„BOOMEN, 200 OLMEN BOOMEN, Advertentie». Openbare Ver hooping en - RECHTSZAKEN. 3Jet Gerechtshof te 's-Gravenhage behandel de Donderdag 1.1. het hooger beroep van een dienstmaagd te Terneuzen, van een vonnis der rechtbank te Middelburg, waarbij zij tot een jaar gevangenisstraf was veroordeeld, ter zake van uit een gesloten geldkist, toebehoorende aan een drankveikooper te Terneuzen, door middel van een valschen sleutel, op drie verschillende da tums te hebben ontvreemd een bankbiljet van ƒ40, een van ƒ60, en een muntbiljet van ƒ10. Beklaagde had hare volledige bekentenis in dien zin herroepen, dat zij de eerste twee dief-, stallen op rekening van haren minnaar schoof. Dit beweren, 't welk zij ook heden volhield, werd door haren verdediger, mr. Hummel, ge pleit. Z. i. moest bekl. slechts voor den diefstal van het muntbiljet worden veroordeeld en een veel minder zware straf bekomen. Advocaat-generaal mi'. Telders eischte beves tiging van het vonnis. Het Hof zal Zaterdag 19 November uitspraak •doen. Arr on dissen tents-Rechtbank te Middelburg Vrijdag 11 Nov. is veroordeeld M. M. oud 22 j zonder beroep te Terneuzen, wegens beleediging, tot ƒ8, boete of 6 dagen hecht. Kantongerecht te Ter Neuzen. Vrijdag 11 November zijn veioordeeld: F. H. en P. M K., beiden zonder beroep te t'Terneuzen, ter zake van het loopen op eens anders beplanten grond ieder in eene boete van ƒ0,50, subsidiair 1 uag hechtenis. F. v. d. B., P. v. K., werklieden te Terneu zen, J. B. en G. v. W., werklieden te Hoek. ter zake van het 'rapen van schelpviseh op de wer ken van een polderdijkieder in eene boete van 1, subs. 2 dagen hecht. L. N., werkman te Zele, ter zake als voren in eene boete van 1,-50, subs 3 dagen hecht. M. v. E. en L. v. D.r zonder beroep te Ter- neuzen, ter zake van straatschenderij ieder in eene boete van 1, subs. 1 dag hecht. L. W. en M. d. P., arbeiders, beiden te Zaam- slag, ter zake van het laten ïoopen van kippen •op eens anders beplanten grond ieder in eene boete van ƒ0,50, subs 1 dag hecht. G. d. H., arbeider te Zaamslag, ter zake als voren in twee boeten elk van 1, subs. 1 dag -hecht, voor iedere boete. J. A. I. d. R., werkman te Ter Neuzen, tei sake van openbare dronkenschapin eene boete van "2, subs. 3 dagen hecht. P. A werkman te Ter Neuzen, ter zake als vorenin eene boete van 0,50, subs. 1 dag hecht. M. K., koopman te Ter Neuzen, en T. v. T., kapitein eener stoomboot te Vlissirgen, ter za ke van het verbleven in eene herberg na het uur van sluiting; ieder in eene boete van 3, ■subs. 2 dagen hecht. P. v. d. B., slager te Ter Neuzen, ter zake als vorenin eene boete van 2, subs. 1 dag hecht. F. B., werkman te Axel, ter zake van stroo- perijin eene boete van 2, subs. 3 dagen J. C. G. en M., voermansknechten, beiden te Ter Neuzen, ter zake van het rijden met een slependen zwengel; ieder in eene boete van 1, subs. 2 dagen hecht. G. M., werkman te Ter Neuzen, ter zake van het rapen van schelpdieren aan de werken van het kanaal Ter Neuzen-Gent; in eene boete van 1, subs. 2 dagen hecht. A. E. v. E„ zonder beroep te Ter Neuzen, ter zake als vorenin eene boete van f 0,50 subs. 1 dag hecht. H. V., C. v. H., visschers te Bouchaute, cn R. G., zonder beroep te Philippine, ter zake van het zonder consent visschen in de Schelde; ie der in eene boete van 0,50, subs. 1 dag hecht. A. M. K., kantoorbediende te Ter Neuzen, en S. M. T. zonder bekende woonplaats, ter zake van het verwekken van nachteliik rumoerie der in eene boete