Handelsberichten. SI dat ze en middellijk vernietigd zullen worden, werkelijk rechtstreeks naar den papiermolen gaan. o— Welke vreeselijke gevolgen onachtzaamheid met petroleum kan hebben, waartegen reeds zoo dikwijls gewaarschuwd werd, bleek dezer dagen opnieuw uit een ontzettend ongeluk te Antwer pen. Ken 27 - jarige vrouw was zoo onvoorzichtig van, met haar jongste kind op den arm, wat petrole um in haar kookkachel t9 gieten, om het vuur beter te doen branden, toen plotseling een vlam onder uit de kachel sloeg. Zij liet van schrik de petroleumkan vallenen in eenoogenblikston den hare kleederen rondom in brand. De vrouw had tegenwoordigheid van geest genoeg, om haar kind neer te zetten op een tafel, en liep daarna de straat op. Haar geschreeuw veroorzaakte al- gemeene ontzetting. Zij vluchtte een winkel binnen de winkelierster trachtte de vlammen uit te dooven, maar toen dit niet gelukte, drong rij, bevreesd voor eigen veiligheid, de arme vrouw haar winkel uit en sloot de deur, en ook de an dere buren, verbijsterd door het ontzettende schouwspel, vluchtten in huis, zonder de bran dende vrouw te helpen. De ongelukkige viel weldra neer, afzichtelijk verbrand, van het hoofd tot de voeten. Juist kwam men toen met water, en een voorbijgan ger doofde met zijn overjas de vlammen uit. De arme vrouw is over het geheele lichaam gebrand, op haar gelaat na. Er was al dadelijk niet de minste hoop op haar herstel. Maar zij is volkomen bij haar kennis gebleven, en jam merde voortdurend om haar man en hare kinde ren. Eerst toen haar man was thuisgekomen, wilde zij zich naar het gasthuis laten brengen. Thans is de ongelukkige overleden. o— GevolgeD van drinklust! Onlangs werd een vreemdsoortige diefstal ge- gepleegd: De zoon van den landbouwer Warme- link te Vasse, had uit het ouderlijk huis onder meer ook een ijzeren aambeeld gestolen en met zich gevoerd naar Enschedé er, dat voor jenever te gelde gemaakt. De vader had daarvan aangifte gedaan hij de politie. Toen dat den zoon teroore kwam, verzekerde hij, dat hij wraak zou nemen Het wraakuur scheen Donderdag te zijn geko men, want nu kwam hij onverwachts een bezoek "brengen aan het ouderlijke huis, mishandelde zijn vader en sloeg alles kort en klein wat in huis was: hij liet geen vensterruit heel. Op het hulp geroep schoten de buren 10eeen van dezen ging de politie uit Tubergen roepen. De rijksveld wachter had het geluk den woesteling te Yasse te onmoeten en hem onschadelijk te maken door hem geboeid mee te nemen naar Tubbergen en vervolgens over te brengen naar Almeloo. o Een kantoorbediende te Parijs werd verliefd op de dochter van een kleinen rentenier en vroeg haar ten huwelijk Dit verzoek werd inge willigd. Nu gaf het jonge mensch bijna eiken dag zijn meisje fraaie cadeau's, hoewel hij een zeer klein salaris had De arme jongen was uit liefde een diefgewor den jiedercen dag begaf hij zich naar het maga zijn „Au Bon Marche" en stal daar wat voor de hand lag. Donderdag jl werd hij betrapt en naar het po litiebureau gebracht. Toen hij daar binnenkwam zag hij er tot zijn verbazing zijn aanstaanden schoonvader zitten, die wegens diefstal in dezel fde magazijnen gear resteerd was. Deze was geen rentenier, maar dief van beroep Het jonge meisje is dus tegelijk van haar vader en van haar verloofde gescheiden Deze familie past echter uitnemend bij elkaar. o De Parijsche politie wijdt tegenwoordig hare aandacht aan de armen- en bedelaarsstatistiek. Uit hetgeen, hieromtrent wordt medegedeeld blijkt dat de kreupelen en mismaakten, die langs de straten loopen te bedelen, voor het meerendeel in de