Gemengd Nieuws. is het gewijzigd ontwerp-adres van antwoord aan genomen en is van den volgenden inhoud: „Sire „De Tweede Kamer der Staten-Generaal waar deert ten hoogste, dat de zitting wederom door Uwe Majesteit mocht worden geopend. Innig gehecht aan Uwe Majesteit en Hoogst- deszells Huis, herdenkt zij met ingenomenheid hoe de geboortedag van Uwe Majesteit door het ge- heele Nederlandsche Volk met geestdrift werdge- vierd. Bovenal geroepen tot overweging der vastge stelde voorstellen tot verandering in de Grondwet, hoopt zij dien gewichtigen arbeid zoo spoedig mo gelijk te volbrengen. Voor de mededeelingen betreffende onderschei dene andere belangrijke aangelegenheden betuigt zij Uwer Majesteit haren eerbidiegen dank. Mogen de werkzaamheden van Uwe Majesteit en van de Staten-Generaal, onder Gods onmisbaren zegen strekken tot welzijn van het Vaderland." AXEL, 30 September 188 7. Heden avond laatste muziekoefening van „Concordia" in de maand September. Door de Arrondissements-Rechtbanb te Mid delburg is J. V., oud 37 jaren, zonder beroep, wonende alhier, weduwe van A. v. D., thans in hechtenis te Middelburg, naar de openbare terecht zitting dier rechtbank aldaar verwezen, ter zake van vermoedelijken kindermoord. Verleden Maandagmorgen was de metselaar Kenner Dieleman bezig eenige werkzaamheden te verrichten aan het woonhuis van 0. van Oosten alhier. Hij had het ongeluk van den ladder te vallen met het gevolg dat hij onmiddellijk een lijk was. De nagelaten betrekkingen, en voornamelijk zijn vrouw, verliezen in hem, die steeds een voorbeeld kostwTn11 ^VCr Cn nauwSezetheid) een oppassende Onder verwijzing naar het verslag van de zitting van den gemeenteraad, voorkomende in ons nummer van Zaterdag 24 dezer, kunnen wij daar aan toevoegen, dat de verordening op de heffing en invordering van den Hoofdelijken Omslag, de navolgende opgaven als maatstaf bevat kl. 1. 2. 3. 6. 7. 8. 9. 10. 11. 12. 13. 14. 15. 16. 17. 18. 19. 20. 21. 22. 23. 24. 25. 26. 27. 28. 29. 30. Bedrag. 301 - 401 - 501 - 601 - 701 - 801 - 901 - 1001 - 1251 - 1501 - 1751 - 2001 - 2251 - 2501 - 2751 3001 3251 3501 3751 4001 400 500 600 700 800 900 1000 1250 1500 1750 2000 2250 2500 2750 3000 3250 3500 3750 4000 4500 4501 - 5000 5001 - 5500 5501 - 6000 6001 - 6500 6501 - 7000 7001 - 7500 7501 - 8000 8001 - 9000 9001 10000 boven 10001 Hierop zijn in dezelfde zitting nog de navol gende wijzingen behandeld en aangenomen: De tweede grondslag aldus te lezen Als tweede grondslag wordt genomen de op brengst van onroerende goederen overeenkomstig den navolgenden maatstaf berekend. I. Voor gebouwde eigendommen die de belas tingschuldige in eigendom bezit, op het pCt. Vs V» 1 lVia lVs IV» VU 1V16 17* IV16 l1/, 1%» 1% h* i% IV. 2 27. 27. 2% 27. 27. 2% 3 374 37. waarop de belastbare opbrengst ter bepaling van de Rijks-grondbelasting is geschat. II. Voor elke hectare bouw- of weiland die de belastingschuldige hetzij a. in eigendom bezit en zelf bebcuwt; hetzij b. in eigendom bezit en niet zelf bebouwthetzij c. geen eigenaar zijnde bebouwt. Op een telken jare door den gemeenteraad voor elk der drie boven genoemde catagoriën vast te stellen bedrag, bjj de bepaling waarvan de lande rijen in verhouding tot hare vermoedelijke op brengst ia drie klassen gerangschikt. Het geen de belastingschuldige wegens rente en aflossingvan gelden, onder verband van hypotheek op zijne eigendommen opgenomen, betaalt, wordt van bovenbedoeld bedrag