No. 184. Zaterdag 1 April 1888. ie Jaarg. Nieuws- en Advertentieblad ELEMAA, AXEL. Buiten land scli Nieuws. DUITSCHLAND. FELILLETOA. is.) NAJAARSSTORMEN. BULGARIJE. Binnenlandsch Nieuws. Dit Blad verschijnt eiken Dinsdag- en Vrijdagavond ABONNEMENTSPRIJS per 3 Maanden 1 maal per week 25 cent; franco per post 30 cent2 maal per week 50 centfranco per post 60 centvoor B e l g i 60 ct. en 1,20. Afzonderl. numm. 3 ct. DRUKKER - UITGEVER Advertentie'n van 1 tot 4 regels 25 cent voor eiken regel meer 5 cent. Groote letters worden naar plaatsruimte berekend. Plaatsing 3/2 maal. Advertentien worden franco ingewacht, uiterlijk tot Dinsdag- en Vrijdagnamiddag TWEE uren. Omtrent de viering van prins Bismarck's 73en verjaardag, op 1 dezer, wordt het volgen de gemeld Hij heeft dien dag ontvangen ruim 700 felici tatie-telegrammen en ongeveer 1200 brieven, gedichten en adressen van hulde. Onder de te legrafische gelukwenschen waren er van de Kei zerin-weduwe, van verscheidene Duitsche vor sten, van den Koning van Italië, den Sultan en vele andere vreemde souvereineu, alsook van den Prins van Wales, de Kroonprinses van Zwe den en andere prinsen en prinsessen, benevens voorname staatsmannen en grootwaardigheidsbe- kleeders in het buitenland. Talrijk warer. ook de ingezonden kransen, bouquetten, alsmede voorwerpen van bloemen vervaardigd, zoodat te gen den middag de salons in zijn, paleis waren herschapen in wintertuinen, waarbij alles in smaak en kleurenpracht wedijverde. Tot de eerste bezoekers reeds inden voormid dag behoorden de Kroonprins, de Groothertog van Baden, de erfprins en erfprinses van Saksen- Meiningen, de prinsen George en Alexander. Te vens kwam de opper-grootmeester van het Huis des Keizers met een keizerlijk adjudant de ge lukwenschen van den Keizer en de Keizerin aanbieden. Later volgden de ministers en staats secretarissen, de hoofden van rijks- en staats- autoriteiten, verscheidene generaals, de ambassa deurs en gezanten, de geheimraden dor departe menten van buitenlandsche zaken en koophan del, de vertegenwoordigers van wetenschappelij ke instellingen, financieels kringen enz. enz. Tegen 6 ure werden twee militaire deputatiën bij hem binnengeleid, die hem wegens de gelijk- DOOB 11. BRAÜN. De wanhoop dreigde haar te overweldigen, want «dan was alles tevergeefs; tevergeefs had zij het gu re van den Novembernacht getrotseerd; tevergeefs met bovenmenschelijke inspanning zich tot hier voortgesleept, dan moest hij toch nog omkomen Eene duizeling beving haar, hare kracht dreigde haar te begeven en machteloos leunde zij tegen den stam van een boom, om niet te vallen. „Hola, juffer, waar moet dat naar toe klonk op dit oogenblik eene ruwe stem dicht bij haar, waardoor plotseling hare levensgeesten wedes wer den opgewekt en hare krachten tot dt uiterste in spanning aangespoord. Zij keek om zich heen. Uit het boschje kwam den man, die met ruwen lach haar naderde. „Laat me uw gezichtje toch eens zien, schat tijdige viering van zijn vijftigjarig militair jubi- lé kwamen gelukwenschen. De eene, bestaande uit tien officiereD der landweeibateljons Burg en Stendal, onder aanvoering hunner districtscom mandanten, bood hem een zilveren eereschild met vergulde figuren aan. Dit kunstwerk, 7 deci meters in middellijn en ter zwaarte van 36 pond, vertoont in haut-relief Bismarck's familiewapen tusschen de zinnebeelden van recht, waarheid, voorzichtigheid, deugd en kracht. De middenvel den tusschen deze figuren bevatten de namen der veldslagen, waaraan het regiment heeft deel genomen De andere deputatie, bestaande uit den commandant met zes officieren van het Maagd en burger regiment kurassiers, bood hem een zilveren beker ten geschenke aan. 1 rins Bismarck is chef van het eerstgenoemd regiment en draagt den uniform van het laatstgenoemde. Ra deze receptie gaf de jubilaris een feestdi ner, waaraan werd deelgenomen door den Kroon prins, de beide députatien en de leden der fami lie Bismarck. Blijkens de verdere berichten zijn er te Keu len, Esslingen, Bremerhaven, Nordhausen en in nog verscheidene andere steden bij die gelegen heid feestelijke bijeenkomsten gehouden. De moeilijkheden die tusschen prins Ferdinand en den eersten minister ontstaan zijn houden aan. De