simmiosi'iuvr. t P. (HST. AXEL. Aanbesteding Huishoudelijke Goederen. Snijboonmolens te koop en te huur. _BURGERLIJKE STAND. Handelsberichten. Advertentie». „L A N D B 0 U W-B E L A N G GR A AC XV. J. A. D'HAENS. Openbare Verknoping. gevallen, die Zich om haar lichaam had gesün gerd. Men gelooft dat het dier door schrik be vangen was door het gebulder der leeuwen. Het beet haar eenige malen in den arm, hetgeen een hevig bloedverlies veroorzaakte. Met moeite slaag de men er in haar te bevrijden. Een geneesheer heeft de wonden gezuiverd en verbonden. Den volgenden dag ging het onverschrokken meisje in de leeuwenkooi. Bij het slot der voor stelling loste zij, als gewoonlijk, een revolverschot waarop de leeuwin Flora haar aanvloog. Door de waakzaamheid van een wachter ontkwam zij ge lukkig het gevaar. De man bracht het wilde dier juist van pas een paar hevige slagen toe, die het deden afdeinzen en Esmeralda kon ontsnappen. De toeschouwers waren in pleats van verschrikt, met het gebeurde in de wolken, en luide bravo's voor het meisje weerklonken. Zij het echter raad zaam geoordeeld hare voorstellingen eenigen tijd te staken, daar de slangen en leeuwen bij haar verschyning telkens verdachte bewegingen maken. In een bierhuis der stad Buda-Pesth komen sedert tal van jaren, eiken avond eenige vrienden bijeen, die een gezellig groepje vormen. Onder hen bevindt zich de door en door brave heer B., die de vervelende gewoonte heeft overdag uit ver schillende boeken over eenig onderwerp 't een en ander na te lezen en die dan 's avonds heel wat geleerdheid aan den man brengt. Kort geledon werd de stad door zwermen sprink hanen geplaagd en vriend B. moest nu natuurlijk zijn wijsheid over dat insect luchtenhij sloeg een oud boek op en bad 's avonds weder het grootste woord. Hij vertelde, dat de Chineeze» en andere volken vangen, vetmesten en gébraden opeten of ze bij een vuurtje roosteren, als koffie- boonen fijnmalen en van 't meel heerlijke gebak jes maken. Een der hoorders die juist een kalfscarbonaad- je at, moest dit laten staan, want 't werd hem wee om 't hart van 't onsmakelijk verhaal. Hij besloot zich yreeselijk te wreken. Den volgenden morgen bevatte een druk gele zen volksblad eene advertentie„De heer B., woonachtig in de K straat, nu mmei koopt eetbare, levendige sprinkhanen tegen zes cents per doziin Een paar uur later wemelde de straat waarin de arme verteller woont, van menseden, die. met sprinkhanen in papieren zakken, doozen, mandjes enz. enz. kwamen aansjouwen, en men kan denken, wat toen gebeurde. Na een kwartier was de straat in rep en roer, de portier van het huis werd bijna opgehangen en de arme B. moest zich in zijn vertrekken ver schansen. Toen de sprinkhaanvangers ten slotte begrepen, dat zij geen betaling voor hun waar zou den krijgen, maakten zij in hun kwaadaardigheid de zakken en doozen open en lieten de levende beesten op de trappen en in de gangen van het huis ronddartelen, 't Gevolg hiervan natuurlijk was, dat de overide bewoners van det groote ge bouw geweldig tegen B. begonnen op te spelen, omdat hij hun zooveel overlast bezorgde, en de stumper sprong in radeloosheid in eene vigelante en ging den geheelen dag buiten de stad rondrijden. Toen hij des avonds in zijn bierhuis kwam, werd hem van alle kanten gevraagd of het waar was, dat hij het plan