f ie Jaarg. Zaterdag 28 April 1888, Nieuws- en Advertentieblad F. MELKMAN. AXEL. voor Zeeuwsch-Vlaanderen. Buitenlandse?! Nieuws. DUITSCHLAND. FRANKRIJK. FEUILLETON. 23.) NAJAARSSTORMEN. Binnenlandse?! Nieuws. Dit Blad verschijnt eiken Dinsdag- en Vrijdagavond. A B O N N E M E N T S P R IJ S per 3 Maanden 1 maal per week 25 cent; franco per post 80 cent2 maal per week 50 centfranco per post 60 centvoor B e l g i S 60 ct. en 1,20. Afzonderl. numm. 3 ct. DRUKKER UITGEVER Advertentiën van 1 tot 4 regels 25 cent voor eiken regel meer 5 cent. Groote letters worden naar plaatsruimte berekend. Plaatsing 3/2 maal. Advertentiën worden franco ingewacht, uiterlijk tot Dinsdag- en Vrijdagnamiddag TWEE uren. De „Nordd. Allg. Ztg." schrijftDe toestand des Keizers toont eene duidelijk te onderscheiden neiging tot langzaam voortschrijdende beterschap. De koorts wordt in öe laatste dagen regelmatig minder hevig, de temperatuur was Dinsdag slechts 38°. De geneesheeren hopen dat dit zoo voort zal gaan, op grond van de objectieve verschijn selen der laatste dagen, in het bijzonder den teruggekeerden éetlust. Tot dusver had de ta- melijk overvloedige opneming van voedsel door den lijder alleen plaats op dringend aanhouden van de geneesheeren, al bracht zij ook eene gun stige werking te weeg; maar de thans zich voor doende trek naar eten is een grnstig teeken. Desniettemin moet de toestand met voorzichtig heid beoordeeld worden. De gemoedsaandoenin gen tengevolge van het bezoek van koningin Vic toria hebben tot dusver geen nadeeligen invloed doen blijken. Prof. Krouse verlaat Dinsdag voor onbepaaiden tijd de door hem betrokken woning in het koninklijke paleis. Koningin Victoria en de Keizerin, hare doch ter, reden Dinsdagmiddag in een met vier paar den hespannen rijtuig naar keizerin Augusta. De Groothertog en de Groothertogin van Baden ont vingen de Koningin en deden haar later weder uitgeleide. De Koningin bracht 35 minuten bij da Keizerin-weduwe door en gebruikte bij haai de thee Keizerin Augusta was bij dit bezoek van haren ganechen hofstaat omringd. Koningin Victoria reed vervolgens naar het paleis van der. Kroonprins. Eene dicht opeengedrongen menigte begroette met veel geestdrift de beide vorstinnen. De graaf van Parijs heeft tot eenige politieke DOOE B. BRAIN. „Als het «en» een dief was?" dacht hij, „die hier was binnengeslopen om de kas te bestelen. Morgen is het betaaldag er is dus veel geld in." Plotseling had hij al zijn moed terug. Met we zens van vleesch en been zou hij het wel klaar spe len. Terwijl deze gedachten bliksemsnel zijn hoofd doorkruisten, had het nachtelijke bezoek de deur bereikt. Eene hand bewoog de klink, toen werd de deur een weinig geopend en een lichtstraal viel door den kier van de deur. Nu wist Karei met wien hij te doen had. „Wacht, spitsboef," dacht hij, „kom maar bin nen, dan kunt ge pret hebben." Toen kroop hij achter de kachel en verborg zich daar, het geschik te oogenblik afwachtend om zich van den inbreker meester te maken. vrienden, die hem zochten, het volgende gezegd: De crisis is ernstig. Inwendige verdeeldheid slaat de republiek met machteloosheid. Het re- publikeinsche bewind is zonder krediet en zonder kracht, en het radicalisme scheurt het land uit een. De jongste uitingen van het algemeen stemrecht bewijzen dat Frankrijk dit bewind moede is en hunkert naar verlossing. Deze be weging is het gevolg van ergerlijke schandalen en van misbruik van het parlementaire stelsel in de handen van eene despotische partij. Niets is dus billijker dan de ontbinding en de herzie ning der constitutie, die op ons programma staan. Alle conservatieven moeten deze herziening ver langen van het langs wettigen weg geraadpleeg de land, hetwelk begrijpen zal dat de oplossing te vinden is in de monarchie. Aan de vestiging van deze zijn al mijne pogingen gewijd. Zij al léén kan aan het land de vastigheid bezorgen, welke het behoeft. Uit s'-Gravenhage wordt gemeld De nieuw opgetreden ministers hebben Maan dag namiddag den eersten ministerraad gehou den, welke zich o. a. had bezig te houden met de «bepaling van het tijdstip der opening van de nieuwe Kamers. Tot leden van de Eerste Kamer der Staten- Generaal, in de plaats van de heeren mr. H. Frima en