van ƒ2, subs. 1 da.g hecht. C. v. E., boerenknecht te Ter Neuzen, ter za ke van het ingesleten jachttijd aanwenden van pogingen om wild te bemachtigenin eene boe te van 2, subs. 2 dagen hecht., met verbeurd verklaring van den stok of betaling der waarde van 5 cents, subs. 1 dag hecht. H. B., zonder bekende woonplaats, ter zuke als voren en het aanwenden van een afdraaier als middel om wild te doodenin eene boete van 4, subs. 4 dagen hecht., en eene boete van 8, "subs. 8 dagen hecht., met verbeurdverkla ring van den atdraaier, de opbrengst van den haas ad 0,40 en het geweer, bevel tot vernie ling van den afdraaier bevel tot uitleveiing van het geweer of betaling der waarde ad 5, subs. 5 dagen hecht. P. M., boerenknecht te Selzaete, ter zake van het visschen in eens anders vischwater zonder akte en vergunning; in twee boeten elk van ƒ1, subs. 2 dagen 'hecht, voor iedere boete, met ver beurdverklaring en bevel tot vernieling der tak- kebossen, bevel die uit te leveren of te betalen de waarde van 0,30, subs. 1 dag hecht. Allen in de kosten van het geding. A ABESTEDINGEN: Op Dinsdag 22 Nov., des voorm. 10 ure, in de benedenzaal van het raadhuis, te Hulst, van het schoonhouden van den wandelpad rond de stads wallen en der paden van de begraafplaatsen voor den tijd van 3 jaren, door Burg. en Weth. dier gemeente. V E RPACBTI'NGEN: Op Dinsdag 22 Nov. des voorm. 10 ure, in de benedenzaal van het raadhuis te Hulst van de grasgewassen op de stadswallen en die der oude begraafplaats de tolheffing te Kapellebrug en de heffing van het waaggeld, voor den tijd van 3 jaren door Burg. en Weth. dier gemeente. V E It K O O I» I G E -- Op Woensdag 16 Nov., nam. 1 ure, in het „Terneuzensch Koffiehuis1', bi] C. Leunis, te Ter neuzen, van eer. groot e partij manufacturen Siga ren, Harmonica's, Tafels eD Stoelen enz., door den Deurw. Huineman te Terneuzen. Zindeljjke goederen kunnen worden bij gebracht, opgaaf daarvan bij voornoemden Deurwaarder. Koopen tot en met ƒ3,contant, het overige op tijd van betaling-. Op Woensdag 16 Nov., voorm 10 ure, van Kanada boomen, staande nabij het gehucht Krab- benhoek, gein Graauw, voor Mevr de Wed. J. C. Verbeije van Sonsbeek. te 's Gravenhage, door ijot. mr. van Deinse te Hulst. Op'Woensdag 16 Nov., des nam 2 ure, in de herberg „La belle Veu", 7an den heer Th. Acke, voor den heerE. Acke te Terneuzen, van een huis en erf, aldaar in de Nieuwstraat, diens- dig voor een broodbakkerij, groot 1 are 40 cA verhuurd aan W. van der Welle voor ƒ156, 's jaars tot 1 Mei 1888. Een woonhuis, met het recht van Erfpacht van den grond waarop het staat, aan het dijkje te Terneuzen, achter het voormelde huis, groot 55 cA. Verhuurd aan J. Harms Rz, voor ƒ1,10 per week. Een woonhuis met het recht van erfpacht als voren, naast het vorige woonhuis, groot 55 cA. verhuurd aan R. Harms Fz. voor ƒ1,10 per week. Informatiën te bekomen by mr. Dronkens, notaris te Terneuzen. Op Donderdag 17 Nov., voorm. 10 ure, van Kanada boomen, nabij A. Bal te Zuiddoipe, op den Schapendijk, voor het bestuur van den polder Zuid- dorpe Noorddeel, door not. Fercken te Terneuzen. Op Donderdag 17 Nov., voorm, 9 uur, van olmen en wilgen boomen voor den heer E. Geel- hand, te Antwerpen door not. mr. van Deinse. Te vergaderen aan den grindweg nabij het tolletje, gem. St. Jan Steen. Op Vrijdag 18 Nov., voorm. 