i fcregen. om haar stilzwzijgen tekoopen, stierf twee dagen later plotseling, I - Laatstleden Zaterdag is er jn de binnen- kantons van Zwitserland zooveel sneeuw geval jen alsof bet reeds in November was. Het spoor wegverkeer moest hier en daar worden gestaakt. 1 Denzelfden dag zijn de wijnbergen in de kantons Waadtland en Neuchatel door zwaren hagelslag peteisteid. - Te Meidling, bij Weenen, had onlangs een vermakelijk voorval plaats. Eene lange man, met I een zwaren grijsachtigen baard, kwam haastig de ftad binnenloopen en verwekte door zijn zonder- 1 Èug costuum de verbazing en de vroolijkheid van 't publiek. Hij was barrevoets, droeg een glim- 1 menden cylinderhoed op 't hoofd, terwijl zijne 1 verdere kleeding uitsluitend bestond uit kastanje- I bladeren, die met dennennaalden aan elkander waren gehecht. Spoedig brachten eenige lieden den man, dien zij voor een krankzinnige hielden. I tot staan. Zij waren echter niet weinig verbaasd, toen de vermeende krankzinnige een volkomen I I gezond, verstandig man bleek te zijn. Hij ver- klaaide een beambte aan de bank te wezen ver haalde hoe het kwam, dat hij zoo vreemd toege- I [takeld door de stad liep. Op eene wandeling was hij op een eenzame plek j [gekomen, waar te midden van dicht struikgewas een kristalheldei, tamelijk diep water stroomde. Hier te baden, dacht hij, zou met de warmte een I I heerlijke verkwikking zijn; hij ontkleedde zich leg- i de zijn goed achter een boschje en hing in het 1 water. Toen hij weer op het droge kwam, waren I [zijne kleederen verdwenen. I Slechts den cylinderhoed had de dief achterge- l laten, waarin hij een briefje had gelegd, waarop met spottende woorden stond: „Met den hoed in de I I hand, komt men door het gansche land". Daar 1 [echter de bestolene wel inzag, dat hem in dit ge- I I val wel niet zou gelukken, om ,.met den hoed in 1 I de hand'* ongehinderd zijne woning te bereiken. I [moet hij er wel toe besluiten, gauw een Robin- 1 I son-custuutn van bladeien te maken. Een gear resteer de pop. F Een speelgoedfabrikant te Bordeaux had onlangs J een mooie pop laten maken, die als men er op I drukte, luidkeels ,-Leve Boulanger!" riep. Een aan- j r hanger van den generaal kocht de pop voor zijn dochtertje en toen de kleine meid er mee ging I wandelen en popje liet roepen, was een standje er het gevolg van. Een politie-agent arresteerde de popen bracht I I die naar 't bureau. De commissaris verklaarde ten j stelligste dat het uurwerk moest worden verwij- derd, zoodat de pop niet meer kon praten, daar hij I anders dat speeltuig in arrest moest houden. De papa wilde er niets van weten, aat de pop I van haar stem zou worden beroofd en daarom j zit die tot op den huidigen dag'achter slot en [grendels. - Een zesvoudige moord is in den n tcht van I 26 op 27 Aug. 1.1. gepleegd te Reinerz in Silezie. Een zekere Henri Trogisch heeft zich gedood, na I bevorens zijne vijf kinderen om 't leven gebracht I te hebben. Een leerjongen, die 's morgens te half zeven bij hem binnen wilde kon.en. vond de deur j gesloten. Na eenige malen zonder gevolg geklopt 1 te hebben, ging hij den eigenaar van het liuis halen, die de deur openbrak. Een vreeselijk schouw j spel trof hunne blikken. De vader lag in de ka mer op den grond badende in zijn bloed. Naast hein lag het lijk van een klein meisje, met saam- j geboncen handen; in bed lagen twee jongens, die „door verstikking gedood waren; in een ander bed 1 lagen de lijken van twee andere jongens, waarvan I de eene geworgd was en de andere met messte ken gedood. Tegenspoed in zaken en het verlies zijner vrouw schijnen den man tot deze wahhopi- ge daad geuracht ie hebben. Een verstandig man. Madame Céline Montrouge te Parijs is niet al leen eene schoone vrouw, maar zij is tevens zeer 1 ijdel en toen zij vernam, dat de schoonste vrouw te Spa bekroond zou worden, was haar besluit spoedig genomen