Gemengd Nieuws. zooveel bewijzen van sjmptabie, ook niet minder voor de gesehenken welke hij had ontvangeL. De- ■ze waren behalve het bovengenoemde Een gouden horloge, hem aangeboden door de r.ud leerlingenEen pracbitge piegel, door de onderwijzers in het kanton Hulst Een zetel door de leerlingen der school. De Heer Schouten beloofde zich ook van zijne zijde nimmer onbetuigd te zullen laten. De jeugd wenschte bij Dinsdag, 10 Juli in de school te out halen de harmonie „St. Cecilia" beloofde hjj z\j- ne medewerking, vooral met het oog op haar a. s. zilveren feest; de oud-leerlingen dankte hij voor de vele bewijzen die ze gaven, dat zijne lessen vrucht hadden gedragenieJei een wenschte hij eens een dag toe als deze En na deze plechtigheden, na nog eene wande ling door de Noordstraat te hebben gedaan, ver dween de ernstige trek van aller gelaat m kwam de eigenlijke vreugde, zoowel binnen als buiten de school. Daar buiten hoorde men de vroolijke mu ziek, daar binnen ging de roemer lustig rond en menige tioost werd ingesteld, menig glas geledigd op het welzijn van allen, in het bijzonder van den lieer Schouten. En «herbalen wij thans het slot vaD de meeste dier heildronken: „Moge de Heer Schouten nog eene lange reeks van jaren tot heil der jeugd werkzaam zijn aan de school te Noordstraat, te midden van het volk van zijn volk. dat zich door den 8 Juli 1888 nog nauwer aan zijn onderwijzer voelt verbon den,"" Axel. Aan de Men gehouden verkiezing vooreen lid van den Gemeenteraad alhier hebben 200 van de 304 kiezers hun stembiljet ingeleverd. Zuiddorpe, 10 Juli. Hedennamiddag heeft door Burgemeester en Wethouders ten Raadhuize al hier, de aanbesteding plaats gehad van het door keibestrating vervangen der grindbaan in den Kieuwenweg'' lang 2900 M. en breed met in begrip der Kantlagen 8.25 M. in 3 perceelen. a. levering, - gelost station Axel, van 5800 M'. Doorriksche Kantsteenen en 405000 stuks Grès- of Porphierkeien "lu. Ingekomen 5 biljet ten, van de navolgende heeren Cloos en van Limburg te Rotterdam ƒ24397 J. Wihem te Grave (N. 11) /17G59 F. Boddan te Mook ƒ22850,50 E. Janssens te Luik ƒ23484 De Bres te Dordrecht ƒ16973,75 voor de Kantsteenen J. Tollenaar te Ter Neuzen 1928 F. Boddan te Mook 1262 b. het vervoeren van genoemde keien en kant steenen van Station Axel naar den weg. Inge komen waren 4 biljetten van de navolgende hee ren Joost Tollenaar te Terneuzen 2900 D. den Doelder te Terneuzen 2440 Willem Dieleman te Axel 2387 J. van dên Bungen te Schijndel (N.B.) 1600 c. het over 3,25 M. breedte opbreken der grind baan en het maken van 9525 M' bestrating van genoemde keien en kantsteenen, met het onder houd dezer bestrating tot 31 December 1889. Ingekomen waren 9 biljetten van de navol gende heeren P. J. Verbist te Hontenisse 2758 J. B. van Acker te Hansweert 2700 D. den Doelder te Terneuzen 2680 A. Foudrijn te Goes 2678 P. Dronkers te Kapelle 2500 J. Tollenaar te Terneuzen 2405 A. de Vos te Terneuzen 2370 K. de Vos te Terneuzen 2275 J. van den Dnngen te Schijndel (N.B.) 2111 De levering is nog niet gegund. Uit Bruinisse meldt men aan de N. R. Ct. Tengevolge van de veikregen uitkomsten in den Anna Jadobapolder, onder Sint Philipsland, met de aldaar aangelegde eendenkooien, zal, naar men verneemt, ook onder de gemeente Ooster- land eene dergelijke inrichting gemaakt worden in eene daartoe door de natuur uitstekend ge vormde streek. Ook op Zuid-Beveland zijn wel plaatsen, waar die industrie met goed gevolg te ondernemen zon zijn, Vrijdag werd in de Directiekamer te Bor- sele, door het bestuur der waterkeering van het Cal. waterschap Ellewoutsdijk, en den Cal. pol der Borsele aanbesteed het herstel, onderhoud, enz. tot 30 April 1889 van de aarde-, kram-, rys- en steengiooiingwerken. Raming ƒ25750. Ingeschreven hadden de hh. C. de Groot. Slie- drecht ƒ27600; G. Bolisr, Scherpenisse 27290; J. de Jonge, Biezelinge ƒ27200J. F. Adri- aansens Polfliet, Hontenisse ƒ27000B. den Ex- ter van den Brink, Krabbendijke ƒ26700L. Koole, T°rneuzeo ƒ26635: C. de Wilde, Katten- dijke 26490; A. van Popering, Biuinisse 26297; P. J. 