Li Li 15 VIII Ij aara\ ]\o. 217- Woensdag 1 Augustus 1888. Zevesii liilii«#a. Nieuws- en Advertentieblad F# DIELEMANj AXEL. voor Zeeuwsch-Vlaanderen. Buitenlandscli Nienus. FRANKRIJK. DUITSCHLAND. Binnenlaudsch ienws. FEUILLETON. Dit Blad verschil rit eiken Dinsdag- en Vrijdagavond. A80NNEMENTSP 11 IJ S per 3 Maanden 1 maal per week 2"5 cent; franco per post 30 cent2 maal per week 50 centfranco per post 60 centvoor België 60 et. en 1,20. Afzonderl. numm.3ct. DRUKKER UITGEVER Advertentiën van 1 tot 4 rebels 25 cent voor eiken regel meer 5 cent. Groote letters worden naar plaatsruimte berekend. Plaatsing 3/2 maal. Advertentiën worden franco ingewacht, uiterlijk tot Dinsdag- en Vrijdagnamiddag TWEE uren. De aavdwerk-ers op bet Champ <le Mars, alwaar de werkzaamheden aan den gang waren voor de tentoonstellingsgebouwen, en die thans het werk hebben gestaakt, hebben zich bij groepen van 25 a 50 personen naar de verschillende arrondisse menten van Parijs begeven, om hunne broeders in •de andere werkplaatsen mede te sleepen in hun ne beweging. Op sommige plaatsen is hun dit gelukt zonder geweld te plegen, op andere, waai «de arbeiders rustig aan het Merk wilden blijven, hebben zij geweld gebruikt en de gereedschappen medegenomen. Ook epmeer andere piaatsen waar zij door geweld hunne mede-arbeiders tot werk staking wilden dwingen, werd hun zulks door de politie belet. Later meldt men dat de werkstakingen m geen igeringe mate toenemen. Op verscheidene plaatsen heeft de politie de werkstakers uiteen moeten ja gen. Zij heeft dan ook zeer strenge maatregelen bevolen.'De meesten onder de arbeiders zijn vreem delingen. Thans zijn er 53 personen gevangen genomen» terwijl eene versterking van troepen is aange- vraagd - De Italiaansche gezant, generaal Menabrea, heeft den minister Goblet eene nota oveihandigd, gericht aan alle mogendheden, overeenkomstig de bepalingen van het tractaat, bevattende de ken nisgeving dat het grondgebied van Massowa voor goed door de Italianen in bezit is genomen. De Keizerin is Donderdagnacht te Potsdam van een aoon bevallen. Aanstaande Donderdag zal aan het Kurhaus te Scheveningen, ter gelegenheid van de verjaardag van II. M. de Koningin een groot vuurwerk ont stoken worden. - De Commissie van rapporteurs uit de ver- eenigde vergadering der Staten-Generaal over het wetsvoorstel tot regeling van de voogdij over H. K H prinses Wilhelmina, is Zaterdag bijeenge komen tot vaststelling van het voorloopig verslag, hetwelk, door de vele bijzonderheden bij het ai- deelingsonderzoek ter sprake gebracht, vrij om vangrijk is. - Ter kennis van belanghebbenden wordt ge bracht, dat voor de uitvoering van weiken aan het Nederlandsch gedeelte van het kanaal van Ter- neuzen. het benedenpand van dat kanaal, van 24 September tot. 9 October a. s. zal gehouden wor den aan het peil van 1,30 M. boven A. P over eenkomende met 0,73 M. beneden het reglemen taire peil. - Naar de M. Ct. verneemt is door Douairiai- re Rademacher Schorer uit de nalatenschap van wijlen haren zoon jonkheer Rademacher Schorer van Nieuwerkerk een kapitaal van dertigduizend gulden geschonken tot het oprichten te Middel burg van een Schorer-fonds uitsluitend bestemd tot liefdadige doelèinden. Als bestuurders van dit fonds zullen optreden de heeren jonkheer mr. L. Schorer, mr. E. P. Scho rer en A. M. Tak, allen te Middelburg en net be schermheerschap is aanvaard door den heer Com missaris des Konings in Zeeland. - De heer A.Smit aftiedend burgemeester van Ylissingen, heeft ook zijn ontslag ingediend als lid der Prov. Staten van Zeeland en lid van den raad v in Ylissingen. NOVELLE VAN MAX RING. COC Dus ook de diplomaat over boord. Nomnwr drie, de "waardige kapitein v. Faldern, geen talent, doch wel karakter. Nommer vier, de kamerheer von Wolkwitz Dc een nog vervelender dan de andei. "En ten slotte, mijnheer v. Bergen," vervolgde de "dame lachend „de ©enige candidaat, die wat te beduiden heelt, in wien ik belangstel en op wien ik zou kunnen verlietd raken, indien ik niet eene veel te goede vriendin was." „Met mij moet ge niet rekenen," hernam Flora blozend- „Ik treed gaarne terug." „Dat kan u onmogelijk ernst wezen; de edele ridder zonder vrees en blaam, de romantische held uit den wolfskuil en onze