Buitenlandse!) Nieuws. Binnenlandse!) Nieuws. Gemengd Nieuws. mand, betwisten, daar zulks wekelijks is op te merken, en dat de steun van li berale en neutrale zijde wel eens wat te wenschen overlaat, is meermalen geble ken. Dtx:h zulks is daarom nog geen bewijs, dat wij ons aan antirevolutionaire zijde geschaard hebben, noch dat wijde liberale beginselen zijn toegedaan. Wij zijn en hebben ons steeds neutraal ge houden. Wordt het eerste wel eens in het geheim beweerd, wij vragen,.waaruit is dit op te merken Het is ons titans ook niet te doen om on ze persoonlijke politieke beginselen bloot te leggen, maar om op de neutraliteit van ons blad te wijzen. Het komt ons voor, dat wij onzen plicht hebben gedaan, door op zeer onzijdige wijze de neutraliteit-van ons blad te hand haven en te verdedigen. De Russische regeering heeft aan de Mogend heden eene nota verzonden, houdende mededee- ling, dat de berichten omtrent eene samentrek king van troepen in de Knro, onjuist zijn. De Londensche Standaard, merkt op dat men deze tegenspraak moet aannemen, voor wat ze waard is, want dat de Mogendheden wel weten, dat Rusland zich tot een grooten oorlog uitrust. De Belgische Minister van Jusritie heeft bij de Kamer een wetsontwerp ingediend, strekken de om hem te machtigen ann.tshalve gerechte lijke vervolgingen in te stellen tegen lieden, die zich schuldig maken aan laster of smaad tegen over leden van r^geerende Vorstenhuizen of hoof den van vreemde Staten. In de plaats van den overleden hoofdingenieur van 's Rijks waterstaat J. van der Toorn, is als waarnemend hoofdingenieur in Zoeland, met in gang van 1 April, benoemd de heer R. O. van Manen, ingenieur le kl. van den waterstaat te Zutfen. Met ingang van 1 Mei is de kommies der Wij bedoelen hiermede de courant had. „Wat zegt ge, meisje, verklaar u, spreek dui delijker," zeide zij, „ga zitten, ge :zjjt uitgeput." De aangesprokene zonk krachteloos in een stoel neder. Eenige seconden hoorde men in de kamer niets dan hevig ademhalen en het tikken der klok. Toen sprong de vreemde op. ;,Oru 's hemels wil er is geen oogenhlik te verliezen ze zijn reeds onderweg „Wie is onderweg spreek, verklaar u, meisje, nog weet ik niet, wat ik doen kan, om het ge vaar, waarvan ge spreekt, af te wenden." „Ik ben de dochter van den herbergier uit den „Rooden Haan" in de benedenstad," begon Anna, en nu sprak zij zoo snel mogelijk. De arbeiders uit de fabriek kwamen daar straks bij ons, om met elkander te beraden, wat ze zouden doen. Ze wa ren woedend, omdat het hun niet gelukt was, de fabriek te doen stilstaan. De ergsten van allen zaten ia de kamer van mijn vader; ze wilden niet meer van onderhandelingen weten en raasden en schreeuwden, dat men een voorbeeld moest stellen om de andere fabrikanten te waarschuwen en de zaak geweld ten einde te brengen. Hoe meer ze drouken, des te wilder en toorniger werden ze; er waren er onder die voortdurend de andere opstook ten. Mijn vader zij bedekte het gelaat met hare handen en een krampachtig snikken deed hare borst zwoegen. Wordt \ervdgd. 