326ste Staatsloterij. OPENBARE YERKOOPINS. Onbeschadigde Manufakturen, Dagelijks Verkrijgbaar Puik Rundvleesch, Vervolg Nieuws. Handelsberichten. Advertentiën. Te Brussel is van gemeentewege een tand meester aangesteld om de gebitten der school gaande kinderen geregeld te onderzoeken. Deze maaatregel, welke genomen is op grond dat op geen gebied der geneeskunde bij kinderen zoo veel wordt verwaarloosd als op tandheelkundig gebied, tot groot ongerief op lateren leeftijd, geeft zeer'gunstige uitkomsten. In, het jaar 1886/87 zijn daar 1178 schoolkin deren behandeld, van welke 189 met beenvlies ontsteking, 393 met tandgebreken en 443 met kiespijn of aangezichtspijn die met zieke tanden in verband stond, terwijl in 153 gevallen consult van geneeskundigen werd ingeroepen. o Dat het onvoorzichtig is, den toren van de wa terleiding in de duinen te 's Hage zonder geleide van hen, die er den weg weten, in oogenschouw te nemen, moest gisteren een aldaar woonachtig heer ondervinden. De bezoeker had het ongeluk in een gelijk vloers aanwezig, ongeveer 6 voet diep, gat te vallen. "Wel twee uren bleef hij in bewusteloo- zen toestand liggen, totdat hi) toevallig door een der beambten gevonden werd. Hij had eene bloedende wonde aan het achterhoofd bekomen en moest per vigilante naar zijne woning terug- keeren. o— De directie der Ned Amerikaanscde Stoom- vaartmaatschappii ontving Zondag bericht dat het Stoomschip ,',W. A. Scholten," kapitein Taat, Zaterdag 19 November, des ochtends te 7 uren, van Rotterdam naar New-York vertrokken met 160 passagiers en 54 m^n equipage, Zondaga vond bij Dover gezonken is door aan7aring met een onbekend gebleven stoomschip. Ongeveer vijftig der opvarenden van de „W. A. Scbolte," zijn gered door het Eng. stoomschip 4,Ebro". Onder deze zijn de heer Geuken, de administrateur de dokter, de eerste en tweede machinist en de tweede stuurman. Uit de o] gemaakte lijst van de geredde per sonen, blijkt dat nog zeer velen worden vermist, zoodat de ramp, een gevolg van zwaren mist, als een van de droevigste zeerampen van de laatste jaren kan genoemd worden. Reuter bericht nader, dat de aanvaring heeft plaats gehad door het Stoomschip „Mary Rosa," van Hartlepool. Ongeveer 90 personen van bemanning en pas sagiers van de „W. A. Scholten" zijn te Dover aan wal gebiacht140 ontbreken nog. Tal van schuiten zijn naar de plaats van het ongeluk gezonden om te redden wat nog le redden was. Tot onderwijzer aan de bijzondere school te Zaamslag is benoemd de heer F. Boon, aldaar. M. Ct. - Z.Exc. de minister van marine heeft tot lichtwachter te Baarland benoemd de lichtwach- ter J. Willemse te Terneuzen. - De heer F. Hombach te Hulst zal a.s. Za terdag te Middelburg eene lezing houden over „De wenschelijkheid van het heffen van inko mende rechten op vreemde granen. - De laatste schietwedstrijd, van de scherp schutter s-vereeniging „Voor Vaderland en Ko ning" te Terneuzen, inditseisoen isjl. Zaterdag gehouden en had den volgenden uitslag len prijs verwierf de serg.