Handelsberichten. laikeik, een 70-jarig man, zou een ton water naar boven doen hijschen. Toen hij op het plein voor de kerk de ton gevuld had, deed hij deze aan de haak van een touw, dat door de zijnen van boven was neergelaten, die dan het water, als altijd, opheschcn. Meenende, dat de haak vast zat, schoot deze los greep den ouden man aan zijn vest. Degenen, die in den toren zaten, heschen op, meenende de ton water op te trekken. Ee- nige meters van den grond scheurde het vest van den ouden man en viel deze levenloos op straat. - o Onder de vele anecdoten omtrent Keizer Fre- derik, die nu herinnerd worden, en die alle van zijn goed hart en edelen geest getuigen, is ook bet verhaal, hoe hij eens een vaandrig hielp aan zijn officiers-uitrusting. fijdens de legeroefeningen te Koningsbergen in 1S77, kwam „onze Frits" 's avonds laat langs het wachtlokaal van het paleis. Hij wenkte den schildwacht de militaire eerbewijzen achterwege te laten, en ging naar (het venster, om te zien, wat daarbinnen voorviel. Daar zag hij in de of ficierskamer. den dienstdoenden viandrig, blijk baar door de vermoeienissen van den dag over mand, in slaap gevallen, met een brief voor zich op tafel. De kroonprins trad zachtjes binnen, en las op het papier voor den slapende het volgende„Lie ve moeder, verheug u met mij. Ik heb van daag, na de parade, gehoord, dat ik eerstdaags officier zal worden. Maar hoe zal het gaan met de officiersuitrusting? Gij zijt arm en hebt alles voor mij gedaan, en ik zal op een andere ma- uier raad moeten schaffen. Schulden maken is oen leelijk woord; en wie zal ze betalen?" Daarover peinzende was zeker de arme vaan drig inpgdut. De kroonprins nam nu zacht de pen in de hand en schreef als antwoord op de ;vraag„Frederik Wilhelm, Kroonprins." Toer ging hij stil heen, zonder den slaper te wekken. De vaandrig was niet weinig verrast, toen hij bij zijn ontwaken vernam wat er gebeurd was. De piins heeft natuurlijk zijne belofte vervuld, -o Uit Arnhem meldt de Arnh. Ct. Zaterdag namiddag tusschen halfdrie en half- vier hadden we hier een zwaar onweder vlak boven de stad. De telephoontoestel! en sloegen herhaaldelijk aan, men hoorde dan telkens een knetterend geluid als bij het overspringen van electrische vonken. (Het is dan ook ten sterk ste te ontraden bij onweder te tebphoneeren. Overigens is de telephoon, indien zij naar den eiscb, wat de grondleiding betreft, is aangelegd, een goede afleider.) Om drie uur was het on weder het hevigst. Midden in de stad, in de Zwanenstraat bij den beer A., sloeg de bliksem in den schoorsteen, maar richtte niet veel scha de aan. Ook trof het hemelvuur het dak der woning van den bakker P. op St.-Maarten en een boom bij de stad op den Amsterdamschen weg. Erger verwoestingen heeft de wolkbreuk aan gericht, welke tezelfder tijd plaats vond. Gewel dige watermassa's stroomden van de heuvelen af, vooral van die van Klarenbeek, o. a. van den Musschenberg, naar de later gelegen aan grenzende wegen en straten. Daar stond in een oogenblik tot twee en drie voet water. Het ge volg was, dat van de woningen de kelders en de benedenverdiepingen werden overstroomd. Onder-de-Linde was het als het ware een ruïne. Van alles dreef er rond uit de aangelegen woningen, zelfs lijkkransen, afkomstig van de kerkhoven zag men daar, door het water medegesleurd wor- L den. Het huisraad kon men ternauwernood in 1 veiligheid brengen. Het vee in de stallingen, zooals varkens, geiten en melkkoeien, moesten in der haast worden losgesneden. In eene wo ning was bij dat werk eene vrouw om het le ven gekomen. Overmand door het plotseling opkomende gevaar, overviel haar een flauwte indien niet bijtijds een paar mannen waren toe geschoten om haai' uit het water te trekken zou zij zeker zijn verdronken. Ook in de voorste den Klarendal en St.