STA fEN-GENERAAL. Handelsberichten. 1 Eens bij zijn ronddolingen ontmoette Roccliini in de bergen een blonde zestienjarige geitenhoed ster. wier lieve, slanke gestalte en donkere oogen die beslist onder de fraai gevormde wenkbrauwen uitzagen, den misdadigen man geheel betooverden. Men roemde haar Julie of „Yu" in 't aardige Cor- sicaansch dialect. Van 't oogenblik dat hij haar zag beminde en volgde hij haar overal, zijn liefde betuigend waarvan zij evenmin iets wilde weten als van zijne smeekingen, die haar boos maakt°n en zij ne bedreigingen, waarom zij lachte. Zij ging kalm voort, hare geiten te hoeden. Op zekeren dag ech ter kwam zij een weinig bleek thuis; zij hadden bandiet weder ontmoet en deze had tot haar ge zegd Bedenk het goed Als ge mijn vrouw niet wilt worden, zal ik u dooden Het kind was geheel alleen op de wereld be halve hare moeder, die reeds oud en gebrekkig was. Zij verhaalde haar, wat haar was overko men en vastberaden, dat zij trouwen wilde, om een beschermer tegen den roover te hebben er, weldra verspreidde zich het gerucht door de ber gen, dat de kleine Yü een stevigen smidsgezel zou trouwen. Maar de kleine Yü trouwde niet. Eenige dagen later verscheen Rncchini voor haar met de vraag: „Zijt ge besloten?" Yü antwoordde op vasten toon: ,.Ik ben besloten." „Gij wilt mijn vrouw niet worden „Nooit!" Toen ging de bandiet eenige passen achteruit en zeide, terwijl hij aanlegde: .,'t Is wel, ge zult stervenDaarop loste hij beide schoten van 't, geweer on de arme Yü, die onmiddellijk neerviel. Ziende dat zij nog adem de, zette de schurk haar zijn pistool tegen het oor en maakte haar af. Woensdag heelt, hij de doodstrat ondergaan, waarbij een aantal Corsioa- nen. met bet, geweer over den rug van verre de onthoofding bijwoonden. Het schavot was door sol daten omringd. Men vloekte en schold op den beul, zelfs snorde een geweerkogel langs zijn hoofd. Een en ander bewijst wel hoe populair Rocchini was. Vóór de terechtstelling heeft Rocchini verzocht onthullingen te mogen doen voor den p.ocureur- generaal. Aan dezen beleed hij een aantal misda den, waarvan men de daders tot mg toe vergeefs had gezocht. Zijn houding was boetvaardig. Nog smeekte idj met gevouwen handen dat men een telegram aan het hoofd der republiek zou zenden om opnieuw gratie voor hem te vragen. Op de plaats der terechtstelling viel hij op zijne knieën cn bad God en de maatschappij luide om vergiffenis. Op het schavot kreeg hij een zwaren toeval Het volk riep toen om genade Toen de bijl gevallen was, greep een der beuls knechten het hoofd maar het gl6ec uit zijne ban den en ralde van het schavot op den grond. Het lichaam viel van de plank af' en nam toen een zittende houding aan. Dit was afgrijselijk onr. aan te zien. Tot zelfs in de kloksgaten van den toren zaten personen om het bloedige schouwspel der terecht- stelling te kunnen gadeslaan. Door de directie van eene der grootste stoom vaartmaatschappijen te Amsterdam is in een der laatste dagen eene oplichterij door een der bedien den gepleegd, ontdekt. Er was ni. voor een drie tal jaren een bediende aangesteld, die belast was met het uitbetalen der sjouwerlieden, die een schip gelost of geladen heubende, van den stuur man een geteekend bewijs ontvangen, waarop vermeld staat: zooveel uur (dagwerk) a zooveel. Door dengene, belast met het uitbetalen, werd weldra bemerkt dat nachtwerken beter betaald werd, omdat deze arbeid natuurlijk zwaarder is; de sjouwerlieden werken des nachts echter kor ter. Fluks werden nu de dag formulieren in nacht formulieren in dier voege vervalseht, dat de uren bleven, doch de totaal som veranderd werd. Dit