Zaamslag. Veevoeder 326ste Staatsloterij. aanstaands Zaterdag, BERICHT. g 1en, D. J. OGGEL. Vervolg Nieuws. Advertentiën. Bekendmaking. aanleg van TUINEN, BOOMGAARDEN, enz. C. A. VAN VESSEM, De tournure is en blijft voor velen een aan- stootelijk ding. Zelfs een ambtenaar bij de be lastingen heeft op een schaduwzijde van dit mo delartikel gewezen, zooals blijkt uit het volgende ingezonden stuk, dat voorkomt in een der laat ste nummers van de „Wiener Jagdzeitung." „Reeds lang" schrijft onze tollenaar „zag ik met een zeter wantrouwen de dames aan, die naar de mode dezer dagen van achteren onder het middel een aanmerkelijken omvang vertoonen. En hoezeer dit wantrouwen gerecht vaardigd was, heb ik tot mjjn leedwezen her haaldelijk moeten ondervinden. Zoo nog jongst leden Zondag. „Het was een regenachtige dag. Een zeer bevallige, nog jonge en ryk gekleede dame, die ik reeds meermalen, om haren buitengewonen omvang op genoemde plaats, met zekeren ach terdocht had aangezien, gaat voorbij mijnhuisje, terwijl zij uit vrees met modder te worden be spat haar kleed van achteren wat optilt. Bij de ze gelegenheid ontdekte ik aan zekere plooien in het kleed, dat de tournure een bergplaats was voor een of ander zwaar voorwerp. Ik trad op de dame toe en vroeg baar beleefd, wat zij in haar tournure geborgen had. De dame wilde mij niet een antwoord verwaardigen, toen, tot het uiterste gedwongen, deed ik een greep r.aar de tournure en voelde den snavel en den kop van een vogel. Nu hielp geen tegenstreven, de da me moest mede naar de inspectiekamer. Daar kwamen drie koppel patrijzen voor den dag, die de dame had willen binnensmokkelen, Sedert zijn 48 dames aangehouden, die op dezefde wij ze de belastingwet trachtten te ontduiken. Daar ik min of meei week van natuur ben, heb ik gesolliciteerd naar eene andere plaats voor zoo lang deze verwenscble mode, die de dames tot smokkelen verleidt, nog heerschende is." Axei. Hedennamiddag ten een ure, hield in de herberg ,.'s Lands Welvaren", de maatschappij „Vooruitgang is ons Streven", hare eerste vergade ring in het nieuwe loopende jaar. De rekening en verantwoording over het loopende jaar 1886/ 87 werd goedgekeurd. Vervolgens werd over gegaan tot de benoeming van 8 leden van het bestuur, tengevolge der periodieke aftreding der heeren J. van Hoeve, P. van Hoeve en L. de Feijter Jz Beide laatstgenoemde heeren wensch- ten niet in aanmerking te komen. Gekozen wer den de heeren J. van Hoeve tot Secretaris, G. "Weijns en M. Wolfert tot Bestuursleden. De afdeeling Terneuzen van de liberale kiesvereeniging Eendiacht maakt Macht zal he den (Woensdag) vergaderen ter behandeling van een voorstel van het bestuur om, naar aanlei ding der thans vigeerende grondwet, de afdee ling te ontbinden, daar deze gemeente bij de nieu we regeling voor de verkiezing van leden der 2e kamer is ingedeeld bij het nieuwe distr. Oostbnrg. Verder wenscht het bestuur eene nieuwe kies vereeniging op te richten voor Ternenzen en omstreken. M. Ct. Uit Philippine meldt men aan de M. Gt. Met eene overeenkomst tusschen het rijk en onze gemeente, omtrent de uitbreiding onzei ten eenenmale onvoldoende haven, schijnt het nog