J IJ No. 207. Woensdag 27 Juni 1888. V Jaarg. BERICHT. Nieuws- en Advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen. F. IHELEIIANi AXEL. Buitenlandscli Nieuws. DUITSCHLAND. FEUILLETON. Binncnlandscli Nieuws. Dit Blad verschijnt eiken Dinsdag- en Vrijdagavond. ABONNEMENTSPRIJS per 3 Maanden 1 maal per week 25 cent; franco per post 30 cent2 maal per week 50 centfranco per post 60 centvoor g b l g i 60 ct. en 1,20. Afzonder!, numm. 3 ct. DRUKKER UITGEVER Advertentiën van 1 tot 4 regels 25 cent; voor eiken regel meer 5 cent. Groote letters worden naar plaatsruimte berekend. Plaatsing 3/2 maal. Advertentiën worden franco ingewacht, uiterlijk tot Dinsdag- en Vrijdagnamiddag TWEE uren. Zij die zich met 1 Juli a. s. op dit blad ahonneeren, ontvangen de vóór dien datum verschijnende nummers gratis. DE UITGEVER. De keizerin-moeder Victoria heeft van haar ge maal geërfd het kasteel van Cbarlottenburg en het zoogenaamde „kroonprinsenpaleis" te Berlijn maar tevens wordt uit de onvervreemdbare kroon- goederen het vruchtgebruik van een der ledig- staande kroonpaieizen te harer beschikking ge steld. Men wil, dat reeds keizer Wilhelm I, den spoediger, dood van zijn zoon Fritz voorziende, het kasteel van Wilhelmshöhe als zoodanig, d. i. als „Witwensitz," voor haar besterad had. Anderen hebben gesproken van Hannover of Hamburg als de verblijfplaats harer keuze; maar volgens de „Kreuzzeitung" helt Victoria zelve, althans voor de zomermaanden, over tot een verblijf in de Rijn provincie, en zal zij dus waarschijnlijk het kas teel van Homburg kiezen. Men verzekert dat prins Bismarck, overeen komstig de bedoeling van keizer Wilhelm, aan Oostenrijk, Italië, Frankrijk en Rusland het op rechte voornemen tot handhaving der gunstige betrekkingen heeft te kennen gegeven. De cor respondent voegt er bij, dat het drievoudig ver bond in zijn tegenwoordigen vorm zal worden ge handhaafd. Volgens een bericht uit Weenen aan de „Daily News," zou de Czaar op zijne reis naar Kopen- NOVELLE VAN MA X 11 I X Cl. Des te grooter opzien baarde het, toen graai Ran - dau, zoo spoedig hy haar bemerkte, de echtgenoo- te van den generaal v. Hahnenkamm met hare dochters liet staan en ah een roofvogel op de on bekende dames toeschoot, om haar te begroeten. Ook de nergens ontbrekende dokter haastte zich de hem zoo achtenswaardige familie met in het oog vallende voorkomendheid te gaan begroeten. Van verschillende zijden onderviaagd, vertrouwde de bescheidene baddokter allen bekenden onder het zegel van de strengste geheimhouding toe, dat mejuffrouw Richter de rijkste erfdochter uit haar land was, en vergat dan niet er aan toe te voe gen, dat de beroemde geheimraad F. uit Berlijn de dame in zijne bijzondere zorg aanbevolen had. Dit bericht verbreidde zich als een loopend vuur tje door de zaal en bracht een ganschen omme keer teweeg. Zonder haar weten en willen vorm- hagen te Stettin aan wal gaan, om keizer Wil helm een bezoek te brengen. Het reeds meermalen aangeduide, en thans in het door het „Haagsche Dagblad" openbaar ge maakte onderhoud met dr. Mackenzie door de zen openlijk toegestemde motief, dat Mackenzie het bestaan van kanker by den overleden Kei zer geloochend heeft, om de eventueele instel ling ven een regentschap buiten den overleden vorst om onmogelijk te maken, wekt te Berlijn groot opzien. De „National Zeitung" zegt: Mackenzie er kent thans op cynische wijze, hoe hij zich als buitenlander in Duitsche politieke aangelegenhe den gemengd heeft en het Duitsche volk maan denlang heeft belogen. De „Kreuzzeitung" betwijfelt nog de juistheid van het intervieuw, omdat anders bewezen zou zijn, dat de overleden Keizer volgens politieke inzichten, en niet naar het beste geneeskundig geweten behandeld werd. Als een bewijs, dat de gunstige wending, die sir.ds eenigen tijd in de gezondheidstoestand van Z. M. den Koning wordt waargenomen, van blij- venden aard is, kan vermeld worden, dat Z. M. Dondeidag met de Koningin weder eene wande ling in de tuinen van het Loo maakte. Z. K. H. prins Albert van Piuisen, regent van Brunswijk, wordt 15 Juli te Schevingen vei