rue Samte-Marguérite in drie groote huizen wonen, die als kazernes zijn ingericht, en wier benedenverdieping door kroeghouders is gehuurd. Hier komen de blinden, lammen, kreupelen, een- armigen enz. des avonds bij elkander en doen zich aan drank en spijs tegoedzij nemen het er goed van want hunne verdienste is gewoonlijk niet minder dan 10 frcs daags, maar zeer dik wijls ook meer. Niet zou hen zooveel nadeel be rokkenen, dan wanneer de overheid er voor zorg de, dat zij kosteloos werden gevoed en gehuis vest, waarbij hun natuurlijk het bedelen langs de straal zou verboden worden. In alle wijken van Parijs zijn sprskokerijen opgericht, waai- men voor 10 centimes een bord soep krijgt en voor 10 centimes meer nog eene groente, eenvleesch- gerecht, een glas wijn of een kop koffie, en deze inrichtingen geven bons uit, waarmede vele goed- hartige en medelijdende Parijzenaars de bedelaars begiftigen. Het is evenwel gebleken, dat zulke bons door de bedelaars om zoo te zeggen nooit gebruikt, maar meestal verkocht worden, daar zij een beteren maaltijd gewoon zijn. Sommige gedeelten van de stad zijn wegens de vele aal moezen, die daar worden ingezameld, bekend, en worden door de bedelaars evenals een handels fonds verkocht, wanneer zij hun „beroep" neer leggen en stil gaan leven. Anderen trekken zich niet terug, maar blijven tot tijdverdrijf i.edelen, nadat ze hunne schaapjes al aardig op het dro ge hebben. Zoo verhaalt men van een man, die in de nabijheid van eene kerk zich op krukken voortsleept en thans eigenaar van twee huizen op Montmartre is. Een andere bedelaar, die van 's morgens vroeg tot 's avonds laat bij den in gang eener kerk staat, heeft zijne dochter met een bruidschat van 50000 frcs. uifgehuwlijkt. V E It K O O 1» I X G E X Op Zaterdag 14 .Juli, nam. 1 ure, van vruchten te velde, wassende op landen, in de polders Papeschor en Eugema, gem. Westdorpe, alwaar te vergaderen, ten Verzoeke van Leo Gij- sel te Selzaete, door notarissen Fercken te Ter- neuzen en Willems te Selzaete. Op Maandag 16 Juli, nam. 1 uur, van Tar we, Envten, Haver, Vlas, Aardappelen, peëen, Vliet gras en Kanthooi, wassende op de landtn ir, den Lovenpolder, ge/u. Hoek, nabij de hofstede van P. Buijze aldaar, ten verzoeke van de erven Fr. Buij ze, door notarissen Fercken te Terneuzen en Dreg- mans te Axel, Op Maandag 16 Juli, nam. 2 ure, van eene groote partij Maaigras, groeiende op de Pla ten in den Absdalepolder, even buiten de Gent- sche poort te Hulst, ten verzoeke van de Wed. Jan Boone, te Hulst, door den deurw. P. H. de Ridder aldaar. Op Dinsdag 17 Juli, nam. 3 ure, van 1 Hectare Rogge, in den Riedenpolder, gem. Koe wacht. alwaar te vergaderen, ten verzoeke van J. C. Martens aldaar, door not. van Rijsoort van Meurs, te Hulst. Op Woensdag 18 Juli, nam. 2 ure, in het Nederlandsch Logement, te Terneuzen, van a een huis en tuin met het recht van erfpacht van den grond aldaar in de Nieuwstraat, groot 1 A. 40 cA., benevens het recht van gebruik van 12 A. grond van het Domein van oorlog, en b een stal en koetshuis, met het recht van erfpacht van den grond achter perceel a aan het Dijkje, groot 1 A. 30 cA- AanvaardingWoonhuis op 1 Sept, en Stal op 1 Nov. a. s. Ten verzoeke van Mevr. T. de Cock, wed. dhr. dr. C. Steketee te Terneüfzen, door not. mr. Dron kers aldaar. Op Donderdag 19 Juli, nam. 2 ure, van gerst, erwten, rogge, vlas en kanthooi, in den Hoogland polder, gem. Ossenisse, teu verzoeke van mej. de wed. J. F. Hiel aldaar, door not. mr. van Deinse te Hulst. Het vlas en het kanthooi is ook uit te hand te koop. Op Vrijdag 20 Juli, nam. 3 ure van Erw