Gemengd Nieuws. Een winkelier te Zaamslag heeft weder een valschen gulden ontvangen. Dit is reeds de twee de valsche gulden welke dit jaar daar ontvangen werd Het wordt dus zaak voorzichtig te zijn bij het in ontvangst nemen van geldstukken M. Ct - Weder is een nieuwe uitgave hij de Uitge vers Nijgh &vanDitmai te Rotterdam verschenen nl .,De vogelwereld", Weekblad gewijd aan onze gevederde huisdieren. Eemge erkende deskundigen en liefhebbers, die de Redactie op zich genomen hebben zullen aan de hand van de volgende punten hunnen le- zèis trachten televerén: Beschrijving van verschillende gevederde Dier soorten. Wenken en raadgevingen bij het aankweeken en houden van vogels zooals hoenders, eenden ganzen, enz, benevens vele andere. Ook stelt zij eene rubriek open tot het plaatsen van vragen en antwoorden alsmede mededeelin gen van verschillende tentoonstellingen. Dezer dagen wist een peisoon een wagen tna ker te 's Gravenhage op te lichten, waartoe hij de volgende kunstgrepen gebruikte: Gekleed als een heer vervoegde hij zich bij den wagen waker, voorgevende dat hij in het kaïretje, hetwelk op straat voor zijne werkplaats te koop stond, wel zin had. Liefst wilde hij het voertuigje echter eeist beproeven, en daarom stemde de eige naar er in toe den gegadigden kooper op een proef rit met het rijtuig te vergezellen, tot welk een einde een paard bij een stalhouder gehuurd werd. Gekomen 'aan een der uitspacningsplaatsen in de omstreken der stad, bood de aanstaande kooper den xijtuigkoopman eene verversching aan, welke be leefdheid laatsgenoemde uatuurlijk niet afsloeg. De ze ging zelis, op verzoek van den ander, naar bin nen om het noodige bij den kastelein te bestellen. Toen de verheugde wagenmaker buiten kwam om zijn gastheer den bestelden drank over te reiken was de royale mijnheer met paard en wagen ver dwenen en kwam de kcopman tot het inzicht, dat hij het slachtoffer van een geslepen oplichter was geworden. Aangifte werd gedaan bij de politie, die ver- rnoedt in een in dit opzicht slecht befaamd man, woDende in het Pinksterbloemenlaantje en die zich niet buiten durft vertoonen, den dader te hebben. - Zaterdagavond, omstreeks halftwaalf, is na bij Wbgeningen een twintig-jarige landbouwers knecht door de Oosterstoomtram overreden. De dood volgde onmiddellijk. Meermalen maakte hij misbruik van sterken drankmen vermoedt dat hij zich op rails had te slapen gelegd. - Aan het politiebureau te Amsterdam is be zorgd een flesch, drijvende gevonden in het IJ, waarin een briefje van den volgenden inhoud „Noordzee, 10 Sept. '88. Deze flesch over boord geworpen, toen wij verdronken. Jan Pietersen. Gegroet". - Door het overmatig gebruik van jenever is een 42-jarige naaister te Groningen, gestikt. Geen groot verlies voor de maatschappij. - Men meldt uit Bolswaid Een treurig ongeluk heeft zekeren K. Kramer getroffen. Hij had op zich genomen een boozen stier in een tramwagen te bezorgen. Het beest was, gelijk het eigenaardig wordt uitgedrukt „man- kundig", dat is, hij duldde alleen zijn vasten ver zorger in zijne nabijheid. Toen nu de vieemde zich waagde in den stal, om hem los te maken, drukte het dier dezen met zooveel kracht tegen den muur, dat hij twee ribben brak, de hand bij (Rn pols gebroken en het hoofd erg verwond werd. Daar niemand zich wagen durfde tusschen het woedende beest en zijn slachtoffer, heeft men den deerlijk verwonde boven over de krib er uit moe ten halen. Zijn leven is niet buiten gevaar, Los en vast. Een Spanjaard, die in Rusland reisde, kwam eens in den winier door een dorp. waar een troep bon den hem blaffend achterna liep. Hij bukte zich om een steen op te rapen, waarmee hij hen wil de wegjagen; maai die steen zat zoo vast in het ijs, dat hij hem er niet uit los kon krijgen. „Wat is dat voor een land