koesterde om binnenkort een grooten Chineeschen sprinkhanenmaaltijd te geven? - Toen Alexander I. keizer van Rusland eens door het district Astrakan reisde hield hij aan een poststation stil en liet theezetten. Op een bestoven boekenplankje zag hij het nieuwe testament lig gen, en den postmeester hem op dat boek wij zende, vroeg hij hem „Leest gij veel in dat boek, mijn vriend? „lederen dag, Uwe Majes teit; juist ben ik begonnen het van vorenaan nog eens te doorlezen," „Dat is heel goed, en tot hoe ver kwaamt gij van dag?"-,, Tot Mattheus XX, Uwe Majesteit." Toen de man een oogenblik la ter het vertrek moest verlaten nam de keizer de gelegenheid waar om stilletjes een bankbiljet van 100 roebels hij Mattheus XX te leggen. Weinige weken daarna stapte de keizer op zijn terugreis weder aan hetzelfde station af en vond, het nieu we testament van de boekenplank nemend, zijn bankbiljet onaangeroerd liggen bij Mattheus XX; hij stak het in den aak en voegde den postmees ter toe: „Bij uw vroeger lezen hebt gij zeker E- phesen IV vers 25 „Legt af de leugen en spreekt de waarheid," overgeslagen." Van 1 tot en met 15 Augustus. Axel. Huwelijks-voltrekkingen. ft Aug. Izaak de Kra ker, oud 23 jjm. en Jacomina Verberkruoes, oud 25 j., jd. Geboorten. 5 Aug. Tanneke Alida, d. Van Leen- dert Ortelee en Martha Wiemes. 10 Aug. Simon, z. van Jan Lourens en Santina van Dixhoorn. 11 Aug. Adriaan, z. van Cornelis de Feijter en Maria Sinke. Overlijden. 1 Aug. Geertrui de Zeeuw, oud 70 j., echtg. van Anthonij Haak. 4 Aug. Jan van Hermon, oud 3 mnd., z. van Cornelis en Christina Dieleman. 4 Aug. Bavo Bral, oud 53 j., z. van Jozephus en Lucia Bonkin. 11 Aug. Paulus Jan sen van Rosendaal, oud 3 mnd.,. z, van Pieter Jo hannes en Neeltje Martin. Hoek Huwelijks-viltrekk. 9 Aug. Karei Rudolf var Ta- tenhove, oud 37 j., wedn. en Maria Maitha Moes, oud 22 j., jd. Geboorten. 5 Aug. Adriaan Willem, z. van Jo- zias Nieuwelink en Neeftje Verbrugge. 9 Aug. Janna Cornelia, d. van Jacobus van Es en Cornelia de Bree. 12 Aug. Catharina, d. van Gilles de Regt en Suzan na Bareman. Overslag. Geboorten. 15 Augustas. Eduardus, z. van Adol- phus van de Winckel en Ursula Wuijdts. Overlijden. 11 Augustus. Francois Xaverius Haen- tjens, oud 4ö j., echtg. van Pbiloniena Spiesseus. RECHTSZAKEN. Arrondissements Rechtbank te Middelburg. Dinsdag 14 Aug. is veroordeeld A. C. de R., huisvrouw van J. S., oud 34 j., te Sas van Gent, werkvrouw, wegens mishande ling, tot eene boete van ƒ5 subs. 5 dagen hech tenis. V K It l\ O O l> I X E Op Zaterdag 18 Augustus bij instel en op Zaterdag 1 September bij verblijf, des nam. 2 u- re, bij de Wed. Aug. Praette Kauter, gem. Clin- ge, van a-een woonhuis, stal erf en tuin aldaar naast de pasterij, groot 1 A. 40 cA. b. een woon huis, stal, erf' en tuin, alsvoren, groot 1 A. 40 cA. c. een woonhuis, stal, erf en tuin, als voren, groot 1 A. 40 cA. en d. een woonhuis, stal, erf en tuin alsvoren groot 1 A. 40 cA. ten verzoeke van E van den Abeele, koopman te Sint Nicolaasen mej. Joh. van den Abeele te Kieldrecht, door not. van Rijsoort van Meurs te Hulst. Instelpremie en gelag beide 7» pCt. Te aanvaarden hij de betaling der koopsom. Op Dinsdag 21 Augustus, voorm. 