Gemengd Nieuws. 1 ■Gram en A. S. Reule Nz., Venevens de namen van de vaste medewerkers Hendrik van Balen, Gerard Keller en van de dames Agatha, Geila en Willielmine. Deze namen alleen staan ons borg voor goede, aangename en degelijke lectuur, wat ons niette min bleek bij de lezing van de stukjes in het ons toegezonden nummer voorkomende. Een recht amusement voor de jeugd, is even min vergeten n.L eenige voorstellen tot oplos- aiBij dat nummer was ookeene plaat gevoegd, die ongetwijfeld door haar omvang en fraaie tin ten iedereen zal verrassen. Zij stelt voor: ons prinsesje hare vogels en hoenderen voederende ge lijk dit zoo aardig en natuurlijk op de tentoon stelling van pluimgedierte, die de vorige week te 's Hage gehouden is, te zien was. Voorden in gang van eer. keurig van boomschors vervaardigd tuinhuisje, staat de uit was geboetseerde figuur van prinses Wilhelmina, een duifje op haar schou der, omringd dour levend en opgezet pluimge dierte. Op het lintje, dat twee duifjes m den bek hou den, kon men lezen: „liefde voor dieren toont een edel harte." Wij zijn overtuigd dat die plaat voorzeker al le lezeresjes en lezers welkom zal wezen, en aan den wand in hun kameitje een plaatsje zal vin- De prijs bedraagt per jaar ƒ3,90 en franco per post ƒ4,25 zoodat die voor kindervrienden met te hoog'mag genoemd worden. Naar men verneemt, zal de heer Pijnacker Hordijk in Augustus aanstaande de reis naar In- die aanvaarden. In de Dinsdagavond gehouden vergadering der Provinciale Staten van Zeeland was o. m. afwe- yjcr de heer Collot d'Escury met kennisgeving, en tegenwoordig o. a. de heeren Van Deinse, Moes, Oggel, Stevens Thomaes, Van Waesberghe-Jans- sens en Walter. Na opening der zomervergadering door den Gom missaris des Konings, doet deze de mededeeling dat de heer H. A. A. baron Collot dEscury, we gens familieomstandigheden ontslag heeft geno- meD als lid der Staten. De heer Collot d'Escury - zenie de Voorzitter - sedert 1875 lid van de provinciale Staten heeft steeds met ijver de belangen der provincie be hartigd en ik meen in den geest der vergadering te spreken, wanneer ik aller leedwezen betuig o- ver het door hem genomen besluit en den heer d'Escury dank breng voor hetgeen hij, tijdens hij lid dezer vergadering was, heeft verricht. De leden gaven met het gesprokene blijk van instemming - Na mededeeling der ingekomen stukken en na verzending der voorstellen van Ged. Staten naar de afdeelingen, werd overgegaan tot de splitsing der vergadering in afdeelingen. Bij loting wordt bepaald, dat o. m. behooren tot de eerste afdeeling: de heeren Van Demse en Walter. tweede afdeelingde heeren Thomaes en Van Waesberghe-Janssens derde afdeeling de heeren Stevens. Moes en Oggel. De bijeenkomst werd hierna gesloten, waarna de leden zich naar de afdeeling begaven. Eergisteren is den heer A. Smit, burge meester van Vlissingen, in het badhotel aldaar, door zijne medeleden, een diner aangeboden. - Op het landhuishoudkundig congres te As sen, werd in de 2e afdeeling een conclusie ge nomen in zake den verkoop van bieten. Zij lu,dt. De vergadering acht den verkoop van suiker bieten bij het gewicht met levering van het zaai zaad dooi den fabriekant, in strijd met de be langen van den landbouw, ziet in het verkoo- pen naar het suikergehalte vooral voor den klei nen landbouwer groote moeilijkheden en schort haar oordeel op, omtrent de vraag of door het geven eener zekere garantie van de opbrengst aan den verbouwer de bestaande moeilijkheden kunnen worden weggenomen." Bij Koninklijk besluit van 3 Juli is 1 be paald; 'dat door de Ministers van binnenlansche zaken en van justitie in ^ene openbare vereenig- do vergadering der Staten-Generaal, zal woiden ingebracfit een ontwerp van wet tot regeling der voogdij over Hare Koninklijke Hoogheid Wil helmina Helene Paulina