burgerlijke stand. rSlenL^oUTooMSSa. De commissie verklaart bij monde van den heer Dregmans, dat /J hoegermmnrfgeene aanmerking heeft gevonden waar om zij adviseert tot goedkeuring. verbe- De heer Kruijsse acht de post van ƒ600, tot verte tering der straten wat groot, aangezien de Lange Noordstraat in 't geheel geen verbetenng behoeft. 328" Staatsloterij. Prezen van ƒ100 en daarboven. Trekking van Vrijdag 28 Sept. 5e kl. 1000. no. 6540 9599 11414 1973 10792 6475 10044 Botterdam, werden spoedig door een inspecteur van politie achterhaald en naar liet politiebureau .«bracht. Dienzelfden inspecteur mocht het la ter ook gelukken, op den derden persoon, J. Kroet «3 ïaren, wonende te Amsterdam, aan het sta tion We'/eo, even vóór het vertrek van den spoor trein naar Utrecht, de hand te leggen. Daar zij gezamenlijk gespeeld hadden, konden er geen termen gevonden worden om den boerem knecht zijn geld te bezorgen. Een hunner had het ïachtoffe iu een logement gelokt, voorgevende ïer van zijn baas te willen koopen. De kwart- jesv'nders schijnen dus boterverkoopers te zijn geworden. Op 'trandje af! De .Sunday Times" meldt dat de Prinses van «Wales' en haar dochters tijdens haar bezoek te Gmunden bij haar zuster de Hertogin van Cum berland aan een groot gevaar ontsnapt zijn. Zij reed met de Prinsessen in een open wagen tie met een ponny die zij zelf bestuurde en was vergezeld door eeu stalmeester te paard. Zy moest onderweg over de rails rijden en schijnt 3e waarschuwing niet gehoord te hebben althans de hokken sloten zich, juist toen zij op de rails was zoo on vei wachts dat Prinses Mand daarbij haar hoed verloor en toen was de trein «ok vlak Z De stalmeester Clark steeg echter dadelijk af nam dm pónny bij den teugel en trok hem met het riituig zoo, dat meti evenwijdig met de lails kwam te staan en de trein rakelings vooibij snor de De Prinses was doodelijk verschrikt, doch heeft daarvan geen vedere gevolgen ondervonden. De beide Alpenherders die gearresteerd zijn als verdacht van moord gepleegd op dr. Schieck, zijn Jacob Kuhn te Tartsch oud 72 jaar en Jo seph Schopf, oud 34 jaar te Mals. Ten huize van Kuhn is gevonden de paspoort van dr. Schieck eeae briefkaart van mevr- Schieck een deeltje van Sdekers reisgids enz. Bij de lyfvfsitatie aan Schopf kwam een priem -an dr. bchiek tei /oor- schiin. In het verhoor hebben beiden verklaard, dat de vreemdeling eenige uren bij hen op den Alp heeft doorgebracht en van hen een geweer heeft geleend om langs het naburige meer op reenden te gaan jagen waarna zij hem eenige da gen later dood hadden gevonden. In den nacht van Woensdag op Donderdag jl. heelt te Groningen diefstal met inbraak onder verzwaiende omstandigheden plaats ha< Een of meer dieven li ebben zich door o verkil rui ming toegang verschaft tot een tuin gelegen bui ten den bebouwden kom dezer gemeente aan den Frieschen straatweg en hebben voorts den daarin aanwezigen koepel met geweld opengebroken. Alles scheen nu van huni.e gading te zijn, wan eene menigte voorwerpen van allerlei ami als daar zijn: een geheel theeservies, een gevuid thee- busje, twee presenteertrommeltjes, een vloerkapet je een doosje met zilveren lepeltjes, enz.enz. I werden door hen medegenomen. Yan dezen diefstal werd kennis gegeven aan de gemeentelijke politie die met haar gewonen tact een nauwkeurig onderzoek instelde en alweder met het gunstig gevolg, dat schier alle gestolen vooi- werpen bij een opkooper in beslag werden geno men zoodat het niet valt te betwijfelen of