-Marten zijn tal van kelders ondergeloopen. Wel is het te betreuren, dat daarbij door velen groote schade is geleden. Aardappels, boter, alles dreef dooreen. Het onweder ging vergezeld van een zeer ster ken wind. In de Solostraat stond op een bal kon eene kuip met water; deze werd een hal ven meter verplaats. Een verver, die aan den Rozendaalschen weg werkzaam was op eene lad der, voelde dat deze wankelde, maar wist zich nog door eer. koenen sprong te redden, Vaneen nieuw huis in de Schrassertstraat stortte een schoorsteen in. Een gedeelte der bui was bezwangerd met ha- gelsteenen, die vooral op de moesgronden bjj An- gerenstein bijna al de veldvruchten en groenten vernielden. o Een man kwam een herberg binnenloopen en vroeg aan het gezelschap of hij een goochelkuns tje mocht vertoonen. Daar de man er koud en hongerig uitzag, gaf de waard zijn toestemming. De vreemdeling vroeg nu drie hoeden, die hij op tafel plaatste en liet zich door den herbergier drie sneden brood geven. Daarna zeide hij, dat hij niet voort kon gaan, eer hij drie stukken kaas had. Toen het ver langde was gebracht, legde hij een snede brood met een stuk kaas er op onder ieder van de drie hoeden, ^troopte zijn hemdsmouwen op en ver klaarde, dat hij al het kaas en brood zou opeten en het daarna brengen onder één hoed. Toen hij twee stukken brood met kaas had genuttigd zeide hij, dat hij niet kon voortgaan, zonder iets te drinken. Men bracht hem een liter ale en nu was ook spoedig het derde stuk verdwenen. „Nu mijne heeren", vroeg hij, „onder welken hoed wil u het nu hebben?'-" Men wees een hoed aan, de man zette dien op het hoofd en wandelde, onder de oogen der verbaasde toeschouwers, kalm de zaal uit. Toen men den slimmen goochelaar wilde achterhalen, was geen spoor meer van hem te vinden. VERVOLG NIEUWS. Omtrent de laatste levensdagen van Prinses Marie van Saksen-Altenburg meldt men, dat de lijderes reeds Maandag haar einde voelde naderen. Zij nam toen een hartroerend afscheid van haar omgeving. Daarna werd haar 't Heilig Avond maal toegediend en zij sliep in. Des nachts nam de koorts sterk toe en reeds Dinsdags was de toestand hopeloos. Koningin Carola van Saksen verwijlde den ganschen dag aan het ziekbed tot dat Prins Frederik Leopold was aangekomen. De Erfgroothertog van Oldenburg en zijn echtgenoo- te kwamen eerst op Albrechtsberg, toen de lij deres was overleden. De prins van Saksen-Al tenburg moet ontroostbaar zijn zijn huwelijk met de ontslapene was zeer gelukkig. - De te Middelburg in garnizoen liggende mi licien B. van Koewacht, zich Zondag willende verfrisschen door het nemen van een bad, koos daartoe, hoewel hij niet kon zwemmen, de Arne uit en vond er jammerlijk den dood. Naar men ons meldt zou hij door kramp o- vervallen en onmiddellijk naar de diepte verdwe nen zijn. Zijn lijk is later opgevischt en naar het hospi taal alhier overgebracht. Reeds meermalen is er op gewezen, dat noch de Arne, noch het kanaal goede gelegenheden zijn om te baden voor hen die de zwemkunst niet verstaan. (Z. Dbl.) Voor de betrekking van gem. -geneesheer te Zaamslug, sinds Maart jl. vacant heeft zich thans 1 sollicitant aangemeld. RECHTSZAKEN. Ar rondissements-Rechtbank te Middelburg. Vrijdag 22 Juni zijn veroordeeld J. K. 42 j., dienstknecht te Clinge, wegens diefstal tot 8 dagen gevang. J. d. G. 26 j., arbeider te Hoek, wegens mis handeling van een ambtenaar tot ƒ5 boete of 5 dag. hecht. Ie. J. C. v. W. 44 j., visscher en 2e. A. C. v. W. 22 j. beiden te Terneuzen, ter zake als voren, ieder tot 1 maand gevang. J. B. 20 j. landbouwersknecht te Terneuzen, wegens wederspannigheid, tot 14 dag. gevang. Door het O. M. werd tegen B. d. S. 21 j.