Maria, Prinses der Ne derlanden voor het geval van minderjarigheid bij hare komst tot den Troon, en zijn 2°. de le den der beide Kamers uitgenoodigd zich op Maandag 16 Juli aanstaande, ten 2 uren, ter be handeling van genoemd wetsontwerp in do ver gaderzaal van de Tweede Kamer der Staten Ge neraal te vereenigen. .0! dat weet ik beter. Zij wilde u daardoor ie kennen geven, dat ge haar niet onverschillig zijt Dat is zoo klaar als de zon. In uwe plaats zou ik me geen oogenblik langer bezinnefi en de nunstige gelegenheid, die niet zoo licht wederkeert, aangrijpen. Zeven millioeu Zoo iets is nog nooit voorgekomen; men zou er het verstand bij kun nen verliezen Daar heelt u gelijk in!" hernam Koert een weini» spottend. .,En daarom is het 't beste, dat we maar niet meer over de geschiedenis praten en ons geene dwaze illusies maken. Dat Koert zulk een schitterend vooruitzicht zou laten varen, wilde en kon zijne moeder niet toe- Ge moest toch," vermaande zij dringend, „zulk eene gewichtige zaak niet te licht opnemen en ei eens rijp over nadenken. Wanneer ge die dame huwt, zijt ge voor uw leven geborgen, kunt als een vorst optreden en in het gezelschap aanspraak maken op eene plaats van den eersten rang. Het zou onverantwoordelijk van u zijn, als ge zulk een geluk liet voorbjjgaan." (Wordt Vervólgd.) AXEL, Juli 188 8. Een stoomboot met plezierreizigers, verge zeld van een fanfaren-gezelschap, uit Moerzeke, bij Dendermonde, bracht Woensdag namiddag een bezoek aan Terneuzen. Naden heer J. Sturm, in zijne betrekking tot het muziekgezelschap Apollo", eene serenade te hebben gebracht, - men meende ook den C. J. A. Fercken, vicecon- sul van Belgie, die eer te bewijzen, doch deze was afwezig, werden eenige muziekstukken op de markt uitgevoerd, en daarna de terugreis aangenomen. Men had de reis gemaakt langs Antwerpen door de Schelde en zoo ook de terug reis. Het voornemen was geweest Vlissingen te bezoeken, doch wijl het hiervoor te laat was ge worden, deed men Terneuzen aan, dat tegen die ruil zeker geen bezwaar had. Zaamslag, 4 Juli. Op de gisteren alhier gehou den paarden- en veemarkt, waren aangevoerd 45 stuks paarden en 18 stuks hoornvee. Van de 11 uitgeloofde premiën werden er 8 uitge reikt n. m. aan P. J. Michielsen, alhier, voor het schoonste tweejarige paard, ƒ2,50. Idem, voor de beste baatgevende melkkoe 5,-. Idem, vooi- het grootste getal paarden ƒ2,50. Idem, voor het grootste getal hoornvee ƒ2,50. Franqois Diele- man te Axel, voor het schoonste driejarige paard ƒ2,50. Jacobus Scbeele alhier, voor het schoon ste ruinpaard van 4-7 jaar ƒ5.-. Idem, voor het vetste stuk hoornvee ƒ5,—. Janms Vinke, alhier, voor het schoonste paard van 1 jaar ƒ2,50. De drie overige/ premiën, uitgeloofd, voor den schoonsten dekhengst, schapen of varkens, kon den niet uitgereikt worden, doordien ze niet ter markt waren aangebracht. Gedurende het eerste halfjaar 1888, - al dus schrijft de M. Ct. - zijn te Terneuzen bin nen gekomen 278 zeeschepen, bestemd om aldaar aan de loskadevan den spoorweg te lossen; daar van waren beladen met stukgoederen 99, ruw ijzer 75, menerie of ijzererts 53, gezaagd en on gezaagd hout 19, kolen 19, melasse 5 enz. In dat tijdvak van daar vertrokken 241 zeeschepen, (benevens 39 opgevaren naar Gent,) waarvan be laden met stukgoederen 72, stukgoederen^ en scha pen 22, straatkeien 6, phosphate 5, briquets 3, dakpannen 3 enz. In het eerste halfjaar 1887 wa ren binnengekomen 185 en vertrokken 166 zee- Het getal rivier- of binnenschepen, aan deSlui- I zen te Terneuzen opgeschut, bedroeg in dat tjjd- vak 1327, tegen 1525 in 1887. - De St. Ct. (no. 157) bevat de statuten der Scherpschutters-vereeniging „Voor Vaderland en I Koning" te Terneuzen. I Zaamslag, 5 Juli. Naar aanleiding van de uit- noodigingen, gedaan door de Mur.iekvereeniging I „de Volharding" alhier