riep de Sanjaard verontwaardigd uit, „waar men de steenen vast legt en de honden los laat loopen. In de gemeente zEngwirden is eene vrouw bevallen van tweelingen. Yader en moeder zijn beide ook tweelingen, en wat tie kroon op t werk zetdeze drie tweelingparen bestaan allen uit een van 't mannelijk en uit een van 't vrouwelijk ge slacht. En nu volgt 't meest merkwaardige die van 't vrouwelijk geslacht dragen alle drie den naam van Aaltje. De bekroonde exemplaren deze term me lige is passend - ter tentoonstelling van schoone vrouwen te Spa, zijn thans wereldbekend en die de eerste prijzen behaalden werden, als in het Zuiden de vette os met carnaval, rondgeleid. Vermakelijk is het incident, dat bij het bekend worden der bekroningen voorviel. Mej. MartheVi- lain, die zich door liaren naam niet had laten af schrikken mede te dingen, maar integendeel te Parijs, hare geboortestad, zich had laten wijsma ken, dat zij het schoonste schepsel van het heelal was; deze juffrouw Vilain nu, werd door de jury voor de minst schoone on''er de geprijsde schoe nen verklaard. Nauwelijks was het vonnis ge vallen of mej. Vilain sprong oveieind en met de snelheid van de telegraaf vloog ze op de hoogst bekroonde juffer af en spoog haar in het lieve ge laat Deze gedenkwaardige avond, waarop dit voor viel, moet, zegt men, zeer veel hebben bijgedra gen, om bet schoonheidsgevoel van het aanwezi ge pubiiek te verboogen; dit te doordringen van eerlied voor het in achtnemen der maatschappe lijke vormen en de badgasten van Spa voor al tijd te brengen tot het erkennen, dat de vrouw in onzen tijd iets meer is dan een article de plai- sir et de luxe. Men stelt zich van zulke tooneelen dan ook al gemeen voor de voltooiing der opvoeding van jon ge meisjes gouden bergen voor Twee vroolijke beschonken Janmaats slen terden over een brug te Willemsoord. ,.Je durft nooit over de leuning in 't kanaaltje te springen." zei de een „Waarom wed je vroeg de ander. „Om 'n borrel„Goed hernam luj weer, die zoo graag wilde wedden, en sprong pardoes ovei de brugleuning te water. Met eenige forsche sla gen had hij den oever bereikt. De gewonnen bor rel werd hem eerlijk geschonken. Om 't natte pak bekreunde Janmaat zich volstrekt niet; hij had de weddenschap gewonnen en dat scheen hem ge noeg. - Te Bordeaux is bericht ontvangen van een vreeselijk onheil te Valparaiso. Op de beighelling ter zijde van deze stad bevindt zich een reus achtig waterreservoir, dat 90.000 MJ water be vatte. Eensklaps is dit verzakt en onder oorver- doovend gedruisch baande zich het waler daar een weg naar beneden en qverstroomde in weinige oogenblikken drie-vierde gedeelte van de stad. Als een lawine stortte het neer, alles op zijn weg verpletterende meesleepende vernietigende Geheele huisgezinnen verdronken tegelijkertijd en sommige straten werden binnen weinige minuten in puinhoopen hörschapön. Tweehonderd men- scben zijn op de eene of andere wijze om het leven gekomen en de veroorzaakte schade is on berekenbaar. Vijftienhonderd arbeiders, wie vier honderd wagens ten dienste staan, zijn bezig de puinhoopen te doorzoeken tot opsporing van de lijken. Te Roeselaere in Belgie heeft dezer dagen een werkstaking onder vreemde omstandigheden plaats gehad. Vele huismoeders hadden geklaagd, dat hare mannen of zoons zoo weinig loon thuis brachten. De fabrikanten ontdekten, dat de werk lieden slechts een klein deel vad hun loon thuis brachten en het overige verdronlen. Een hunner, de heer Moerman, besloot toen het loongeld niet meer aan den werkman uit te betalen, maar hem een bon mede te geven, waarvoor de vrouw het geld kon komen ontvangen. Vandaar verbittering der werklieden, werkstakingen en bedieigingen, die de tusschenkomst der gendai men noodzakelijk I maakten. De belhamels werden uit de