Gemengd Nieuws. 'in de vorige week Kepen van hier i.aar Meeke- len zes goederentreinen, vervoerende meer dan *50 geladen wagens. Dat deze toenemende beweging inzonderheid de spoorweg-maatschappij Matheien - Terneüzen bedacht doet zijn het, terrein tot, lossing te doen uitbreiden is te begrijpen, en daarom worden d< mr deze maatschappij pogingen -aangewend tot ventnains der loskade aan het station alhier. Verbetering hierin is hoogst noodzakelijk, daar iiu, bij eene lengte der loskade voor ongeveer 800 M., hoogstens een achttal stoom- of zeil schepen te gelijke',tijd kunnen lossen of laden, terwijl meet malen vele een dag of langer moe ten wachten, om hunne lading kwijt te raken, natuurlijk ten nadeele van den handel. Wenschelijb'ware het daarom, dat, ook met medewerking van andere belanghebbenden, eene betere en ruimere loskade kon verkregen wor den, door verlenging en uitbieiding der nu be staande, hetzij het kanaal volgende, of, wat meer m het belang der gemeente zoude wezen, door zooveel mogelijk een terrein ten zuiden van den oostelijken kanaalarm te mogen innemen. Dinsdag weid te Philippine in het openbaar aanbesteed de onderhoudswerken van de waterkee- ving van den calamiteusen Philippine polder over 1888/89. Daarvoor werd ingeschreven door de heeren D. Th'oieus te Terneüzen voor ƒ1920, J. de Pree te Iloek voor ƒ1994, P. Monjé te Bres- kens voor ƒ2074, L. ïvoole te Terneüzen voor /'2125, A. Dhooge te Philippine voor 2700. Voor het maken en herstellen van verdedi gingswerken, zoomede het aanleggen van een grint- baar, met bijlevering der grint enz., met het gewone onderhoud, aan de waterkoeling van den Ivoudenpoldèr, gemeente Hoek, w erd het minst in geschreven door den heer Jac„ Meeitens, te Hoek, voor ƒ1097,00. Uit Zaamslag meldt men dat het belicht van een sollicitant zoor de betrekking van ge meente-geneesheer niet'juist is. Wel is een geneesheer aldaar geweest, en heeft de plaats in «ogenschouw genomen, maar evenwel nog niet gesolliciteerd. Te Londen zijn twee personen gevangen ge nomen, behoorende tot eene internationale die venbende. Die twee hadden inbraak gepleegd in den juwelierswinkel der firma Thomas te München er. hadden bij hunne gevangenneming to Londen de*gestolen diamanten nog bij zich. Het merkwaardigste echter is de wijze, waar op de politie hen heefif ontdekt. Bij de naspo- ringen te München des ochtends na den diefstal zag een politiebeambte m den winkel een stuk je wasdoek liggen. Hij ïaapte het op, bekeek 'liet tor loops en bemerkte toen, dat he.t al een zeer bijzondere, soort van doek was. Daar in- tusschen niemand het herkende en er ook niet van die soort bij den juwelier-.werd gebruikt, stak de beambte het stilletjes in zijnen zak, ging naar het politiebureau terug, en overlegde aldaar met eenen zijner collega's, of dat nietig lapje doek misschien niet kon dienen, om den dader op het spoor te komen. Daarop weid er een heimelijk onderzoek ingesteld, waaruit bleek dat die vreemde soort van wasdoek indertijd was vervaardigd in de fabriek van Mittler, te Hann- stetten, bii Augsbuig, en dat die fabrikant daar van een stuk, juist van dezelfde bijzondere kleur, had afgeleverd aan den Augsberger winkelier Ju lius Meiier. De politiebeambte ging dus naar dien winkelier, en deze herinnerde zich terstond, kort vóór den diefstal een stukje van dat goed te hebben verkocht aan cenen vreemdeling. Het was een zeer egelaut 'gekieed heer, wiens per soon hij nog zeer nauwkeurig kon beselirijven. Die heer was namelijk bij hem komen vragen naar wasdoek, om iets fijns te kunnen inpakken. Nadat hem verschillende soorten waren voorge legd, die hem niet dun en lenig genoeg waren, had de winkelknecht, die er bij stond, zijnen meester herinnert, dat er in het magazijn nog een stuk lag waarvan eenigen tijd te voren ie mand