2e klasse bij 's rijks belastingen J. N. C. Rejjers verplaatst van Rotterdam naar Sas van Gent, I met intrekking van het besluit zijner verplaat- 1 sing naar Kortgene. De gezondheidstoestand van Z. M. is aan merkelijk verbeterd, doch eischt bijzondere voor zorgen. De buitengewone gezant van den Duit- schen keizer werd Zaterdag door Z. M. ontvan gen, maar aan het diner bij die gelegenheid nam de koning geen deel. Het bezoek der koninklij ke familie aan Amsterdam in April zal niet plaats hébben, maar waarschijnlijk zil Z. M. einde April naar 't Loo vertrekken. De opening der kamers wordt verwacht in de tweede helft van April. Er wordt stellig verzekerd dat de minister Heemskerk den koning zijn ^ontslag heeft aan geboden. M. Ct. Twee nieuwgekozen leden der Kamer van honderd zullen in den eersten tijd geen zitting kunnen nemen. Het itfjn de heeren Smidt, gou verneur van Suriname, die uit Paramaribo moét komen, en de luitenant ter zee S. T. Land, die bij de zeemaóht in Oosi-Indië dient en dus moet repatrieeren. Ook de heer Cremer, de Amsterdamsche af gevaardigde is, buitenslands. AXEL, 2 7 Maart 1888. Aanstaanden Vrijdagavond laatste Mu ziekoefening van Concordiain de maand Maart. Door het provinciaal kerkbestuur van'Zeeland werd in eene buitengewone vergadering aan den heer F. W. J. Wolf, gewezen predikant van 0- dijk, sedert 28 December 11. predikant bij de Ned. geref. gemeente te Axel, het heilig dienstwerk in de Ned. Hervormde kerk verboden, de bevoegd heid tot de uitoefening van kerkelijke rechten en de aanvaarding van kerkelijke bedieningen ont nomen voor onbepaalden tijd, en het lidmaat schap van de Nederlandsch Hervormde kerk ont zegd. N. R. Ct. In de jl. Zaterdag gehouden vergadering der Prov. Staten, zijn de geloofsbi ieven van het nieuw gekozen lid, de heer mr. A. C. B. Tho- maes, te Hoijtenisse onderzocht en in orde be vonden. De benoemde nam daarna zitting. Voorts werden benoemd tot leden der Eerste Kamer voor de provincie Zeeland, de heeren mr. J. Moolenburgh met 29 en jhr, mr. W. Six, oud- Commissaris des Konings van de prov. Zeeland met 26 stemmen. De heer jhr. mr. J. Roëll, benoemd tot lid der 2de Kamer deelde in een zeer geanimeerd schrij ven der vergadering mede, dat hij ditmaal bui ten aanmerking wenschte te blijven. Nu alle verkiezingen voorloopig zijn aïgeloo- pen brengen wij door dezen openlijk onzen war men dank, aan het personeel der telegrafie alhier voor de spoedige en accurate bediening, ons na de seining der telegrammen van de uitslagen der stemmingen bewezen. De jl. Zaterdag te Terneuzen op ruim 97- jarigen leeftijd overleden mej. Maigrieta Dreg- mans, wed. den lieer Adriaan Donze, was de oud.ste ingezetene dier gemeente. Thans valt dit voorrecht te beurt aan den eerzamen Cornelis van Alten, een weduwnaar van bijna 97 jaren. De heei K Werner, Classikaal oefenaar in de Ger. kerken op Walcheren, heeft een beroep ontvangen als predikant bij de Ned. Ger. kerk (doleerende) te Ter Neuzen. Z. Zaamslng, 27 Maart. Van wege de anti-revo lutionaire Kiesvereeniging alhier, zal er a.' s. Zaterdagavond eene bedeeling gehouden jworden van krentebrood, aan alle hehoeftige ingezetenen. Wondere spelingen der natuur Een varken van den landbouwer H. Beuling te Borger heeft zes biggen geworpen, waai van één zwartbont, één rood, zwart en wit, één rood en drie wit van kleur zijn. o— Zondag 11. kwamen te Haaksbergen, uit de buurtschap Marktveld, gemeente Diepenheim, een boerenknecht en eene boerenmeid, de laatste om zich te verhuren, 's Avonds om 6 uur zijn zij samen 'nog geweest in eene herberg, op om streeks een half uur afstand van het dorp aan den weg naar Diepenheim, terwijl zij ten 9 ure nog aan eene boerenwoning zijn geweest, in