afgetrokken. Met eigendom worden voor de toepassing van dit artikel geljjk gesteld bezit, vruchtgebruik, erf pacht en recht van opstal. In de derde grondslag in plaats van het woord alsmede, te lezen de interesten van effecten. Znamslng;, 29 Sept. In den afgeloopen nacht is op het erf van den Heer P. Michielsen een dub bele moord gepleegd. Van de beide slachtoffers werd niets meer gevonden dan de kop, de maag, enkele groote pennen en een aantal kleine veeren. De vermoorden waren n.leen paar ganzen, Wie de misdaad begaan heeft, een hond of ee- nig roofdier, is onzeker. Koewacht. Benoemd tot onderwijzeres in de vrou welijke handwerken aan de openb. lag. school te St. Andries Mej. C. Wujjtack alhier. Hulst. De vergadering der leden van de Af- deeling Hulst der Maatschappij tot bevordering van Landbouw en Veeteelt in Zeeland, 11. Maan dag te Hulst gehouden was niet zeer druk bezocht. Sluiten gewoonlijk d e Rekeningen van tentoonstel lingen met nadeelige saldos, de Rekening van de laatste gehouden tentoonstelling te Hulst wees ten slotte een batig saldo aan van ƒ241,De Se cretaris werd dan ook welverdiende dank gebracht voor zijn gehouden beheer. Naar aanleiding van eene brief van het Hoofd bestuur werd besloten eenige denkbeelden aan het Hoofdbestuur in ovei weging te geven die volgens deze Afdeeling de verbetering van de paardenfok kerij zeer in de hand zoude tverken. De laagste inschrijver bij de aanbesteding tot het leggen van een grindbaan, ter lengte van 300 M. op hef gehucht Sluiskil, was de heer A. Tholens, te Terneuzen voor 658. De heer L. J. van der Moer te Terneuzen» is voor het derde deel van bet notaris-examen te 's Gravenhage geslaagd. Bij Kon. besluit zijn herbenoemd tot plaats vervangers bij het Kantongerecht te Hulst, de hee- ren H. A. A. baron Collot d' Escury te Hontenis- se en L. J. M. van Waesberghe Janssens te Hulst. De Z. Weleerwaarde Heer Van de Wete- rings, Pastoor te Sas van Gent, is jl. Zondagavond plotseling overledengisteren heeft onder alge- meene belangstelling de lijkdienst op zeer plech tige wijze plaats gehad. Wel een paar duizend belangstellenden ver drongen zich jl. Maandagmiddag in den tuin van het Gebouw voor kunsten en wetenschappen te 's-Hage, om de opstijging bij te wonen van den aeronaut L'Hoste met zijnen grooten ballon 1' Etoile du Nord en de drie kleinere, den Volti- geur, den Eclaireur en Jupiter. Ten half zes ure eerst was de vulling geëin digd, waarna de heer L'Hoste om kwart voor zes sen opsteeg. De ballons waren gedurende eene geruime poos goed zichtbaar, terwijl de luchtreiziger zich op den rand van de mand in verschillende houdin gen vertoonde. Daar er geen wind was, ston den de ballons bijkans onbewegelijk, doch lang zamerhand spreidde zich een nevel over het viertal uit en verdween het in eene wolk. Een oogenblik later kon de ontzaglijke menigte, die overal had post gevat, de ballons wederom dui delijk zien, Eindelijk verdwenen zij in oostelijke richting. Ten 6 u. 80 min. ankerde de heer L'Hoste te Zoetermeer. Hij had eene hoogte van 1800 meter bereikt en verklaarde, zelden prach tiger panorama boven de wolken te hebben ge noten dan bij deze luchtvaart, (N. R. Ct.) Uit het leven van een pelsjager. De beroem de jager Wilhelm Cole stierf onlangs op denhoo- gen leeftijd van 87 jaar, te Potter-County in Pen- sylvanië. Hij werd bijzonder vermaard, doordien hij den laatsten panter in westelijk Pennsylva- nië doodde. Door Cole's