een gedeelte ten behoeve van eenen re genmantel had gekocht. Dat overblijfsel werd van hoven gehaald, en de vreemdeling vond het uitmuntend vcor «ijn doel geschikt, maar had slechts een klein gedeelte er van noodig. Er weid dus een lap afgesnedende vreemdeling betaalde en ging heen. Meer wist de winke lier nietmaar toen nu het gevonden lapje bij het bedoelde stuk wasdoek werd gelegd, zag men dat het aan twee kanton precies er in pas te. Bovendien yvegens de nauwkeurige persoons- beschiijving die. de winkelier had gegeven, kon de politie verder onderzoek doen en kwam zoo doende tot de ontdekking, dat die persoon ee- nige dagen vóór den diefstal onder den naam van Samson met eenen bediende gelogeerd was geweest in een groot hotel te Augsburg. Nu werd er ook te München een verder onderzoek ge daan, met het gevolg dat men te weten kwam, dat die zoogenaamde S. met een zoogenaamde bediende naar Londen was gegaan. De politie aldaar werd hiervan verwittigd, en nu duurde het niet lang, of er kwam uit Londen bericht, dat die twee deugnieten waren gevonden en voortdurend dooi' de politie weiden nagegaan, die onder allerlei vermommingen al hunne han delingen gadesloeg. Onmiddellijk op dit bericht ging de Munchener politiebeambte met den Augs- burger hotelhouder en den winkelier Julius Mey er naar Lenden, alwaar de bedriegers werden her kend en gevangen genomen. Intusschen heett de Londensche politie thans ook ontdekt, dat zij reeds aanstalten hadden ge maakt tot andere inbraken, terwijl er ook rede nen bestaan tot het vermoeden dat zij hebben deelgenomen aan vroegere inbraak en diefstal bij eenen bankier te Neurenberg, eenen horlo gemaker te Augsburg en het postkantoor te München. Zij zijn afkomstig uit Amerika, bo- woonden te Londen een fraai huis en leefden op grooten voet. Niet alleen de diamanten uit den juwelierswinkel te München, maar ook ver scheidene andere kostbaarhedon van verdachte afkomst werden bij hen gevonden. N. R. Ct. Reeds herhaaldelijk had de sigarenfabrikant D. te Dordrecht geld vermist uit eer.e lessenaar, staande in zijne fabriek aan de Vriezestraat al hier, zonder dat hij iets omtrent den dader kon ontdekken, hetgeen te minder gemakkelijk ging, omdat de diefstal vermoedelijk geschiedde op tij den dat niemand in de fabriek aanwezig was. De politie, met de zaak in kennis gesteld, wist eebter wel raad; zij gaf den fabrikant in overwe ging, het in den lessenaar aanwezige geld te merken en een politiebeambte in zijne fabriek te verbergen. Zondag werd zulks gedaan en met uitnemend gevolg. Omstreeks 2 uur namiddag bespeurde de agent, die zich in de fabriek had verscholen, dat een knaap, de 12-jarige sigaren makers-leerling M. R., van de gedempte gracht achter de fabriek op het dak klauterde, daar langs op een plat sprong en zich verder toegang tot de fabriek verschafte door eene deur open te rukken. Zonder in het minst te vermoeden dat al zijne handelingen werden bespied, maakte de jeugdige den lessenaar open, nam het daarin aan wezige geld weg en voelde zich bij den kraag gegrepen. Naar het politie-bureau overge bracht, gaf de knaap daar een valscLen naam op. doch een koit onderzoek deed dit spoedig blijken. (D. c-) o— Te Hillesberg sloeg de bliksem in de kerk. Ze kere Douven, die daar bezig was zijn gebed te verrichten, werd zoodanig getroffen, dat men voor zijn leven vreest. Zijn zoon die bij hem was werd eveneens getroffen en is tot heden sprakeloos. o— Een treurige geschiedenis van een vergeten trouwring wordt verhaald in het „Leven der Lind- sey's Op het oogenblik, dat Colin Lindsev, de jonge graaf van Balcarrat, in de kerk had moe ten zijn, zat hij kalm in Chambre cloak en pan toffels zijn ontbijt te gebruiken. Toen hem her innerd weid, dat zijne bruid hem aan het altaar wachtte, haastte hij zich naar de kerk, doch ver