ook de dieven zulien weldra in hare handen zijn. Een monster -liotel. TJit New-York wordt geschreven ,Te Minneapolis, Minnessotah is men begon' nen met den bouw van een huis waarbij de reus achtige hotels met hunne twaalf verdiepingen de Broadway, nog maar hutten zijn. Het nieuwe gebouw is bestemd om het systeem, dat de bouwkunst tegenwoordig in Amerika volgt, eer. stoot te geven en een ander tleveHJ® ,roen pen. dat meer veiligheid geeft tegen brand n tegen dieven, dat duurzamer is en minde1 geld kost. De ingenieur I. S. Buffingtonheeft P^n genomen op dit nieuve systeem en heeft het jrtan van 't nieuwe gebouw publiek gemaakt. Men kan het gebouw geen monsterhuis noemen maar wei en met recht een reuzenweik, een monument, dat ondanks zijn overweldigende grootheid, sierlyken toch eenvoudig is: een werk waarvoor de geest van verbazing en verwondering stilstaat. Het huis gelijkt op een reusachtlgen toren, met ven sters als 'tware bezaaid. Het heeft niet mmdei dan acht-en-twintig verdiepingen die men langs een twaalftal liften kan bereiken, die door stoom in beweging worden gebracht. Elk van deze ele- vastroom is een klein salonnetje heeft eenconducteur en gaat met de grootste regelmaat naar de ver schillende verdiepingen. Het huis is geheel in de hoogte gebouwdde lenrte en breedte bedragen slechts 80 voet maar daarentegen is de hoogte van de basis tot aan de acht-en-twintigste verdieping 350 voet, Het gebouw bevat 728 groote kamers, die alle aan de vier bui tenwanden zijn gelegen en hun licht van buiten ontvangen, Midden door het gebouw gaan van den grond tot aan het dak twee ijzeren wentel trappen die gebruikt kunnen worden wanneer er aan de machine van den elevator eens een de fect mocht komen. Het dak is van glas en zendt een stroom van licht naar beneden tot in de groo te vestibule Het gebouw is vierkant; het dak spits met kleine torentjes aan de vier hoeken Behalve voor deuren en vensterkozijnen wordt er geen hout bij den bouw van 't huis gebruikt het is geheel van steen, met een sterk ijzeren geraamte. Al de vertrekken, die voor werkplaatsen moeten dienen worden voorzien van ijzeren vei- ligheidsbalken de vloeren zijn eveneens van ijzer. De elevators bereiken de bovenste verdieping in een halve minuut; de belangrijke hoogte is dus sneller te bereiken dan de etage iu een gewoon en gemakkelijk ingericht neerenhuis. Ovengens - meent de gelukkige ingenieur - is de lucht „daai in de hoogte" niet alleen gezond, maar een huis zoo in de hoogte gebouwd is goedkoop omdat het een kleine oppervlakte beslaat, en dus voer aan koop van gron l betrekkelijk weinig kapitaal vei- eischt wordt en de lucht, de oneindige ruimte ge- De moeilijke vraag van de steeds toenemende prijzen van den grond in groote steden is nu opge lost: „men bouwt eenvoudig in de hoogte Wolfert voor de begrooting goed te keuren. Met algemeene stemmen wordt dienovereenko m - stih beslotende heeren Kruijsse en tooster ont houden zich van stemmen. De begrooting bedraagt De Voorzitter weerlegt het gesprokene van den heer Kruijsse, dat vooralsnog met met de doortiek king van genoemde straat zal worden doorgegaan.