HOUTWAREN, Heden geslacht, UIEN, zaamslag. gemeenteraad van zaamslag. Handelsberichten. Advertentiën. OPENBARE VERKOOPiNG. Openbare Verkooping. C. A. VAN VESSEM, Zitting van Vrijdag 9 December. Tegenwoordig de heeren C. deBokx, Voorzit ter, M. van Kerkvoort, C. J. van Vessem, P. Dieleman, A. Riemens en K. de Kraker. Afwezig de heer M. J. Berman. De Voorzitter verklaart dat de vergadering ge opend is, waarna de Notulen der vorige verga dering worden gelezen en onveranderd goedge keurd. De Voorzitter doet mededeeliijg van de inge komen stukken. a. Brief van Gedeputeerde Staten, dat hetryk en de provincie ƒ150 bijdraagt, in de verple- r gingskosten van A. C. Houtzager. b- Idem goedkeuring der rekening 1886. c- Idem goedkeuring van het raadsbesluit der onderhandsche verhuring van den tuin aan het gemeentehuis d. Idem goedkeuring suppletoir Kohier Hoof- delijken omslag 1887. i e. Idem goedkeuring raadsbesluiten tot wijzi ging1! en of- en overschrijvingen van posten in de begrooting van TS87. Brief van de Zangvereeniging „Zaamslags Man - nenkoor," waarin zij verzoeken'hun een lokaal af te staan in de dorpsschool, tot het houden van Zang-repetities. Wordt in handen van Bur gemeester en wethouders gegeven. Alsdan komt aan de orde, een bezwaarschrift van den onderwijzer J. de Vos, tegen het in trekken der tegemoetkoming in de kosten zijner huisvesting. Adressant genoot vroeger eene toelage van ƒ30,—, ter tegemoetkoming in de kosten zijner huisvesting. In de vergadering van 21 October 1.1. werd, op voorstel, bovengenoemde toelage in getrokken, met 4 tegen 2 stemmen. Den heer -T. de Vos, zich biermede niet kunnende veree- nigingen, dient daarop bovengenoemd bezwaar schrift in. De Voorzitter en de heer M. van Kerkvoort waren het met adressant, omtrent bet aangevoerde in zijn bezwaarschrift geheel eens, maar de heeren C. J, van Vessem en P. Diele man, konden zich met die zienswijze niet ver eenigen, waarop de Voorzitter het in rondvraag bracht, hetwelk verworpen werd met 4 tegen 2 stemmen. F Voor stemmen de heeren C. de Bokx en M, van Kerkvoort. Tegen de heeren C. J. van Vessem, P. Diele man, A. Riemens en K. de Kraker. 1 Aanvraag van Mej. de Wed. C. Boot om eer vol ontslag als gemeentevroedvrouw hetwelk haar met algemeene stemmen wordt verleend. Aanvraag van Mej. G. C. Duijvestein om tot eigen oefening op de openbare dorpsschool te mo gen werkzaam zijn, hetwelk haar met algemee ne stemmen wordt toegestaan, met bepaling, dat door het Hoofd der school de uren zullen aan gewezen worden, waarop zij werkzaam kan zijn. Benoeming Nieuwejaarscommissie. Aangezien maar de helft der leden van de com missie, bovenbedoeld, jaarlijks aftreedt had er slechts eene benoeming van 5 nieuwe leden plaats. Tot nieuwe leden werden benoemd de heeren G. de Visser Jac.zoon, Jac. Haak Cz. A. P. de Mul, A, Dees Jac.zoon en C. de Kok. De oude leden zijn C. P. Geelhoedt, C. A. van Vessem, W. de Feijter, A. de Kraker Kz., G. de Bokx en F. de Putter, en als plaatsvervan gers de heeren Joh. Hoebé, Job. van Breen,Jan Dees. Az. D. Scheele en P. de