarmede hij zijne makkers ter hulp snelde. De dief zag toen alle kans, om met zijne boot te ontkomen, verloren, en roeide ijlings naar eene krib in de Noord, aan den Zwijndrechtschen wal, sprong uit zijne boot, weike hij aan haar lot overliet, en zette het op een kropen, De politiemannen hielden hem echter in bet oog; ook zij sprongen uit hunne roeiboot, en volgden den vluchteling op de hielen, dien zij na een korten wedloop in de duisternis achter haalden en gevangen namen. Met behulp der veer stoomboot waren inmiddels de verlaten roeiboo- ten opgevischt en werden vervolgens de agenten met hun arrestant opgenomen en naar Dordt over gebracht. Uit een verder ingesteld onderzoek bleek dat de roeiboot waarmede de diefstal gepleegd werd. ontvreemd was nabij de spoorwegbrug te Slie- drechtdat op weg van daar een der riemen was gebroken, welk verlies de dader eenvoudig herstel de, door uit de roeiboot eener onder Papendrecht liggende tjalk een nieuw stel nemen te stelen, waarna hij de andere overboord wierp, en dat hp ook van tiet daar op stroom liggend Duitsche Rijn schip „Mainz V" twee blikken kannen met pe troleum had ontvreemd. Een en ander is door de politie in beslag genomen. De dader, J. L. S.- oud 56 jaren, van beroep schippersknecht, woonachtig te Rotterdam, is een oud bekende der justitie, en heeft reeds 6, 8 en 5 jaren tuchthuisstraf ondergaan ter zake van dief stal. Na volledige bekentenis te hebben afgelegd, is hij nog denzelfden dag gevankelijk naar het huis van arrest overgebracht, ter beschikking van den officier van justitie. c-> - De politie te Groningen heeft wederom de hand gelegd op een zeer dubbelzinnig persoon een nog jeugdigen Duitscber, die echter in ver schillende minder goede praktijken een virtuoos scheen te zijn. Hij had zijn intrek genomen in een der eerste hotels en maakte aldaar goeden sier. Althans alles wat de tijd van den dag me debracht, liet hij zich voordienen, en had als wel opgevoed jongmensch daarop eenige aanspraak, want volgens zijn zeggen kwam hij van eer. groot Duitsch muziek conservatorium en zou weldra zijn naam als musicus in Nederland maken. Eensklaps was echter on/.e arrist verdwenen. Hij had daar bij helaasvergeten zijne rekening te vereffenen. Nu kwam het de politie verder ter oore, dat er zich een Duitsch jongmensch onder allerlei voor- gevens bij verschillende ingezetenen had vervoegd oui onderstand, en een en ander met elkaar in verband gebracht deed haar tot zijne opsporing be- 1 sluiten. Alweder natuurlijk met een gunstig gevolg, want Vrijdagavond werd de avonturier in eene zeer geringe slaapstede aangehouden. Wat zijn logies betreft was hij dus zeer spoe dig gedaald, want van De Doelen was hij naar een der kleinste slaapsteden verhuisd. Naar wij vernemen moet het jongmensch uit t Duitschland gevlucht zijn en nog een appeltje met de Dresdener justitie hebben te schillen, zoodat het niet valt te betwijfelen of onze politie heeft alweder een goede vangst gedaan. N. G. O. Vrijdag na afloop eener manoeuvre, had in eene der kazernes te Maastricht het volgende voorval plaats Een soldaat, op de chambree komende, legde zijn geweer op een zijner kameraden aan, hem dreigende te zullen dood schieten. Het geweer bleek geladen te zijn met eene losse patroon, zoodat bij het aftrekken laatstbedoelde persoon op korten afstand de lading in het gezicht kreeg en vreeselijk naar het hospitaal moest vervoerd worden. Men hoopt op het behoud zijner oogen. De dader zit in arrestuit het ingestelde onderzoek zal. moeten blijken of hier aan een ongeluk dan wel aan voorbedachten rade moet