ten, Gerst en Vlas, in den Nijs- en den Hoog landpolder, gem. Ossenisse, ten verzoeke van de erven Fr. Neve en mej. Ap. Verdurmen, ge woond hebbende te Ossenisse, on aldaar overle den door de notarissen van Rijsoort van Meurs te Hulst en mr. Thomaes te ILontenisse. Te vergaderen in eerstgemelden polder. Op Woensdag 18 Juli, nam. 3 uur, van vruch ten te velde, in den polder Langendam, gem. Graauw ten verzoeke van de erven J. F. Boi m aldaar, op wier hofstede te vergaderen, door not. mr* Van Deinse te Hulst. Op Vrijdag 20 Juli. nam. half vier ure, van Vruchten te velde, in den Molenwijk, gem. Sint Jan Steen, ten verzoeke van C. Pieters te Sint Jan Steen, door not. mr. Van Deinse te Hulst. Op Dinsdag 24 Juli, nam. 3 ure, van gerst, erwten en kanthooi in den Oud Ferdinan- duspolder, gem. Sint Jansteen, ten verzoeke van Joh. Laureijs c. s., aldaar, dooi not. mr. van Deinse te Hulst. Te vergaderen aan den Heidfik. V ERPACHTI X G E X Op Vrijdag 20 Juli, nam. 3 ure, ten ge meentehuize van St. Jansteen, van het gemeen te- of parochiehuis met aan- en bijbehooren, groot 12 A. 57 cA. voor don tijd van 3 jaren ingaan de 1 Jan. 1889, door Burg. en Weth. dier ge meente. A 4 X B E S T E DI X G E X: Op Woensdag 11 Juli, nam. 5 ure, hij P. Ba- reman te Hoek, ten behoeve van het Water schap Loven en Willemskerke, van a het maken van werken tot zeewering enz. met het onderhoud daarvan tot en met 30 April 1889, en h het onder profil brengen en begrinden van 660 M., lengte binnenberm van den Zee dijk, met het onderhoud daarvan toten met 30 April 1889. Bestekken liggen ter inzage bij P. Bareman voornoemd, in het „Nieuw Koffiehuis", het „Ho tel de Commerce" en bij den Ontv.-Griffler, Sturm, te Terneuzen. Op de Veemarkt te Gent van de vorige week waren aangebracht 16 Schapen, 2 Lammeren, 213 Varkens, 36 Loopers, 401 Biggen 251 Kalveren, 64 Melkkoeien, 15 groote Ossen, 233 jonge Ossen, 250 Vaarzen 166 Vette Koeien, 144 Stieren en 104 stuks ma ger vee. Door meerderen aanvoer dan de vorige week gingen de prijzen eenigszins naar beneden Het goede Stalvee ging gemiddeld van fr. 1,10 tot fr. 1,50 van de hand. De varkens brachten van fr. 0,75 tot fr. 0,88 levend gewicht op. De prijzen van Huiden waren als volgt: Ossen- Vaarzen- en Koevellen fr. 0,60, Kalfvellen fr. 0,65 en Stierenvellen fr. 0,50. Op de veemarkt te Brussel waren de vorige week aangebracht 1320 stuks vee en de pi ijzen per kilogram op voet waren als volgt: Ossen fr. 0,71 a 1,03; Stieren fr. 0,53 a fr. 0,83; Koeien ep Vaarzen fr. 0,53 a fr. 0,83. Axel, 8 Juli 1888. Tarwe Zeeuw. VI. p. ƒ8,20 a ƒ8,40 mind, ƒ7,90 a ƒ8,10. Gerst Zeeuw, winter p. ƒ0,00 a ƒ0,00 mind, ƒ0,00 a ƒ0,00 Gerst Zeeuw, zomer p. ƒ7,20 a 7,60 mind. ƒ7,00 a 7,15 Haver p. ƒ6,80 a ƒ7,10 mind, ƒ6,25 3. ƒ6",70. Paardeb. p. ƒ7,20 a ƒ7,40 mind, ƒ7,00 a ƒ7,15 Duiveb, p. ƒ7,60 a ƒ8,10 mind, 7,30 a ƒ7,50 Voererwt. p. ƒ7,25 a ƒ7,56 mind, ƒ6,25 a ƒ7,00. Kookerwt. p. ƒ0,00 a ƒ0,00 mind, ƒ0,00 a ƒ00,0. Bovenstaande prij zen zijn allen per 100 kilo. Rogge Z. VI. p. ƒ5,20 a ƒ5,6" mind, ƒ5,00 a ƒ0,10. Aardap. nieuwe ƒ0,30 per 5 liter (kop). Rotterdam, 9 Juli 1888. Vlaamsche en Zeeuwsche Tarwe puike ƒ7,00 a ƒ7,40 goede en mindere ƒ6,60 a ƒ6,90. puike Rogge ƒ5,50 a ƒ5,70 mindere ƒ4,75 a ƒ5,40. Wintergerst puike ƒ5,00 a ƒ5,25 mindere ƒ4,50 a ƒ4,90. Zomergerst puike ƒ4,60 a ƒ4,57 mindere ƒ4,30 a ƒ4,50. Haver puike ƒ3,25 a ƒ3,70 min dere a ƒ2,00 a 3,10. Paardeboonen puike ƒ5,60 a ƒ5,85 mindere ƒ5,00 a ƒ5,50. Kookerwten puike ƒ7,25 a 7,50 mindert ƒ6.80 a ƒ7.10 Koers van Belgisch geld. ƒ47,40 a ƒ47,45 per 100 frs.

Axelsche Courant | 1888 | | pagina 3