aan hare zusterverenigin gen van Terneuzen, Axel en Stoppeldijk, om met 3 Juli, by gelegenheid der Kermis, alhier, aan de-1 7.e gemeente een bezoek te brengen, gaf alleen de I Muziekvereniging Apollo" uit Terneuzen gehoor, I Ongeveer 6 uur arriveerde „AdoIIo" even bui-1 ten't dorp, waar zij werd opgewacht door „de Tol. I harding." Bij monde van den heer A. H. de ries, I voorzitter van „de Volharding" werd hem een har- telijk welkom toegeroepen, dat door een niet min-1 der hartelijk woord, door den heer J. Sturm, Voor-1 litter van Apollo, beantwoord werd Na afloop dier I formaliteiten, trok men gezamenlijk onder het uit-1 voeren van pas-redouhlé'» er. marschen naar het dorp, alwaar bij den heer J. den Deckker een oogenblik I pauze genomen werd. Na de pauze trok men enl corps al spelende naar de tribune, alwaar bijbeurte,! een paar muziekstukken ten gehoore gebracht wer-1 den. Bij het einde zan ieder stuk, werd door het I talrijk aanwezig zijnd publiek, ten bewijze van in- genomenheid, een luid „Bravo aangeheven. Vervolgens werd door de beide gezelschappen, een wandelii.g gemaakt door het geheele dorp. Hetl overige van den dag, vrerd in onderling genoegen doorgebracht; geen enkele wanklank we.d er vc;- nomen; en menige drank gewijd op de goede ver standhouding die er bestaat t-usschen de beide ge l zeischappen „Apbllo" en ,,de Volharding, Bij het scheiden werd nog menig hartelijk woord gesproken, en den wensch uigedrukt, dat zulke be-l zoeken over en weer, gddurig moger. plaats vinder, I waarna de Muziekvereeniging, „Apollo" naar bun- Den eigen getuigenis luidt, hoogst voldaan, huis-I waarts keeider.. Met bestemming voor Gent zijn in bovenge noemd tijdvak 1888 aldaar binnengekomen 361 zeeschepen, tegen 370 in 1887, en met bestem ming voor Selzaete 17, tegen 9 in 1887. In den Noord-Amerikaanschen staat Kentucky dus leest men in een Duitsch blad, is een man te zien, wiens weergade wel niet op aarde zal worden gevonden en verscheidene ondernemers van publieke vermakelijkheden zijn er dan ook op uit, om te trachten een overeenkomst met hem aan te gaan, om zich door het publiek te laten bekijken. Hij is veertig jaar oud, heet Hector Davis en wordt door zijn bekenden terecht „de man zon der beenderen" genoemd. Een verslaggever van een groot Amerikaansch blad, die hem onlangs een bezoek bracht, vertelt daarvan het volgende: Davis zat, toen de bezoeker binnenkwam, op een soort houten stellaadje, die zijn lijf steunde, zoodat hij dit recht overeind kon houden. Om te beginnen deed hij zijn pantoffels uit en het zich op de voeten trappen, die zoo plat werden als schollen en er uitzagen, alsof zij onder de wielen van een rijtuig waren geweest. Het duurde ongeveer een half uur, alvorens die voeten we der hun gewonen vorm hadden aangenomen Daarop maakte men knoopen in de armen beenen van den beenderlooze en toen die ■wa ren losgemaakt, legde men hem op den gron en rolde een zwaar vat over hem heen, zoodat hij er thans uitzag of hij een uit klei gekneedde, tegen den muur geworpen en daaraan vastge plakte pop was. Davis, wiens lichaam zoo glad als dat van een aal is, ondervond eerst eenige pijn, toen het zware vat hem over hart en lon gen rolde. Ten slotte rolde men den zonder lingen man op, alsof hij een karpet was. Aan 't geheele lichaam van den man is, met uitzon dering van den schedel, die ten minste nog iet van stevig leder weg heeft, niets te bespeuren, wat op been gelijkt. Davis is eerst sedert twen jaren beenderloos. Op zijn acht en dertigsfl jaar kreeg hij beenverweeking, die zoo snel toe nam, als bij 'vele menschen herseweeking. Hij is lichameliik zeer gezond en tamelijk verstan dig. Zoodra hij, gelijk het plan is, in een mn seum te New-York to kijk komt, zullen duizenden dit zonderling exemplaar van een

Axelsche Courant | 1888 | | pagina 2