en verraste zij haar gemaal met de mededoeling, dat zij een reispakje en twee klee- 1 den voor den wedstrijd besteld had en naar Spa I gin& Dit plan viel echter weinig in den smaak van mijnheer Montrouge, die haar aan het verstand zocht te brengen, dat een eerbare vrouw er zich tevreden mede moest stellen, dat haar man haar schoonheid bewondert. Om haar den tocht naai Spa onmogelijk te maken, sloot hij mevrouw in hare woning op, doch deze ontvluchtte, met be hulp van haar dienstmaagd en reisde dienzelfden avond nog naar Spa. Mijnheer Montrouge heeft nu een eisch tot echtscheiding ingesteld en ver klaart dat mevrouw, bekroond of niet, geen voet meer in de echtelijke woning zetten zal. - Uit Turin wordt het volgende geschreven: In een alleenstaand huis op eene berghelling bij Lanzo gelegen, woont het gezin Vigo, bestaande uit de echtelieden Carlo en Maria, dier zoon en schoondochter. Het zijn welgestelde landbou wers, maar wegens hun boosaardig karater door allen gemeden. Het was den buren al herhaalde malen opgevallen, dat de oude, zestigjarige Maria Vigo sedei tj jaren onzichtbaar bleef' en nu en dan vroeg iemand ook wel eens naar haar, doch kreeg dan altijd zulke onvriendelijke antwoorden, dat hem de lust wear verging om verder te vragen. Om onaangenaamheden te vermijden, liet men het daarbij doch spoedig werd het algemeen bekend, dat in den laatsten tijd uit het huis van de fa milie Vigo, eiken avond klaagtonen klonken. Voor eenige dagen, toen het zachte geklaag in een luid hulpgeroep veranderd was. gaf een boer hiervan kennis aan de politie te Lanzo. Onverwacht kwa men de agenten het huis binnen In een vunzig hol lag half naakt een meer gelijkend op een ge raamte dan op een mensch, de ongelukkige Maria Vigo. Haar lichaam was met striemen bedekt en was een toonbeeld van vreeselijke vei waarloozing. De ongelukkige was door middel van een ketting, die om hare polsen was vastgemaakt, aan den grond geketend en zij was zoo zwak, dat zij, be vrijd van hare boeien, niet rechtop kon staan. De onmenschelijke bloedverwanten werden in hech tenis genomen, zij verklaarden, dat de oude vrouw ongeveer tien jaren, geleden dol was geworden en hen allen met den dood had bedreigd, zoodat zij haar voor hünne eigen veiligheid hadden moeten vastleggen. De Fransche politie mag zich êr op beroe men, dezer dagen een berilchten, langgezocgten uier in handen te hebben gekregen. Het is zekere Alt may er, die te Havre in de val liep. Pas 29 jaar is de booswicht oud, die reeds op jeugdigen leef tijd begon met zijn vader een handelaar te Parijs te bestelen. Deze hoopte dat de legertucht hem goed zou doen, maar in dienst stal de jongen ju- weelen van zijn kapitein en werd veroordeeld tot vijf jaar gevangenistraf. Tevergeefs trachtte hij te ontsnappen door zich met behulp zijner medege vangenen in een zak oud papier te doen uitdragen. Hij verkreeg echter een vermindering van straf' en leidde na zijn ontslag een vroolijk leven te Parijs, waar hij zelts rijtuig hield en ettelijke be zitten had. In 1880 betrapte men hem op een be driegerij, waarbij hij met een nagemaakte stem door de telephoon sprak. Na een hevige worste ling gevat, wist hij op weg naar de gevangenis een agent beentje te lichten en vluchtte hij. Toen hij opnieuw gegrepen, in de Mazas-gevangenis een oogenblik in de kamer van den rechter van instructie alleen gelaten werd vond hij daar een formulior tot ontslag van rechtsvervolging liggen; hij maakte de liandteekening des rechters na, ging dood kalm de kamer uit toonde den cipier het bevelschrift en verzocht bem mee te gaan om het te doen viseeren. Na deze formaliteit vortrok hij onverlet, daar de rechter meende dat de cipier hém had weggehaald. Op deze wijs ging Altmayer voort de politie bij den neus te nemen en zich met de grootste on- beschaamheid overal in het openbaar te vertoo- nen o. a. op een Noorsche