Vervolg" Nieuws. Advertentiën. Verder gelooft hij dat door zulk eene over blijvende breedte, geen met graan beladen wa gen zoude kunnen rijden. Hij stelt mitsdien voor, het verzoek aan te houden tot eene volgende vergadering, opdat in dien tusschentijd een op meting van het terrein zoude kunnen geschie den. De heer Oggel zegt dat het jammer zoude zijn, wanneer het veizoek werd aangehouden, aange zien het nu tijd zoude zijn om met de bouwing der huisjes een aanvang te nemen, en voorts dat de breedte dier opening gelijk zal staan met die van -het slijkstraat je, zoodat er geen bezwaar voor bestaat tot inwilliging van het repuest. De heer Jansen kan zich eensdeels vereeni gen met het gesprokene van den heer Kruijsse en anderdeels met den heer Oggel. De heer Oggel verklaart zich nog tegen het voorstel van den heer Kruijsse omdat bij aan houding van dit punt, dë toezending bij eene e- ventueele aanneming van het verzoek aan Ged. Staten en de ontvangst van de goedkeuring des wege, alras 2 maanden zouden verloopen eer Cor- nelisse eon aanvang kan maken, aangezien hij steeds in het onzekere blijft-, om al het houtwerk •in gereedheid te brengen. Ondanks bet -gesprokene van den heer Oggel, blijft de heer Kruijsse lij een aanhouding vol harden. Hierop brengt dè Voorzitter het volgende voor stel in stemming: „Burg. en Weth. stellen voor een stukje grond naast de woning van de Wed. Mangol.i, ter lengte van 11,50 M. aan den pu- blieken dienst te onttrekken." Voor stemmen de heeren Van de Ree, Van Dixhoorn, Oggel en Dregmans, tegen de heeren Jansen, Kruijsse, Dieleman en de Feijter, zoodat bij de staking der stemmen het verzoek wordt aangehouden, terwijl met algemeene stemmen wordt besloten bet stukje grond op de Kaaiwal a 1, - per cA. af te staan. 2. De aankoop van Werkelijke Schuld. Door afwezigheid van een drietal leden, stelt de voor zitter voor, dit punt aan te houden, tot een vol gende zittingdienovereenkomstig wordt beslo ten. 3. De verpachting der gemeente-eigendommen. De Voorzitter deelt mede dat onder die eigen dommen begrepen zijn, de grazingen in de Oude Stad, het paardenkerkhof, de algemeene begraaf plaats en de kruitkelder. De heer Kruijsse meent dat het beter ware, de grazingen in de Oude Stad, buiten de \ei- pachting te laten vervallen, daar de moeiten en lasten welke de gemeente daarbij heeft, te veel zijn tegenover de pachtsom, 5 kan de gemeente immers weinig voordeel aanbrengen, indien dit perceel kon vervallen, dan zoude de gemeente van een grooten last ontdaan zijn. De heer Oggel is van tegenovergesteld gevoe len. Hij gelooft dat wanneer die grazingen niet verpacht 'worden de moeite nog grooter zal wor den, daar dan iedereen van die grond gebruik zal maken. Bijeen verpachting echter is het even goed alsof iemand met het toezicht belast is. De heer Kruijsse echter kan zich hiermede niet vereenigen. Hij gelooft dat het beter ware, dat ieder in gezetene daarvan gebruik kon maken. Het debat wordt gesloten en de Voorzitter brengt het voorstel van den heer Kruijsse om de grazingen niet te verpachten in stemming. Voor stemmen de heerenKruijsse Van Dixhoorn en De Feijtertegen de heeren Jansen, Dieleman, Van de Ree, Oggel en Dregmans, zoodat het- voorstel wordt verworpen en bepaald wordt dat de gemeente-eigendommen voor den tijd van 7 achtereenvolgende jaren, op dezelfde voorwaarden, als voorheen, zullen worden verpacht. 