k IVo. 132. Woensdag 5 October 1887. o Jaarg. L - Nieuws- en Advertentieblad F. DIELEMAN, voor Zeeuwsch-Vlaanderen. Buitenlandsch Nieuws. Bi nn en I andsch Ni e u ws. Dit Blad verschijnt eiken niiisda»"- en Vrijdagavond. ABONNEMENTSPRIJS: per 3 Maanden 1 maal per week 25 cent; franco per post 30 cent2 maal per week 50 centfranco per post 60 centvoor B e l g i 60 ct. en 1,20. Afzonderl. numm. 3 ct. DRUKKER UITGEVER AXEL. Advertentiën van 1 tet 4 regels 25 cent voor eiken regel meer 5 cent. Groote letters worden naar plaatsruimte berekend. Plaatsing 3/2 maal. Advertentiën worden franco ingewacht, uiterlijk tot Dinsdag- en Vrijdagnamiddag TWEE nren, De ziektetoestand van den Duitschen kroonprins ondervindt weder eenige ver spreiding van tegenstrijdige geruchten. Prof. Virchow, onder wiens behandeling Z. K. H. heeft gestaan, neemt thans deel aan het hygiënisch congres te Weenen, en heeft te dier gelegenheid tot den Oostenrijkschen kroonprins ge zegd dat de Duitsche, met betrekking tot zijn gezondheid, zich niet genoeg ont liet. liet verblijf te Toblaek, heeft, naar gebleken is, minder gunstige gevolgen gehad. De Berlijnsche correspondent der A R. Ct. verneemt echter uit goede bron, dat de kroonprinses aan hare vroe gere hofdame heeft geschreven, dat het thans met haren gemaal goed gaat en .zij aan zijne genezing niet twijfelt. Een te St. Petersburg verschijnend blad vermeldt als eene bijzonderheid, dat hinds vele jaren het getal der sterf gevallen dat dei- geboorten aldaar heeft overtroffen, en dat in 1886, het tegen overgestelde geval heeft plaats gehad. Het cijfer der sterfgevallen in dat jaar zijn niet alleen gebleven beneden dat der vijf daaraan voorgaande jaren, maar ook staan tegenover 25,358 sterfgevallen 27,820, geboorten bijgevolg is de be volking der Russische hoofdstad in dat jaar voor de eerste maal sinds vele vroegere jaren op normale wijze ver- jmeerderd met 2462 zielen. De nadere bijzonderheden omtrent de gebeurtenissen aaii de Fransclie gren zen, welke aldaar in de vorige week jhebben plaats gegrepen, zijn nog wei- pig. Ook zal liet nog wel eenige dagen duren, eer iets beslissends, betreffende dat voorval, zal bekend worden. Ter eene zijde is door den offiicier van ju stitie te Colmar, en ter andere zijde door pen procureur-generaal te Nancy een bfficieel rapport opgemaakt, hetwelk -- ha over en weer in handen der beide regeeringen te gesteld zijn ter verdere [behandeling is overgegaan naar de di plomatie. Van Duitsche zijde is, zooals wij heb- >en gemeld, beweerd dat de getroffen puitenant en diens pikeur zich op Duit- fechen bodem bevonden, toen op hen [drie schoten werden gelost, terwijl in tegenstelling daarvan door den Fran- schen minister van buitenlandsche Za ken, in de bijeenkomst met den Duit schen gezant, ten volle de onhoudbaar heid dier bewering heelt bewezen. Toen onlangs in de Opéra Comique te Parijs een lievige brand is uitgebro ken en die onderscheidene menschen- levens heeft gekost, is door den rechter van instructie, den heer Guillot, een onder zoek ingesteld naar den aanvang van de ramp. Dat onderzoek heeft, naar de Temps" meldt, in verband met dat van den heer Bernard, officier van ju stitie tot den uitslag geleid, dat de ver. denking is gevallen op vijf personen. Onder deze vijf, bevinden