'Verbist, Hontenisse ƒ26000; P. J. Visser, Hansweert ƒ25990Adi. *v. d, Beek, Zaamslag ƒ25900; H. Klaassen, Zaamslag ƒ25890; J. Tol lenaar, Terneuzen ƒ25885; C. F. v. Fraaijenhove, Terneuzen ƒ25880, J. Jansen, id. ƒ25620; en J. Leijs, Nieüwederp ƒ24300. Het biljet van laatst genoemden inschrijver werd van onwaarde ver klaard. dewijl het niet aan de algemeene voor waarden voldeed. Het werk werd daarom aan den volgenden inschrijver, J. Jansen, toegekend. Als een bijzondere beschikking verdient zeker het volgende vermelding Onder Westbroek whs verleden week een boer bezig eene koe te mel ken, toen een onweder op kwam zetten hij staakte dat werk en ging naar huis. Nog geen twintig passen had hij zich verwijderd, toen de koe door den bliksem getroffen en doodgeslagen wrerd. o - Een moeder van zes kinderen te Kortrijk zag een harer kleinen op de spoorbaan spelen toen er een trein kwam aanrijden Zij snelde toe, om het kind te redden, en bet gelukte haar het weg te trekken; maar juist op dat oogenblik werd zij zelve door den trein omvergeworpen en verpletterd. o— Een belangwekkend geval van genezing is in een dorpje nabij Stuttgart voorgekomen. De veertienjarige zoon van een arbeider had in Sep tember van bet vorige jaar, tengevolge van een keelziekte, de spraak verloren en kon sedert dien tijd geen woord spreken. Tevergeefs deden de doktoren hun uiterste best om den knaap te ge nezen. het hielp alles niets. Voor eenige dagen nu werd de jongen 's avonds door eenige jonge lieden verraderlijk aangevallen en geducht afge ranseld. En zie - de knaap zette plotseling een keel op en begon te roepen en om hup te schreeu wen, alsof hij vermoord werd; de angst en de schrik hebben hem de spraak teruggegeven,die hij ongeveer 10 maanden geleden verloren had. o Gierigheid. In het hospitaal te Einbeck in Hannover werd dezer dagen een hoogbejaarde weduwe gebracht, die door de buren, den hon gerdood nabij in haar woning was gevonden. De 40 jarige dochter der vrouw was den vorigendag gestorven, zooals de geneesheeren constateerden, ter, gevolge van gebrek aan voldoend voedsel. De beide vrouwen hadden den naam even rijk te zijn, als zij gierig waren. Inderdaad vond men in hun vuile en geheel verwaarloosde wo ning, in hoeken en gaten verborgen, 21000 mark stukken, 'effecten tot een bedrag van 14,000 mark en spaarboekjes loopende tot 21,00 mark. Er bleek in de ldatste acht dagen hij de onge- lukkigen geen voedsel in huis gekomen te zijn. o- Een eigenaardig boevenstukje is men te Parijs op het spoor gekomen. Een zekere Hedelec, sloot eene overeenkomst met eenige bloemenverkoop- sters, dat hij haar rozen en viooltjes zou leveren. De verkoopster maakten uitstekende zaken en Hedelec ook, maar op een goeden dag ontdekte men, dat hij geen tuinman was, maar oppasser op het kerkhof Père Lachase. Tezelfder tijd kwa men bij de betrokken autoriteiten klachten van verscheidene f'amiliën, over heft' verdwijnen van bloemen en kransen van de graven. Het kerk hof werd bewaakt, en spoedig ontdekte men, dat Hedelec de graven beroofde van hun bloementooi en dat hij met de gestolen viooltjes en rozen een voordeeligen handel droef. Men kan zich den schrik van de Parijsche jonge dames