Gemengd Nieuws. Vlissingen aan te leggen, verbetering viagen een toestand, die h. i. onhoudbaar is. Zij wijzen erop dat er op dit oogenblik tusschen het voormalig 4e en 5e district van Zeeland en liet havenstation te Vlissingen eene aansluiting bestaat, die vlug te noemen is, doch dat de rei zigers die van de bestaande communicatiemidde len gebruik maken te Vlissingen aan wa< wor den gezet zonder dat ei een middel van gemeen schap tusschen het punt van aankomst - het havenstation en het stadsstation te Vlissingen be staat en een afstand van ongeveer 20 minuten gaans af te leggen is, eer de treinen van de staatsspoorweg-maatschappij kunnen worden be- 16Haar zij meenen ware hierin verbetering te brengen, wanneer geregeld de passagiers- ot per sonentreinen van de staatsspoorwegen zouden ver trekken en aankomen aan het havenstation, en zij verzoeken den minister dit wel te willen bevoi deren. Volgens adressanten zou zulk een maatregel geen overwegend bezwaar kunnen opleveren voor de gemeente Vlissingen, die trouwens slechts mot eene bevolking van 12000 zielen staat tegenover eene bevolking van bovengenoemde twee distn- ten met 85 gemeenten en een cijfer van 55/8» zielen vermeerderd met de bevolking van de ste den Brugge en Gent met 47000 en 2u0000 zie len en der badplaatsen Ostende, Blankenberghe Heyst enz, waarvan de vlottende bevolking m het badseizoen een cijfer van 30000 bedraagt De afstand toch tusschen Vlissingen (stad) over de sluizen en het havenstation, en tusschen Vlis singen (stad) en het tegenwoordige stadsstation is 86 Bovendien bij de tegenwoordig vigeerende dienst regeling vertrekken reeds 4 van de 8 treinen van bet havenstation enkomen 6 van de 8 aldaar aan. Adressen van instemming zijn nog verzonden door de burgemeesters van Axel, Boschkapelle an Stoppeldijk, Clinge, Graauw, Terneuzen en Hoek, Hontenisse, Koewacht, Overslag, Philippine, St. Jansteen, "Westdorpe, Zaamslag, Zuiudorpe, Hoofd plaat, Sluis, Retranchement en Waterlandkerkje. - In de gemeente Graauw, heerscht de vlek ziekte onder de varkens M. Cf. llontenisse. Toen j.l. Zaterdag een jager alhier bh de vliet van den Molenhoek zich vermaakte met de jacht op waterwild, hoorde hij eenig geritsel in het aan den kant van den plas wassende net. Mee- nende dat het geluid door watervogels veroorzaakt werd haalde hij den haan van het geweer over en trof een arbeider, die daar ter plaatse net sneed. Gelukkic had het schot slechts onbeduidende wonden aan het voorhoold veroorzaakt, zoodat de getroffene zoo goed als met den schrik vrijkwam. Hontenisse. In deze gemeente komen enkele ge vallen van mazelen voor. In de naburige gemeen te Hengstdijk is om deze ziekte de school eemgen tijd gesloten geweest. llontenisse. Volgens een gerucht, dat als een loopend vuurtje van mond tot mond gaat, zou de beruchte Jannetje Struik, de millioenen juffrouw, op het einde der vorige week een bedoek hebben ge bracht aan onze gemeente. Zij was, zoo luidt het, in gezelschap van eene zekere Catharina Kouijzer, die pas uit de gevangenis is ontslagen, waarin ze wegens kindermoord ongeveer 20 jaren heett door gebracht. Jannetje was zeer mild. De voerman die haar rondvoerde verklaarde „nooit beter dag te heb ben gehad" en een jongen, die het paard bij den toom hield, terwijl zij in eene herberg eene ver snapering gebruikte werd voor zijne moeite met een gulden beloond. Aan haar lichaamsgebrek zou ze herkend zijn. Zoo zegt men" maar de vraag blijft nog altijd bestaan of het wel de „echte millioenen dame j| geweest. Terneuzen. 