gat zijn ring. Een vriend leende hem er een, dien hij, zonder hem eerst te bekijken, aan den vinger stak. Toen de plechtigheid over was, keek de bruid naar hare hand en aanschouwde op den ring een grijnzend doodshoofd. Zij viel in zwijm, daar dit een kwaad voorteeken voor haar was en zij verklaarde dat zij binnen een jaar zou sterven. Binnen enkele maanden was Colin weduwnaar. o— Zaterdagavond wandelde een gezet heer in een der straten van Weenen en de brave man had een mooi hondje aan een touwtje bij zich. Eens klaps struikelde iemand, die bijziende scheen, o- ver den hond en in een oogenblik waren zoowel hij als het dier verdwenen. De ontstelde wan delaar zag tot zijn groote verbazing in plaats van zijn hond twaalf katten aan het touw be- bèvestigd. Er ontstond een oploopje, men bepraatte het zondeiling geval heel druk en ontwaarde eens klaps, dat een kaartje aan het touw was vast gemaakt, waarop de woorden stonden: „Ik, de goochelaar Lucca, wil dat uw hond zich op dit oogenblik in het Parijsche koffiehuis zal bevin den." De wandelaar vond zijn hond werkelijk aan het opgegeven adres. Hij is sedert dien tijd zoo 1 kwaad als een spin op den slimmen goochelaar, 1 die natuurlijk zijn doel bereikt heeft om door I iedereen als een waren heksenmeester te wor- 1 den beschouwd. o In 't vorige jaar werd zekere Belokrenizki in 't Bussische dorp Wolnopolje woonachtig, van I diefstal van paarden beschuldigd en werkelijk ba kende de man, toen hij door zijne rnededorpelin-1 gen gemarteld werd. I Na jdien tijd zwoer de man herhaaldelijk, dat 1 hij zich wreken zou en toen den 18 April brand j in het dorp ontstond, verdacht men hem dien tel hebben aangestoken; drie dagen later werd ookl het huis van Belokreinizki's broeder door de vlam-1 men verteerd en opnieuw werd hij als brandstich-1 ter aangewezen, niettegenstaande hij altijd metl dien broeder op goeden voet had gestaan. Een ingesteld onderzoek bracht echter niets aan het licht en de man werd op vrije voeten ge-1 laten. Toen echter den 9 Mei opnieuw brand 1 uitbrak, was de woeae der bevolking niet langer te beteugelen, en eer men nog aan blusschen dacht, werd de verdachte door de hoeren dood geslagen. Zijne zieke vrouw, die haar man wil de redden, werd met brandende stukken hout neergeveld en zijn elfjarige zoon werd door eeni hoer met zooveel geweld tegen den grond geslin-J gerd, dat de knaap dadelijk stierf. De drie ove rige kinderen van het echtpaar hadden gelukkig bijtijds de vlucht kunnen nemen en vonden inj een naburig dorp een toevluchtsoord. Ook eenj broeder van den doode, dien men in de vlammen wilde werpen, wist te ontkomen. De woedende menigte dwong iedereen, jong eni oud, in 't dorp, om op de drie lijken los te slaan, opdat niemand der bewoners zou kunnen bewe-j ren aan 't gebeurde onschuldig te zijn. o Zekere Grandstoff, die in het dorp Kickapoo de echtelingen Drake en hunne twee kinderen vermoord had, ten eindë hen te bestelen, is door een duizendtal gewapenden uit zijne gevangenis te Véroqua in Yermon, gehaalden aaneen boonij opgehangen. Vruchteloos liad men voorzorgsmaat regelen genomen om den beschuldigde die trouwens alles bekend had tegen de woede "des volks te beschermen. Onder den boom weigerde hij volstandig zijne bekentenis te herhalen, ofschoon men hem her haaldelijk ophing en afnam, om hem te dwingen. Hij smeekte om zijn leven, betuigende onschul dig. te zijn. Hij was 25 jaar oud. RECHTSZAKEN. A^rondissements-Rechtbank te Middelburg. Dinsdag 26 Juni is A. d. S., 18 j., arbeider te Koewacht, beklaagd van diefstal, door het Openbaar Ministërie, niet ontvankelijk verklaard. Kantongerecht te Terneüzen. Vrijdag 22 Juni zijn veioordeeld: J. D. H. Fz., zonder beroep te Hoek, ter za-j ke van straatschenderij; tot eene boete van ƒ0,50,

Axelsche Courant | 1888 | | pagina 2