Gemengd ivx 1 ws- ping om den weg te maliën voor /45,OCO. De vereischte goedkeuring moet daartoe reeds ver kregen zijn. Ilontenisse. Voor de vacante betrekking van onderwijzer aan de O. L. S. in de Noordstiaat hebben zich tien en voor die te Sir Pauluspol- der (gem. Stoppeldijk) zeven sollicitanten aange meld. De jaarwedde bedraagt op beide plaatsen ƒ400, terwijl aan eerstgenoemde school als ver eischte is gesteld„kennis van zang- en leer- leesniethode van Wulfen." Ilontenisse, 25 Juni. De Harmonie St. Cecilia gaf gisteren op het gohucht Ter Hole een harer gebruikelijke zomerconcerten. finder begunstiging van het prachtigste Juni- weder werden enkele stukken uitstekend uitge voerd en heerschte er tot laat in den avond on der muzikanten en bevolking de vroolijkste stemming. Te Herwijzen is de bliksem in een korenmo len geslagen en heeft den grooten molensteen verbrijzeld. Te Lith trof de bliksem liet torentje van het klooster, waarvan een gedeelte van het houten gekleedsel werd weggeslagen. Te Bergharen is de bliksem geslagen m de woning ran H. J- Publichuizen. De brand, die er door ontstond, is spoedig gebluscht. Te Appeltern is in de woning van Joh. van Geenen de bliksem geslagen. Die woning is ge heel afgebrand. Te Leeuwen is de R. K. kerktoren geti often, doch bijzondere schade is niet veroorzaakt. Te Renkum is de bliksem geslagen in de vil la, bewoond door mevrouw de wed. Fyau. Door bet dak van het woonhuis kwam de bliksem binnen, baande zich een weg naar liet achter huis, verbrijzelde daar een groot gedeelte van het dak en honderden pannen; sloeg vervolgens in de keuken verschillende voorwerpen aan splin ters en sloeg de ruiten in en viertal raampjes stuk. Brand is niet ontstaan; de bewoners kwa men allen gelukkig met den schrik vrij. Te Hummeloo sloeg de bliksem Vrijdagavond in de hofstede van den landbouwer Westerveld. In korten tijd lag de woning met bijbehooren- de schuur in den asch. Van den inboedel ïsnog liet een en ander gered. De gebouwen waren verze kerd. Te Renkum is een schip, dat aan de overzij de der rivier ten anker lag, door den bliksem getroffen. Van de raast werd een stuk afge slagen. De schipper en zijn knecht, die in de kajuit waren gezeten, werden door den voorbij schietenden straal, die tusschen hen door is ge gaan niet gedeerd. Ook te Wageningen woedde een hevig onwe- der, vergezeld van veel regen en hagelslag, zoo- als men in geen jaren hier heeft aanschouwd. Vooral aan de tuinvruchten hebben de bagel- steenen nogal schade gedaanook de jonge ta baksplantjes hebben veel geleden, doch die zul len hoogst waarschijnlijk nog herstellen, zonder dat opDieuw inpoten noodig zal zijn. Te Bennekom (gem. Ede) sloeg de bliksem in de tuinmanswoning van mevrouw de wed. Van Daelen In korten tijd werd het geheele per ceel eene prooi der vlammen. De inboedel werd grootendeels gered. Van den inboedel was niets verzekerd; het huis bij de assurantiemaatschap pij te Zutfen. - o— In de gevangenis te New-York zat een ter dood veroordeelde, Deacons. De man toonde niet eenig beiouw over den door hem op een vrouw gepleegden moord, maar voor enkele dagen heeft hij tranen gestort, niet door berouw over zijn caad, maar over een rat. Op zekeren mor gen zag Deacons in zijn cel oen rathij wierp het dier enkele broodkruimels toe, die met graagte weiden opgegeten. Sedert kwam de rat eiken ochtend weer en werd zoo tam, dat Deacons met het dier kon spelen, het allerlei kunstjes leerde en hij er een vriend aan had. Op een morgen, toen hij weer met de rat speelde, trad de