Gcnirngd Nieuws. rustverstoring." De gouverneur-generaal van Nederl.-Indie, de lieer mr. C. Pijnacker Hordijk, zal morgen (Zater dag) de reis naar Indie aanvaarden, en 's morgens niet den trein van 8.46 van Eoll. spoor de re sidentie verlaten. A X E L, 24 Augustus 1888. Aanstaanden Dinsdagavond laatste mu- ziekoefming van Concordiain de maand A ugustm. Aanstaanden Zondag voormiddag zal ds. Wolf van Axel de nieuwe kerk der Ned. Ger. gemeen te te Terneuzen plechtig inzegen. Te Ter-Neuzen hebben Maandag namiddag arbeiders bij het lossen van eeuige stoombooten aan den spoorweg, ten getale van ongeveer 100 het werk gestaakt, wegens verschil over het be dongen loon. Des anderen daags is door de arbeiders het werk hervat. N. R. Ct. Het Handelsblad verneemt, dat door den minis ter van waterstaat een maatregel is genomen, welke ongetwijfeld het postverkeer hier te lande ten goede zal komen. Tegen 1 October zullen nl. van wege de postadministratie verkrijgbaar gesteld worden „gesloten briefkaarten een soort block-no tes, met daarop gedrukten vijfcents-postzegel en voorzien van gegomde, geperforeerde randen." De groote dezer kaarten verschilt wanneer zij geslo- en zijn niet veel van die eener briefkaart, maar de inhoud er van is aan de oogen van nieuwsgieri gen ontrtokken. Het openen der dichtgevouwen kaait geschiedt door afscheuring der geperformeerde, met de gom aan elkander gehechte randen. Aan den tol tusschen Ylaardingen en Schie dam heeft een vreeselijk ongeluk plaats gehad. De heer Y., onderwijzer te Bergambacht, die al- daai zou passeeren. kreeg, bij het betalen van liet tolgeld, zulk een hevigen slag van een paard dat hij zwaar gowond werd opgenomen cn aan de gevolgen is overleden. Zondag middag waren in de veenderij Riet- wijkeroord, gem. Nieuweramstel, de twee broe ders De H. van Amsterdam met visschen bezig. De oudste geraakte te water en zonk onmiddel lijk De jongste, een knaap van 14 jaren, sprong hem na om hem te redden, doch te vergeefs. Op zijn geroep werd deze laatste gered, doch van den 17 jarigen jongeling werd het lijk opgehaald. Een vreeselijk ongeluk heeft Woensdagmiddag te Scheveningen plaats gehad. De beide zonen van den scheepsbouwmeester Hoogeveen, zestien en zeventien jaar oud, zijn bij vriendelijk en beminnelijk tegen haar en Koert waren, alsot zij geen vermoeden hadden van hetgeen haar zoon voornemens was te doen en nog steeds zijn aanzoek afwachtten. Onder zulke omstandigheden lieild de bezorgde moedei zich niet alleen gerechtigd, maar ook verplicht, zelfs tegen den wil van hao,r zoon in, hare oude plannen te vervolgen. Hoe langer en ernstiger zij over de geheele zaak nadacht, des te meer drong zich aan haar de overtuiging op, dat Koert haar met opzet den waren grond van zijn handelen verzweeg, en aan haren scherpen, moeder lijken blik gelukte het al spoedig het geheim der geliefden te ontdekken Hoe verontwaardigd zij daarover ook was, zoo liet zij zich toch ditmaal niet door haren toorn mede slepen, maar overleide eerst lang en breed, hoe zij het best, zonder opzien te verwekken, aan die onaan gename zaak voor goed een einde maken en het gevaar, dat hare plaunen bedreigde, afwenden kon. Met Koert daarover te spreken, hield zij voor nutteloos, nog minder durfde zij er aan denken om de tante of zelfs de nicht mededeelingen te doen, die Koert in verlegenheid brengen en de door haar zoozeer gewenschte paitij kouden doen mislukken. Daarentegen meende zij geen onrecht te doen, wanneer door hare voorstellingen en de besliste weigering harer toestemming de gezelschapsjuffrouw het baden in-de uitmonding van het ververschings kanaal aan het strand te Scli6veningen om het leven gekomen. Het ongeluk, dat omstreeks half 4 plaats greep heeft eene niet geringe ont steltenis teweeggebracht. Onder