^ Met algemeene stemmen wordt de begrooting goed gG De*Voorzitter sluit hierop de vergadering. E M E E A E It A V I) V V N A E L. Zitting van Dinsdag 2 October. Voorzitter de heer jbr. mr. Quarles van Ufford. Tegenwooi dig al de leden. Dé Voorzitter benoemt de heeren Kruusse en üieleman tot commissieleden om der, heer Kos ter ingeleide te doen. Na aflegging der vereisch- te eeden wenscht de Voorzitter den heer Kostei geluk met zijne benoeming en hoopt da, lnj ae belangen der gemeente volgens eed. geweten en met trouw zalbehartigen. De heer Koster t.eiooft met de meeste nauwge zetheid den bloei der gemeente te bevorderen. Daarna neemt de heer Koster zitting. De notulen der vorige zitting worden gelezen en goedgekeurd. Aan de orde komt I Mededeeling van ingekomen stukken, als. a. Proces-verbaal van kasopneming van den ge meente ontvanger waaruit blijkt dat in 1887 in kas was f16,584,68 en thans ƒ9,262.27 b. een missive van Z.Exc. den comm. des komngs dat hy heeft herbenoend tot zetters by sryks dn.be de heeren J Oggel en C N. Jansen van Rosendaal c een schrijven van de ged. staten dat op de reclames tegen den hoofd, omslag van de heeren P. H. Veenhuizen afwijzend, en van J. M. van den Berge gunstig is beschikt. II De veemarkt. Burg. en Weth. stellen voor de premien vast. te stellen als het vorige jaar. Dien' overeenkomstig wordt zonder hoofd, stemming be ^D©1'veemarkt zal plaats hebben op 30 Oct. a. s. III. Benoeming van 3 keurmeesters voor de a. S' Het vorige jaar waren keurmeesters de heeren J. van Hoeve, J. F. de Maat en K. de Feijter. De Voorzitter benoemt tot stemopnemers de hee ren Dregmans en Van Hoeve. Benoemd werden de heeren L. Jansen van Rosen daal C.N.z. met 7, P. van Dixhoorn met 8 tegen 2 st. op P- Dees met wien hij in herstemming komt, en J. F. de Maat met 6 stemmen. Ingeval een der benoemden mocht bedanken zul len Burg. en Weth. in die vacature v°o™. III. Begrooting van het Burg. Armb. voor 1889. De commissie stelt bij monde van den lieer Van 16 tot en met 30 Sept. Axel. Geboorten. 22 Sept. Mechiel Pietev, z nan Jan de Visser en Janna van Alten. 22 Sept. Levma, d. van Jan van Hermen en Johanna Willemser Overlijden. 24 Sept. Johanna Dekker, oud 71 J„ weduwe van Willem Koster. 25 Sept. Hermauus van den Bos, oud 46 j., echte. van Lucia Andnes. 40 Sept. Gilles Anthony Vinke oud 3 mud., z. van Adriaau eu Wilhelmina van Wyck. Overslag. Geboorten. 18 Sept Josepbus Henricus, z. van Augustus de Nijs en Levina Hesteis. Overlijden. 19 Sept. Levenloos aangeven een kind van het vrouwelijk gedacht van Pe^ Bambost en Ma.ia Anthoma Blok 22 Sept. lbeo philus Johannes Himschoot,. oud 18 trus Barnardus en Clementina beiaphine Hecke. Zaamslag. Geboorten. 18 Sept. Jacobus, z. Ja cobus de Bruijne en Franqoise bnap. 18 bept, A Sries, z. van Jozias den Beer en Knna van de Wege 18 Sept. Hendrik Adam, z. van Jan Schi S en Janneke Moens 23 Sept. Suzannad van Geleiin de Bokx en Sara Faas- 24 >_ept. hanna Cornelia, d. van Anthonie van Fraayonho- ve en Debora Blok. 30 Sept. Her... Kryn Willemsen en Adriana de Jonge- Overlijden. 20 Sept. Jozias Kolyn 7 1, wenaar van Adriana van Alten. 2 vrouwelijk loos aangegeven 2 kinderen van het geslacht van Jan de Putter en Sara HaaK. Zuiddorpe. Geboorten. 23 Sept. Auguste Adolf, z. van Jo annes Baptiste Velleman en Prudentra Coone. RECHTSZAKEN Arrondissement* Rechtbank te Middelburg. Vrijdag 28 Sept. zijn veroordeeld E. d K., oud 19 j., landbouwersknecht te Huift wegens mishandeling tot 7 dagen gevangenis A*' H. Cz., oud 12 j., te Stoppeldijk, wegens mishandeling tot 5 boete of 5 dagen hechtenis. 2321 3102 5027 10397 11816 14041 14668 15725 16217 18635 18692 400. 200. 100. AANBESTEDINGEN: Op Zaterdag 13 Oct,, nam. 2 ure ten kantore van den Secr.-ontv. van de Margaretba-, Kleine Huissens- en Eendragtpolders, den heer Wortman te Zaam»l.i0,

Axelsche Courant | 1888 | | pagina 3