de richting hunner woonplaats. Het schijnt dat zij toen door den sneeuwstorm afgedwaald zijn, en daar zij Maandag nog niet terug waren, is er da delijk door de politie een onderzoek ingesteld, en werden beiden verleden Vrijdag dood gevon den in de nabijheid van het gehucht de Rietmo len. Zij schijnen door de koude bevangen te zijn en zoo ddn dood gevonden te hebben. Van ster ken drank hadden zij geen misbruik gemaakt o— Op den weg an Leeuwarden naar Stiensligt ter hoogte van de kleine Bontekoe de sneeuw 8 voet hoog. Er zijn circa 150 man san het werk geweest, om langs dien weg zooveel ope ning te maken, dat er een wagen door kan, maar de wind jaagt gedurig 'Öe openingen, welke men aanvankelijk had, weer Vol sneeuw, zoodat die 150 man het nog niet verder hebben kunnen brengen, dan dat er een persoon passeeren kan Ook van verschillende andere kanten hoort men er van; hier is een dokter-, die naar zijne pa tiënten ging, met zijn riituig in de sneeuw blij ven steken; daar kan een melkboer er niet doof om de melk naar de stad te brtngen. Zelfs heeft de sneeuwstorm in ons land men» sohenlevens gekost. Een oud man 'uit -Ambt-Delden ging uit tot 'Verrichten van eenigen arbeid en is door de kou de bevangen. Den volgenden dag vond men heul dood. Een bejaarde vrouw zakte Maandag bij den sneeuwstorm op den Singel te Amsterdam van koude ineen. -Zij werd naar het Gasthuis ver voerd, doch overleed, vóórdat men daar met haar aankwam. o— In het kiesdistrict Beverwijk werd door twee heeren gestemd, die daarvoor opzettelijk uit het zuiden van Frankrijk warenj opgekomen. o Te Stavoren werd verleden week een geduch te slachting aangericht onder de dooi geen wet beschermde zwarte kraaien. De arme beesten, verstijfd van de koude en verlegen van den hon ger, lieten zich zeer gemakkelijk vangen, en ar» beiders en kwajongens maakten ijverig van de gelegenheid gebruik. Op allerlei manieren wer den ze gevangen; kippenhokken deden dienst als fuiken, maar de meeste werden geflapt. Wat men met die kraaien doet Men eet ze op en ver klaart, dat ze zeer lekker zijn; in menige ar beiderswoning aldaar is een schotel gebraden kraaien tegenwoordig No. 1 van het menu. De veeren worden voor kussens gebruikt. o Yan de 15 loteliugen uit Zwijndrecht krijgt het leger niet één: 9 zijn vrijgesteld wegens broeder- dienst, 5 als eenige zoon en 1 als ongeschikt Voor den dienst. o Toen gerechtelijke beambten dezer dagen des naGhts in eene onaanzienlijke woning te Solingen (Duitschland) binnendrongen, ontwaarden zij, in een benedenvertrek, een afschuwelijk schouw spel. Een man lag op der. rug in een plas bloed, de oogen schenen met ontzetting naar de zolde- e ring te staren; aan 't hoofd was eene veersélij- ke wonde, die van voorhoofd tot kin liep. IJij was reeds gestorven. Een andere gekwetste lag naast hem, die, toen men hem ophief, de woor den mompelde: „ik ben hiet dood." Eene half naakte vrouw lag naast het lijk op de knieën, met starende oogen en aan zinsver bijstering ter prooi. Het was de Vrouw van den verslagene. Op een tafel stond een walmende petroleum lamp, die spaarzaam licht wierp op een spel speelkaarten, dat verstrooid in 't rond lag. Het glas van de lamp was gebroken, een ledige flesch was op tafel om geworden; aan den muur hing een met bloed bevlekt kruisbeeld. De dader van het misdrijf was de eigenaar van

Axelsche Courant | 1888 | | pagina 2