maar niet te vlotten. Hoezeer eerstdaags op de staatsbegrooting voor 1888 de gevraagde gelden wel zullen worden toegestaan, kan men het om trent de wijze van uitvoering niets eens worden. Hontenisse, 6 Dec. Telken jare wanneer de 6e. December nadert gevoelt de stedeling zich gedron gen zijn dank te betuigen aan den braven bisschop van Megra, zonder wien, zegt „Het Algemeen Be lang," het e<m raadsel zou zijn h o e de donkere da gen voor „Kerst" door te komen. Zijn herdenkings feest doet oud en jong in de sombere Decembei da gen herleven en brengt leven en vroolijkheid in de straten onzer groote en kleine steden. Echt Hol- landsche pakketten, niet uit vellen maar uit boe ken papier samengesteld en bijeengehouden door een bundel van draden en koorden worden aan de post toevertrouwd om elders de levers te doen schudden. Ook in deze gemeente, al is het er nog zoo ver niet, gaven de avonden vóór 6 December ons de verzekering, dat eenmaal het St. Nicolaas- feest, vóór 25 jaren hier aan de meesten onbekend, voor oud en jong een waar feest worden zal. Een vier- of vijftal winkels stalden prachtig kin derspeelgoed uit en vonden naar men algemeen hoort beweren ook grage koopers. Ook bij de ban ketbakkers was meer drukte dan vóór jaren op te merken. Gelukkig de plattelands-gemeente, waar zulk een vooruitgang te bespeuren is. Moge dan ook elke nieuwe Decembermaand meer pracht en glans ge ven aan smaakvol versierde winkels, moge zij de harten sneller doen kloppen voor het edel genot, dat het oude „Sinterklaasfeest" ons oplevert en weldra ook in Hontenisse het kinderfeestin een feest voor oud zoowel als jung herschapen zijn, opdat ook hier de etalages meer geven kunnen dan een kegelspel of een bitterkoekje. Koewacht. Zaterdagavond omstreeks half zes brak op een kwartier afstands van ons dorp bij den landbouwer P. K. wonende aan den Papdijk, ge meente Moerbeke een hevige brand uit. Binnen eenige oogenblikken lag het schuurtje in asch. De schade is, naar wij hooren nog al aanzienlijk. Waar schijnlijk is het gebouw verzekerd. Een koe die zich in het brandende perceel bevond heeft nog al ernstige wonden gekregen. Oorzaak is onbekend. VERKOOPINGEN Op Donderdag 8 Dec., des nam. 1 ure, van olmen boomen, op de weiden van de hofstede be woond door P. de Feijter, voor Jac. de Feijter- Wethouöer te Terneuzen, door not. Fercken aldaar. Op Vrijdag 9 Dec., in tweede zitdag, des voorm. 10 ure. ter notariszaal, Prinsstraat 14 te Antwerpen, van eene hofsdede met Bouw- en Weiland, gelegen onder de gemeente Graauw, in den Prins Willem Hendrikpolder, ter grootte van ongeveer 55 Hectaren, door not. Louis le Clef te Antwerpen. Ingesteld op 84000 francs Op Maandag 12 Dec., nam. 2 uro, in het logement „het Bonte Hert" te Hulst, van a. 5 H.A. 25 A. 90 cA., bouwland, in den polder Riet en Wulfdijk gem. Sint Jan Steen en b. 6 H.A. 80 A. 40 cA. bouwland, gelegen als voren koop a en een deel van koop b. in mondelinge pacht bij D. van Looy, te Sint Jan Steen, voor 524,95 's jaars en het overige deel van koop b. in mondelinge pacht bij J. Stallaert te Sint Jan Steen, voor 131,13, 's jaars, alle lasten voor eigenaars rekening voor de gezamenlijke er