Putter, Adriaansz. -Voorzitter dier commissie de heerC. J. vanVes- Isem, tot diens plaatsvervanger K. de Kraker. Aan den Rijksveldwachter J. P. Koene, wordt met algemeene stemmen, voor 1888 bij venieu- wing eene toelage toegekend van ƒ50,—, voor adsistentie van gemeentediensten. De Voorzittei stelt voor, om de handwerken, ver vaardigd op de openbare scholen, ten geschenke te geven, aan het burgerlijk armbestuur; wordt aangenomen met algemeene stemmen. Idem stelt voor, om de grond aan de losplaats aan do Margaretha-poider 'c.a. op te ruimen, en aan den meestbiedenden [te laten, goedgekeurd. Voorstel van B. en W. om een karbijn aan te schaffen voor den Veldwachter W. van Pe- tegem, dat met het oog, op nachtdiensten, voor hem onmisbaar is. Met algemeene stemmen aan genomen. Door den Voorzitter wordt medegedeeld dat door den heer F. Machielsen hem gevraagd is geworden, een haagje te plaatsen, aan de oostzijde van het slachtplein. Bedoelde aanvraag wordt toegestaan. Idem van den heer C. A. van Vessem, om een tafeltje en stoel in de raadszaal te plaatsen, dienende tót het opnemen van gemeenteraads verslagen enz. Wordt in handen gegeven van B. en W. Niets meer aan de orde zijnde wordt door den Voorzitter de vergadering gesloten. RECHTSZAKEN. Arrondissements-Rechtbank te Middtlburg. Ter openbare terechtszitting van de rechtbank alhier, is j.l. Vrijdag, de zaak behandeld van J. V., oud 37 j., wed. van A. v. D. thans in hech tenis te Middelburg, beklaagd van in den voor middag van den 25 Augustus 1887, omstreeks zes uur, een kind van het mannelijk geslacht, van hetwelk zij eenige oogenblikken te voren was bevallen, opzettelijk van het leven te heb ben beroofd door het in de zoogenaamde linie kreek, gelegen in het Fort onder de gemeente Axel, te werpen, waar het door stikking is ge storven. 7 getuigen en 2 deskundigen waren door het Openbaar Ministerie voorgebracht. De pre sident eischte 3 jaar gevangenisstraf. Mr. K. W. Brevet, die der beklaagde ambt- halve was toegevoegd concludeerde tot vrijspraak, op grond dat het niet bewezen is, dat het kind, levend te water geworpen is. Uitspraak a.s. Vrijdag. V E R K O «1» I N G E N Op Woensdag 14 Dec., nam. 1 ure op het terrein bij de Axelsche brug te Terneuzen, van stijlen, planken, buizen, steenberrie, timmermans- kar kozijnen, deuren, enz. voor Jan Koole aan nemer, door not. Fercken aldaar. Koopen tot en met 3. kontant. -- Op Vrjjdag 16 Dec., des'nam. 2 ure, van een hofsteedje, bestaande in woonhuis, schuur erf, tuin en boomgaard, in den lovenpolder te Hoek, ter grootte van 800 Gendsclie roeden, in gebiuik hij Corn. Pladdet tot 1 Maart 1888, voor de gerechtigde tot den gemeenschappelijken boe del, tusschen LevinaDees en wijlen H. M. Goos- sen, en de erfgenaam van laatstgenoemde, door de notarissen mr. Dronkers en Fercken te Ter- neuzen. Op Maandag 19 Dec., nam. 1 ure, van wil gen tronken gekliefde tronken, en afgekapte tak ken, alles op de hofstede van den heer Cb. de Deckere, te Sas van Gent, in den Albertuspol- der, door den deurw. A. Huineman te Terneuzen. Op Dinsdag 20 Dec voorm 10 ure, van kanadaboomen, op den Langendarnschendijk te Graauw, voor den H. W. Geb Heer Jhr mrTh. Serrais, te 's Hertogenbosch, en na afloop daar van van Kanadaboomen voor den heer J. van Damme te Graauw, op zijne hofstede, door not. van Rijsoort van Meurs te Hulst. -- Op Dinsdag 20 Dec., des voorm. 