leiding van den ingenier der werken is de politie, door eenige Scheveningers bijgestaan, aan het dreggen gegaan in de kom naar de lijken, welke eerst dien a vond ter plaatse werden opgehaald. De beide jongelingen, die te Katwijk ter school gingen, waren met vacantie thuis en gingen he den middag in gezelschap van eenen neef uit Rot terdam wandelen aan het strand. Bij de uitmonding van het ververschingskanaal gekomen, bekroop hun de lust om een bad te ne men, De neef bleef op de duinen. Blijkbaar wisten zij niet hoe gevaarlijk de kom is die door het water uitgeschuurd wordt en vooral bij wassend water zooals op dat oogenblik, niet is te doorwaden Na eenigen tijd in het water te hebben doorgebracht, ontzonk hun de grond en bij de pogingen om zich te redden, zakten zij steeds dieper in den weeken bodera. Wel riep de neef om hulp, maar voordat deze ter plaatse was, waren de jongelin gen reeds geheel weggezonken. Algemeen is de ve: slagenheid in het dorp. Een arbeider uit Friesland had gehoord, dat men in de steden veel geld gaf voor egels. Dezer da gen ving hij eenige levende egels en zond deze dieren naar Leeuwarden aan een bekend adres af. De zending werd geweigerd. De voerman, die het kistje moest terugbrengen, vond de woning van den arbeider ledig, doch de deur stond open. Om te voorkomen, dat den beesten geen leed zou weervaren plaatste de voerman 't kistje op het bed des ar beiders en schreef met krijt op de deuren der bed stede. „De egels staan er in! De arbeider die 's avonds laat huiswaarts keerde ontkleedde zich zoo snel hij kon stak geen licht aan en strekte zich welbehagelijk op het bed uit. Door een ongeluk kig toeval echter was het kistje omvergevallen en waren de twee egels ontsnapt. Terwijl nu de ar beider zich wilde toedekken greeg hij in iets ste keligs wendde zich verschrikt om en voelde nu iets in de bloote bsenen prikken, dat tevens een zeer onbehagelijk geliud deed hooien. Met een kreet sprong, de man van zijn sponde. Nadat hij licht had ontstoken werd hem de nachtelijke verras sing opgehelderd. Een der verpleegden aan de rijkswerkinrich tingen te Veenhuizen, scheen eene veete tegen den ziekenvader J. Busscher te hebt,en. Toen de ze Zaterdag avond, bij gelegenheid van den betrok ken ambtenaar, ook de functie van zaalopziener waarnam, werd hij door een der verpleegden - welke hem om een borstrok had gevraagd en om aan dat verzoek te voldoen, met hem naar het magazijn was gegaan aldaar met een mes aan gevallen. Den op hem gerichten stoot ontwijken de, ontving Busscher slechts eene geringe verwon ding. Een onder zijn bei eik liggend stuk ijzer grijpende, gaf Busscher den verpleegde daarmede een zoodanigen slag tegen het hoofd, dat hij spoedig door Busscher en de inmiddels toegescho ten politie kon worden overmeesterd en in ar rest gebracht. zocht bang te maken en trachtte over te halen hare liefde te laten varen, hetgeen de waardige dame des te gemakkelijker toescheen, daar zij aan de geheele zaak geene al te groote waarde hechtte en er slechts eene vlnchtige, voorbijgaande genegenheid van haar zoon in zag. Yan zulke gedachten vervuld, zocht en vond zij reeds den volgenden dag eene passende gelegenheid om Flora alleen te spreken en haar met eane prij zenswaardige oprechtheid iedere hoop te benemen, terwijl zij haar de gronden en bedenkingen, die zij had 'tegen eene verbintenis van haar zoon met een arm meisje, ipet aristocratische onverbiddelijkheid uiteenzette. „Ge moet zelve inzien, mijn lief kind." zeide zij baar. „dat er omstandigheden zijn, die het onmoge lijk maken de neiging vaa zijn hart te volgen. Wordt Vervólgd.) Te Oilville (Pennsylvannie) werd onlangs op een onaanzienlijke diepte een tweede petroleum- bron gevonden. Maandag is men begonnen on derzoek te doen naar de waarde en