voorstellen, toen ze hoorüen, dat de mooie bloemen, die zij van hare vereerders en verloofden kregen, van de graven op PereLachaise kwamen. Hedelec stond dezer dagen voor de rechtbank en werd tot zes dagen gevangenisstraf veroordeeld-: o Uit Dinterlooid wordt gemeld: In eene dezer dagen gehouden Raadsvergade ring was aan de orde de behandeling van een-fc brief van den commissaris des Konings omtrent de vergrooting der le openbare schooi. Terwijl de burgemeester zich onledig hield, de bedenkin gen van een der leden te weerleggen viel een een amleT lid hem op hoogen toon in de rede. Volgens de verklaring van een der toe hoorders voegce dat lid den burgemeester toe: „Ik verkies dat je uitscheidt met dat uitleggen; je denkt dat je de baas bent. je hebt mets te zeggen, wij zijn baas." De burgemeester heeft hiervan procesverbaal- opgemaakt en ter vervolging aan den oftf'cier van justitie te Breda opgezonden. Hij meent doorde boven vermelde uitdrukkingen belemmerd te zijn in eene handeling, ondernomen ter uitvoering van zijn wetteiijken plicht. -o Zaterdag had ten huize van den heer G. P.J. Klep op den Haagdijk te Breda een droevig on geluk plaats. Nadat des avonds eene der diens boden de kinderen naar hunne slaapkamer gebracht, werd een oogenblik later mevrouw Klep opgeschrikt door het geroep om hulp. Naar bo ven ijlende, ontdekte zij haar ruim 5 jarig zoont je, dat met behulp van lucifers eene courant bail in brand gestoken, in lichte laaie, op welk ge zicht de moeder in bezwijming viel en daardoor niet in staat was hulp te verleenen. Op het voort durend geschreeuw van den ongelukkigen knnap kwam er spoedig andere hulp dagen, en eerden de vlammen gebluscht en onmiddellijk genees kundige hulp ingeroepen. Het mocht helaas weinig baten. Leeds den volgenden dag over leed het aanvallige kind na een smartelijk lijden N. B. C. o Uit Westernieland (Eenrum) meldt men dal het niet te best gaat met de groote meeiqe: heid der landverhuizers, die dit voorjaar van tbc en uit de omgeving naar Amerika trokken. Ii den regel valt het nieuwe land erg tegen; de ve: wachtingen zijn te hoog gesteld, en bovendiei komt men in een land met andere zeden engl woonten. Daarbij komt dat Amerika dit jaar g teisterd is door eene overstrooming der Missis sippi, zoodat tal van fabrieken stilstaan en vj len dus niets verdienen. Eenigen zijn weder 0 de terugreis naar het vaderland. - o Hoe goedkoop tegenwoordig het papier ook zij moge nog altijd wordt bedrukt en beschreven p pier gebezigd ter verpakking van eetwaren. D Papierzeitung steunt ten zeerste het adres, dor den Schutzverein der Papierindustrie tot het Reich gesnndheitrambt gericht, ter verkrijging van m telijke bepalingen, waarbij verboden wordt e waren in gebruik papier te wikkelen. Te recht wordt er in dat stuk op gewezen, men op vleesch, kaas boter spek enz.dikwijls da afdruk van boek of schrijfletters vindt, lndienl verbruiker wist uit welke bestanddeelen inkt wori gemaakt zou hij zijn leverancier zeker bedankt Maar nog een ander gevaar is aan dergelijk gi gebruik van oud papier verbonden. Herhaaldelijk is het immers reeds voorgekoma dat besmetting door een leesboek dat uit eeB g zin kwam, waar besmettelijke ziekte heersen is overgebracht.,In lioevele gje vallen zal dus zeto een krant, die vrij wat meer rondslingert dan et een boek, een overbrengster der smetstoi zijn l weest door middel van de eetwaren, die er rfl keloos in verpakt worden. Een verbod, om oud papier voor dat doel te zigen, zou tevens een waarborg te meer opli ren, dat schrifturen van verschillenden aard, den opkooper verkocht met' uitdrukkelijk Dedir

Axelsche Courant | 1888 | | pagina 2