Omtrent Hectare Zure GERST, Handelsberichten. AHvertenticn. Openbare Yerkoopingen P. DREGMAU te Aiel. Juffrouw Lucie B., de dochter van een gepen sioneerd zeeofficier te Parijs» was sedert geruimen tijd met een jong advocaat verloofd Het huwe lijk der jonge lieden, die zeer veel van elkander hielden, zou binnenkort plaats vinden en met de voltrekking er van werd gewacht, tot een broe der der jonge dame uit Amerika zou zijn terug- Het was dan ook eene allerpijnlijkste verras sing voor Lucie toen zij, eenige dagen geleden, een zeer koel briefje van haren aanstaanden kreeg, waarin hjj verklaarde van het huwelijk af te zien. Zjj snelde naar de woning van hare aanstaande schoonouders en vroeg opheldering De avocaat verweet haar toen met tranen in de oogen, dat zij hem schandelijk had bedrogen en steeds de minnares van een andei was geweest Die andere Gustaaf F, had hem dit zelf gezegd om hem te waarschuwen. „Dat is een laaghartige leugen riep het jonge meisje, „de ellendeling kwam een tijd lang als vriend van mijn broeder bij ons aan huis en heeft mijn hand gevraagd, die hem geweigerd werd, hij wreekt zich thans over die weige ring De avocaat was weldra overtuigd, dat Lucie waarheid sprak, vroeg haar vergiffenis en zeide •den lasteraar tot verantwoording te zullen roe pen. l)e jonge dame snelde echter naar haar vader en wist er hem toe te brengen om met haar naar Gustaaf te gaan, ten einde hem over zijn schandelijk gedrag te onderhouden. Nadat zij verscheidene malen aan diens woning waren ge weest zonder er in te kunnen slagen om te krijgen, troffen zij hem eindelijk Zondagavond op straat aan. Op de verwijten, die de oude offiecier deed, antwoordde de lasteraar spotachtig lachend, dat hij geen rekenschap had te geven en verzekeren kon dat van het huwelijk niets zou komen. Die nieuwe beleedigmg ontroofde het jonge meisje alle bezinning. Zij haalde een revolver te voorschijn en vuurde; de ellendeling zonk, zvraar gekwetst, op den grond. De ontstelde vader rukie het wapen uit de hand zijner dochter en bracht haar, in een rijtuig, naar het naburige politie-bureau om aangifte te doen. De toestand van den gekwetste, die naar een hospitaal werd overgebracht, is zeer beden kelijk. o Een kruisken is een recht houtjen en een dwars boutjen die maken een kruisken te zamen. Iemand 's rijk dat is een recht houtjen; maar hij heeft niet een uur gezondheid: dat is een dwars houtjensamen een kruisken. Iemand is gezond als een visch: dat is een recht houtjen; maar hij heeft niet te eten: dat is een dwars houtjen, samen een kruiskeu, Iemand is wél getrouwddat is een recht hout jen maar hij krijgt geen kinderen; dat is een dwars houtjen, samen een kruisken. Iemand heeft zonen recht van lijf en leden dat is -een recht houtjen; maar zij loopen in 't wild en drinkemdat is een dwars houtjen, samen een kruisken. Iemand heeft een vrouw, mooi als eer. engel: dat^is een recht houtjen; maar het is eon lan taarn zonder licht: dat is dwars houtjen, samen een kruisken. Aman is de gunsteling van koning Ahasveros; hij zit aan tafel naast Zijne Majesteit: dat is een recht houtjen; maar Mordecheus brengt hem geen eerbied; dat is een dwars houtjen, samen een kruisken, en toen Aman zich over dat kruisken vergramde, is het een kruisken geworden, vijf tig el hoog, waaraan hjj is opgehangen. o Aangaande de sprinkhanenplaag in Algiers is de