hoeveelheid der olie, doch door onvoorzichtigheid van een der ingenieurs had een hevige ontploffing plaats. Een 30-tal huizen stortten in, terwijl het postkantoor en de bank verbranden 40 personen zijn dood uit de puinen opgegraven en er zijn minstens nog evenveel verwonden. De schade zal niet minder dan 1 millioen dollars bedragen. Een later be richt zegt echter, dat de schade nog meer zal be- bragen dan men eerst had gedacht. Nagenoeg de geheele stad is vernield. De Engelschman Emmons, in een logement der Pawnee City. in Amerika, werkzaam als kok, raakte verliefd op de dienstbode Bertha Schulz, die echter niets van hem wilde weten. De man werd woedend en onlangs overviel hij haar des avonds laat, deed nog eene vruchtelooze poging om haar tot andere gedachten te brengen en dood de haar daarop met een keukenmes Den volgenden morgen vond men haar lijk, ter wijl de moordenaar, alsof er niets bijzonders was voorgevallen, in de keuken aan het werk was. 1 Men verdacht hem dadelijk en hij werd gearres teerd en naar de gevangenis overgebracht. Het eerste verhoor liep goed af, hij veinsde waanzin nig te zijn. Op den avond van den zelfden dag kwamen echter zeventig gewapende mannen uit Dubois (de woonplaats van het vermoorde meisje) aan de ge vangenis en eischten, dat men den moordenaar zou uitleveren. De oppassers werden gebonden, de politie-beambten ontwapend en een onderzoek in het gebouw vond plaats. Men hal den moor denaar gevonden en medegenomen. Men dwong een geestelijke om mede te gaan en maakte halt op een spoorwegbrug, die zestig voet boven eene rivier lag. Ilier moest de geeste lijke voor Emmons bidden de man bekende be rouwvol zijn misdaad, vermaande de aanwezige jongelieden, om op 't pad der deugd te blijven en daar op werd een touw om den hals gedaan, waarvan 't eene einde aan de brug werd vastgemaakt. De moordenaar kreeg bevel naar beneden te springen. Twintig voet boven het water bleef hij hangen; zijn nek was gebroken. Gevecht met een haai. Kapitein Tappen kommandant van het stoomschip South Brooklyn maakte voor eenige dagen met twee jonge meis jes een roeitochtje in de baai van New York, toen zich op eens een twaalf voet groote haai vertoon de. De kapitein roeide uit alle macht, maar het monster vervolgde de boot en had baar weldra ingehaald. In weerwil van het gillen der meisjes verloor de kapitein geen oogenblik zijn tegenwoordigheid van geest. Hij greep een der riemen en toen het dier onder zijn bereik was, gaf hij hem een paar geweldige slagen op den kop Toen ontstond een vreeseliike kamp. Tot zesmaal toe schoot de haai woedend op het lichte bootje toe, maar telkens wist de zeeman hem met de roeiriemen af te weren, tot het dier eindelijk door een goedgelukten slag in het oog getroffen, den strijd opgaf en, met zijn staart het water hevig geeselende, verdween. Gedurende het gevecht waren de beide vrouwen in zwijm gevallen en moest dus de kapitein geheel alleen zijn boot naar den 06ver roeien, waar hij behouden aankwam. Nauwelijks 14 dagen te Blerik met den grondarbeid voor de werkplaats ten behoeve der staatsspoorwegen bezig werd door een groot deel arbeiders het werk gestaakt wegens het geringe dagloon. Bij een arbeid van 12 uren per dag, met een schafttijd van één uur, wird van 1 tot ƒ1,30 dagloon betaald. Uit Wiesbaden wordt gemeld Een dienstmeisje, dat op zeer eigenaardige wij ze als postillon d'amour gespeeld had, stond hier deswege terecht. Het 17 jaren oud, aan den lin kervoet verlamde meisje, dat bij een heer te Hoch- heim diende, kwam op zekeren dag bij den 20-ja- rigen zoon van haren meester en deelde dezen mede, dat mejuffrouw X te Hochheim op hem verliefa was geraakt en geen vuriger wensch had, dan liefdesbetrekkingen met hem aan te knoopen.

Axelsche Courant | 1888 | | pagina 2