15 Sept. Toen de Werkman W. Ha melink Sr. heden bezig was, met het helpen over laden van een alhier op stioom liggend tjalk schip, geladen met briquet-kolen, in de Belgische Stoomboot „Piince Philippe" had deze het onge luk, zulks tengevolge van het doorbreken van een briquet, achterover in het tjalkschip te val len, waardoor hij aan den schouder en het hoofd zwaar gewond werd. Te Terneuzen zal op 27 September a.s. een vliegerwedstrijd gehouden worden, door iongens van 9-17 jaren. Eene regelingscommissie, bestaande uit de heeren J. C. Harte als voorzitter, J. Sturm, P. J. van de Sande, R. "Walraven en M. Eijke, als secretaris, is daartoe reeds werkzaam. De wedstrijd zal 5 afdeflliugen bevatten, als: voor den grootsten, den fraaisten, den aardigst uitgedachten, den stil- staanden en den hoogstaander: vlieger. Voor elk der 5 afdeelingen wordt uitgeloofd een prqs en ee ne premie, ter waarde van ƒ5 en ƒ2,50. Het aan tal deelnemers is reeds groot. Jl. Vrijdag is in eene gehoudene vergade ring van den gemeentelaad van Terneuzen het nieuw gekozen lid, de heer J. C. Harte, beéedigd en geïnstalleerd. Er werd ook nog besloten voor het stationsge bouw van den Spoorweg een trottoir te doen aan brengen en de keibestrating in den bestaanrten toegangsweg door te trekken tot voorbij dat ge bouw, terwijl voorts nog werd aangenomen, om den weg buiten de poort, de laan langs de begi aar- plaats en den nieuwen toegangsweg met straat- lantaars te verlichten. heeterdaad betrap juist toen wilden vertrekken. zij met hun buit M. Ct. - Z M heeft benoemd tot burgemeester der gemeente Vlissingen, de heerH. P. J. TuteinNol- thenius te Zwolle. Naar het Vaderland verneemt, zijn de be grootingen voor Oorlog en Marine voor 1889 hoo- ger geraamd dan voor 1888: die voor Marine 2 millioen hooger Van de andere begrootingen zijn er sommige lager geraamd, o a die voor Binnen- landsche zaken. Op "onderwijs wordt bezuinigd dooi afschaffing van zeer vele normaalscholen, terwijl maatregelen worden voorbereid, om een volgend jaar twee rijkskweekscnolen op te heffen. I Te "Westdorpe hoorde men in den laatsten tijd dikwijls dat er hier en daar in de boomgaar- 'den vruchten gestolen worden Docli de dieven ele ven onbekend, hoewel de politie ijverige naspo- ringen deed. In den nacht van Vrijdag op Zater- !dag werden twee arbeiders door de politie op Dat hoop en wensch ik van ganscher harte. Daar Koert de gezelschapsjuffrouw te zeer bemin de, dan dat hij ook maar één oogenblik berouw zou gevoelen over zijne keuze, zoo wonden toch de onverwachte mededeelingen van den directeur de aanblik der grootsche werken, maar vooral de hei- innering en de gedachte aan de door hem versmade erfgename, hem onwillekeurig zoozeer op, dat hij niet terstond de gewenschte kalmte vond en niette genstaande zijne vermoeidheid eerst laat na midder nacht in een onrustigen slaap viel. Den volgende morgen echter verdwenen die ge dachten, die hem steeds vervolgden, voor den vuri- gen wensch de geliefde te zien, en hij besloot haar dadelijk op te zoeken. Toen hij den vriendelijken directeur zijn voorne men mededeelde, verklaarde deze zich terstond be reid hem te vergezellen naar het landgoed van me juffrouw Richter, met wie hij daarenboven, zooals hij zeide, noodzakelijk over dienstzaken spreken moest. i Zoo reden dan heiden heen m het opene lichte wagentje van den directeur, terwijl zij zich zoo le vendig en aangenaam met elkander onderhielden, dat zij nauwelijks acht sloegen op den korten weg tot het wagentje stilhield voor eene op een kasteel gelijkende villa. Midden in een schilderachtig aangelegd en zorg vuldig onderhouden park verhief zich een gebouw van twee verdiepingen, in den edelsten renaissance stijl gebouwd, versierd met marmeren en meta.en beelden der beroemdste hedendaegsche meesters, om slingerd door wijnranken en klimopplanten. Bij dezen verrukkenden aanblik ontstonden nieuw in Koerts binnenste herinneringen, wenschen