10 ure, van nieuw bezaagd hout, en huismqubelen, aan de haven te Walsoorden, voor den heer P. J. Ver bist, aannemer te Hontenisse, door den notaris mr. Thomaes, aldaar, Op Woensdag 21 Dec., voorm. 10 ure, van canadaboomen, voor mej. de Wed. J. van Jole te Hontenisse, door den notaris mr. Thomaes aldaar. Op Donderdag 22 Dec., van olmen koppen liggende op de hofstede van Adr. Franse, in den Wilemskerke-polder, te Hoek, voor den heer Foussaint, koopman te Langerbrugge door not. Fercken te Terneuzen. Op Vrijdag 23 Decdes nam. 4 ure, in de herberg van P. J. Kuijpers, te Groenendijk, gem Hontenisse, van een woonhuis, bergplaats, tuin en erf, te Groenendijk, groot 5 A. 75 cA. voor de kinderen en erven van wijlen S. de Kort, wed. van P. J. Mahu, te Hontenisso, door not. mr. Thomaes aldaar. Rotterdam, 12 December 1887. Jar. VI. en Z. tarwe, puike ƒ6,60 a ƒ6,80 ditc goede en mindeie ƒ5,80 a ƒ5,50 puike Rog ge ƒ5,00 a ƒ5,30, dito goede ƒ4,60 a ƒ4.90 Zeeuwsche wintergerst, puike, 5,00 a 5,40 dito goede 4,50 a 4,90, dito zomer, 4,80 a 5,00, Haver 2,00 a 2,60, Paardeboouen 5,40 a 5,60, Bruineb. 9,00 a 9,50 BI. kookerwten 7,25 a. 7,50 Koolzaad ƒ9,00 a ƒ9,50. Koers van Belgisch geld: 47,50 a 47,55 per 10C frs. een vet varken en een vette vaars waarvan de prijzen zijn als volgt. Te beginnen met Donderdag a. s. ALLES VERLAAGD. Varkenskrippen ƒ0,30, Fijne stukken rundvleescli Schijven ƒ0,35, met weinig beenen ƒ0,30 Hutspot ƒ0,20, Krippen z. beenen ƒ0,30 Worst ƒ0,35, Gewone krippen ƒ0,25 Hoofdkaas ƒ0,30, Gewone st.'vleesch ƒ0,25 Biefstuk ƒ0,45, St. voor rookvleeschy"0,37r> Schenkel bij 5 kg^,15, en in 't klein ƒ0,20 alles per 5 ons, bij partijen van 10 of meer Kilo's het rnndvleesch geleverd a 48 cent per kilowie 25 kilo koopt, krjjgt er een stuk voor rookvleesch bij, aan 48 cent per kilo bij A. J. BLANKERT, Vleeschhouwer en Spekslager, Axel, beloveude eene prompte bediening. Voor puike kwaliteit wordt ingestaan. De Notaris P. Dreginans, te Axel, zal op Don derdag 29 December 1887, des voormiddags 11 ure, aan het huis bewoond hij P. DE ROOIJ, op het Stoppeldijkveer, gemeente Boschkapelle, verkoopen Eene partij gezaagde als: BALKEN, STIJLEN, RIBBEN, KE PERS, LATTEN, PLANKEN, enz. enz. EN EENE PARTIJ afkomstig van de gesloopte meestoof Van Luntershoek. De Notaris P. Dregmaus, te Axel. zal ten ver zoeke van den heer F. PUSSEM1ER, advokaat en grondeigenaar te Brussel, op Vrijdag 3» De cember 1887, des namiddags 1 ure verkoopen 120 gave Kanada waaronder van 1,50 tot 1,60 M. omtrek, staande op den zoogenaamden tragel, in de gemeemte Koewacht, alwaar te vergaderen. Door tusschenkomst van den Ondergeteekende, worden ABONNEMENTEN en ADVERTENTIËN voor de „Axelsche Cotjeant" aangenomen. in Schrijfbehoeften, te Zaamslag.

Axelsche Courant | 1887 | | pagina 3