Zaterdag 24 December 1887. 5° J aar 1 J Nieuwjaars-advertentiën, DE HOLLE BOOM. voor Zeeuwsch-Vlaanderen. Nieuws- en Advertentieblad F. MELEMAN, •25 CENTS, Buitenlandsch Nieuws. FEUILLETON. mj> ny Dit Blad verschijnt eiken Dinsdag- en Vrijdagavond ABONNEMENTSPRIJS per 3 Maanden 1 maal per week 25 cent; franco per post 30 cent2 maal per week 50 centfranco per post 60 centvoor B a L g i 60 et. en 1,20. Afzondert numm. 3 ct. DRUKKER - UITGEVER AXEL. Advertentiën van 1 tot 4 regels 25 cent; voor eiken regel meer 5 cent. Groote letters worden naar plaatsruimte berekend. Plaatsing 3/2 maal. Advertentiën worden franco ingewacht, uiterlijk tot Dinsdag- en Vrijdagnamiddag TWEE uren, As. Dinsdagavond zal van dit blad geen nummer verschijnen, en ook niet op Dinsdag 3 Januari a.s., doch in plaats daarvan zal op Maandagmorgen 2 Janu ari een nieuwjaars-nummer worden uit gegeven, waarin Tegen vergoeding van zullen worden opgenomen, dewelke tot uiterlijk Zaterdag 31 December des na middags 2 ure ingezonden kunnen wor den. Zij, die zich met 1 Januari a.s. op dit blad'abonneeren, ontvangennaar gelang het abonnement, de vóór dien datum ver schijnende nummers gratis. De Uitgever. Geheel Brussel is vol van den dief stal, door een gemeente-ambtenaar ten stadhuize gepleegd, en waarvan wij kor telings, in ons nummer van jl. Vvoens dao- reeds het een en ander hebben 7.) NOVELLE VAN A.. Beiden vertrokken op denzelfden dag in de maand Juni. Het scheen mij toe dat Valeska reeds eem- gen tijd vóór hun vertrek hare vroegere opgeruimd heid had verloren. Zij vroeg mij op zekeren dag of ik overtuigd was, dat Arno mij beminde, ik antwoordde haar lachend, dat ik daar zoo zeker van was als van mijn leven; en den daarop vol genden dag vroeg zij mij, of ik geloofde, dat Robert mij liefhad. Ik lachte weder enzerde, dat ik zulks niet gelooide; dat hij, Robert, mocht zeg gen wat hij wilde; doch dat hij geene ware lief de voor mij gevoelde. Zij keek mij aan, alsof hare oogen mijne gedach ten wilden lezen. „Iedereen bemint u, IrmgardIk wenschte, dat ik rijk was," zeide zij zuchtende. „Maar, Valeska," hernam ik, „niemand, wiens liefde eenige waarde heeft, zou om uw riikdom medegedeeld. Volgens het contract, door de ge meente gesloten met de velschillende Banken, welke deel uitmaken van het syndicaat, hetwelk zich met de geheele uitvoering belastte van de conversie van alle gemeentelijke leeningen, moesten de in de vervroegde trekkingen met premiën uitgelote obligaties der ver schillende oude leeningen, nadat dooi de Banken de daarop getrokken prijs voldaan was, op overeengekomen wijze worden geprofiteerd, en aldus ter veri ficatie worden aangeboden aan de af— deeling „financiën' ten raadhuize, waar na zij moesten worden vernietigd. Deze afdeeling stond onder leiding van den hoofdambtenaar Hennet, terwijl daaraan als ondergeschikt ambtenaar ook werk zaam was zekere Adolpbe Baudet, een 22-jarig jongeling, die wegens zijnen ij ver en "zijne oppassenheid het volste ver trouwen zijner superieuren genoot. De verificatie der door de Banken aangebo den obligaties geschiedde door dezen Baudet, die op ongeregelde tijden aan zijnen chef verantwoording deed om trent het gevoerde beheer en de lijsten benevens de aangeboden stukken hem ter goedkeuring ter hand gesteld. Voor eenige dagen nu maakte de heer Hennet de opmerking, dat de verificatie eene sterkere neiging voor u opvatten. „Maar neem eens aan," zeide zij mij schuchter aanziende, „dat iemand u bemint, maar dat hij he u niet durfde zeggen, omdat