No. ^255. Woensdag 5 Oc1888. Jaarg. öe Twee Weezen. voor Zeeuwsch-Vlaanderen. Nieuws- en Advertentieblad F. DIELEILVN, Buitenlandse!) Nieuws. Bi nnenlandsch Nieuws. FEUILLETON. Dit Blad verschiint eiken Dinsdag;- en Vrijdagavond. ABONNEMENTSPRIJS per 3 Maanden 1 niaal per week 25 cent; franco per post 30 cent; 2 maal per week 50 centfranco per post 60 centvoor B e l a 40 en 80 cent. Afzondert, numm. 3 ct. DRUKKER - UITGEVER AXEL. Advertentie n van 1 tot 4 regels 25 cent voor eiken regel meer 5 cent. Groote letters worden naar plaatsruimte berekend. Plaatsing 3/2 maal. Advertentiën worden franco ingewacht, uiterlijk tot Dinsdag- en Vrijdagnamiddag TWEE uren. BELGIE. Engelbeen, beschuldigd van de geldverduisterin- gen uit de gemeentekas te Gent, waarvan wij in ons vorig nunmxer melding hebben gemaakt, is Vrijdag voor de raadkamer der rechtbank versche nen, teneinde eene beslissing te vernemen om trent het al of niet handhaven der voorloopige hechtenis. De beschuldigde werd bijgestaan door de advocaten Verbressem en Begerem, en na een 'uitvoerig pleidooi heeft de rechtbank de voorloo pige aanhouding, als ooor de eiscnen der instruc tie niet gerechtvaardigd, niet bestendigd. Het o- penbaar ministerie heeft van deze beslissing ter stond beroep aangeteekend, in afwachting waarvan Engelbeen nog in hechtenis is gebleven. De deurwaarder der gemeentebelastingen, de heer Fiscb, die vermoeo wordt ook bij de verduis teringen betrokken te zijn, heeft Gent heimelijk verlaten. Dientengevolge is dóór den rechter van instructie tegen hem een bevel tot aanhouding uit gevaardigd. FRANKRIJK. Te Firminy lieeft het geweld der werkstakers gezegevierd. De schachten zijn er totaal ontvolkt. De plaats is thans door militairen bezet. De leden van den Raad aldaar die tot de werk lieden-par tij behooren, hebben een vooi stel gedaan om van we- ge de gemeente 100,000 fr. aan de werkstakers ter ondersteuning toe te kennen. Te Roche-la-Molière hebben de werkstakers daarentegen donderdag ter. tweeden male een zoo krachtigen tegenstand bij hunne broeders gevon den dat zij onverrichterzake moesten aftrekken. Zij hebben nu beloofd met een sterkere macht den volgenden dag te zullen terugkomen. De arbeidsbeurs te Saint Etienne waar de werk stakers telkens bijeenkwamen om hunne middelen van geweld- te beramen en hunne plannen voor den volgenden dag of het volgende uur vast te stellen, is thans op hooger last gesloten. ITALIË. De Italiaan Succi, bekend door de staaltjes die hij gegeven heeft van zijn vermogen om langdurig te vasten, ondergaat thans weer in eene der neven zalen van de tentoonstelling te Barcelona een lan gen vastentijd. De proef is den 22 September be gonnen. Vooraf had hij een stevigen maaltijd ge nomen van kreeften, brood, biefstuk en wijn. 's Nachts vóórdat het vasten begon, had hij uit een fleschje een weinig van den drank ingenomen, dien hij steeds gehruikt als hij tot algeheele ont houding overgaat. Wat erin het fleschfje overge bleven was heeft hij aan eenige geneesheeren voor scheikundig onderzoek ter hand gesteld. Eene rr.aand lang heeft Succi aangenomen te vasten, zoodat hij den 22sten October weer aan den maal tijd zal gaan. Hij wordt nauwkeurig bewaakt door eene commissie van geneesheeren. Den 22 sten September werd hij gewogen; zijn gewicht was toen 68,5 kilo. De personen, die de tentoonstelling bezichtigen kunnen ook hem bezoeken tegen betaling van een halve peseta (25 cents.) 