Gemengd Nieuws. Volgens nader bericht heeft (ie verdachte te genover de justitie hekend, dat zij het kind om f et leven heeft gebracht, door het een prop gras in den mond te stoken- Zij zal nu te Terneuzen verblijven, totdat zij voldoende hersteld is om naar Middelburg te wor den overgebracht. Koewacht. Aan den prijskamp in het visschen met den hengel gegeven door de maatschappij ..de Gouden Karper", alhier werd door 45 per sonen deelgenomen, waaronder de leden van den Gouden Karper alhier en „Nepturus" van Over slag. Slechts 2 viscbjes -werden gevangen en wel 1 door dhr. Bruggeman van Overslag en 1 door L. Lijns te Koewacht, en die dan ook de eerste en 2de prijs bekwamen. De andere prijzen wer den door het. lot toegewezen 3 aan Ch. v. d. Vij ver Koewacht, 4 Ant. de Pooter Axel en de 4 overige aan leden van Neptunus te Overslag. Al les liep in de beste stemming af. Zondagnamiddag hield ds. Scholten zijn in treerede te Costburg, naar aanleiding van Ephe- sq 4 11, 12 en 13. De ZeerEerw. heeren Lauwerijssen en De Korte, resp. pastoors te Boschkapelle en Groede vierden de vorige week hun 25-jarig priester Jubileum, onder talrijke bewijzen van belang stelling, zoowel van hunne parochianen als van vrienden en kennissen. In een ruim bezochte openbare vergadering van de afdeeling Terneuzen der Ned. Bond voor Algemeen Kies- en Stemrecht, trad jl. Zondag avond de heer F. Donrela Nieuwenhuis, lid "ter 2e Kamer als spreker op. ZEd. besprak verschillende wetten-, die door hem goed en afgekeurd werden zoo ook drong hij er sterk op aan om enkele accijnswetten af te schaffen, ten einde hierdoor de lasten der arbeidende klasse te verlichten, en door invoe- ïing van eene inkomstenbelasting de meerge- goeden te treffen. Verder zijn nog eenige andere zaken aangehaald, die somwijlen een luid ap plaus uitlokten. Van de gelegenheid tot debat werd geen ge- bruik gemaakt. Het U. D. wijsFde liefhebberij-visschers op d® groote kansen van eene meer dan gewone vangst, die zij hebben, wanneer zij weten partij te trekken van de zes of zeven dagen in het jaar (gewoonlijk omstreeks het fe< st van St Jan. 24 Juni) dat de zoo genaamde haft ofschooraas vliegt De beste tijdvoor de vangst is van des namiddags half vijf tot des a- vonds half tien. Voor hetaas" behoeft men niet vóóraf te zoi gen, want zoo J ra men zich aan der. ri vierkant zet, hecht de „haft" of schooraas" zich in zoo groot getal aan de kleederen dat men ze als voor het grijpen heeft. Hengels en snoeren moeten ta- meii)k sterk zijn omdat men dikwijls buitengewoon groote en zware visscben (doorgaans snoek, bliek, brasem, baars en voren) aan den baak krijgt, die zwakke snoeren zouden kunnen doen breken. Een duur haantje! In een afgelegen vootstad van St. Petersburg, verborgen voor de arhus-oogen der politie, vond weder een dier af schuwelijke hanengevechten plaats, welke nog steeds het hoogste genot uitmaken voor den rechtgeaarden Rus. De strijd liep ten einde en Iwan Iwanowitsch was zeer neerslachtig, zijn haan, die anders steeds zegevierend uit het strijd perk trad, had in een tegenstander, een prachtig dier, zijn meester gevonden. Wat te doen? I- wan Iwanowitsch gat eindelijk den strijd en het wedden op, maar tevens rijpte bij hem het voor nemen, om, kost wat het wil, eigenaar te wor den van den onverwinbaren kampioen. „Ik geef u 200 roebel voor je haan", zeidehij tot den ge lukkigen bezittel, evenals hij een schatrijk man. Neen, Golubtscbik (duitje, een veel gebruik te uitdrukking), mijn liaan krijg je zelfs voor 400 roebel niet" luidde het antwoord. Maar toch wel voor 500 Wat Ook daarvoor niet 1 Laat het bieden Ik verkoop het dier in geen geval, zeïde de ander glimlachend. Zelfs