wacht, om aldaar een gedeelte van het bad seizoen door te brengen. Evenals vorige jaren, neemt de Prins zijn in trek in het „Oranjehotel." In de „Staatsct." wordt bekend gemaakt, dat, ingevolge de bevelen des Konings, het Hof den de tot nog toe geignoreerde dames op een maal bet middelpunt en het hoofdonderwerp der gesprekken Ztveu millioenDat enkele woord verleende aan de gelukkige eigenares eene verrassende bekoorlijk heid, eene onweerstaanbare, boeiende aanlokkelijk heid- Dat was meer dan jeugd, vernuft en schoon heid; daarvoor verbleekten alle andere voorrech ten, verdwenen alle veroordeelen. Niet alleen graaf Randau, maar alle aanwezige addellijke grondbezitters en officiers, hoopvolle di plomaten en assessoi en bespeurden plotseling een onwederstaanbaar verlangen om de rijke erfdoch ter te naderen en de buitengewoon belangwekken de dame te leeren kennen, die zij voor weinige oogenblikken met geen blik verwaardigd hadden. Vóór het bal begon, liet zich minstens een do zijn der aanzienlijkste heeren aan mejuffrouw Rich ter voorstellen om hun naam in haar balboekje te teekenen, hetgeen als een bijzonder geluk gold, daar de slimme Bodo haar als zijn oogappel be waarde en zich in de eerste dansen het leeuwen aandeel wist te verzekeren. Daarentegen zag de bescheidene Flora zich ge heel verwaarloosd en door niemand geëngageerd, hoewel zij met hare zachte duivenoogen en het schuldelooze gelaat veel schooner was d«»n de bij voor den tijd van drie weken, ingaande 22 Ju ni, den rouw heeft aangenomen, te weten: twee weken middelbaren en eene week lichte rouw, wegens het overlijden van Hare Koninklijke Hoogheid Mevrouw de Prinses Marie van Sak sen - Altenburg, hertogin van Saksen, geboren Prinses van Pruisen. In de maand Augustus zal het gewrne examen voor surnumerair bij de directe belas tingen en accijnzen worden afgenomen. Er zul len, naar men verneemt, 60 sollicitanten aan deelnemen, terwijl slechts 15 plaatsen te ver vullen zijn. Tot lid in de commissie tot het af nemen van dat onderzeoek is o. ra. benoemd de heer L. de Fouw, controleur derzelfde mid delen te Tilburg. Vrijdag is aan het lokaal van het provinciaal gouvernement van Zeeland, te Middelburg, bij enkele inschrijving, aanbesteed het vernieuwen van de korte brug no. 5 over het zijkanaal naar Hulst. (Raming ƒ3150.) Minste inschrijver de heer A. Tholens Dz. te Terneuzen, voor ƒ3389. AXEL, 2 Juni 1888. Aanstaanden Vrijdagavond laatste mu— ziekoefening van „Concordia inde maand Juni. Jl. Zaterdag hebben een veertigtal leden der onderwijzers-vereeniging in het anondissement Axel een bezoek gebracht aan de wereldtentoon stelling te Brussel. Voor het maken van eenen steenweg van de haven van Philippine langs het spoorwegstation naar den grindweg langs het kanaal van Ter- neuzen, is thans met den heer L. F. Willems te Selzaete, zijnde de laagste inschrijver bij de op 30 Mei gehouden aanbesteding, a ƒ49,500, eene overeenkomst gesloten, met eenige wijzi- na mannelijke nicht. Alleen Koert vond meer be hagen in haar dan in de schatrijke erfgename. „Mag ik u," vraagde hij aan de verlatene ,,om de volgende quadrille verzoeken, mejuffrouw?" „Zeer gaarne," hernam zij vriendelijk, „alleen wil ik u verzoeken u om mijnentwil geen geweld aan te doen." „Ik begrijp niet, wat u daarmee bedoelt." „Gij weet toch, dat ik hier slechts geduld word als juffrouw vaD gezelschap. Al is Mevrouw een verre bloedverwante van mijn overledenen vader en Marie de vriendin mijner jeugd, zoo mag ik tcch mijne positie niet vergeten." „Mijn hemel!" riep Koert levendig uit. „Ik verzeker u, dat ik het mij tot eene eer reken, en dat ik geene dame ken, met. wie ik liever dans dan met u, mejuffrouw!" „Dat zegt ge maar uit beleefdheid, uit medelij den, omdat gij het voor uw plicht hosdt mij te engageeren, daar niemand anders het doet. Ik dank u, maar ik mag van uwe goedheid geen ge bruik maken." „U zult me nog ernstig boos maken, wanneer u niet met mij dansen wilt." „Nu Jan, boos maken wil ik u niet; ik dans zelfs zeer gaarne met u." Beiden tiaden arm inarm in den kring der dan-

Axelsche Courant | 1888 | | pagina 1