-majoor-instructeur De Cooker met 27 puntenden 2en serg. Dael- man met 24 p. (laatste schot 8)3en serg. Van Gelderen met 24 p. (1. s. 5)4en hoornbl. F. Dael- man met 23 p. (l.s.9); 5en korp. De Leeuw met 23 p. (l.s.8); 6en buit. lid J. Riemens met 23 p. (l.s.7); 7en korp. Van der Hooft met 23 p. (1-s. 6); 8en buit. lid Blankenbijl met 22 p. (l.s.7); 9en korp. Dekker met 22 p. (l.s.6); lOen schut ter Stroo met 21 p. (l.s.9); Hen korp. Hamelink met 21 p. (l.s.8); 12en schutter W. Acke met 21 p. (I s.7): 13en schutter De Cooker met 18 p.; 14en adj.-onderofficier Polak met 17 p.; 15en schutter Ch. de Cooker met 16 p., terwijl een consolatieprijs ten deel viel aan schutter P. de Cooker. Een gedeelte van de manschappen der alhier gedetacheerde infanterie nam officieus deel aan dezen wedstrijd. Voor hen waren 2 prijzen beschikbaar gesteld, die behaald zijn door den milicien De Grof röet 25 punten en door den milicien De Graaft met 21 punten. De aan dezen wedstrijd verbonden vrije baan gaf den volgenden uitslag: de le prijs werd be haald door den heer Blankenbijl voornoemd met 28 p., de 2e. door den heet Van Zaane, opzich. ter van fortificatiën alhier, met 26 p.; 3en door serg. Van Gelderen met 25 p.; en de 4e dooi den serg. majoor instr. De Cooker met 22 p. Al deze wedstrijden hadden plaats op een van 150 M. in 3 schoten. In gepaste bewoordingen reikte de komman- dant M. Eijke de prijzen aan de verschillende overwinnaars uit. Aan de gemeente Koewacht is boven en behalve de vergoeding van 30 pCt. een subsidie verleend ter tegemoetkoming in de kosten van haar lager onderwijs van 2000. RECHTSZAKEN. Het gerechtshof te 's Gravenhage bevestigde Zaterdag het vonnis der rechtbank te Middel burg, waarbij eene dienstmaagd uit Ter Neuzen tot een jaar gevangenisstraf is veroordeeld ter zake van diefstal van bank- en muntbiljetten uit eene gesloten geldkist, van een drankver- kooper aldaar. Arrondissements-Rechtbank te Middelburg. Vrijdag 18 November is veroordeeld: P. d. W. oud 19 j., werkman te Hoek, we gens mishandeling, tot ƒ3, boete of 3 dagen hechtenis. Prijzen van ƒ100 en daarboven. Trekking van Maandag 21 Nov. le. kl. 20,000. no. 18705. 5000. 1038. 400. 11712, 200. 4666, 5419, 6025. 100. 3004, 7571, V E R 1» A C II I I G E X Op Woensdag 23 Nov., des nam. 2 ure, in de herberg „la belle vue," van Theod. Acke, te Terneuzen, van 2 H.A. 09 A. 20 cA. bouwland, in den Vlooswijkpolder onder de gemeente Ter neuzen, zeer geschikt voor groenteteelt voor den tijd van 7 jaren, eindigende 1 October 1894, voor mevr. de "Wed. dr. C. Steketee, door not. mr. J. P, Dronkers, te Terneuzen. VERKOOP I G F. Op Woensdag 23 Nov., des nam. 1 ure van eene partij roerende goederen, Winkel- en bak kersgereedschappen, in de Nieuwstraat te Terneu zen, ten huize van W. van der Welle, ten verzoe ke van den WelEd. gestr. Heer mr. C. Lucasse, als curator in het failissement van genoemden V. d Welle, door den Deurw. A. Huineman aldaar. Op Woensdag 23 Nov., des nam. 2 ure, van verplantbare olmen boompjes, staande op een partij bouwland in den Vlooswijkpolder, aan den grindweg van Terneuzen naar Hoek, in de herberg „la belle vue," bjj Theod. Acke te Terneuzen voor mevr. de Wed. dr. C. Steketee, door not. J. P. Dronkers aldaar. Op Donderdag 24 Nov., voorm. 