redder. „Hij is me geheel onverschillig," zeide de gezel schapsjuffrouw op een toon, die hare woorden lo genstrafte. A X E L, 3 1 Juli 1 3 8 8. - Bij het te Utrecht gehouden examen voor de acte in de Fransche taal (lager onderwijs) slaag den o. m. de heeren L. A. van der Bent te Ter- neuzen en J. Blankert teNieuwdorp geb. te Ar.el. Met de waarneming der betrekking van deurwaarder bij de directe belastingen zijn tijde lijk belastM. Buurveld, kommies 4e kl. te Tor- neuzen, voor de gemeenten Terneuzen en Hoek A. W. Rijnberg, kommies 3o kl. te Axel, voor de gemeente Zaamslag J. W. Yan der Weele, kom mies 3e klasse te Hulst voor de gemeenten Huist, Clinge, Graauw en St. Jan Steen W. A. Tanis, kommies 2e kl. te Walsoorden, voor de gemeen ten Tlontemsse, Boschkapelle, Stoppeldijk, Hengst dijk en Ossenisse. Zaumslng. Gemeenteraadsvergadering van 27 Ju- 'li 1888- Uitgezonderd de heer Berman, waren alle leden tegenwoordig. I)e Voorzitter noodigtden secretaris uit, tot het lezen der Notulen van de vorige vergadering, wel ke onveranderd worden goedgekeurd. Mededeeling van ingekomen stukken. a. Circulaire van Ged. Staten van 11 Mei prov. blad no. 44 tot bepaling van het tijdstip der in zending van de gemeente ïekening. b. Brief van Ged. Staten tot toekenning van een rijks-subsidie van ƒ40,- en een prov. sud- sidie van 75, in de Verplegingskosten der krank zinnige W. Hamelink. c. Idem in de verplegingskosten var C. M. Boon ter gezamenlijk bedrag van ƒ80,—. d. Bericht van Js. Van Hoeve en H. Hoebé, tot aanneming hunner benoeming als lid van het Bur gerlijk armbestuur. e. Brief van Ged. Staten ter goedkeuring van eene te doene geldleeniug van ƒ3500,-, tot het „Tk geloof, dat ge u zelve bedriegt en niet wilt erkennen, hoe liet ge hem hebt „Neen, neen!" antwoordde Flora, met moeite ha re'tranen inhoudend. „Hij is niet beter dan al de anderen hij is slechts behendiger in het verbergen zijner plannen. Sedert hij weet, dat ge rail boenen bezit ligt hij ook aan uwe voeten en aanbidt u. „En toch bemint ge hem," hernam de dame, „en zht' ge jaloersch op me." Neen, neen!" riep Flora met hartstochtelijke or. stuimigh'eid. „Ik veracht en haat hem evenzeer er. nog meer dan al die verachtelijke mannen." IV. Toen Koert Jen volgenden dag verscheen, om me juffrouw Richter in tegenwoordigheid der goedige tante het verlangde teekenonderricht te geven, werd hij door haar zoo vriendelijk ontvangen, dat hij nauwelijks nog aan hare liefde twijfelen kon. Zonder een ijdele dwaas te zijn. moest hare ver trouwelijkheid;'het belang, dat zij blijkbaar in hem stelde; de achting, die zij hem toedroeg, hem m de ze meening versterken en zijne ijdelheid streelen. Onder zulke omstandigheden werden de teeken- lessen voor beiden een tijd van genotvolle gespiek- ken, van wedeizijdsche wisseling van gedachten en meeningen waardoor zij steeds vertrouwelijker met elkander werden, zoo dat men inderdaad aan eene ernstige neiging dacht, en eiken dag eene beslis te verklaring verwachten kon, die. echter niet zoo spoedig volgde, als de majoors wed uwe, die hen op merkzaam gadesloeg, wel wenschte. Des te meer hield Je moeder die steeds op het geluk van haar zoon bedacht was, en Koerts dralen niet verklaren kon, maar voor gewone verle genheid hield en zich in haar ongeduld verplicht, alles aar. te wenden oin hem een goeden uitslag te verzekeren en dien zooveel mogelijk te bespoedigen. Om dat doel te bereiken, greep zij elke gelegen heid aan om de dame te naderen en met de tante nog meer bevriend te worden. Zonder Koei t te vra gen en door hem gemachtigd te zijn, liet zij het. in haren moederlijken ijver niet aan teedere toespellin gen ontbreken, terwijl zij hem den besten dienst meende te bewijzen, zich tot vertolkster zijner ge voelens en plannen te maken. Aangemoedigd door de vriendelijkheid en welwil lendheid, waarmede de waardige oude dame deze o- penbaringen ontving, begon de bezorgde moeder den lof van haar zoon uit te bazuinen en prees hem als het model en ideaal van een jongmensch, die al le voortreffelijke hoedanigheden in zich vereenig-t. „Mijn Koert," zeide zij in den loop van het ge sprek," „heeft maar een enkel gebrek, en wel, dat hij te bescheiden is en te weinig zelfvertrouwen be-

Axelsche Courant | 1888 | | pagina 1