^ L. d. S. 19 j. en F. D. V. 20 j., werklieden te Koe wacht, schuldigverklaarden in de beruchte zaak van bedreiging tegen den onbezoldigden rijks veldwachter J. Pover te Overslag 1 jaar celstraf geëischt. Het gerechtshof te 's-Gravenhage deed jl Za terdag uitspraak in de zaak van een commis- sionnnir uit Houtenisse, door de rechtbank te Middeldurg veroordeeld tot 1 jaar gevangenis straf ter zake van poging tot afgifte van ƒ100 door den wethouder waarnemend burgemeester te Stoppeldijk. Het Hof heeft dit vonnis b e - ve sti gd. VERKOOPINGE X Op Woensdag 27 Juni, nam. 2 uur van een woonhuis met aan horigheden, staande op 7 A. 43 cA. erfpachtgrond, in den Riedenpolder, gem. Koe wacht. bewoond door J. Breijaert aldaar, ten ver zoeke van den eersten gevolmachtigden hypothe- cairen schuldeischer, door not. mf. Van Deinse te Hulst. Op Dinsdag 3 Juli. nam. 2 ure, van Maai - gras en Toemaat in de vennen van den Rieden polder, gem. Koewacht, nabij Al. de Guchtenaer ten verzoeke van den heer A. Meeus, te Antwer pen dooi den deurw. P. H. de Ridder te Hulst. V E R P 4 II T I X GEN: Op Maandag 2 Juli, nam. 5 uren in „De Koning van Engeland" van 21 II. 43 A. 10 cA. Bouwland in de gemeenten Hulst, Stoppeldijk en Hontenisse verdeeld in 10 perceelen, benevens het jachrecht op genoemde perceelen, voor den tijd van 7 jaar, ten verzoeke van het R. C. Kerk bestuur te Hulst, door not. Van Rijsoort van Meurs aldaar. - Op Vrijdag 20 Juli, nam. 3 ure, ten ge meentehuize van St. Jansteen, van het gemeen te- of parochiehuis met aan - en bijbehooren, groot 12 A. 57 cA. voor don tijd van 3 jaren ingaan de 1 Jan. 1889, door Burg. en Weth. dier ge meente. AANBESTEDI X G E X: - Op Woensdag 27 Juni, nam. 1 ure, bij J. F. Adriaanssens te Walsoorden, gem. Hontenis se, van het herstel, de vernieuwing en het on derhoud tot 30 April 1889 van de aarde-, kram-, rijs-, en glooiingwerken aan de waterkeering van het 'calamiteuse waterschap Walzoorden. Op Zaterdag 30 Juni, nam. 3 ure ten Raad - huize van Hontenisse, door den Rentmeester van het Kroondomein van: het bouwen van eene schuur op de hofstede genaamd „Groenenhove" staande te Groenen dijk (Hontenisse.) Bestek ligt ter inzage bij P. J. Kuijpers te Hon tenisse tot 23 dezer. - Op Dinsdag 3 Juli, nam. half vier ure, bij den heer Susijn te Terneuzen van: het maken der gewone en onderhoudswer ken en van werken tot dijksverbetering aan de waterkeering van den De Loose polder o- ver 1888/89. Bestekken ad. 50 cents verkrijgbaar bij den Ontv. Griff. Dregmans te Axel. Op Dinsdag 10 Juli, nam. 2 ure, ten raadhui- ze van Zuiddorpe, bij enkele inschrijving, in 3 perceelen, van: het door keibestrating vervangen der grind- baan in den „Nieuwenweg" lang 2900 M. Breedte van de keibaan met inbegrip der kantlagen 3,25 M. Bestekken a ƒ0.55 bij den gem.-Secretaris. Op de Veemarkt te Gent van de vorige week waren aangebracht 8 Schapen, 5 Lammeren, 258 Varkens, 35 Loopers, 337 Biggen 287 Kalveren, 81 Melkkoeien, 25 groote Ossen, 215 jonge Ossen, 245 Vaarzen 117 Vette Koeien, 104 Stieren en 153 stuks ma, ger vee. Door meerderen aanvoer dan de vorige week gingen de prijzen eenigszins naar beneden Het goede Stalvee ging gemiddeld van fr. 1,15 tot fr. 1,45 van de band.

Axelsche Courant | 1888 | | pagina 3