voor 1000 roebel niet? Neen, Bajotschka! (vadertje.) Ontstemd wilde Iwanowitsch zijns weegs gaan. Daar liep hem de eigenaar van den haan achter op en klopte hem op den schouder. IV - Weet je, meende de man. wij kunnen het misschien toch nog eens worden. Mij bevallen je beide nieuwe harddravers zoogeef mij hen, en ik sta je mijn haan af. Wil je Broedertje, Golubtsehik, of ik wilNatuur lijk wil ik Mij is de haan en jij kunt mijn bei de kleppers krijgen, riep Iwan in geestdrift uit. Teiloops zij opgemerkt, dat deze beide klep pers' onder broeders, een waaide vertegenwoor digden van 25oO roebel. Maar wat kon dat sche len Orlow-diavers kan men gemakkelijker weer koopen, dan zulk een prachtigen haan, bereken de de gelukkige Iwanowitsch. Zielsvergenoegd, arm in arm, gingen de beide vrienden naar liet dichtstbijzijnd theehuis, om daar den koop met een lrartigen dronk te be krachtigen. o— Men schrijft uit Utingeradeel Een ondernemend koopman uit deze gemeen - te trachtte in een der groote veenstrekep van Fiiesland. nu de gedwongen winkelneering daar was afgeschaft, klandizie in die veenstreek te krijgen. Met een rijke lading toog hjj derwaarts en bij had de prijzen flink concurreerend gesteld. De veen wei kei s waren niet ongenegen te koo pen, wanneer er werkelijk goedkooper kon wor den gekocht dan bij de hazen. Dit bleek even wel niet hi t geval te zijn. Met de volle vracht moest worden teruggereisd. Voor en na liem heeft nog niemand het ondernomen, omdat er niets valt te verdienen, daar hij concur) eerende markt de werkman koopt waar hij dit vroeger deed. (Haarl. Ct.) -o- - De Fransche bladen behelzen bijzonderheden omtrent een ntoord in koelen bloede, vóór eeni- gen tijd door zekeren Mathelin gepleegd, die thans alles bekend heeft. Hij had geld noodig om eene schuldbekentenis van 100 fr. te kwijten, die hij met een valschen naam had enderteekend. Hij nam zekeren Oedin, dien hij kwansuis als op zichter over een landgoed in dienst zou remen, van Parijs naar Esbly mede, ging met hem door velden en bosschen, wierp hem, toen hij de kans schoon zag, een strik om den hals, worgde hem en hing hem aan e<m boom om aan zelfmoord te doen gelooven. Dinsdag is de politie met den moordenaar naar Esbly geweest. Hij gedroeg zich daarbij zeer onverschillig. „Ik heb mijn kop ingezet om mijne handteekening gestand te doen." zeide hij, „en ik hpb verloren. Welnu, laten ze mij zoo spoedig mogelijk op het schavot bren gen" N Hij verklaarde, het plan tot den moord eene maand te voren te hebben beraamd. o De wijze, waarop de Schach van Perzië zich een tand liet trekken, wordt door eerp jeugdigen Sakser, die eenigen tijd in Perzië in betrekking is, aldus in een particulieren blief verhaald Na rijp overleg en raadpleging met zijne ge- neesheeren en ministers, is Z. M. tot het be sluit gekomen zich een tand te laten trekken, die hem repds lang hinderde. Deze taak wordt aan den hof-tandarts opgedragen, een Europeaan, die wegens zijne onmisbaarheid, vooral in de harems van de schachs en de prinsen, eene belangrijke plaats inneemt. Hij bekleedt dan ook een hoo gen rang en is khan. Zijne majesteit wacht de gebeurtenis, in een armstoel zittend, omringd door de grootwaardig- heidsbekleoders en zijn lijfarts. De tandarts staat met zijne instrumenten op een eerbiedigen af stand, totdat hem op de barsche wijze, den Schach eigen, bevolen wordt: Loya inscha „kom naderbij". De vorst sluit de oogen en van deze gelegen heid maakt de eerste minister gebruik om inge bogen houding te naderen en zijn heer en mees ter tot leniging zijner smart eene met goudto- mans gevulde beurs voor de voeten te leggen. De andere grootwaardigheidsbekleeders volgen zijn