gedacht wor- den. - Uit Berlijn schrijft menEene kapster, die hare klanten de haren van het hoofd steelt, is daarbij betrapt en naar eene correspondentie meldt aan de politie overgeleverd. Eene in de Friedrich- strasse wonende bankiersvrouw die over een prach- tigen, zich door zijne lengte en rijkdom onder scheidenden haartooi beschikt, bad sedert eenige maanden bemerkt, da.t heur haar in 't oogvallend dunner werd en haar geheele vlechten ontbraken. De dame scnreef het toe aan een korten tijd te voren doorgestane ziekte en alle daartegen aange wende middelen wilden mets baten. Voor acht da gen evenwel zou haar de oorzaak der raadselach tige haarziekte duidelijk worden. Zij zat de cou rant lezend voor den spiegel en achter haar ma noeuvreede hare kapster, die hare klant reeds sedert jaar en dag bediende, met den friseerbout. Daar bemerkte de dame terwijl zij opkeek hoe eene haarvlecht welke oogenschiinlijk door het branden uitgegaan was. in de mouw harer kap ster plotseling verdween. Eenige seconden latei- voelde zij hoe de friseerbout eene tweede haar vlecht afbrandde, en zag dat deze wederom inde mouw der kapster verborgen werd Nu sprong de terecht ontstelde vrouw opriep met nehulp van haren toegeschoten echtgenoot de dievegge ter ver- antwoojdiging en deze bekende nu dat zij dit haar gebruikt had tot het maken van vlechten voor den winkelverkoop. Natuurlijk werd de ge vaarlijke kapster terstond aan de politie overge leverd. De Amerikanen zijn terecht vermaard om de groote onwikkeling die zij aan hun industrie heb ben weien te geven. De „Popular Scilence News geeft er een aardig voorbeeld van, Men weet. dat in de Vereenigde Staten, gelijk trouwens ook hier, het papier voor dagbladen goed- deels vervaardigd wordt uit houtpap De houtve- zeis ondergaan daartoe een bepaald scheikundig proces en moeten door bepaalde machines worden verwerkt. In de Vereenigde Staten heeft men deze bewerking tot zulk een volmaaktheid weten te brengen dat er niet meer dan zes en dertig uren noodig zijn om een jongen boom om te hak ken te drogen en te zagen, het hout in houtpap om te zetten daaruit het papier te vervaardigen en de courant \e di ukken en in omloop te bren gen. Het laat zich aanzien, dat een dergelijke in dustrie in weinige dagen een bosch zou weten te veranderen in een complete bibliotheek. In een Fransch blad wordt verteld dat een zonderling de weddenschap aanging, een duivenei in te slikken zonder de schaal te breken. Inder daad vond het ei gaaf en ongeschonden den maag. Na daar een tiental dagen in rustige rust te heb ben doorgebracht, kreeg de man een ondragelijke pijn in dat lichaamsdeel, zoodat de hulp van een geneeskundige moest worden ingeroepen. Deze schreef een sterk braakmiddel voor, met gevolg, dat het ei weer voor den dag kwam. Stel u echter de verbazing voor van den pa tient en van hen, die er getuigen van waren, toen liet ei, op den grond uitgebraakt was, daaruit een volwassen jong duitje te voorschijn kwam. Hoe de noodige aanvoer van versche lucht heeft plaats gehad en hoe het ei dagelijks gekeerd is gewor den twee hoofdquaestiën bij de kunstmatige broe ding meldt het blad niet maar het feit heeft te Chalons plaats gehad, waar èn de man èn de jon ge duif te zien zijn. Een Duitscher, voornemensnaar Amerika te vertrekken, heeft aan de politie te Amsterdam kennis gegeven, dat hij met een anderen Duitscher in eene tapperij in de Korte Amstelstraat. met eenige onbekende personen heeft zitten kaartspe len, waarbij hij 75 en zijn kameraad 1000 dollars (ƒ2500) verloren heeft. Rechercheurs hebben de zaak onderzocht. De tapper zegt, niet bemerkt te hebben, dat in zijne tapperij grof om geld gespeeia werd en dat hij de personen niet kent. Iemand, woonachtig in de St. Annastraat, is intusschen ais de bewuste speler gearresteerd. Koewacht. Huwelijksaangiften. 