prins heeft in bet openbaar zijne sympathie voor Popoff betuigd. Men zegt dat de prins ge neigd is openlijk tegen Stamlouloff op te treden. Dinsdagnacht is de heer mr. G. M. van der Linden, lamls-advocaat, te 's Gravenhage, op 75- jarigen leeftijd overleden. Waar komt ge vandaan, he Emma spande al hare krachten in en vlood, als door furiën den bosebweg langs. Achter zich hoor de zij woeste, wilde stemmen. „Houdt haar klonk het en door het geluid van zwaie voetstappen wist zij dat zi] vervolgd werd. Nu kwam zij op de plaats, waar de weg zich verdeelde; tot bezinnen was geen tijd; zonder dra len volgde zij den weg, die haar bij de heerschen de duisternis het best toescheen. Het geluid van schreden der vervolgers was weggestorven; waar schijnlijk hadden de mannen, onzeker welken weg Emma ingeslagen had, de jacht opgegeven; mis schien ook nog om zich te zeer te verwijderen van de plaats der hinderlaag. Daar zij Emma niet her kend hadden, was er hun ook niets aangelegen haar in te halen. Zij beschouwden de zaak in ieder ge val als eene aardigheid; het deed hun genoegen, dat zij een weêrloos viouwspersoon in angst ge laagd hadden. Eerst toen de jonge vrcuw buiten het hosch kwam, zag zij welken weg zij had ingeslagen. Yóór haar lag de fabriek; de roode vuurgloed boven de groote schoorsteenen was haar gids. Onwillekeurig ontsnapte haar een vreugdekreet, evenals den schip per, die in doodsgevaar verkeerende, het reddende licht van den vuurtoien begroet. Zij vertraagde De teraardebestelling zal aanst. Zaterdag te 11 uur op de begraafplaats Eik en-Duinen plaats hebben. Sollicitanten naar het griffierschap der Tweede Kamer zijn mr. A. R- Arntzenim, re ferendaris en mr. J. W. H. M. van Idsinga, commies bij het departement van binnenlandsche zaken. Men schrijft uit Goes aan de M. Ct. Op uitnoodiging van eenige vrijzinnige kiezers is de heer Jules Vogelvanger in de „Piins van Oranje" alhier verschenen, teneinde persoonlijk kennis te maken met leden der vrijzinnige kies- vereeniging in het kiesdistrict Hontenisse in Zuid Beveland. De heer J. Welleman, burgemeester van Hóedekenskerke, stelde den gewezen candi- daat aan de aanwezige kiezers voor en wees er op, dat al staan wij hier voor eene a priori ver loren zaak de tijden kunnen veranderen en dat het in elk gevai onze plicht is de kiezers voor te lichten. De heer Vogelvanger betuigde, waar hij kon de liberale zaak te zullen bevorderen; hij dankte de leden voor hetgeen in 't belang zyner candidatuur was gedaan en deelde o. a. mede dat het gekozen lid der staten-generaal, de heer Wal ter, vroeger voorzitter eener liberale kiesveree- niging was. Is in de nieuwe Tweede kamer, gelijk zij tot nu toe werd samengesteld, het verse,bil in leeftijd bij de leden groot de jongste, mr. J. J. J. Harte, is 34, de oudste, de hte P. G. J. van der Schpieck, is 76 jaar - evenzoo is dit in de nieuwe, nu voltallige Eerste kamer. In die vergadering loopt de leeftijd van de leden van 35 tot 73 jaar. De jongste is bier de heei H. F. Ebels, afgevaardigde voor Groningen, n'euw lid de oudste de heer D. D. Breuning, afgevaardigde voor Friesland, oud-lid. Drie-en-veertig van de vijftig leden zijn boven de 50 jaar. haar snellen loop niet meer, al dreigde ook het jagende bloed hare slapen te doen springen; nog maar een klein eind wegs, en dood en leven hin gen er immers van af. Nu nu had zij de achterdeur waardoor men naar het kantoor moest, bereikt; nu klonk de bel door het stille huis en daarop hoorde men zwaie schreden in den gang. Als in een droom, als in een rezel, die zich over hare oogen begon te leg gen, zag zjj nog dat de deur voorzichtig geopend werd en dat de oude Möller, met eene lamp in de hand, naar buiten keek en bij haar aanblik terug sprong, als zag bi] een geest. „Is mijn man nog hier bracht zij met moei te uit. „Om 's hemels wil, mevrouw Reimann En in dit weêr stotterde Möller verbaasd, terwijl hij de deur verder opendeed. Zij vloog hem voorbij, den gang in. Daar werd de deur van het kantoor geopend, en in de ope ning verscheen de indrukwekkende gestalte van den fabrikant. „Ferdinandjuichte zij, „gij leeft gij zijt gered!" en bewusteloos zouk zij in zijne armen. Wordt vervolgd.]

Axelsche Courant | 1888 | | pagina 1