fabriek j ontslagen en de oploop eindigde. Het schijnt dat het voorbeeld van den heer Moerman door ande- j ren zal nagevolgd worden. - Bij het reinigen van een oude bookenkast te Botterdam kwamen een viertal bankbiljetten van /'300 te voorschijn. Een overleden lid der familie, aan wien deze boekenkast behoorde, had reeds jaren geleden die bankbiljetten vermist wel ke hij vermoedelijk zelf in de kast heeft gelegd- - Te Wreschen in Posen heeft een heibergier bij den burgerlijken stand de geboorte van zijn 29ste kind aangegeven. Zou de vader dezer talrij- j ke familie niet een beetje huiverig zijn - In de straten van Montmartre wandelt sinds eenigen tijd een man met een tamme gans die hem als een hond volgt en trouw bij hem blijft. Onlangs wilde een man de gans oppakken, teiwjji haar eigenaar voor een winkel stond te kijken maar het dier verweerde zich dapper en beet zijn aanrander een stuk van den neus af. De man met de gans werd nu naai het politie bureau gebracht en moest daar beloven zijn vin nige gevleugelde gezellin voortaan thuis te laten of aan oen koord mee te voeren, t geen eigenlijk onbillijk was, want de gans was niet begopnen. - Sophie Tobben, eene Hollandsclie dienstmaagd 24 jaar oud, die te Ixellës dient, heeft den eei - sten geldprijs - 48,000 der Brusselsche j tentoonstelling gewonnen. - Door eene onbekende oorzaak is in den r.acht van Vrijdag op Zaterdag te Arcen (Limburg) jhet huis van den landbouwer G. Rievers met den ge- heelen inboedel de stallen en schuren met al bet vee en verderen inhoud geheel afgebrand. Alles was verzekerd - Een kindje van 1 iaar te Nieuw-Leusen is in een pan met kokende melk gevallen en aan de gevolgen overleden. De moeder had het wicht, terwijl zij een buurpraatje hield, maar „eventjes' alleen gelaten. - Zaterdag avond geraakte een in beschonken toestand verkeerend persoon aan den Nieuwen Binnenweg te water. De heer A. H., die heul wilde redden, viel bij die poging er mede in. Dooi de hulp van anderen kwamen echter beiden op het droge. De beschonken man werd op een handwagen naar zijne woning vervoerd. - Uit Vlissingen wordt aan de N. R. Ct. ge meld De kapitein L.van het garnizoen alhier, wordt vermist, en daar men zich van zijne afwezigheid geen rekenschap weet te geven vreest men dat hem °en ongeluk is overkomen. - Te Oostrum-Venraij heeft eene felle brand ge woed in de woning van den landbouwer. G. M. Het huis en een gedeelte van den inboedel wer den vernield. Een varken en een kalf kwamen in de vlammen om. Alles was \erzekerd. - Uit 's-Heer-Hendrikskinderen wordt van 6 October gemeld Gistei en avond omstreeks 10 uur, barstte hier een zwaar onweder los. Bij den arbeider W. Z. sloeg de bliksem in een schuurtje en zocht door het huis een uitweg, echter zonder brand te ver oorzaken. Vooral net schuurtje is nog al bescha digd, doch niets is verzekerd. - Vóór eenigen rijd werd door de justitie to Maastricht huiszoeking gedaan in de woning van zekeren M., gewezen agent van politie, aldaar, naar verschiller.de antiquiteiten van groote waarde welke door mevrouw W. vermist werden en die M. in bewaring had gehad. Bij geen der huiszoe kingen evenwel werd iets gevonden. Thans is het de justitie mogen gelukken de vermiste goe deren op te sporen. Eenige porseleinen voorwer pen waren verkocht aan een koopman in oudhe4 den te Roermond voor ongeveer 5o0 frank, en 5 prachtige groote Chineesche vazen aan een koop man in oudheden te Utrecht voor 1600. Beiden verklaren deze voorwerpen van M. te hebben ge kocht die beweert dat zij zijn eigendom waren als hebbende ze van mevrouw W. ten geschenke ge kregen. N- ct- - Te Magallon bij Saragossa, leeft een knaap, die veel belooft. Hij is nauwelijks negen jaar oud en ziet er precies uit als een stevige man,

Axelsche Courant | 1888 | | pagina 2