10 ure, van olmen, esschen en Kanada boomen, nabij de „de Knapaf" en op het Noorddijkje gem. Hontenisse, voor den heer Rentmeester van het kroondomein aldaar, en te vergadaven aan de herberg van Joh. Leenknecht, door not. van Rijsoort van Meurs te Hulst. Op Zaterdag 19 Nov., voorm. 10 ure, van bees- tiaal, ongedorschen granen, landbouwgereedschap en huisraad, van L. Verplancke te Graauw, ten verzoe ke van J. Stobbelaar aldaar, van genoemden Ver plancke in beslag genomen, tegen contant geld en zonder opcenten door den Deurw, W. A. de Rid der te Hulst. Op Zaterdag 19 Nov., nam. 1 ure, van eene partij Kanada boomen en Kaphout aan den Armen- dijk te Axel, voor Mej. de Wed. J. B. van den Bulk, door not. Fercken te Terneuzen. Op Maandag 21 Nov nam. 1 ure, van Ka nada boomem, staande op den Molenboek, nabij de hotstede bewoond door G. Heijnsiijk, in den Oud- Westenrijkpolder, gem. Hoek, voor Adr. Riemens, landbouwer te Axel, door not. Fercken te Ter- peuzen. Op Maandag 21 Nov., ces nam. 2 ure, van Kanadaboomen op de stadswallen, voor het ge meentebestuur van Hulst, door not. van Rijsoort van Meurs aldaar. Op Maandag 21 Nov., bij instel en op Maan dag 28 Nov., bij verblijf, des nam. 2 ure, van 5 H.A. 25 A. 90 cA. bouwland in den polder Riet- en Wulfsdijk, gem. St. Jansteen, en 6 HA. 30 A. 40 cA. bouwland, gelegen als voren voor de gezamenlijke erfgenamen van wijlen Vrouwe Anna Theresia Boeyé, in leven Wed. van den heer N. F. van Waesberghe, grondeigenares te Hulst. De instelpremie bedraagt Va pCt. en de gelaggelden eveneens Va pCt. De verkoop heeft plaats in het logement „het bonte hert", te Hulst en door Not Van Rijsoort van Meurs aldaar. Op Dinsdag 29 November bij instel en op Dinsdag 2 Dec. bij verblijf, des nam. 3 ure, in de herherg van Moerdijk te Zuiddorpe van eene partij Bouw- en Weiland en Eikenbosch, in eene blok te Zuiddorpe, poldei Zuiddorpe Noorddeel. groot 7 H.A. 79 A. 20 cA., Noord; mej. de Wed. D. van Waes, Zuidrijweg van de Oudeburg- scbe Sluis naar Zuiddorpe, voor den onherroepe lijk gevolmachtigde» Schuldeiseher, door not. Ferc ken te Terneuzen. De instelpremie bedraagt 1V pCt. en inlichtin gen geeft mede not. Vermeerseh te Ertvelde (Bel- gië). Op Donderdag 8 Dec., voorm. 10 ure, van Kanada en Olmen boomen, staande aan den Spui- dijk, gem. Axel. nabij de hofstede bewoond door Fr. Staal, voor de familie Lippens te Moerbeke, door not,. Fercken te Terneuzen. Te vergaderen bij Al. Cortvriendt, op het Zoute Spui. Rotterdam, 14 November 1887 Jar. VI. en Z. tarwe, puike 6,90 a 7,25 dito goede en mindeie ƒ6,20 a ƒ6,80, puike Rog ge ƒ4,90 a ƒ5,20, dito goede ƒ4,50 a 4,80 Zeeuwsclie wintergerst, puike, 5,00 a 5,20 dito goede 4,40 a 4,90, dito zomer, 4,60 a ƒ4,70, Haver ƒ2,00 a ƒ2,60, Paardebooneu 5,30 a 5,§0, Bruiueb'. ƒ9,25 a 10,25 BI. kookerwten 8,00 a 8,25, Koolzaad 8,00 a ƒ9,00. door notaris P. DREGMANS, te Axel, 1 ten verzoeke van het BESTUUR van den pol- I der COEGORS c. a. op Donderdag den 1 De cember 1887, des voormiddags 10 ure, 200 gave Olmen geschikt voor werkhout en leverantie, staan de op den dijk van voormelden polder tegen de hofstede van den heer F. Dekker Pz. tegen het kanaal nabij de Axelsche Sassing alwaar te vergaderen. Zeer voordeelig voor het vervoer. 2 ten verzoeke van het BESTUUR van den polder BEOOSTEN EN BEWESTENBLIJ op Dinsdag den December 1887, des voormid dags 10 ure, geschikt voor werkhout en leveran- tie, staande in voormelden polder !aan den Liniedijk, gemeente Axel. Zeer voordeelig voor het vervoer. Te vergaderen bij Doms. Dieleman-, aan de Drie Schouwen te Axel. en

Axelsche Courant | 1887 | | pagina 3