dood herinnert men zich eene merkwaardige jachtgeschiedenis, die in 1862 voorviel. Cole deed toen een rit over het ge bergte om zich aan een berenjagersgezelschap aan te sluiten. Voordat hij zijne bestemming bereik te, liepen zijne honden zijwaarts en lieten zich volstrekt niet bewegen terug te komen. Cole dacht, dat zij het spoor van een beer hadden ont dekt en volgde hen gedurende drie mijlen door het dicht begroeide bosch en door de moerassen. Plotseling zag hij een jongen panter op een hoo- gen eikenboom zitten. Sedert langen tijd had het onverwachts te voor- schijn komen van een panter de bevolking der nabuurschap met schrik vervuld en Capt. Pitts burg had 28 Dollars voor het vangen van den levenden roover uitgeloofd. Cole besloot dat geld te verdienen. Hij steeg af, maakte uit riemen van hertenleder, die hij aan elkander knoopte, een lasso en klauterde onder groote bezwaren in den eikenstam, die pas op een hoogte van 20 voet den eersten tak had. Tien voet hooger zat de jonge panter. Op het oogenblik echter dat Cole de lasso om heen wil de slingeren, bemerkte hij op een nauwelijks tien voet verwijderden tak, de woedende moeder van den panter, dip op het punt was hem te besprin gen. Spoedig zwaaide hij zich naar een anderen tak het was hoog tijd, want in het volgende oogenblik was de moeder van den panter op de plaats, waar hij eerst had gestaan. Het zoude zeer zeker aan Cole het leven hebben gekost om een gevecht met haar te beginnen daarom trok hij zich voorzichtig terug, maar de pantermoeder vervolgde hem van tak tot tak. Ter nauwernood bereikte hij den grond terwijl, het oude panterwijfje naar boven bij haar jong sprong. De jager vuurde nu een wel gericht schot op haar. Woedend klauterde de zwaar getroffene tot in den hoogsten tak, sprong eenige voeten hoog in de lucht en viel eindelijk dood neder voor de voeten van Cole. Cole klom nu nog eens in den boom, ving den moederloozen panter en sleepte hem met het ca daver naar huislater doodde hij ook het jong, daar de kapitein, onder voorwendsel dat de pan termoeder niet levend was gevangen, de betaling der premie weigerde. o Een pasgetrouwd paartje ging onlangs uit Ternes- var op reis naar Wiesenbaid, de woonplaats van den jongen echtgenoot. Het vrouwtje was zeer Ontroerd, door het afscheid van hare ouders, maar haar man was bedaard, slaperig zelfs. Zoodra de spoortrein in beweging was, begon hij te geeu wen, en zijn vrouwtje, in plaats van "dit gedrag te verklaren door de vermoeienissen van den dag, de champagne enz., ergerde zich ten hoogste daar aan. Weldra zat mijnheer gemakkelijk ;n een hoekje te slapen. Nadat de trein twee stations voorbijgereden was, werd de jonge mau wakker, en bevond tot zijn schrik, dat zijn vrouw verdwenen was. Aan zijn jas was een briefje vastgespeld, waar op geschreven stond„Mijn dierbare echtgenoot Gij waart in een zoo zoeten slaap verzonken, dat ik u niet wakker wilde maken. Wie op een dag als deze zoo kan slapen, verdient lang te slui meren, en door niemand, zelfs niet door zijn vrouw, in zijn slaap gestoord te worden. Vaar wel Droom plezierig 1" Het jonge vrouwtje was bij Merezydorf uitge stapt en was van daar per rijtuig naar haar ou derlijk huis teruggekeerd. Zii is niet te bewe gen tot een verzoening met haar slaperigen echt genoot. Deze moet maar troost zoeken in Van Alphen's vraag. „Een liefde die ras verkoelt zou dat wel ware liefde wezen?"

Axelsche Courant | 1887 | | pagina 2