vergrooten der algemeene begraafplaats. J. Idem goedkeuring gemeente begrooting voo: It 88. Verzoek van C. Stoffels en anderen tot het g. - leggen van gemeentewege van een stoep voor hun ne woning. Met het oog op de aanzienlijke uitgaven welke dit jaar zullen plaats hebben, wordt metalgemee- ne stemmen besloten, aan dat verzoek geen ge- gevolg te geven, en zulks uit te stellen tot 18*19. h. Brief van Ged. Staten tot bepaling van het voorschot op de vergoeding der kosten van het La ger Onderwijs voor 1888, bedragende 1576,50. i. Brie- v. d. Commissai is des Eonings, betreffende de inzending der voordracht ter benoeming var. Zetters. 2. Bezwaarschrift van C. F. Michielsen, tegen ziin aanslag in den Hoofdelijken Omslag. Naar aanleiding van bovengenoemd bezwaarschrift wordt •met algemeene stemmen besloten, hem éëne klas se te verlagen, en hem alzoo te brengen in de l'2de klasse [minimum inkomen ƒ3000, 3. Voorloopige vaststelling der gemeentereke ning over 1887. Wordt vastgesteld ïn ontvang op ƒ18933.99 en in uitgaaf op ƒ17305.60. 4. Wijziging der begrooting en beschikking o- ver den post van onvoorziene uitgaven, dienst 1888. Verpleging krankzinnige gebracht op ƒ835,18 te betalen uit het goed slot der rekening van 1886. Uit onvoorziene uitgaven te voldoen 18,—, voor reiskosten van een sollicitante voor vroedvrouw, Met algemeene stemmen goedgekeurd. 5. Burgemeester en Wethouders, stellen voor om aan het verzoek van den pachter der haard- asch en vuilnis, wegens vermindering zijner pacht som. te voldoen. Met algemeene stemmen wordt besloten, die pachtsom met ƒ11,— te verminde ren. 6. Voorstel van B. en W. tot verpachting der grasetting van de bermen der wegen en van het recht tot het ophalen der haardasch en vuilnis. Met algemeene stemmen worden B. en W. ge machtigd, bovenstaande te verpachten. 7. Hetzelfde collegie wordt ook gemachtigd tot, het aanbesteden der straatverlichting voor 1888/89. De Voorzitter deelt mede dat de straatverlichting nog al eens wat te wenschen overlaat. Ten ein de daarin verbetering te brengen zal in de voor waarde van aanbesteding onder meer worden op genomen dat de aannemer voor iedere lantaarn die niet behoorlijk brandt, eene boete zal worden opgelegd van 2 centen; en voor eene niet brandende lantaarn 4 centen. Het toezicht daarvan is opgedragen aan de politie. Met algemeene stemmen goedgekeurd. 8. Voor de a. s. verkiezing voor een lid voor de prov. Staten zijn voor stemopnemers aan -de beurt, de hh. van Vessem en Kraker; plaatsver vangers, de overige leden. 9. Nadere regeling der jaarwedde van den waar- nemenden genees-, heel- en verloskundige, en vast stelling van een abonnement voor de levering van geneesmiddelen. Omtrent het bovenstaande deelt de Voorzitter der raad mede, dat de laatste overeenkomst aangegaan met den waarnemenden genees-, heel- en verlos kundige, niet meer van kracht is, en derhalve eene nieuwe moet worden aangegaan. De thans waar- nemenden genees-, heel- en verloskundige, dr.Van Nes, te Ternouzen, heeft zich bereid verklaard zulks te willen doen, op eene jaarwedde van ƒ600, - terwijl de apotheker voor de levering van genees middelen eene som van ƒ200,— eisebt. Na eenediseussi wordt het met algemeene stem men aangenomen. Niets meer te behaodeden zijnde, wordt de ver gadering gesloten. Iloiitenisse. Zaterdagnamiddag liep te Kuitaart een varken, dat op het punt stond dertien biggen te werpen ir. een aalput en verdronk. De vrouw aan wie het toebehoorde ontstelde daardooi zoozeer, dat spoedig geneeskundige hulp moest worden ingeroepen. De commissie tot regeling der Volksspelen te Kuitaart hield j. 1. Zaterdagavond ten huize van den Heer J. Bal hare tweede vergadering. Hierin werd het