20 percent van de op brengst heeft hij bestemd voor de armen te Bar celona. Nam- de N. R. Ct. verneemt, zou thans de Raad van State gehoord zijn ovor de benoeming der- voogden, door Z. M. aan te wijzen, over H. K. H. prinses Wilhelmina, voor het geval van Hare minderjarigheid bij Hare komst op den troon. Er is hierbij als voogden sprake van de heeren Ik ben in de gelegenheid gesteld de geëerde abonné's op mijn blad eene pre mie aan te bieden, met den aanvang van het vierde kwartaal. Het is een boekwerk dat uitmunt, zoo in inhoud als in uitvoering. Het is de roman Een boeiend verhaal uit het Pai ijsche leven in het begin dezer eeuw; ingebon den in een linnen prachtband. Dit boek wordt uitsluitend voor gea- bonneerden op dit blad gedrukt en ver krijgbaar gesteld voor dén spotprijs van veertig centen, voor hen die woonachtig zijn binnen Axel en tegen toezending van een postwissel van vijftig centen buiten Axel. Het boek wordt 15 October aan alle inteekenaren franco verzonden. De Uitgever. 81 (Lf NT8È8T£St VAN EtRLNAtf. NOVELLE VAN Fr. ZIMMERMANN. I. De donkere sluier van den Septembernacht lag nog over de aarde uitgespreid. De toppen der met bosschen bedekte heuvelketens, uiterste takken van L het Fich tel gebergte, die zich hier in de vlakte F voortscboven, waren in een dichten, grauwen nevel gehuld. Alleen eene vale, lichtgrijze schemering in het oosten en een scherpe, koude wind, waardoor de loodzware nevelmassa in beweging gebracht en ge«cbeurd werd, kondigden den naderenden morgen aan. Door het onherbergzame, koude en natte woud stapte een jonge jager voort. Het geweer met dub belen loop droeg hij onder den arm, de weitasch 07er den schouder en zijne groene muts stond hem diep in de oogen. Hooge, tot aan de knie reikende kaplaarzen beschermden hem tegen de vochtigheid van den met mos begroeiden grond, ter wijl hij zijne handen zoo diep mogelijk ic de zak ken van zijn jas gestoken had. Te oordèelen naar het jeugdige, dooi de zon ver brande gelaat met het nog weinig ontwikkelde zwarte kneveltje was het jongmensch ongeveer drie- a vierentwintig jaar oud, hoewel een sterk spreken de trek van vastberadenheid, de gesloten lippen en en de kin, die van wilskracht getuigde, aan het jeugdige frissche gelaat eene uitdrukking gaven van ernst,, die hem op het eerste gezicht ouder deed schijnen, dan hij was. Terwijl de jager met snelle veerkrachtige schre den langs de helling van een heuvelrug voortstap te, hield hij het hoofd een weinig gebogen en de oogen op den grond gericht, alsof hij een spoor volgde of vervuld was met gedachten, die hem de buitenwereld geheel deden vergeten. Dat dit laat ste echter niet het geval was, bleek uit de aan dacht, die hij aan een schoonen patrijshond schonk, die, met den neus langs deD grond, eenige schre den voor hem uit liep. Nu en dan beteugelde hij door een halfluid gesproken woord den ijver van den hond, of wees hem, als het verstandige dier bleef staan en zijn heer vragend aanzag, met eene lichte handbeweging de richting aan die hij moest insLan. Zoo gingen beiden nog eene wijle voort, toen de hond plotseling bleef staan, naar zijn heer omkeek en de schoone hangende ooren beteekenisvol heen en weer bewoog. Eene kudde reeën trok uit het woud naar een klein dal, dat nog geheel in nevel lag, terwijl het op den bergrug reeds begon te lichten. „Ge hebt gelijk, Pluto!" zeide de jager, de kud de nauwkeurig nagaande en den kop van den hond streeleude, „ge zijt een flinke kerel." Hierop wenk te de jager hem met de hand achter te blijven, en begaf zich toen voorzichtig naar het kleine dal, terwijl Pluto gehoorzaam zijne voetstappen volgde. Na weinige minuten was de zoom van het woud bereikt. De jager zette zich neder achter dichte hazelnotenstruiken op een rotsblok, legde het ge weer op de knieën en keek met aandacht over de met gras begroeide vlakte, doorsneden van eene kleine murmelende woudbeek. De nevel was reeds^ zoo ver opgetrokken, dat men het terrein kon over zien. De weidegrond was nauweliiks eenige hon derden schreden breed. Rechts sloten de bergen zoo dicht aaneen, dat alleen de beek over rotsblok ken en aardhoopen sprirgend er zich een weg kon banen links daarentegen werd het dal iets breeder, de bergen traden aan beide zijden terug en open den het uitzicht op de bebouwde vlakte, waar de bergbeek zich in snellen loop heenspoedde

Axelsche Courant | 1888 | | pagina 1