5g MEUBELEN, Pmk Rundv 3i(istc Staatsloterij. Eem merciepaard, Dagelijks Verkrijgbaar Vervolg; Nieuws. Handelsberichten. Advertentie»!. A. J. CORNELISSE. J. K. VINK, Axel. G. j! Vrielink, Axel, kapelle, en F. M., oud 27 j, werkman te Clin- ge, beiden wegens beleediging ieder veroordeeld tot ƒ3 boete of 3 dagen hechtenis. Vrijgesproken zijn B. de B., oud 23 j, S. R., oud 18 j, en B. de 'S., oud 21 j-, allen werklieden te Koewacht en beklaagd van mishandeling en L. de F., oud 25 j., landbouwersknecht te Ter Keuzen, beklaagd van oplichting. Kantongerecht te Ter Neuzen. Vrijdag 28 Oct zijn veroordeeld A. J. H., A. M., J. M., J. H., F. V,, J.B..F. L H. d. G., schippers, allen te Philippine, M. nW H. P. S., werklieden, ahen te Ter Neu zen A VÏ, werkman, J. S. bakker, beiden te AtpI A v H., schoenmaker te Westdorpe, E. D. polier, en A. W., weikman, beiden te As- <?pnede ter zake van openbare dronkenschap, ie der in'eene boete van ƒ0,50, subsidiair 1 dag hechtenis^., te Sas van Gent, J. v. d. P schippersknecht te Sliedrecht, en S. v. V. vis- £he7 te Philippine, ter zake als voren; ieder m eene boete van ƒ1, subs. 2 dagen hecht. F D. winkelier te Ter Neuzen, ter zake als voren; in eene boete van ƒ2, subs. 2 dagen hecht. W P schippersknecht te Philippine, C, H., t a T d R., werklieden, W. R., schoenma ker allen te Ter Neuzen, C. v. B., werkman te Axa1 V E. T, werkman te Westdorpe, en P. T, gepensioneerd soldaat te Selzaete ter zake als voren; ieder in eene boete van ƒ2, subs. 3 herbergier te Ter Neuzen, ter zake als voren; in eene boete van ƒ3, subs. 3 dagen be?F H, arbeider te Ter Neuzen, tor zake als Voren; in twee boeten elk van ƒ1, i»ubs. 2 da- jrpn hecht, voor iedere boete. B v K-, kleermaker te Ter Neuzen, tei zake nis voren; in twee boeten elk van ƒ2, subs. 3 hecht. voor iedere boete. J V werkman te Ter Neuzen, ter zake als voien; 'tot 3 weken hecht, en plaatsing m eene werkinrichting voor 3 maanden, M 't G werkman to Axel, rei zake als -vo ren én nachtrumoer! tot 6 dagen hecht, en eene boete van f2, sdbs. 3 dagen hecht. J d Dvoermansknecht te Ter Leuzen, tei Sake van het rijden met een slependen jengel en openbare dronkenschap; in twee boeten elk van f2, subs. 3 dagen hecht, voor iedere boete. C H paardenspelhouder zonder bekende woon plaats ter zake van openbare dronkenschap en vonder recht loopen door eens anders hooiland, in twee boeten elk van ƒ0,50, subs. 1 dag hecht. voor iedere boete. -r j I) I), winkelier J B R, visscher, A B, voerman, allen te- Ppilippine, H. O., J V.,J. schippersknechten, en J. H., voermansknecht, al len te Ter Neuzen, ter zake van nachtrumoer iedet in eene boete van ƒ1, subs. 2 dagen becht. "NT J F. D., herbergier te Philippine, ter zake als voren; in eene boete van ƒ2, subs. 3 dagen hecht. Allen in de kosten. Vrijgesproken zijn F d J landbouwer, en F. D., boerenknecht, beiden te Hoek, van het zonder vergunmg be jagen van eens anders jachtwater; de kosten ten laste van den staat AANBESTEDINGEN: Op Zaterdag 5 