geld door H. H. biouwers, die te Kuitaart bier leveren geschonken over de verschillende prijzen, die zullen worden uitge loofd, verdeeld. Het gehucht zal, indien het we der zich betert 1??) ongetwijfeld weer met een druk bezoek worden vereerd. Zijn gunstige li| ging toch aan den provincialen weg Hulst-Wals oorden, alsmede de onmiddellijke nabijheid der visch- rijke Vogel maken het als uitspanningsplaats zeer •geschikt. Zelfs Belgische heeresn komen hier de waterbe- bewoners verschalken en indien het ooit gebeuren mag, dat de stoomtram ook hiei zijn schril ge fluit zal doen hooren zal dit voorzeker nog aan merkelijk vermeerderen. Wij wenschen den bewoners van Kuitaarta.s. Zondag een druk bezoek en een heerlijken dag toe. - De Harmonie „St Cecilia" te Hontenisse, gaf Zondag een haier gebruikelijke zomerconce; ten te Walsoorden. Ondanks het slechte weder, heerschte er op dit zoo liefelijk gelegen plaatsje zeer veel drukte. zit. anders had hij al langde beste partijen kunnen maken." „Daar twijfel ik niet aan," antwoordde mevrouw Grund toestemmend. „Mijnheer de luitenant beeft iets zoo degelijks en ernstigs in zijne gansehe we zen, als men zelden bij een jongmensch en voorval bij een officier aantreft. Het verwondert mij vol strekt niet, dat hg bij alle dames geluk heelt." „Wat baat hem dat geluk," zuchtte de bezorgd* moeder, „als hij er geen gebruik van wil maken Koert zal nooit een meisje huwen, dat hij niet in nig liefheeft." „Juist als mijne nicht, die ook slechts om zich zelve wil bemind zijn en alle mannen afwijst, omdat zij meent, dat het de heeren maar om haar groot vermogen te doen is." „Zoo iets zou in mijn zoon niet opkomen. Nog kort geleden heeft hij mij gezegd, dat hij iederen man veracht, die bij de keuze eener vrouw slechts op haar geld ziet." „Zulke grondstellingen doen mijnheer den luite nant alle eer aan. Er zijn heden ten dage maar weinig mannen, die zoo denken als uw zoon. Daar om acht mijne nicht hem ook zeer." „Dat verheugt n.e buitengewoon. Ook Koert is zeer met uwe nicht ingenomen, en bewondert baar geest en haar karakter. Hij spreekt met den groot sten lof van haar." Wordt Vervolgd.) U E M E E X T E K A AD VA A X E L. Zitting van Vrijdag 27 Juli. Voorzitter de heer jhr. mr. Quarles van Ufïbrd Tegenwoordig de heeren Dieleman, Van Dix- hoorn, De Feijter, Var. Hoeve, Jansen van Rosen daal, Kruijsse, Oggel, Van de Ree en Wolfert. Afwezig de heer Dregmans. De notulen der vorige zitting worden gelezen en onveranderd goedgekeurd. Aan de orde is I. Mededeeling van ingekomen stukken als a. missive van Z.Exc. den commissaris des ko- nings in Zeeland, houdende kennisgeving van de benoeming des heeren Oggel tot lid in liet colle ge van zetters voor 's rijks directe belastingen. b. mededeeling van de heeren M. Smies en P. Koster, dat zij hunne herbenoeming als lid van het alg. burgerlijk armbestuur hebben aangenomen Worden voor notificatie aangenomen. n. Het verslag der commissie, belast met het onderzoek van de rekening van het alg. burgerlijk armbestuur. De heer Kruijsse, lid van genoemd bestuur, ver laat voor een korte wijle de zaal. De commissie, verklaart bij monde vai> den heer Van de Ree, dat de rekening onderzocht en zonder aanmerking bevonden is, mitsdien stelt zij voor, de zelve goed te keuren. De Voorzitter zegt dat de rekening bedraagt aan ontvangsten ƒ1924,72 en aan uitgaven ƒ1823,75 sluitende alzoo met een batig saldo van ƒ100,97 Overeenkomstig het voorstel der commissie tot goedkeuring, wordt zondei hoofdelijke stemming besloten. De heer Kruijsse komt weder ter vergadering. HL Benoeming van een president van het alg. burgerlijk armbestuur, tengevolge der periodieke aftreding van den heer M. Smies. De