10 ure van olmen boomen en een zware wilg, nabij den Ren- zenhoek, gem. Zaamslag, voor den landbouwer Ma- rinus Riemens te Zaamslag door not. Fercken te Terneuzen. Op Dinsdag 29 November bjj instel en op Dinsdag 2 Dec. bij verblijf, des nam. 3 ure, in de herherg van Moerdijk te Zuiddorpe van eene partij Bouw- en Weiland en Eikenbosch, in eene blok te Zuiddorpe, polder Zuiddorpe Noorddeel. groot 7 H.A. 79 A. 20 cA., Noordmej. de Wed. D. van Waes, Zuidrijweg van de Oudeburg- sche Sluis naar Zuiddorpe, voor den onherroepe lijk gevolmachtigde» Schuldeischer, door not. Ferc ken te Terneuzen. De instelpremie bedraagt V» pCt. en inlichtin gen geeft mede not. Vermeersch te Ertvelde (Bel- gië). Op Dinsdag 29 Nov., des voorm. 10 ure van Kanada boomen staande op de hofstede bewoond door J. Laureijs, te St. Jansteen, voor genoemden Laureijs, c.s„ door not. mr. van Deinse te Hulst. Op Vrijdagen 2 en 9 December, des voorm. 10 ure, ten kantore van en door not. L. le Clef, Piinsstraat 14 te Antwerpen in 2 zitdagen van ee ne hofstede met bouw- en weiland gelegen onder de gemeente Graauw, in den Prins Willem Hen drik polder, ter grootte van ongeveer 55 H.A. thans bewoond door den landbouwer J. Peijne. Op Donderdag 8 Dec., des nam. 1 ure, van olmen boomen, op de weiden van de hofstede be woond door P. de Feijter, veor Jac. de Feijter, Wethouder te Terneuzen, door not. Fercken aldaar. Op Dinsdag 13 Dec., nam. 1 ure van Ka nada boomen, groeiende aan den dijk van den Ca- nisvlietpolder, nabij Eversdam, voor het bestuur van voornoemden polder, door not. Fercken te Ter- Neuzen. Op Donderdag 15 Dec., nam. 1 ure precies, a. van Kanada boomen, groeiende opdenplat- tén Koedijk tegen den Serlippenspolder gem. Ter neuzen voor Anth. Dekker te Terneuzen, en b. van Kanada boomen staande op de hofstede Mof- feschans, voor de wed. Mar. de Bruijne, aldaar door not.'Fercken te Terneuzen. Rotterdam, 21 November 1887. Jar. VI. en Z. tarwe, puike ƒ6,90 a 7,20 dito goede en mindeie/'6,20 a ƒ6,80, puike Rog ge ƒ4,90 a ƒ5,20, dito goede ƒ4,50 a 4,80 Zeeuwsche wintergerst, puike, 4,90 a 5,10 dito goede 4,40 a 4,80, dito zomer, 4,50 a f 4,70, Haver 2,00 a 2,60, Paardeboonen f 5,30 a 5,60, Bruineb. 9,00 a 10,00 BI. kookerwten 8,00 a 8,25, Koolzaad 8,00 a ƒ9,00. Koers van Belgiscn geld: 47,55 a 47,60 per 100 frs. De ondergeteekenden betuigen, ook namens wedeizijdsche betrekkingen, hun nen bijzonderen dank aan het Fanfaren-gezelschap „Concordia" alhier, voor de eer en de meer dan hartelijke ontvangst hun bewezen, bij hunne te- buiskomst op 19 November 1887. Axel, den 22 November 1887, C. P. MINJON. A. A. MINJON - Van Wijngaarden. De Notaris P. Dregmans, te Axel, zal ten ver zoeke van ANTHONIE BOLIER te Terneuzen, op Donderdag; 34 Xovembcr 18S7, des voormid dags 10 ure en zoo noodig den volgenden dag, verkoopen E E X E PART IJ EN EENIGE De verkooping wordt gehouden in het „Nieuw Koffiehuis", bewoond bij J. A. Dosze, op het marktplein te Terneuzen. Koopen tot en met ƒ5,—, kontant. a 50 cent per kilo, bij een hoeveelheid van min stens 25 kilo of meer, bij A. J. BLAXKERT, Vleeschhouwer en Spekslager te AXEL.

Axelsche Courant | 1887 | | pagina 3