gouverneur zelf hoogst treurige tijdingen aan de landsregeering komen brengen. Het parle ment heeft een krediet van ƒ500,000 f'r. toe gestaan om de verwoesting door de sprinkhanen tegen te gaan en aan de slachtoffers der verwoes ting bijstand te bieden. De sprinkhaan is een erfvijand van Algiers, maar zelden richt hij er gelukkig, zóó groote schade aan als thans, nu de zwermen zóó dicht zijn, dat meeimalen een spoor trein, die de beesten op zijn weg doode, totstil stand kwam door de pap, welke zich aan de wie len hechtte. De schade, door de plaag toege bracht. wordt op 30 millioen geschat en zelfs in dien dit cijfer overdreven is, zal 500,000 frs. onvoldoende wezen om voorgoed in het geleden kwaad te voorzien. o— Een treurige grap. Een vreemd koop man ging naar Luik om eenige zijner schulde naars aan te sporen tot betaling. Een dezer ont moet hij op straat: „O, het is goed, dat ik u zie, mijnheer X, ik wou u juist spreken over -die oude schuld." - „Beste mijnheer, het is mij onmogelijk" „Dan zal ik harde maatregelen moeten nemen" „Doe dat niet, heb nog wat geduid. Trek over 3 maanden op mij; denkelijk krijg ik inmiddels een erfenis en dan betaal ik u ten volle" Accoord, waar woont gij?" „Rue Roberment No. 29." De termijn verstrijkt. Een knecht wordt met den wissel naar het aangewezen adres gezonden: Wat is No. 29? De deur van het kerkhof. Natuurlijk had hier een mystificatie plaats gehad. Maar het kon wezen, dat mijnheer X, bij den op zichter woonde. De knecht belt aan 'en vroeg of mijnheer X. hier was „Jawel" werd hem geantwoord - „sedert gister." - „Mag ik hem dan spreken9 Ik heb hem een wissel te presen teeren." Een wissel? Ik zeg u toch dat hij „hier" is." - „Dat is goed." „Maar wilt gij dan den doode laten betalen?"— De treurige grap kwam aan het licht, Toen de schuldenaar haar maak te, wist hij zelf natuurlijk niet, dat zij zoo hoogst ernstig was. VERKOOIH G E N Op Zaterdag 14 Juli. nam. 1 ure, van vruchten te velde, wassende op landen, in de polders Papeschor en Eugema, gem. Westdorpe, alwaar te vergaderen, ten verzoeke van Leo Gij- sel te Selzaefe, door notarissen Fercken te Ter- neuzen en Willems te Selzaete. Op Maandag 16 Juli, nam. 1 uur, van Tar we, Erwten, Haver, Vlas, Aardappelen., peëen, Vliet gras en Kanthooi, wassende op de landen ir, den Lovenpolder, gem. Hoek, nabij de hofstede van P. Bujjze aldaar, ten verzoeke van de erven Fr. Buij- ze, door notaris-en Fercken te Terneuzen en Dreg- mans te Axel. Op Maandag 16 Juli, nam. 2 ure, van eene_ groote partij Maaigras, groeiende op de Pla ten in den Absdalepolder, even buiten de Gent- sche poort te Hulst, ten verzoeke van de Wed. Jan Boone, te Hulst, door den deurw. P. H. de Ridder aldaar. Op Dinsdag 17 Juli, nam. 3 ure, van 1 Hectare Rogge, in den Riedenpolder, gem. Koe wacht, alwaar te vergaderen, ten verzoeke van J. C. Martens aldaar, door not. van Rijsoort van Meurs, te Hulst, Op Woensdag 18 Juli, nam. 1 ure, van Rogge, Gerst en Erwten, in den Van Liinden- polder gem. Boschkapelle, ten verzoeke van het bestuur der Eurger Godshuizen te Gent. Op Donderdag 19 Juli, vooim. 