voorbeeld en leggen ook goudbuidels neder. Thans wordt de tang aangebrachtéen ruk en de tand is er uit. Een algemeen lnid bravo weer klinkt. De koning en zijn tandarts ontvangen aller gelukwenschen en laatstgenoemde krijgt uit de handen van den Schach een der geldbuil* ten geschenke en eene kostbare zijden shai De vorst beschouwt met welgevallen den tas die hem zóóveel pijn veroorzaakt, reikt dien ai een zijner gunstelingen over als een cadeau 7 werpt dan een tevreden blik op de ontvangen! wijzen van belangstelling. Dinsdagmiddag liep op den hoek van het Sa en de Kalverstradt te Amsterdam, een diet* meid met een grooten ongemuilbanden hondaj een dun touwtje. Een agent wilde de meid bekeuren en fcj den hond afnemen om dezen mede naar hetl reau te nemen. Onze dienstmeid verzette zich daartegeqj roerde haar mondje op een wijze, die aan omstander de opmerking ontlokte, dat zij muilband diende te worden. De agent liet zich echter niet overbluffen. Hij nam het touwtje uit de hand van demi en wilde zich van zijr. taak kwijten, toendej vangene dolle sprongen begen te maken, vw door het touwtje dc-n man door de hand sm Hij nam dan ook het beest bij zijn halsba doch ook dit scheen den hond niet te leva! Neem de meid mee naar het bureau, I volgt de hond van zelf!" liep een voofbijgaii Daar zeg je zoo iets," antwoordde de ageul. hij liet den bond los om de geleidster te af steeren, doch deze was al verdwenen en de hond met haar o Een ongewoon voorval bracht Vl ijdag ochlij groote ontsteltenis teweeg :n het gebouw del rondissements-rechtbank aan den Korten Til Lerg te 's-Bage. I Een echtpaar uit Leiden moest Vrijdag* tweeden male voor de rechtbank verschijner zake eene door de vrouw ingestelde vorder 'H echtscheiding. Alvorens zich in de zaal geven, verzocht de echtgenoot zijne vrouwij de hand ter verzoening te reiken en van de® ding af te zien. De vrouw weigerde, waarna dei zich naar het getuigenvertrek begaf. Een nol blik later weerklonk een schot, en vond nieul man, badende in zijn bloed, op den vloer u» strekt Bet schot bleek echter niet gevaar! daar de kogel, gericht op het hoofd, eenenl weg heeft genomen. I Nadat den gewonde zooveel mogelijk hulpj verleend, werd hij per vigilante naar het ziel huis veivoerd. Hij kon zelf de trappen afloj naar het rijtuig. o— De groote hoed. Een hooge cylinder! speelde dezer dagen in de Fransche Kamera vermakelijke en belangrijke rol. De houding! den radicalen afgevaardigde Douville Mail» werd door allen ten zeerste afgekeurd. Dez! handelbare afgevaardigde wilde ondanks all velen en terugroeping tot de orde, het sprei stoelte niet verlaten, ofschoon de presided discussie voor geëindigd had verklaard. 1 bleef hem niets over. dan de zitting voorjl uur op te beffen. Hij kon dit bij het rumoer! er tengevolge van het optreden van Douvillel lefeu in de Kamer was ontstaan, slechts I door te kennen geven, dat hij zijn hoed op! Daar echter zijn eigen hoofddeksel niet spf genoeg te vinden was, moest de voorzitter! ander nemen, dat hem veel te groot wasj aan het schandaal een einde te maken. Het n te een allervermakelijksten indruk, het 9 hoofd van den president, oen bijzonder kleij schraal man, te zien verdwijnen in den grf cylinder. Deze aanblik bracht den geweusj indruk teweeg, doordat de algemeens vel waardiging plaats maakte voor een algeaal luid gelach. YERKOO PINGEN: - Op Maandag 11 Juni, des namiddags I van 4 Heet. Klavers, wassende in den Vanl denpolder op de landen en ten verzoeke, v| de Feijter te Stoppeldijk en G. Magnus te BI kapelle. Daarna op de landen van den M Leunis in genoemden polder van ongevee» A. Klavers, door not. Fercken te Terneuzi

Axelsche Courant | 1888 | | pagina 2