gewijzigd formulier werd geboekt en het overge houden geld verdween natuurlijk inden zak van den ontrouwen kassier. Dat er overleg voor noodig was, om dit drie jaar te doen benoeft geen betoog, doch ook hier werd het spreekwoord waarheid, dat de kruik zoolang te water gaat tot ze breekt. De vorige week toch kreeg een der chefs de bureau een zoodanig vervalseht biljet in handen, en de fraude werd door hem ontdekt. De kassier, voor de directie gebracht, bekende de aanwezige biljetten vervalseht te hebben te bewijzen dat hij drie jaar lang dit pad betreden had viel moei lijk, daar de formulieren altijd na zeker tijdstip werden vernietigd. Voor den naam der Maatschappij wilde de direc tie de zaak in der minne schikken en vroeg scha deloosstelling de diefstal wordt op een kleine ton geschat doch daar de man slechts ƒ5000 wilde teruggeven werd de politie van de zaak verwittigd en de man gearresteerd. Deze maakte in den laatsten tijd van het genoten geld goede reizen kocht huizen ging met vrouw en kinderen naar eene badplaats enz. enz. Elke boot moet hem eene bate van circa 36 bezorgd hebben. Twee jongelieden van goede familie, Jack son Moore en John Harvey, gingen op de boor den der rivier Arkanssas ter jacht op eekhoorntjes, toen zij opeens eene groote raterslang om een steen gekronkeld zagen liggen het dier scheen te slapen. Moore zeide tot zijn, kameraad, dat hij de slang levend wilde vangen en verzocht hem geen gerucht te maken. Daarop naderde hij stil de slang, greep haar juist ashterden kop vast èn toonde haar met uitgestrekten aan zijn ka meraad. Het dier kronkelde zich echter om zijn arm en de jongeling, door schrik bevangen, wilde het ver van zich werpen. Bij deze beweging beet het dier hem in den hals, en zoo diep waren zijne tanden in het vleesch gedrongen, dat het er aan bleef hangen. Moore slaakte kreten van schrik en was verplicht de slang met twee handen vast te griipen. om haar te doen loslaten, zoodat stuk ken vleesch in haar muil achterbleven. Hij viel buiten kennis, terwijl de ander hulp ging halen. Het naastbijzijnde huis was twee mijlen verwij derd en toen Harvey met verscheidene personen terugkwam, blies Mooie den laatsten adem uil. Men heeft de ratelslang m de nabijheid dood te ruggevonden zij was vier voet en negen duim lang. Een jachtliefhebber in Gelderland, tevens vereerder van god Bacchus, was deaer dagen morgens vroeg op de jacht gegaan. In de nabij heid van het jachtveld zette hij zich onder het ge boomte neer en deed een goede teug uit zijn veld- flesch. De cognac smaakte zoo, dat weldra de ge- heele voorraad in-'s mans maag was verdwenen, 't Duurde nu niet lang of hij lag ronkend in 't gras. Zoo vond hem een daglooner uit de buurt. Deze gevoelde spoedig zulk een trek in een hazebout dat hu stil 't geweer en de patroontasch van den slaper wegnam en weldra naar hartelust jaagde. Met twee flinke hazen keerde de daglooner huis waarts. De slaper was niet weinig geergerd, bij zijn ontwaken geweer en patroneD te moeten missen. Mismoedig toog hij naar huis en vond daar, tot zijne groote verbazing, zyn geweer en patroon tasch aan het hek van zijn tuin hangen. Uit een gouddeiversdorp in Californië wordt het volgende voorval verhaald dat doet denken aan de vele aandoenlijke tooneelen, die Bret Har te in zijn Vertellingen over Californië schildert, In dit dorp behooren vrouwen en kinderen nog tot de booge zeldzaamhedengeen wonder dus, dat de mannen op straat blijven stilstaan als zich van tijd tot tijd zulk een zeldzaam schouwspel aanbiedt. Onlangs gaf een reizend tooneeigezel- schap daar eenige voorstellingen. Op een der avon den bevindt zich, tot