Nov., des voorn 9 ure, ten raad huize van Axel, van eene partij kleedingstoffen en ruhrkolen, door het algemeen burgerlijk armbestuur dezer gemeente. Op Woensdag 9 Nov,, nam. 3 ure, m het Nederlandsch Logement te ferneuzeh, van het maken van werken tot verdediging van den oever van den calamiteusen polder Nieuwe Neuzen. Het bestek ligt ter inzage van af 25 Oct. in het directiegebouw en ten kantore van den Secre taris-Ontvanger. Aanwijzing op Zaterdag oNov. van 11 lure voorm. aan het directiegebouw. VERKOOPINGEN: Op Maandag 7 November a.s. nam. 2 uur, van Kanadaboomen, staande even buiten de Begijne poort te Hulst, voor de mej. V. en C Rotteveel, door not. mr. van Deinse en van Rijsoort van Meurs te Hulst. Op Maandag Y Nov., nam, 1 ure, van Ka- nada boomen, op de hofstede van P. van Waes, nabij de Passlui® te Westdorpe, voor mej. de Wed. Jos. van Waes, door not. Fercken te Ter neuzen. Op Dinsdag 8 November des voormiddags 10 uur van kanada eik en wilgen boomen van de Wed. P. Bauwens te Koewacht te vergaderen bij F. Breijaeit te St. Andries te Koewacht door Not,. Fercken te Terneuzen. Op Dinsdag 8 Nov., voorm: 10 ure, van zwa re kanada boomen op den Ferdinamdusdijk, gem. St. Jansteen, nabij J. van Achten, door den deurw. P. H. de Ridder te Hulst. Op Donderdag 10 Nov., voorm. 10 ure, van Kanada boomen, vóór de hofstede van Adriaan Kos ter, te Zaamslag, voor de Erven Mr. W. C. Bor- sius, door not. Fercken te Terneuzen. Op Vrijdag 11 Nov., voorm. 10 ure van Ei ken boompjes, op het gehucht „de drie hoefijzers" bij Jan de Block gem. St. Jansteen, en van eiken poppen, Beuken en Kanadaboomen, nabij de hof stede van Aug. Aerts en E. Steijaert, door den deurwaarder P. H. de Ridder te Hulst. Op Dinsdag 15 Nov., voorm. 10 ure, van zware Kanada boomen, op den dijk bij het ge hucht Schelfhoutshoek, en na den afloop daarvan van zware en mooie Kanada boomen, op het fort „de Zandberg", nabij de hofstede van den heer Chr. Dieleman floor den deurwaarder P. H. de Ridder te Hulst. Op Donderdag 17 Nov., voorm. 10 ure. van Kanada boomen, nabij A. Bal te Zuiddoipe, op den Schapendijk, voor het bestuur van den polder Zuid- dorpe Noorddeel, door not. Fercken te Terneuzen. Op Zaterdag 19 Nov., nam. 1 ure, van eene partij Kanada boomen en Kaphout aan den Ar men- dijk te Axel, voor Mej. de Wed. J. B. van den Bulk, door not. Fercken te Terneuzen. Op Donderdag 24 Nov., voorm. 10 ure, van olmen boomen en een zware wilg, nabij den Reu- zenhoek, gem. Zaamslag, voor den landbouwer Ma- rinus Riemens te Zaamslag door not. Fercken te Terneuzen. Hontenisse. Schipper Mahu van Walsoorden lag met zijn scbip in de haven aldaar tusschen twee grootere schepen in aan wal. De vloed be gon te vallen en langzaam daalden de schepen al lager en lager. Daar het scbip van Mahu ech ter te dicht bij de andere lag en deze met beet wortels waren geladen werd het er tusschen in- eengedrtlkt, zoodat het eene aanzienlijke schade bekwam. Naar men zegt heeft Mahu aan de schippers schadevergoeding gevraagd, doch