11 ure, in het Nederlandsch Logement te Terneuzen, van 10,8140 hekt. Grond, in den bediikten polder in her, Axelsche Gat, gem. Terneuzen in 3 perceelen. groot ongeveer 3,6046 hekt. krachtens verleend rechterlijk hevel, ten verzoeke, van Mad. Th. Car. Bonte, wed. van F. B. Cortvriendt te Terneuzen, en de overige gerechtigden tot de nalatenschap van mad. A. P. Thomaes, wed. J. B. Bonte, door not. Fercken, te Terneuzen alwaar inlichtingen zijn te bekomen alsook bij de notarissen mr. Thomaes te Hontenisse en Taelman te Caprijck. Op Woensdag 22 Augustus, nam. 1 uur, in de herberg van Jos. de Kort te Ossenisse, van een Woonhuis, Stal en Erf. aldaar groot 3 A. 20 cA. bewoond geweest door wijlen Corn, de Block, wed. C. Somers, en onmiddellijk daarna aan voor meld woonhuis, tegen contante betaling, met 10 pCt. onkosten, van kabinet, klok, kachel, stoelen, tafels, aardewerk, blik- en ijzerwerk, bijl, spa, kappers, rieken, schalen en gewichten, doozen, bussen enz. enz. ten verzoeke van de erven ge noemde C. de Block, door not. mr. Thomaes te Hontenisse. Terneuzen, 15 Augustus 1988. Tarwe Zeeuw. VI. p. ƒ9,20 a ƒ9,50 mind, ƒ9,00 a ƒ9,15. Gerst Zeeuw, winter p. ƒ0,00 a ƒ0,00 mind, ƒ0,00 a ƒ0,00 Gerst Zeeuw, zomer p. ƒ7,40 a ƒ7,90 mind, ƒ0,00 a ƒ00,0 Haver p. ƒ6,40 a ƒ6,75 mind, ƒ0,00 a ƒ0,00. Paardeb. p. ƒ7,30 ƒ8,00 mind, ƒ0,00 a ƒ0.00 Duiveb. p. ƒ00,0 a ƒ0,00 mind, ƒ0,00 a ƒ0,00 Voererwr. p. ƒ8,00 a 'ƒ8,"0 mind, ƒ7.50 a ƒ7,80. Kookerwt. p. 'ƒ0,00 a ƒ0,00 mind, ƒ0,00 a ƒ00,u. Bovenstaande prij zen zijn allen per 100 kilo. Rogge Z. VJ. p. ƒ6,20 a ƒ6,50 mind, ƒ5,60 a ƒ6,00. Koolzaad p. droog ƒ9.00 a ƒ9,50 mind, ƒ8,75 a ƒ9,00 per zak. Aardap. p. watten nieuwe ƒ3,3(l a ƒ3,75 mini. ƒ2,60 a ƒ2,90 per 104 kilo. Dordrecht, 16 Augustus 1888. Jar. p. Z. v en O. Ta*we ƒ00,0 ƒ0.00 dito g. ƒ00,0 a ƒ0,00 nieuwe p. Zeenw. ƒ8,00 a ƒ8,40 Goede ƒ7,50 a ƒ8,00 Zeeuw, en VI. Rogge ƒ6,00 a ƒ6,50, Overm. a ƒ6,00 ƒ6,50. Zeeuw, en VI. wintergerst ƒ00,0 a ƒ00,0, Zeeuw, en VI. Z. gerst ƒ0,00 5 ƒ0,00, Zeeuw, en Overm. Hav. ƒ3.00 a ƒ3,50 Paardeb. ƒ5,50, a ƒ6,00 Bruineb. /1Ö,^0 a ƒ12,00. Rl. kookerwt. 7,00 a ƒ7,00, Voeder- Erwt. ƒ6,50 a ƒ6,80 Koolz. ƒ9,00 a ƒ9,60. Koers van Belgiscn geld. ƒ47,40 a ƒ47,45 per 100 frs. De ondergeteekenden betuigen liun- J^tSïjgr ne- hartelijk en dank voor de talrijke bewijzen van belangstelling bjj hun zilveren hu welijksfeest ondervonden. L. C. RINN Axel, 17 Aug. '88. en Vrouw. VAX RllM 30000 K.C. op Maandag, 27 Augustus a, s., des namiddags ten 2 ure, in „het Wapen van Zeeland", te HULST. Nadere inlichtingen en Inschrijvingsbilletten ver- krijgbaar by den Secretaris, P.S. Bestellingen worden nog aangenomen. De Notaris P. Bregmans te Axel. zal ten ver zoeke en ten woonhuize van ANDRIE3 KLAAS- SEN Jz., te Terneuzen (Vlooswijkstiaat), op AVoens dag 2» Augustus 1888, des namiddags 1 ure, ver- koopen EENE PART IJ alsLINNENKAST, CHIFFONNIÈRE, 2 BUREAUX, NAAIMACHINE, groote UIT- TREKTAFEL, gewone TAFELS, STOELEN, 3 KACHELS, ijzeren en houten LEDIKAN TEN, SPIEGELS, DROOGREKKEN, HAARD-, WASCH- en KEUKENGERIEF, TIMMER GEREEDSCHAP enz enz. Koopen tot en met ƒ3,— kontant. in Koper-, Blik- en Ijzerwaren, als: Ledikanten, Wiegen,Kachels, Veevoederkuok- toestellen, IJzeren potten en pannen, blauw, bruin en grijs geëm. pannen, ketels en theepotten; bruin koperen ketels en koffiekannen, gegalv. emmers en waschbakken hanglampen, petioleumcomforen, blikken doozen, enz. enz.

Axelsche Courant | 1888 | | pagina 3