Voorzitter benoemt tot stemopnemers de heeren Jansen en De Feijter. Met algemeene stemmen wordt de heer M. Smies herbenoemd. IV. Benoeming van 2 leden voor het stembu reau ter verkiezing van een lid der Prov. trtaten. Na gehouden stemmingen worden benoemd de heeren Van Hoeve met 5 en Dieleman met 7 st. De overige leden worden, casu quo, als leden plaatsvervangers aangewezen, V. Benoeming van een voordracht van 4 per sonen, waaruit Z Exc. de commissaris des konings 2 leden in het collegie van zetters zal aanwijzen, zulks ten gevolge der periodieke aftreding van de heeren Jansen en Oggel. De Voorzitter benoemt tot stemopnemers de heeren De Feijter en Dieleman. Na gehouden stemmingen worden aangewezen de heeren Jansen, Oggel, Van de Ree, ieder met en Wolfert met 5 stemmen. Behalve de heer Van de Ree, zullen de benoem den zich eene eventueele benoeming laten welge vallen. VI. De gemeente-rekekenïng over het jaar 1887. De Voorzitter stelt de rekening ter onderzoek in handen van eene commissie bestaande uit de heeren Jansen van Rosendaal, Dieleman en Dreg-1 mans, teneinde in eene volgende vergadei ing rap port uit te brengen. VII. De voorwaarden der levering van de steen-j kelen en petroleum ten behoeve der gemeente. De Voorzitter stelt namens Burg. en Weth. voor dezelve onveranderd te behouden. Zonder j hoofdelijke stemming wordt hiertoe besloten. VIII. Aanvraag om overschrijving van een post, op de onvoorziene uitgaven voor de wegen enz. De Voorzitter adviseert hieromtrentBurg. en Weth. stellen inwilliging van genoemde aanvraag voor, omdat de post voor de verbetering van de wegen en straten oi.toereikend is, tengevolge van de herstelling van het Spuipadje en de buitenge wone uitgaven voor het hek aan den Zuiddarn en de verbetering der putten in de straat aan den Noorddam De beide laatste werkzaamheden be liepen circa ƒ80. Wel was een post van ƒ100 op de begrooting uitgetrokken, doch door He bui tengewone uitgaven zijn wij genoodzaakt eene' nieuwe som aan te 7iagen. De Lange Noordstraat heeft eveneens eene groo- te verandering ondergaan men kon da n mede zelfs verder komen, dan in het oorspronkelijk plan was aangeduid. Voor eene kleine som meer konden wij voor ƒ364, 15000 keien aankoopen, en thans nu men uit de Noordstraat nog zoovele goede keien voor de kerkdreef heeft, is het Dag. Be stuur van oordeel dat de kerkdreef, kan doorge trokken worden. Men kan nu aanvangen bij Smies en eindigen tot nabij Verijzer. De heer Jansen zegt, daar dit punt reeds ver leden jaar in beginsel is aangenomen het thans geen verder betoog meer behoeft om de aanvraag toe te staan. Zonder hoofdelijke stemming wordt toegestaan een post van ƒ100 daartoe uit te trekken. IX. Rekwest van P. Koole en -C. L. van Rom- pu, keurmeesters van vleescb en spek, om ver hooging van jaarwedde. De Voorzitter zegt dat het getal keuringen, in •het afgeloopen jaar verricht, een sprekend bewijs is, dat pleit voor den ijver en nauwgezetheid van de adressanten, dat, waar enkele jaren te voren bet keurloon (circa ƒ46) nog niet de bezoldiging der keurmeesters opbracht, zulks het afgeloopen jaar ƒ103 beliep, waarom het niet onbillijk zoude zijn verhooging toe te staan. De heer De Feijter meent, dat het getal keu ringen dit jaar wel eens minder zouden kunnen zijn, en voegt er bovendien de opmerking bij dat hij er zich niet mede vereenigen kan, dat reeds bij het eerste jaar verzoeken van dien aard ge daan worden, en gelooft ook dat er vroeger even veel gekeurd werd dan thans. De heer Van de Ree zegt dat er thans meer geslacht wordt dan vroeger. De Voorzitter zegt, dat door ziekelijken toestand der beide vorige keurmeesters de keuring wel eens

Axelsche Courant | 1888 | | pagina 2