10 ure, in den Van Lijndenpolder gem. Zaamslag a op landen van den heer Vink. van Winter- gers-t, Zomergerst en Ropge, b op land bij Adr. Scbeele nabij het Poontie, van Rogge en Gerst, c op land van den heer Sturm, van Winter- gerst, door not. Ferken te Terneuzen- Te vergaderen onder a genoemden kavel te gen den dijk van den polder Willem III. Op Donderdag 19 Juli, nam. 3 ure, van 30 heet. schoone Gerst, in den Vergaertpolder, gem. Philippine, bij A. Pardaen; tegen den dijk van gezegden polder, ten verzoeke van J. van Nieu- wenhuize, te Selzaete, door not Fercken te Ter- neuzen. VERPACHTINGEN: Op Woensdag 18 Juli, nam. 3 ure, bij Jac. de Visser te Zaamslag, van a 18,13 H. A. Bouw-en Weiland, in den beoostenblijpolder, gem. Axel, in pacht bij C. Scheele Mz., D. de Blaaij en D. van de Vijver. b 19,28,40 H. A. Bouw- en Weiland en aanwas, in denzelfden polder, gem. Zuid- dorpe, in pacht bij C. L. d'Hert en G. de Jonghe. c 11,46,10 H. A. Bouwland in den Moer- spuipolder gem. Koewacht en Overslag, ia pacht bij de wed. F. Poppe. d 22,88,10 H. A. Bouw- en Weiland en weg in den polder Willem III, gem. Bosch kapelle, iu pacht bij Jac. de Feijter Jacz W. Geelhoedt, J. de Putter Az., W, Schee- Ie, Jan Scheele en G. van Driei. Ten verzoeke vaD het bestuur der Burger- Godshuizen te Gent, door not. Fercken te Ter- neuzen. Op Vrijdag 20 Juli, nam. 3 ure, ten ge meentehuize van St, Jansteen, van het gemeen te- of parochiehuis met aan-en bijbehooren, groot 12 A. 57 cA. voor den tijd van 3 jaren ingaan de 1 Jan. 1889, door Burg. en Weth. dier ge meente. Terneuzen, 11 Juli 1888. Tarwe Zeeuw. VI. p. ƒ8,25 e ƒ8,65 mind, ƒ8,06 a ƒ8,20. Gerst Zeeuw, winter p. ƒ0,00 a ƒ0,00 mind, ƒ0,00 a ƒ0,00 Gerst Zeeuw, zomer p. ƒ7,40 a ƒ7,75 mind.' ƒ0,00 a ƒ00,0 Haver p. ƒ6,60 a 7,00 mind, ƒ6,30 - ƒ6,50. Paardeb. p. ƒ7,00 ƒ7,40 mind. ƒ0,o0 a ƒ0,00 Duiveb, p. ƒ0,00 a ,/0,00 mind. ƒ0,00 a ƒ0,00 Voererwt. p. ƒ7,25 a ƒ7,40 mind. ƒ6,50 a ƒ7,00. Kookerwt. p. ƒ0,00 a ƒ0,00 mind. ƒ0,00 a ƒ00,u. Bovenstaande prij zen zijn allen per 100 kilo. Rogge Z. VJ. p. ƒ5,50 a 5,75 mind, ƒ5,00 a ƒ0,40. Aardap. nieuwe ƒ0,20 a ƒ0,25 per 5 liter (kop). Dordrecht, 12 Juli 1888. Jar. p. Z. V en O. Ta»we ƒ00,0 ƒ0,00 dito- g. ƒ00,0 a ƒ0,00 nieuwe p, Zeeuw, ƒ6,90 a ƒ7,20 Goede ƒ6,20 a ƒ6,60 Zeeuw, en VI. Roo-tre ƒ5,30 a ƒ5,70, Overm. ƒ5,30 a ƒ5,70. Zeeuw° en VI. wintergerst ƒ00,0 a ƒ00,0, Zeeuw, en VI. Z. gerst ƒ0,01» ƒ0,00, Zeeuw, en Overm. Hav. ƒ3.00 a ƒ3.50 Paardeb. ƒ5,50, 5 ƒ6,00 Bruineb. ƒ8,00» a ƒ10,00. BI. kookerwt. ƒ6,80 a ƒ7,20, Voeder- Er -vt. ƒ6,25 a ƒ6,50 Koolz. ƒ0,00 a ƒ0.00. Koers van Belgiscn geld. ƒ47,40 a ƒ47,45 per 100 frs. Aan allen, die mij op 1 en 8 Juli en op 1 Juni bevorens bij de vie ring van mijn 2 5-jarig ambts-jubilé blijken van belangstelling deden toekomen, en wie ik niet persoonlijk kon danken, betuig ik bij dezen mijn hartelijken dank. Het hoofd der school in de Noordstraat, P. SCHOUTEN. Hontenisse, 9 Juli 1888. Wij zeggen bij deze, ook namens we1 derzijdsche betrekkingen hartelijk dank voor de vele blijken van belangstelling, vóór eu bij de voltrekking van ons huwelijk ondervonden. Axel, 12 Juli 1888. G. J. CREEMER en Echtgenoote. IOp ZATERDAG 21 JULI 1888, des namid dags 1 ure, teD verzoeke van L. LAMAïTRE Slager te Axel van: wassende op zijn land, in den Noordpolder nabij Axel. en a Op DONDERDAG 26 JULI 1888, des na- middags 2 ure, ten 7erzoeke van P. A. *"BOËNNE, landbouwer thans te Yzendijke van Omtrent 6 hectaren weigewassen Gerst 7 Rogge, alles wassende op land, behoorende bij de hofstede vroeger bij hem bewoond, nabij de Drieschouwen, gemeente Axel.

Axelsche Courant | 1888 | | pagina 3