4. De benoeming van leden voor de Commis sie der Oude- en Nieuwjaarsbedeeling in deze gemeente. De Voorzitter deelt mede dat ten vorige jare tot die commissie behoorden, de heeren PRay mond, J. Brakman, A. W. van de Bilt, J. Van Dixhoorn Mz., P. van Hoeve, Abr. van Wijck, F. Dieleman Wz., P. Dees, P. Dieleman Jz. en Matth. Dieleman Pz., en benoemt verder tot stem- opnemers de heeren De Feyter en Jansen van Rosendaal. Tot de stemming overgaande, heeft men den volgenden uitslag Vac. P. Raijmond. Uitgebracht 8 stemmen, waar van 5 op P. Raijmond en 3 op D. J. Oggel. Vac. J. Brakman. Uitgebracht 8 stemmen op J. Brak man. Vac. A. W. van de Bilt. Uitgebracht 8 stemmen op A. W. van de Bilt. Vac. J. van Dixhoorn Mz. Uitgebracht 8 stemmen, waarvan 5 op J. van Dixhoorn Mz. 2 op P. Dieleman Wz., en 1 op D. J. Oggel. Vac. P. van Hoeve. Uit gebracht 8 stemmen waarvan 7 op P. van Hoe ve en 1 op D. J. Oggel. Vac. A. van Wijck. Uit gebracht 8 stemmen waarvan 7 op A. van Wijck en 1 op W. Jansen. Vac. F. Dieleman Wz. (De heer Jansen zegt dat genoemde heer eene her benoeming niet wêer zal aannemen.) Uitgebracht 8 stemmen waarvan 4 op C. N. Jansen van Ro sendaal, 3 op D. J. Oggelen 1 op P. de Putter. Eene nieuwe vrije stemming heeft hierop plaats. Uitgebracht 8 stemmen waarvan 4 op D. J. Og gel en 4 op C. N. Jansen van Rosendaal. Een herstemming heeft plaats. Uitgebracht 6 stem men waarvan 4 op C. N. Jansen van Rosendaal en 2 op D. J. Oggel. De heer Jansen bedankt voor zijne benoeming. Eene nieuwe stemming heeft plaats. Uitgebracht 8 stemmen op P. van Dixhoorn Lz. Vac. P. Dees. Uitgebracht 8 stem men op P. Dees. Vac. P-Dieleman Jz. (De heer Jansen zegt dat genoemde heer eene herbenoe ming niet weer zal aannemen.) Uitgebracht 8 stemmen, waarvan 4 op L. Jansen van Rosen daal C.Nz., 1 op L. de Feijter Jz. en 3 van on waarde. Eene nieuwe vrije stemming heeft plaats. Uitgebracht 8 stemmen waarvan 7 op L. Jan sen van Rosendaal C.Nz. en 1 op L. de Feijter Jz. Vac. M. Dieleman Pz. Uitgebracht 8 stem men, waarvan 4 op M. Dieleman Pz., 2 op L. de Feijter Jz., 1 A. v. O. Kruiisse en 1 op R. van de Ree Jz., Eene nieuwe vrije stemming heeft plaats. Uitgebracht 8 stemmen waarvan 5 op M. Dieleman Pz., 1 op M. de Bruijne en 2 van onwaarde. De Voorzitter zegt dat allen die de volstrek te meerderheid der stemmen, hebben verkregen benoemd zijn en indien éen of meer een benoem den mocht bedanken dan zullen Burg. en Weth. in die vacature voorzien. Niets meer op de a- genda vermeld staande, vraagt de heer Van de Ree, niettegenstaande dat, bet- woord. Hij wijst op het groote gevaar dat er bij het rijden be staat, nabij de woning van J. Wisse en den tuin van P. Marijs. Hij zegt dat er hem door een persoon is opgewezen, en acht het daarom wen- scbelijk dat er eenige palen of iets dergelijks ge plaatst werden. De Voorzitter deelt nog mede dat er spoedig eene nieuwe vergadering zal belegd worden tot behandeling van het ontwerp van den Hoofdelij- ken Omslag en het request van A. J. en D. Cor- nelisse voornoemd. De vergadering wordt daarop gesloten. AAABES T E D1A G E A Op Woensdag 9 Nov,, nam. 3 ure, in het Nederlandscli Logement te Terneuzen, van het maken van werken tot verdediging van den oever van den calamiteusen polder Nieuwe Neuzen., Het bestek ligt ter inzage van af 25 Oct. in het tlirectiegebouw en ten kantore van den Secre taris-Ontvanger. Aanwijzing op Zaterdag 5 Nov. van 11 1 ure voorm. aan het directiegebouw. VERKOOPIA G;E A Op Donderdag 10 Nov-, voorm. 10 ure, van Kanada hoornen, vóór de hofstede van Adriaan Kos ter, te Zaamslag, voor de Erven Mr. W. C. Bor- sius, door not. Fercken te Terneuzen. Op Vrijdag 11 Nov., voorm. 10 ure van Ei ken boompjes, op het gehucht ,,de drie hoefijzers" bij Jan de Block gem. St. Jansteen, en van eiken poppen, Beuken en Kanada hoornen, nabij de hof stede van Aug. Aerts en E. Steijaert, door den deurwaarder P. H. de Ridder te Hulst. Op Dinsdag 15 Nov., voorm. 