zich den heer Carvalho, directeur der Opéra, en twTee brardspuitgasten die door hunne nala tigheid de vernieling van het gebouw en den dood van zoovele mensclien ver oorzaakt hebben. Aan de twee brandspuitgasten moet speciaal ten laste gelegd worden, dat zij hunnen plicht hebben verwaarloosd, daar zij, geplaatst zijnde op anderhalve meter afstands van het. punt, waar de brand is ontstaan, in gebreke zijn ge bleven de waterkraan te openen of de geleibuizen daaraan te verbinden. De Vlaamsche Schouwburg te Brussel is voltooid en ingehuldigd. Het aldaar verschijnende blad .,de Zweep," meldt daaromtrent het volgende: „Wij vernemen uit den mond zelf van onzen burgemeester M. Buis,het volgende, dat overal in het Vlaamsche land de grootste vreugde zal verwekken. „LI. Dinsdag, 27 dezer, werdM. Buis door Z M. den Koning in het paleis ontvangen. „Onze burgemeester ging, in naam der Vlaamsche bevolking, onzen ge- achten Koning uitnoodigen, om de in— liuldigingsvertconing van den nieu wen Vlaamschen Schouwburg bij te wo nen. „Z. M. drukte zijn grooten spijt uit, dat hij zich juist dien dag, met de Ko ningin, moest naar Berlijn begeven, om- liet jubelfeest van Keizerin Augusta bij te wnnen, maar dat hij, bij zijne terug komst, aan dit verlangen met vreugde zal voldoen. „Onze geachte burgemeester Buis voeg de er nog deze woorden bij: „Ik zal de eer hebben, Sire, u het welkom te wenschen in het Vlaamsch, in den tempel opgericht voor de Vlaam sche tooneelspeelkunst." „De Koning antwoordde daarop: y— „Mijn waarde burgemeester, gij biedt mij daar eene goede gelegenheid aan, om u te antwoorden in dezelfde nationale taal, in het Vlaamsch." Beiden bezigden bij deze korte toe spraken de Fransclie taal. De jonge Schnaebele is op het laatst der vorige week losgelaten. Zijn ouders hadden bij den Duitschen Keizer een daartoe strekkend request ingediend, en Z. M. heeft per telegraaf last tot loslating gegeven. Het gemeentebestuur van Rome heeft na den dood van den minister Depretis, een som van 100,000 lires beschikbaar gesteld tot oprichting van een monu ment voor den overleden Staatsman. Thans meent men dat zij zullen ge bruikt worden voor de bouwing van liet asyl voor havelooze kinderen te Rome, terwijl alsdan in den gevel een steen ter zijner gedachtenis zal aangebracht worden. De choleragevallen te Messina zijn niet meer in zoo groote getale aanwezig als voorheen. Van 27 op 28 September kwamen 50 ziektegevallen voor, waar onder 20 met doodelijken afloop, zoo— dat men thans weder mag aannemen, dat de gevreesde ziekte gelukkig aan 't afnemen is. De doctoren en apothekers zijn zeer bevreesd voor de in Silezië heerschende cholera-epidemie. Dit heeft de opga ve geleerd van eenige dezer naar el ders gevluchte heeren wier namen op bevel van den Italiaanschen Minister van Binnenlandsclie Zaken in de Iti liaansche Staats—Courant geplaatst zijn. De lijst bevat de namen van 18 ge— neesheeren en 10 apothekers uit Catania, geneesheeren en 4 apothekers uit Aderno, 3 geneesheeren, 2 chirurgen en 4 apothekers uit Paterno, 3 apothe kers uit Biancavilla en uit Maletto en Francofonte ieder een geneesheer. Tegen al deze lafaards is een ge rechtelijke vervolging ingediend. Met leedwezen verneemt de N. R, Ct. dat liet

Axelsche Courant | 1887 | | pagina 1