Li Ao. ÜO. Zaterdag 11 Augustus 1888. 4' Juarg. Nieuws- en Advertentieblad voor Zeenwscli-Vlaanderen. F. DIELEMAN, AXEL. Buitenlandse!) Ni en w s. BELGIE. FEU1LLETOA. u,Zeve» üülïee». Binnciilmidsch Nieuws. Dit Blad verschijnt eiken Dinsdag- en Vrijdagavond. A'BONNEMENTSP li IJ S per 3 Maanden 1 maal per week 25 cent; franco per post 30 cent2 maal per week 50 centfranco per post 60 centvoor B e L o i 60 ct, en 1,20. Afzonderl. numm. 3 ct. DRUKKER UITGEVER Advertentiën van 1 tot 4 repels 25 cent voor eiken regel meer 5 cent. Groote letters worden naar plaatsruimte berekend. Plaatsing 3/2 maal. Advertentiën worden franco ingewacht, uiterlijk tot Dinsdag, en Vrijdagnamiddag TWEE uren. Maandag heeft de handelsrechtbank te Brussel uitspraak gedaan in de verschillende processen, te gen den „Grand Concours" ingesteld, waarvan in de vorige week door ons is melding gemaakt. Het tentoonstellingscomité heeft daarbij meni ge veer laten zitten. De „Boulangerie nationale", d. i. liet syndicaat der bakkers wier inrichting in den avond van 20 Juli vernield werd, heeft haar proces gewonnende rechtbank heeft haar ge machtigd den verkoop harer producten ook binnen het gebouw voort te zetten en haar eene schade vergoeding toegekend, door het tentoonstellings- cormté te kwijten, ten bedrage van fr. 4264.25. Verder is zij tot het bewijs, ook door getuigen toe gelaten, dat het tentoonstellings comité ontheffing van het recht van 10 een timen per kilo brood, het welk het van de Bouiasgerie nationale heft, ver leent aan zeker aantal restauraties op het tentoon stellingsterrein, tengevolge waarvan de Bouhtnge- rie, welke dientengevolge haar brood duurder moet verkoopen, van de levering van brood aan de be doelde restauraties is uitgesloten. Ook tegenover Ferro Zonen, de Venetiaan- sche glasblazers, is het tentoonstellingscomité ge heel in het ongelijk gesteld. Hun heeft de han delsrechtbank eene schadevergoeding van fr. 13,520 toegekend, wegens bet nadeel hun berokkend door de concurrentie van den glasblazer Zitsmann, die door bet tentoonstellingscomité was toegelaten in weerwil van het bun toegekende monopolie. Aan Zitsmann eindelijk moet het tentoonstel lingscomité, hetwelk tegenover Ferro tot inkeer gekomen, hem den gastoevoer afsneed, ook scha devergoeding geven, en wel 4520 frs., berekend naar den maatstaf van 40 fr. per dag gedurende NOVELLE VAN n Aï II 1 V L. one „Neen, neen!" nep hij heftig, hare hand vattend. „Ge inoogt me niet weder otvluchten. Ik wil ein delijk weten, wat ge tegen mij hebt." „Ik kan, ik mag niet. Om 's hemels wilHeb medelijden met me en vraag me niet meer!" Tegelijkertijd deed Flora eene zwakke poging hem hare hand, die hij stevig in de zijne hield, te ont trekken, terwijl zij jüch omkeerde om hare tranen te verbergen. Door een plotseling vermoeden ge schokt, door een nooit gekenden hartstocht aange grepen, omvatte Koert de weenende gezelschapsjuf frouw, die door liefde overweldigd en bijna in on macht vallende, machtelocs aan zijne borst zonk. „Flora!" riep hij, haar nog vaster aan zijn hart ■drukkend. „Zeg slechts één woord, een enkel woord! Ik bemin u immers meer dan mijn leven." „o God!" zuchtte zij als in een droom, nog steeds :aan haar geluk twijfelend. 113 dagen. Maandag werden, nadat in deze zaken uitspraak gedaan was, wederom twee nieuwe processen te gen den Grand Concours aangebracht. Het eerste betreft werken en leverantiën van de firma Wau- ters-Dustin, tot een bedrag van fr. 39,450. Het bedrag werd niet betwist, maar alleen de opeisch- baarheid der geheele schuld, In bet tweede pro ces wordt de Grand Concours in vrijwaring geroe pen, door Mackenzie Ross, die tot fr. 50,000 scha devergoeding is aangesproken doorgehr. Van Hou. ten, die van hem het recht van publiciteit (aan plakbiljetten, catalogussen enz.) hebben gekocht, omdat den dag der opening op bevel van den re- geeringscommissaris, graaf d' Oultreinont, aan den ingang de groote door gebr. Van Houten aange plakte biljetten zijn afgescheurd. Naar men verneemt zal de heer Bahlmann het aangekondigde wetsontwerp, rogelende „de invoer rechten op granen," eerstdaags by de Tweede Kamer indienen. Men schrijft uit Vlissingen In de vorige week is een rijk meisje in Duitsch- land (Kassei) geschaakt door zekeren Muller. Op verzoek der ouders werd aan den Duitschen ge zant te 's Hage getelegrafeerd, met opgave van signalement, om door middel der justitie haar in