ci pier met zijn hond dc cel binnen. De hond, de rat bespeurende, wierp zich op dat dier en doo- de het Deacons wierp zich toen op zijn strooen weende over den dood van den laatsten vriend, dien hij had gehad. o Een nieuw moordtuig, dat alles wat tot dus verre op het gebied der menschenslacbterij be kend is overtreft, is uitgevonden door een jon gen Amerikaan. Hiram Maxim, en zal bij bet Oostenrijksch Hongaarscbe leger worden ingevoerd. Het is een automatische geweer-mitrailleuse, wel ke door drie soldaten in beweging gebracht, 6C0 schoten in de minuut lost. Als voorbeeld van de groote zekerheid, waarmee deze belsclie ma chine werkt, wordt vermeld dat bij een proefne ming de uitvinder zijn naam schoot op een groo- te schijf. Met duizelingwekkende snelheid voeg de zich het eene gat naast het andere tot denaam duidelijk leesbaar was. En dat op een afstand van 600 pas! Met dit wapen kan men oen ter rein volkomen bestrijken, zoodat het onmogelijk wordt, ook voor den dappersten vijand, daar te passeeren. Geheele bataljons zouden iu een oog wenk neergeschoten zijn. Het uitsluitend recht tot het vervaardigen dezer moordmachine bin nen 't üuitsche rijk heeft de kanonnenkoning Krupp voor hooge sommen van den uitvinder ge kocht. o Een sneeuwstorm in het midden van Juni is zeker voor landen op onze breedte gelegen iets ongehoords. Toch werden Woensdag jl. sommi- sers. Terwijl de bevallige Flora zich als een schuch ter vogeltje aan zijne mannelijke borst vlijde, on- deivond Koeit een nooit gekend geluk, eene on beschrijfelijke verrukking. Maar nog meer dan het genoegen van den dans bekoorde hem de harmonie harer gedachten en ge voelens, het innige genot, dat hij in haar onder houd vond. Tot nog toe had hij slechts in te genwoordigheid van mevrouw Grund of van hare nicht met Flora kunnen praten. Nu bemerkten beiden in den loop van den avond, nu zij zich te genover elkander zoo ongestoord konden uitspie ken iu hoeveel opzichten zij met elkaar overeen stemden waardoor onmerkbaar een onzichtbare band om hunne harten geslingerd werd. Daarbij kwam nog de overeenkomst der om standigheden, waarin beiden verkeerden, daar ook Flora onder den druk der armoede scheen te lij den, zooals uit haar spreken en hare handelingen bleek, en zij zco menige smartelijke vernedering had ondergaan, hetgeen have bijzondere neiging tot wantrouwen en hare in zulk een jeugdigen leeftijd dubbel bevreemdende zwaarmoedigheid duidelijk J 'aj)a"t alles boezemde Koert belang in en deed zij ne belarigstelliug in de arme gezelschapsjuffrouw zoozeer toenemen, dat hii tot grooten spijt van de gen deelen van Cornwall is (Engeland) met een laag sneeuw en hagel van een duim dikte bedekt. 's Morgens was het prachtig warm weder maar tegen den middag bedekten donkere welken den hemel en werden deze gevolgd door stortbuien, donder en bliksem. Plotseling werd bet bitter koud. als ware 't midden in den winter, en werd' den regen gevolgd door hagel- en sneeuw buien. die wel een uur aanhielden. Gelukkig hebben die streken, waar de vruchtenteelt 't meest wordt beoefend, niet geleden. o— Vrijdagmorgen viel aan den "Westzeedijk ie Rotterdam een spreeuw neer op een 5 jarig knaap je, waardoor het kind zoodanig verschrikte, dat het aan de gevolgen is overleden. o Op bet Marktplein te Eindhoven staan twee kolossale oude lindeboomen. Reeds jaren waren zij tot op zekere hoogte met een planken be schot omhuld, dat nu vernieuwd wordt. Hiedoor werd het benedengedeelte dezer hoornen zichtbaar en kwam men tot de merkwaardige ontdekking