groote vreugde der bezoe kers een vrouw met een kind onder het publiek Het orkest begint te spelen en ook de kleine brengt zijn longen in beweging. Een der gouddel vers verheft zich dadelijk van zijn zetel en roept met luider stem tot de muziekanten „Houdt toch op met jelui akelig gekras en laat het kind schreeuwenzoo iets heb ik in geen tien jaren gehoord." Het publiek stemde ten volle met dit verzoek inde muziek hield op, en het kind zet te zijn concert onder algemeene vroolijkheid voort. komen. De minister van binnenlandsche zaken (de heer Mackay) handhaafde de stelling dat de koningin meerderjarig werd door te huwen ook vóór haar 18e jaar. De heer Roëll ontkende dit ten stelligste als in strijd met de letter en de geschiedenis der grondwet. Beiden erkenden echter dat eene practische be slissing over dit punt kon wachten, totdat het ge - val zich voordoet De voogdywet is daarop ongewijzigd aangeno men met algeme«ne stemmen Veereenigde zitting der beide kamers. De voogdijwet is Woensdag in behandeling ge- <1 It It E S I» O E T I E. Aan te G. Uw schrijven is ongeschikt voor ons blad. Red. VERKOOP!G E Op Maandag 17 Septemher, des voorm. 10 ure van 4 H.A, paardeboonen, in den Canisvlietpolder nabij den Zwarten hoek ten verzoeke van de kin deren van mej. de Wed. L. vari Himmen, door Not. Willems te Selzaete met tusschenkomst van mr. Dauwe te Eecloo door Not. Feroken te Ter- Neuzen. V E It P A f II T I GEN: Op Maandag 17 September, des nam- 2 ure, bij Jac. de Visser te Zaamslag van Eene partij vergraven grond, inlaagdijk berm- sloot en zeedijk, in den kleine Huissens pol der, groot 4,0680 H. A„ in pacht bij Jan Dieieman Fz. Eene partij dito, iu den Eendrachtpolder, groot 6,8717 H. A. in pacht bij Jan de Putter Lz. ten verzoeke van de Besturen der cal. poldeis kleine Huissens en Eendragt, voor den tijd van 7 jaren. Terzelfden dage ten gemeentehuize van Zaam slag, nam 8 ure, van a. De grasgewassen van den polderweg, den Terneuzensc-hen weg, den Veerweg, de Groenstraat, den Drieweg, de oude en de in 1872 aangelegde begraafplaats, het dorpsplein, en het terrein voor de slachtplaats en den vuilnishoop, gedurdbde het tijdvak 1 Januari 1889-31 December 1891. b. het recijt tot ophalen van de haardasch vuilnis binnen de kom der gemeente en ruimen van den beerput in het gemeentepri vaat, gedurende het tijdvak 1 October 1888 tot 30 September 1891. ten verzoeke van de besturen der gemeente en den polder Zaamslag, door not. Fercken te Tei- neuzen. Tcrnenzen, 12 September 1888. Tarwe Z. en VI. p. ƒ9,90 a ƒ10,25 m. ƒ9,60 a ƒ9,80. Tarwe Z en V n p. ƒ8,50 a 9,00 m. ƒ7,75 a ƒ8,40. Gerst Z. w. n. p. 7,50 a 7,75 m. ƒ7,00 a ƒ7,30. Gerst Z. z. n. p. ƒ7,25 a 7,30 m. ƒ7,00 a ƒ7,10. Haver p. ƒ7,75 a 8,25 m. ƒ0,00 a ƒ0,00. Paardeboonen p. ƒ7,75 a 8,00 m. ƒ0,00 a ƒ0,00. Voedererwten p. ƒ8,75 a 9,00 m. ƒ0,00 a ƒ0,00. Voererwten n. p. ƒ8,80 a 9,25 m. ƒ8,00 a ƒ8,50. Kooke: wten bl p. 10,00 a ƒ10.60 m. ƒ9,00 a ƒ9,75. Bovenstaande prijzen zijn allen per 100 kilo. Rogge Z vl. p. ƒ6,00 a f 6,30 m. ƒ0,00 a ƒ0,00. Rogge Z. vl. n. p. ƒ5,50 a 5,85 m. ƒ5,00 a 5,30. Deze prijzen zijn berekend per zak. Aardap. wat. n. p. ƒ2,82 a 3,15 per 104 kilo. Dordrecht, 13 September 1888. Tarwe j. Z. O. p. ƒ8,20 a 8,50 g. ƒ7,70 a ƒ8,10. Tarwe Z. n. p. ƒ7,00 a 8.10 g. ƒ6,20 a ƒ6,80. Rogge Overm. ƒ6.00 a 6,50 Gerst Z. en VI. w. ƒ4,50 a 5,20 Gerst Z. en VI. z. ƒ4,50 a 5,20 Haver Z. en O. ƒ3,20 a 3,50 Paardeboonen ƒ6,30 a 6,80 Bruineboonen 10,00 a ƒ13,00 Kookerwten bl. ƒ8,50 a f 9,50 Voedererwten 7,00 a 7,05 Koolzaad ƒ0,00 a ƒ00,00 Koers van Belgiscn geld. ƒ47,426 a ƒ47,476 per 100 frs.

Axelsche Courant | 1888 | | pagina 3