moet deze geweigerd zijn, op grond, dat hy zich op het oogehblik van de ramp niet aan boord be vond en hij ook door de schippers tot driemaal toe op het gevaar was opmerkzaam gemaakt. - Men zegt, dat in de vorige week bij den landbouwer Bruggeman te Hontenisse, een twee tal paarden zoodanig door koeien zijn gestoken, dat het eene aan de gevolgen is gestorven en het andere, hoewel het behouden zal worden toch ook eene diepe wonde heeft gekregen. Daar het echte- des nachts is gebeurd hoort men ook van enkelen, dat niet horens, maar ver moedelijk messen de moordwerktuigen zijn ge weest. Als dat werkelijk het geval is, zal van deze zaak naderhand wel meer aan het licht komen. Jl. Dinsdag werd de landbouwerszoon L. de F., te Terneuzen, van Middelburg naar Goes ver voerd, teneinde aldaar, 6 maanden gevangenis straf, wegens oplichterij, te ondergaan. Aan het station 's Heer Arendskerke, wist hij juist toen de trein in beweging was, aan zijn geleider te ontsnappen, en is men tot nog toe zijn spoor bijster. Dordrecht, 3 Nov. 1887. Jar. p. Z. V. en O. Tarwe ƒ7,00 a ƒ7,30 dito j. ƒ6,50 a ƒ6,80 nieuwe p. Zeeuw, 6,70 a ƒ7,00 Goede ƒ6,10 a f6,60 Zeeuw, en 71. Rogge ƒ4,80 a ƒ5,10, Üverm.' ƒ4,50 a ƒ4,80, Zeeuw, en VI. wintergerst ƒ4,60 a ƒ5,10, Zeeuw, en VI. Z. gerst ƒ4 00 a ƒ4,50, Zeeuw, en Overm. Hav. ƒ2,00 a ƒ3,00 Pa'ardeb. ƒ5,00 a ƒ6,00, Bruineb. ƒ10,00 a ƒ12,00. BI. kookerwt. ƒ7,00 a ƒ8,00, Voeder erwt. ƒ5,70 a'ƒ6,00, Koolz. a ƒ9,00. Koers van Belgisch geld; 47,50 a 47,55 per 100 frs. De ondergeteekenden betuigen hunnen hartelijken dank, aan allen die blijken van belangstelling gaven bij hun 45-jarig huwelijks feest. JOZIAS VERPOORTE en Vaouw. Axel, 4 November 1887. Voor de vele bewijzen van belangstel ling op 31 October, betuig ik door dezen aan allen zoo hier als elders mijn hartelijken dank. P. MARIJS. Axel, den 4 November 1887. Hartelijken dank aan allen die mijop den 2 dezer blijken van belangstelling gaven S. O. Lammens van DISHOECK. Axel, 4 November 1887 T O IL OOP: bij den Brigadier der Marechaussee te AXEL. De ondergeteekende bericht hierdoor dat hij vau af heden zich belast met den VERKOOP van zooals massief mahoniehouten SECRETAIRES, STOELEN, TAFELS en SPIEGELS, alsmede; TAFELKASTJES, van af ƒ9,— en hooger. Axel, 4 November 1887. a 50 cent per kilo, bij een hoeveelheid van min stens 25 kilo of meer, by A. J. BLAAKERT, Vleeschhouwer en Spekslager te AXEL. Bij den ondergeteekende zijn weder verkrijgbaar voor de 326ste Staatsloterij, waarvan de trekking begint op Maandag 21 Novem ber aanstaande. in HUISHOUDELIJKE ARTIKELEN, Kook- en Braadpannen, van gegoten ijzer, Email artikelen van geslagen ijzer als: Platte en Diepe Kook- en Braadpannen, Ketels, Waschstellen, Kannen, Schalen, Trechters, Lepels, Vergieters, Waschbakken, enz. alles gewaarborgd door Etiket der fabriek als giftvrij. SAIJET van af 20 cent per Hectogram (ons.) Gaat steeds voort met Leidsche wollen Dekens aan lage pryzen te verkoopen,

Axelsche Courant | 1887 | | pagina 3