gij ar^ waa™- .Dat is in uw geval niet waarschijnlijk, Vales ka/' hernam ik. „Eens zal er een dag aanbreken dat er een ridder komt, die deze goudgele lok gen meer bemint dan alle diamanten en al het goud der wereld." Ik zacr, dat haar de tranen in de oogen stonden en mij bekroop een zekere argwaan, dat niet alles met haar in orde was. Zij was echter de oudere en ik mocht niet nieuwsgierig schijnen oi een ver- vertrouwen uitlokken, dat zij mij met vrijwillig Sï'ik zal nu kort zijn, Bertha, want wat ik nog te zeggen heb is zeer treurig/'Alijn beminde en mijn neef namen den twinstigsten Juni afscheid van ons. Wij ontbeten nog met elkander. Valeska kwam echter niet beneden, doch liet zeggen, dat zij zich ongesteld gevoelde en den geheelen dag hare ka mer zou houden. Het heeft mij steeds berouwd, dat ik toen teveel aan mijn gevoel toegaf en mi om niets bekommerde. Vader was den geheelen dacr wegens zaken afwezig. Eerst tegen zeven uren des avonds ging ik naar Valeska s kamer, klopte aan, daar de deur gesloten was, doch kreeg der ingekomen obligaties zoo langzaam vorderde, terwijl het toch bekend was dat verreweg de meeste uitgelote Pr^"~ mies der verschillende leeningen reeds door de Banken waren uitbetaald. Hij liet, hoewel nog niets kwaads vermoe dende, den beer Baudet verzoeken, den volgenden dag hem inzage te verschaf fen van het door hem verrichte werk en de ingekomen uitgelote stukken. Dien volgenden dag 's ochtends nu ontving hij op zijn bureau een kort sbhrijven van den heer Baudet waarin deze be richtte dat eene ongesteldheid hem ver hinderde op het bureau te komen, doch dat hij met twijfelde of zijne ongesteld heid zou van korten duur zijn. Hoe wel deze ongesteldheid nog in geenen deele zijnen argwaan opwekte, droeg de heer Hennet, die den ochtend voor de bedoelde verificatie had vrijgehou den, eenen der andere ambtenaren op, zekeren heer Yerbeke, om met hem de verifiatie te doen. Zeer spoedig reeds bleek toen dat de zaken van Baudet niet in orde waren, en dat er nummers ontbraken van reeds uitgelote en uit betaalde premiën, o. a. obligatiën der leening 1879, waarop prijzen van 100,000 en 25,000 frs. gevallen waren. Het on derzoek werd voortgezet en bracht ver volgens aan het licht, dat geheele pa- geen antwoord. Op datzelfde oogenbik kwam ook mijne kamenier boven. Juffrouw Valeska slaapt," zeide zij. ,lk heb ree'ds verscheidene malen beproefd de deur te o- penen. Zij klaagde over hevige hoofdpijn. Mis schien is het beter haar niet te storen." Ik dacht zulks ook en ging heen. Toen va der tehuis kwam, wilde hij terstond naar Valeska gaan om te zien, hoe het met haar was. Ik stel de hem echter gerust en beiden dachten wij niets kwaads. Den volgenden morgen in de vroegte kwam mijne kamenier mij zeggen dat het in Va- leska's kamer zoo buitengewoon stil bleef. Ik voor mij geloefde echter, dat zij nog sliep, en dat er geene reden was tot bezorgdheid. Doch bij het ontbijt kwam zij ook niet beneden, en vader zond nu eenige lekkernijen naar hare kamer. Ma rie keerde spoedig terug en zeide, dat zij op haar voortdurend kloppen geen antwoord ontvangen had. Nu gevoelde ik eenigen angst en snelde de trappen op. Ik beproefde de deur te openen, doch tevergeefs, en liet nu vader roepen. In een oogenblik was hij.bij ons; zijn gelaat was bleek en zijne handen beefden. Eindelijk werd de deur opengebroken. Wij vonden de kamer le dig het bed onaangeroerd. Geen spoor was er van Valeska te ontdekken. Mijn vader verloor

Axelsche Courant | 1887 | | pagina 1