badplaats, waar hii als „Markies de Maistre" een verkwistend leven leid de, daartoe o. a. in staat gesteld .door een som van 14.U00 francs, die hem door een dame ge leend werden. Hij was zoo eerlijk dit bedrag la ter terug te geven. Te Blarrits incasseerde hij een valschen wissel van 17,000 francs^ een geheim agent kwam hem te Bordeaux op 't spoor, toén hij zijn gotd naar Cette liet inschrijven; maar hij ging toen in plaats daarvan naar Contras (Giron- uel en van daar naar Hè,vre, waar hij thans ge vangen is en hekend heeft in Algiers een brief met" 20,000 fr. te hebben gestolen, voor welke misdaad een onschuldige in hechtenis zit. ,,Ik heb je 200 malen gezien", zeide hij lachend tot den rechercheur. ,.en toch heette het, dat gij mij ken- d«t Ik heb al heel wat last veroorzaakt, maar nu hoop ik, dat dit alles over is." Altmayer zal nu weldra te Parijs terechtstaan. Hij heeft nog twintig jaar dwangarbeid op zijn rekening, waartoe hij in Februari veroordeeld is. RECHTSZAKEN Arrondissements Rechtbank te Middelburg. Vrijdag 7 Sept is behandeld: De zaak tegen P. J. v. G. oud 41 j., arbeider te St. Jan Steen, gedetineerd te Middelburg ter zake van den diefstal van 40 K. G. Erwten ten nadeele van A. v. d. PluLjm aldaar, in den nacht van 5 op 6 Juli jl. Het O. M. eischte een jaar gevangenisstraf on- ler aftrek van den tijde in voorarrest doorgebracht. V E It K O O I» 1 G E Op Woensdag 12 September, des nam. 1 ure, bij Charles d'Hollander te Canter, gem. Clin- ge, van koebeesten, landbouw- en melkgereed- schappen, hout. mest, hooi stroo enz., ten verzoe- van G. de Ca luwe te Meerdonck, door denDeurw. H. de Ridder te Hulst. Tegen contant geld, of op tijd van betaling met gegoede Nederlandsche borgeft. Op Donderdag 13 September bij instel en op Donderdag 20 September bij verblijf, des nam. 2 uren. hij P. van Mieghem te Kloosterzande, van de Meestoof „Tot welzijn van ons land" met erf en beplanten dijk teLettenburg gem. Hontenisse groot 65 A. 69 cA„ ten verzoeke der gezamelijke eigenaren door not. mr. Thomaes te Hontenisse. Aanvaarding bij de betaling der koopsom. Instelpremie V» pCt. -Op Maandag 17 September, des vonrm. 10 ure van 4 H.A, paardeboonen, in den Canisvlietpolder nabij den Zwarten hoek ten verzoeke van de kin deren van mej. da Wed. L. van Himmen, door Not. Willems te Selzaete met tusschenkomst van mr. Dauwe te Eecloo door Not. Fercken te Ter- Neuzen. V E R I» A C H TI N c. E Op Maandag 17 September, des nam- 2 ure, bij Jac. de Visser te Zaamslag van Eene partij vergraven grond, inlaagdijk berm- sloot en zeedijk, in den kleine Hnissens pol der, groot 4,0680 IJ. A„ in pacht bij Jan Dieleman Fz. Eene partij dito, in den Eendrachtpolder, groot 6.8717 H. A. in pacht bij Jan de Putter Lz. ten verzoeke van de Besturen der cal. poldei s kleine Huissens en Eendragt, voor den tijd van 7 jaren. Terzelfden dage ten gemeentehuize van Zaam slag, nam 3 ure, van a. De grasgewassen van den polderweg, den Terneuzenschen weg, den Veerweg, de Groenstraat, den Drieweg, de oude en de in 1872 aangelegde begraafplaats, het dorpsplein, en het terrein voor de slachtplaats en den vuilnishoop, gedurende bet trdvak 1 Januari 1889-31 December 1891. b. het recht tot ophalen van de haardasch vuilnis binnen de kom der gemeente en ruimen van den beerput in het gemeentepri vaat, gedurende het tijdvak 1 October 1888 tot 30 September 1891. ten verzoeke van de besturen der gemeente en den polder Zaamslag, door not. Fercken te Tei- neuzen. 4 ANBESTEDINGEN: Op Vrijdag 14 Sept., van 3000J K.G, Superphosphaat 14 pCt. 1200 Chili Salpeter 16 pCt. 300 Peru Guano. 800 Chloor Calium 50 pCt. levering 1 Oct. a. s. Ten behoeve der vereeniging „Landbouw-Be lang" te Tholen. Inschrijvingsbiljetten te verkrijgen en in te zen den tot en met Vrijdag 14 Sept., bij den Secre taris A. J. de Wit Andriessen.

Axelsche Courant | 1888 | | pagina 3