ven van wijlen Vrouwe A. Th. Boeijé, in leven wed. van den heer N. F. van Waesberghe, grond eigenares te Hulst, door not. mr. van Deinse te Hulst. In comulo gebracht op 13120. Premie van instel en gelaggelden ieder Va pCt. Op Woensdag 14 Dec., nam. 1 ure op het terrein bij de Axelsche brug te Terneuzen, van stijlen, planken, buizen, steenberrie, timmermans- kar kozijnen, deuren, enz. voor Jan Koole aan nemer, door not. Fercken aldaar. Koopen tot en met 3. - kontant. -- Op Vrijdag 16 Dec., des nam. 2 ure, van een hofsteedje, bestaande in woonhuis, schuur erf, tuin en boomgaard, in den lovenpolder te Hoek, ter grootte van 800 Gendsche roeden, in gebiuik bij Corn. Pladdet tot 1 Maart 1888, voor de gerechtigde tot den gemeenschappelijken boe del, tusschen Levina Dees en wijlen H. M. Goos- sen, en de erfgenaam van laatstgenoemde, door de notarissen mr. Dronkers en Fercken te Ter neuzen. Op Dinsdag 20 Dec voorm 10 ure, van kanadaboomen, op den Langendamschendijk te Graauw, voor den H. W. Geb Heer Jhr mrTh. Serrais, te 's Hertogenbosch, en na afloop daar van van Kanadaboomen voor den heer J. van Damme te Graauw, op zijne hofstede, door not. van Rijsoort van Meurs te Hulst. -- Op Dinsdag 20 Dec., des voorm. 10 ure, van nieuw bezaagd hout, en huismeubelen, aan de haven te Walsoorden, voor den heer P. J. Ver bist, aannemer te Hontenisse, door den notaris mr. Thomaes, aldaar, Prijzen van ƒ100 en daarboven. Trekking van Maandag 5 Dec. 2e KI. 20,000. no. 15191. 5000. Yi 5778. 2000. 7430. 1500. n 3554. 1000. n 15898. 200. n 7) 17827, 19455. 100. 3170, 5666, 8753, 14393, 18024, 20683. Rotterdam, 5 December 1887. Jar. VI. en Z. tarwe, puike ƒ6,50 a ƒ6,80 ditc goede en mindeie 5,80 a j '3,40 puike Rog ge ƒ4,90 a ƒ5,20, dito goede ƒ4,50 a ƒ4,80 Zeeuwsche wintergerst, puike, ƒ4,80 a ƒ5,25 dito goede ƒ4,40 a 4,70, dito zomer, 4,t5 a 5,00, Haver 2,00 a 2,60, Paardeboonen f 5,40 a 5,70, Bruineb. ƒ9,00 a ƒ9,50 BI. kookerwten 7,50, a 7,75 Koolzaad 9,00 a ƒ9,50. Koers van Belgisch geld: 47,55 a 47,60 per 100 frs. %^f<^s=»Alle Anti-revolutionairm in Axel wor- den tegen Zaterdag den lOen Dec., 's middags te 2 ure ter vergadering opgeroepen om nader te spreken over de Kiesvereeniging. De vergadering zal gehouden worden in de Chr. School Het Voorloopig Bestuur. DE TREKKING der prijzen zal plaats hebben des 's avonds ten 7 ure bij den heer J. B. Duuir. Axel, H. HOEBÉ. De ondergeteekende brengt hierdoor, ter kennis van het geëerde publiek van AXEL en omstreken, dat hij elkeu Zaterdag op de Markt te spre ken zal zijn, over den en zal alsdan tevens verschillende soorten aan zeer billijke prijzen, TE KOOP aanbieden. W. RÖTH, Tuinman, Oostsluis D 18, TERNEUZEN. Door tusschenkomst van den Ondergeteekende, worden ABONNEMENTEN en ADVERTENTIËN voor de „Axelsche Courant" aangenomen. in Schrijfbehoeftente Zaamslag. St. Nicolaas is gearriveerd, bij de Wed. L. RÓLFF, te Axel. GRONDNOTENKOEKEN of MEEL uitstekend Veevoeder, onder garantie van een minimum gehalte van 52 percent eiwit en vet, met de hoogste Onderscheiding bekroond op ver schillende Landbouwtentoonstellingen. Verkrijgbaar voor AXEL en OMSTREKEN by

Axelsche Courant | 1887 | | pagina 3