dat binnen één dezer boomen een nieuwe linde boom is opgegroeid, die ook reeds een flinken omvang heeft. Deze boom verheft zijnen stam loodrecht in den ouden hollen hoorn, heeft zich boven eeiien uitweg uit zijn natuurlijken kerker gebaand en vermengt zijne takken, als ware het slechts één boom. o— In de buurtschap Eenedenberg, onder Berg- Ambacht, heeft een ruim 83-jarig man, die nog op den akker gewerkt bad, en in zijne schouw wilde stappen, misgestapt en is in de sloot ver dronken gevonden. o Van Tessel bericht menVanwege het tecli nisch bureau zijn hier twee deskundigen afge vaardigd ten einde boringen te doen op de plaats waar bij den smid riloman petroleum is gevon den. Men is met de werkzaamheden reeds be gonnen. o Een kras oudje. Te Tarbes woont een man van bijna 118 iaar, dien men nog dikwijls met een stok door de straten kan zien wande len. De grijsaard heelt een langen, witten baard, loopt flink, heeft levendige oogen en is in het be zit van bijna al zijn tanden. De man leeft van bedelarij. Hij is geboren in Spanje in 1770 en zijn va der is 111 jaar geworden, zijn broeder is vijf jaar geleden gestorven door een ongelukkig toeval op 114-leeftijd. Ziin moeder is gestorven lil jaar oud en zijn oom is 113 jaar geworden. Hij leeft zeer bekrompen en zonder eenige hulp. o Een vreeselijk ongeluk is te Wurzen, in Sak sen. geschied. De torenwachter der St. Wenzi- majoorsweduwe zich hoofdzakelijk met haar bezig hield, onbezorgd om de wenschen en plannen zij ner 'moeder, op wie het bericht van de zeven Millioen zoozeer indruk gemaakt had, dnt de bur gerlijke afkomst der jonge dame niet langer meer een aanstoot voor haar was, maar dat zij deze par tij dringend voor haar zoon wenschte. Daarentegen spande graaf Randau zich in zoo beminnelijk mogelijk te zijn, om op het hart van de rijke erfgename iudiuk te maken, die dan ook wezenlijk niet onverschillig scheen voor de opmerk zaamheden van den deftigen gardeofficier en zich met zichtbaar genoegen zijne hulde liet welgeval len. Doch andere heeren, de gezantschapssecretaris v. Rohr, de kapitein v. Faldern en joakheer v. Wolkwitz, deden met edelen wedijver hun best den graaf de overwinning te betwisten, zoodat er op de réunie weldra een volslagen strijd ontstond tusschen de ijverzuchtige medeminnaars, die alle de hun ten dienste staande wapenen aanwendden, om elkander het gondvischje te ontrukken. De graaf rekende er vast en stellig op, dat de cotillon de gehoopte beslissing zou breggen. Met bewonderenswaardige sieilijkheid voerde by de nieuwste en zwaarste toeren uithij liet het met aan schitterende verrassingen, aar. kleine bekoor- yke geschenken ontbreken, die algemeen bijval vonden en zelfs de op hem vertoornde addellijke dames met hem verzoenden. Maar het grootste gevolg verwachtte hij van de slottoer, waarin de dames onder de haai voorgestel de dansers hem de hand reiken zouden, die haar het meest beviel, en aan wien zij boven allen de voorkeur gaven. Zij zal mij kiezen," zeide hij in zichzelven, toen hij mejuffrouw Richter naar haar stoel geleidde „Ditmaal ben ik van mijne zaak zekerzij kan me niet weerstaan." Gelijke verwachtingen vervulden de harten der overige heeien, die met den graaf om de overwin ning streden. Des te grooter en smartelijker was de vernietiging hunner hoop, toen de een na den anderen eene weigering ontving en noch de geesti - ge gezantschapssecretaris, noch de kapitein, noch de kamerheer genade vond in de oogen dei zoo zeer begeerde dame. Wordt Vervólgd.)

Axelsche Courant | 1888 | | pagina 2