Ebels. die bedankt hebben, zijn Dins dag door de Staten van Groningen gekozen de heeren mr. W. C. A. Alberda van Ekenstein, met 25 van de 41, en J. K. Welt, met 24 van de 42 stemmen. Dezer dagen hebben een paar leden der Ne- derlandsche commissie voor de tentoonstelling te De dief scheen verbaasd te zijn, dat hij de deur niet gesloten vond, en eene hinderlaag te vreezen, want hij draalde eenige oogenblikken op den drem pel. Toen opende hij de deur geheel, liet het licht van den lantaarn, dien hij aar. zijn riem vast gemaakt had, in de kamer vallen, en nadat hij zich overtuigd had, dat er niemand in was, stapte hij haastig naar de ijzeren geldkast. Hij scheen haast te hebben, want zonder dralen zette hij den beitel, dien hij reeds in zijne rech terhand gereed had gehouden, tusschen de versie ringen, die aan de deur van de kast aangebracht waren om de sleutelgaten te verbergen, juist op de plaats, waar twee bronzen lijsten aan elkander slo ten, Het scherpe, stalen instrument schoof onder den druk zijner handen in de voeg, slechts merk baar voor het kennersoog van een slotenmnker daarop volgde een kort, scherp gekraak, tegelijk echter ook een dof gestoffel en eene flinke vuist pakte den inbieker bij den nek. „Nu heb ik u beet, spitsboef riep Karei, die met één sprong van achter den kachel te voor schijn gekomen was. De inbreker zonk van schrik door dien onver- wachten aanval op de knieën; in het volgende oo genblik spiong hjj echter weer als een veêr op en wierp zich op zijn aanvaller, terwijl hij met Brussel de terreinen aldaar in oogenschouw ge nomen en met voldoening den grootschen aan leg der tentoonstelling, de ruime inrichtingen en do zeer voldoende plaats die voor de Neder- landsche exposanten is beschikbaar gehouden, gadegeslagen. Maandag ontving de commissie de officieele mededeeling, dat de gebouwen gereed zijn en de deelnemers verzocht worden, de goederen bestemd voor de Nederlandscbe atdeeling te ver zenden. De noodige documenten die de goederen bij de afzending moetén vergezellen om te kunnen gebruik maken van de consessies, toegestaan door de spoorweg-maatsehappijen, en van den vrijen wederinvoer der goederen zijn, voor zoo ver zij nog niet aan de inzenders verzonden zijn, op schriftelijke aanvraag verkrijgbaar bij mr. Th. Stuart te Amsterdam, secretaris der commissie. Tot Voorzitter der Eerste Kamer is benoemd de heer mr. W. A. A. J. baron Schimmelpen- ninck van der Oye. - Door den Commissaris des Konings in Zee land is bepaald dat de aflevering van de bij de nationale militie, voor de lichting van dit jaar, in te lijven manschappen, uit de gemeenten dezer provincie zal geschieden op de plaatsen, dagen en uren hierna vermeld Op Vrijdag 4 Mei te Goes, op de koopmans beurs aan de Markt, des voormiddags te 10 uren o. a. ook voor die der gemeenten Boscbkap- pelle, Graauw Hengstdijk, Hontenisse, Ossenisse Stoppeldijk. Op Vrijdag 11 Mei te vlissingen, in de bene denzaal van het raadhuis, des middags te 12 uren, na aankomst der sroomboot van Terneuzen die der gemeenten gelegen in het Oostelijk gedeelte van Zeeuwsch-Vlaanderen behalve de 6 bovenge noemde gemeenten. zijn beitel een duchtigen houw deed naar diens hoofd. „Schurk 1" riep Kaïel; toen vielen beiden woe dend worstelend op den grond. De lantaarn ging uit en dichte duisternis heerschte weder in de kamer. Men hoorde slechts het kuchen en steu nen der worstelenden. De jonge werkman voelde, hoe het bloed langs zijn gelaat liep. Hij wist dat hij zijn eigen bloed was, en dat het voortkwam uit de wond, hem door den inbreker toegebracht. Maar zulks ont stak nog temeer zijne woede. Met de eene hand had hij de rechte- van zijn tegenstander gevat, en de andere omvatte met ijzeren greep diens keel. Tevergeefs trachtte de misdadiger zich te ont worstelen aan de handen van zijn aanvaller; roche lend haalde hij adem, hij voelde zijne krachten verminderen. „Geef u over, schoft, of gij sterft onder mijne handen," riep Karei. Eene wanhopige inspanning om zich vrij te ma ken was het antwoord. Beiden rolden over el kander, zoodat de stoelen krakend omvielen. Daar bereikte plotseling een luide kreet het oor der strijdenden. „Brand 1 Brand klonk het op de plaats. I Wordt vervolgd.]

Axelsche Courant | 1888 | | pagina 1