en gedachten, die hij iu weerwil zijner onbaatzuch tige liefde niet kon onderdrukken, zoodat hij, in nerlijk bewogen, als in een droom aan de zijde van zijn geleider, die hem in stilte gadesloeg, de stee- nen trappen tot het terras opging, van waar hen de bekoorlijke villa als een tooverend feeenslot be groette. I Vóór de deur nam de directeur afscheid om me juffrouw Richer te gaan spreken, terwijl Koert door een bediende, wien hij naar de gezelschapsjuffrouw vraagde, in een zaal gebracht werd, waar hij de geliefde met vurig verlangen verwachtte. Daar Flora niet terstond kwam, had hij voldoen den tijd de kamer rond te zien, die met den fijn sten smaak gemeubileerd, niet alleen den grooten rijkdom maar ook den buitengewonen kunstzin der o-elukkige bezitstser openbaarde, en zijne bewonde ring opwekte door de menigte kostbare schilderijen. n 1 (Slot volgt.) Als eene bijzonderheid kan worden mede gedeeld dat een Zandvoorter visscher Vrijdag een- nen steur ving die hq te Scheveningen aan de markt bracht. Het dier woog naar gissing 15o kilo was circa 5,5 voet laag en bracht den van ger de som van ƒ58 op bij publieken verkoop. Een bekend diamantenhandelaar uit Amster dam was voor zaken naar Darijs geweest. Met den nachttrein zou hij terugkeeren en hij had t zich gemakkelijk gemaakt in den wagen, toen een luidruchtig gezelschap, bestaande' uit vier jonge lieden, waarschijnlijk Nederlandsche studenten, binnentrad. Eerst vermaakten zij zich onder elkander, maar na een uurtje kreeg een hunner het in den zin om den zwijgenden reisgenoot in 't cotje te nemen. Dit viel in goede aaide. De drie anderen deden flink mede en weldra re- gende het kwinkslagen waarop hun slachtoffer zoo min mogelijk acht sloeg. Eindelijk vroeg een *1U,.Mijnheer, aeg eens. hoe komt 't toch. dat u zoo'u krommen neus heeft?" Ju jongeheer", luidde het antwoord, „ik moe u zeggen, dat ik niet altijd tevreden ben geweest met m'n neus, en kort geleden heb ik nog willen veranderen, maar ik besloot toch maar, om den ouden te houden," Yan neus veranderen?" Waarachtig, 't is waar. Luister slechts. Het verveelde mij al lang dat de menschen me steeds met mijn neus plaagden, en ik was wat blij, toen ik hoorde, dat te Parijs een man woonde, die in neuzen handelde. Ik ben er heen gestapt. Ik werd wat vriendelijk ontvangen. IJ wil een nieuwen neus? Uitmuntend, kom maar in de monsterkamer, ik heb ze in alle piij- zen en soorten." Ero- benieuwd volgde ik den zondemngen koop man en jawel hoor, 't was zoo. Een groote kamer en aan de wanden van boven tot onder allerlei soorten van neuzen. Daar zag ik den beroemden arendsneus der Grieken, den grooten haviksneus der Bourbons, het aardige fijne wipneusje van een lief meisje, den spitsen scherpen neus van een oude vrijster. Werkelijk heeren, u kunt t zoo gek niet bedenken, maar alle neuzen warenl daar te koop. U begrijpt, dat de keus zeer moeie-l jijk was, maar eindelijk bleef ik staan voor del afdeeling fijne neuzen. Niet te groot en met tel klein, blank als de borst van een duifje, neusjes,! nu ja, zooals de heeren hebben." I De jongelieden hadden dolle pret, luisterden m aandacht en begonnen den prettigen prater bepaa i vermakelijk te vinden. Toen hij dus even ophiel» om zijn sigaar op te steken, daarbr behagelijtl de wolkjes uit zijn grooten haviksneus blazende! drongen ze aan om toch voort ie gaan. „Koopman," zei ik, „dahrhebje ze, zoon neus-i je moet je me leveren." I „Maar, mijnheer, dat gaat met, t zou met pas-I sen op uw gezicht." „Wel," zeg in, „wat gaat jou dat aan? wai zijn dat' dan voor neuzen Ja, ziet u, dat zijn eigenblijk maar snoq neuzen „Toen begreep ik dat de man gelijk en ik heb mijn ouden neus maar gehouden.

Axelsche Courant | 1888 | | pagina 2