10 ure, van zware Kanada hoornen, op den dijk bij het ge hucht Schelfhoutshoek, en na den afloop daarvan van zware en mooie Kanada hoornen, op het fort „de Zandberg", nabij de hofstede van den heer Chr. Dieleman door den deurwaarder P. H. de Ridder te Hulst. - Op Dinsdag 15 Nov., voorm 10 ure, van Kanada hoornen, staande naby de hofstede van D. A. van de Voorde, te Graauw; voor den heer P. O. L. van Franckenbergen Proschlitz, te 's Gravenhage, door not. mr van Deinse te Hulst- - Op Woensdag 16 Nov., voorm 10 ure, va-n Kanada boomen, staande nabij het gehucht Krab- benhoek, gem Graauw, voor Mevr de Wed. J. C. Verheije van Sonsbeek. te's Gravenhage, door not van Deinse te Hulst. - Op Woensdag 16 Nov., des nam 2 ure, m de herberg, „La belle Veu", zan den heer Th Acke, voor den heer E. Acke te Terneuzen, van een huis en erf, aldaar in de Nieuwstraat, diens tig voor een broodbakkerij, groot 1 are 40 cA verhuurd aan W. van der Welle voor ƒ156, 's jaars tot 1 Mei 1888. Een woonhuis met het recht van erfpacht als voren, naast het vorige woonhuis, groot 55 cA, verhuurd aan R. Harms Fz. voor ƒ1,10 per week. Informatiën te bekomen by mr. Dronkens, notaris te Terneuzen. Een woonhuis, met het recht van Erfpacht van den grond waarop het staat, aan het dijkje te Terneuzen, achter hét voormelde huis, groot 55 cA. Verhuurd aan J. Harms Rz, Voor ƒ1,10 per week. - Op Donderdag 17 Nov., voorm, 10 ure. van Kanada boomen, nabij A. Bal te Zuiddorpe, op den Schapendijk, voor het bestuur van den polder Zuid dorpe Noorddeel, door not. Fercken te Terneuzen. - Op Donderdag 17 Nov., voorm, 9 uur, van olmen en wilgen boomen voor den heei E. Geel- hand, te Antwerpen door not. mr. van Deinse. Te vergaderen aan den grindweg nabij het tol- letje. - Op Vrijdag 18 Nov., voorm. 10 ure, van olmen, esschen en Kanada boomen, nabij de ,,de Knapaf" en op het Noorddijkje gem. Hontenisse, voor den heer Rentmeester van het kroondomein aldaar, en te vergadaren aan de herberg van Joh. Leenknecht, door not. van Rijsoort van Meurs te Hulst. - Op Zaterdag 19 Nov., nam. 1 ure, van eene partij Kanada boomen en Kaphout aan den Armen- dijk te Axel, voor Mej. de Wed. J. B. van den Bulk, door not. Fercken te Terneuzen. Axel. Naar wij vernemen is een schrijven bij den Kerkeiaad der Ned. herv. gem. alhier van het Gl. bestuur van Yzendijke dd 2 Nov. ontvangen waarin wordt medegedeeld dat genoemd bestuur heeft be sloten aan de beroeping op den heer F. W. J. Wolf, de gevraagde goedkeuring niet te verleenen en mits dien te stellen buiten effect. Met zekerheid meenen wij te kunnen melden dat voor ds. Wolf alhier een pastorie is aangekocht en dat ZEerw. in 't begin van December zijn intree rede zal houden. Door den kerkeraad der Herv. gem. te Oost burg is een drietal opgemaakt ter beroeping van een pred.; daarop komt o. m. ook voor ds. A. A. Schol ten, te Hontenise. Volgens de nieuwe grondwet is de provincie Zeeland verdeeld in 5 hoofdkiesdistricten, nl. Mid delburg. Oostburg, Goes, Hontenise en Zierikzee. Tot Oostburg behooren o. m. de gemeenten Ter neuzen, Hoek, Phillippine, Westdorpe, Zaamslag, Sas van Gent en Axel. Tot HontenisseHontenisse, Overslag, Zuid dorpe, Koewacht, Boschkappelle, Hulst, Clinge St. Jansteen, Stoppeldijk, Hengstdijk, Graauw en Langendam. Rotterdam, 7 November 1887. Jar. VI. en Z. tarwe, puike ƒ6,80 a ƒ7,20 dito goede en mindeie ƒ6,30 a 6,70, puike Rog ge ƒ4,90 a ƒ5,20, dito goede ƒ4,50 a ƒ4,80 Zeeuwsche wintergerst-, puike, 4,90 a 5,10 dito goede 4,50 a 4,80, dito zomer, 4,50 a 4 70, Haver 2,00 a 2,60, Paardeboonen f 5,30 a 5,60, Bruineb. 9,25 a 10,25 BI. kookerwten 8,00 a ƒ8,25, Koolzaad 8,00 a ƒ9,00.

Axelsche Courant | 1887 | | pagina 3