6 Oct. Franciscus David, (van Moerbeke Belgie), oud 41 j-, weduwn. vari Leodie Audenaert en Pharaïda Maria Camhjn oud 36 j. id. 6 Oct. Augustus Josephus de Lettel, oud 2i j„ jm en Josephina Maria Wauters, oud 23 j. id. Huwelijks-voltrekkingen. 11 Oct. Jacobus Ber nards de Wispelaere, (van Oostburg, vroeger te Axel) oud 29 j., jm. en Mane Josephine de Smet, oud aM., id 17 Oct. Franciseuv David (v„n Moerbeke Belgie), oud 41 j, weduwn en Phara- ids, Maria Cam fijn, oud 36 j„ jd. 17 Oct. Augus tus Josephus de Letter, o6d 21 jm. en Jose phine Maria Wauters, oud 23 j., jd. Geboorten. 7 Oct. Jacobus, z. van Leo van Ac ker en Maria de Bleek. 7 Oct. Anna Joseplnna, d. van Dominicus Anthonius Elegaert en Mana Euge nia Kegels. 7 Oct. Albertus, z. van Benedictus Behiels en Coleta Valent. 9 Oct. R°sa,ha, d. vau Theophile de Schepper en Maria Cornelia Grebert. Overlijden. 2 Oct. Emma Maria Bups, oud 4 dagen, d. van Ilippolytus en van Clementina Spiessens. Arrondissements Rechtbank te Middelburg Vrijdag is veroordeeld P. A. S., 17 j„ arbeider te Stoppeldqk, wegens diefstal, tot 14 dagen gevang. Ontslagen van rechtsvervolging is: P. S., schipper te Graauw, beklaagd van üiet- Sta!l Op Vrijdag 2 Nov. /.al terzeltde rechtbank terechtstaan: J. B„ 22 j, geborevienwonende te Oasenisse, thans gedelineeid te Middelburg, ter za ke van moord met voorbedachten rade op Jac. de Moor te Boschkapelle. In deze zaak zijn van wege het O. M. lv getui gen gedagvaard, Van 1 tot en met 15 Oct. VERKOOPOGES: - Op Maandag 29 Oct., voorm. 10 ure, dooi not. Fercken te Terneuzen, ten verzoeke van de Erven den heer mr. W. C. Boisms. van: Eene partij kanada hoornen, aan de dijken van de hofstede van Adr. Koster, tusschen de Kleine- en Groote Huijssensp., gem. Zaamsiag. Op Woensdag 31 Oct., nam. 1 uur, in het Terneuztnsch Koffiehuis, door den Deurw. Huine- man, te Terneuzen, van nunWn hal- Eene partij H o u t w a r e n, als planken, bal keu, ribben, stijlen; timmermansgereedschap pen'; eene partij sigaren, huisraad, enz- Zindelijke Goederen kunnen bijgebracht word. waartoe opgave te doen bij den deurw. voornoemd en bii J. A. Mulder te Terneuzen. Ze; weken crediet aan solieden, overigens con tant of borgstelling. ATaan Op Maandag 12 Nov., bij instel, en opJVlaan- dao- 26 Nov., bij verblijf des nam. 2 ure, in het bonte Heri te Hulst, ior not. Van Rijsoort vanMeuns aldaar, met tusschenkomst van not. De Doncker te BrUSaelEVene'hofstede, met 31,61,80 H.A., bouw-en weiland, boomgaard en tuin, in den polder en nïïWdtw.»a, ia voornoemden polder, gera. Boschkapelle. c. 10,33,30 H.A. bouwland, als voren. e' 11184:-20 weiland en cijnsgrond als voren. Perceel 'a. is thans in pacht bjjD.de Waal te Stoppeldijk, tot 1 Oct. a.s. voor /1040 over 1889 Peiceelen b.-e. zijn in pacht bij P. J. van Wiele, te Boschkapelle, alles als voren voor Grondlasten over '89 en polderlasten over voor pachters rekening. Instelpremie en gelag beide een halt pU. A A ABES T E 11 INGE X Op Maandag 29 Oct., nam. 3 ure, in bet Nederlandsch Logement te Terneuzen door het waarnemend Bestuur van den in 1887 bedijkten polder in het Axelsche Gat, gem. Terneuzn, van: Het maken van 6000 M2. winterkrammat enz. Bestek en voorwaarden ten kantore van den waarn. Ontv.-Griff. Fercken te Terneuzen. Op Woensdag 24 Oct., nam. 1 ure, ten kanto-

Axelsche Courant | 1888 | | pagina 3