Nederland op te spo.en en aan te houden. Aan dat verzoek werd onmiddellijk voldaan en de noo- dige bevelen werden gezonden aan verschillende commissarissen van politie, waaronder ook aan die te Middelburg en Vlissingen. Weldra mocht het de politie te Vlissingen gelukken te weten te ko men, dat beiden met de mailboot van daar naar Queenborough en verder over Londen naar Liver pool waren gereisd, alwaar zjj zich hadden inge- ,,En gij," vraagde hij, bemint gy ffijj niet?" „Ja zeker!" duisterde zjj blozend. Met een onbeschrijfelijk zalig gevoel vainam Flo ra de onverwachte bekentenis van de lippen van den haar dierbaren man. Maar nog meer verblijdde het haar Koert volkomen gerechtvaaidigd, vrij van el ke schuld en hare hoogste achting waardig roor haar stond. „Het i» niet mogelijk," zeide zij, nadat zij weder tot zichzelve gekomen was. „Gij bemint me, hoe wel ge weet, dat ik slechts een arm meisje, eene aan zichzelve overgelatene weeze ben, die als gezel schapsjuffrouw leeft van de genade harer rijke bloed verwanten." „Wat heeft dat alles met onze liefde te maken hernam Koert. „Ik ben immers ook maar een ai- me luitenant, die niets dan zijne soldy bezit." „En ik kon gelooven, dat ge mij misleiden en om mejuffrouw Richter zwerven wildetDat alleen was de reden, waarom ik boos op u was en mij van u terugtrok. Kunt ge mij vergeven, dat ik u mis kend en u zoo zwaar onrecht aangedaan heb?" „Van ganscher harte!" antwoorde Koert, terwijl hij met de hem eigene openhartigheid er aan toe voegde „Ik wil my ook niet beter voordoen, dan- ik ben en moet u eerliik bekem.en, dat de wenscb' injjner moeder, de glans der millioenen en nog meer scheept naar New-York. Van" een en ander is da delijk kennis gegeven aan de betrokken autori- teiten. Er is naa: New-York geseind om het ge schaakte meisje in ontvangst te nemen en naar haar vaderland terug te zenden. De heer dr. A. Kuyper herdacht gisteren den dag waarop hij vóór 25 jaar het predikambt aanvaarde. De „Amst. Ct." geeft zijn portret en wijdt eenige regelen aan dezen bekenden man. Op 9 Augustus 1863 werd hij bevestigd tot predikant bij de Nederd. Herv. gemeente te Beesd, in 1867 werd hij predikant te Utrecnt en 3 Au gustus 1870 te Amsterdam. Tot lid van de Tweede kamer der staten-gene- raal geroepen, vroeg 6D verkreeg hij 16 Maart 1874 eervol emeritaat en bleef' van dieh tijd af volksvertegenwoordiger tot 1877, totdat hij ein delijk, na een zeer korten tijd van rust, in 1880 geroepen werd het ambt te bekleeden van hoog leeraar bij de faculteit der godgeleerdheid aan de vrije universiteit te Amsterdam, aan welke in richting hij nog steeds met on vermoeiden ijver werkzaam is. AXEL, 10 Augustus 1888. De uitslag der verkiezing voor een lid van de Provinciale Staten van Zeeland, in het hoofdkies district Hulst op Woensdag 8 Augustus 1888, is als volgt Geheel aantal kiezers 2744, waarvan stemden 1464, biljetten van onwaarde 43, blijft geldig 1421, waarvan de volstrekte meerderheid is 711. Stemmen bekwamen de heeren P. F. Fruijtier 808, Mr. H. M, G. Kloppenburg 345, Fernand Hom bach 199. En wijders op ver schillende personen verdeeld. Alzoo is gekozen de heer P. F. Fruijtier. Het getal kiezers en ingeleverde stembriefjes was uit elke gemeente, als Volgt uwe mij onverklaarbare handelwijze mij in de war brachten en mij een korten tijd besluiteloos deden zijn." „En zult gij," vraagde zjj door eene lichte op welling van wantrouwen aangegrepen,geen berouw gevoelen zulk een offer gebracht en de armé gezel schapsjuffrouw boven de rijke erfgename gekomen te hebben?" „NooitJa, ik ben blijde, dat ge even arm zijt als ik. Als ge millioenen bezeten hadt zooals me juffrouw Richter, dan zou ik nooit hebben kunnen besluiten u mijne liefde te verklaren, uit vrees dat men mij voor een fortuinzoeker zou gehouden heb ben." Deze beteekenis verhoogde nog hare achting en bewondering voor zijne belangloosheid en zijn eer vol karakter. Met onbeschrijfelijke zaligheid gat Floia zich aan haar nieuw geluk over. - Toch kon zij eene lichte ongerustheid niet van zich zetten. Met den scherpen blik der lietde bemerkte Koert hare verlegenheid, die zij hem tevergeefs zocht te verbergen. „Het schijnt, dat u iets hindert," zeide hij feeder bezorgd. „Wat scheelt u? Mag ik met weten, wat u verontrust?" „Uwe mopder!" hernam Floia zacht. „Wal zal zij zeggen, als zij uwe keuze verneemt Ik weet, dat

Axelsche Courant | 1888 | | pagina 1